Media kłapią jednym głosem i w tym samym tempie • Ziom nałożył w jednym momencie głosy prezenterów z TV.
  Klepią to samo, słowo w słowo jak katarynki.

  Najistotniejsze od 5:15 minety. • Chór "demokratyczny" 😃 jak z "Requiem do snu".


 • Patroni

  Zastraszeni, Trump wg mnie też • "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą."

  Joseph Goebbels • @Palma Czy ja wiem... nie wydaje mi się, żeby Trump się bał. Może po prostu to jego jakaś strategia... Poza tym, wybory w US w tym roku więc chyba musi bardziej ostrożnie się poruszać na arenie żeby wygrać te wybory, a jak już wygra to pewnie wróci stary dobry Trump. Ale to tylko moja teoria. Zobaczymy. Czas pokaże. • @Palma tramp? Cała Ameryka dostała z liścia od Chin • @piotr196913 A to swoją drogą • „Świadoma i inteligentna manipulacja zorganizowanymi nawykami i opiniami mas jest ważnym elementem w społeczeństwie demokratycznym. Ci, którzy manipulują tym niewidzialnym mechanizmem społeczeństwa, tworzą niewidzialny rząd, który jest prawdziwą siłą rządzącą naszego kraju. ”
  -Edward Bernays, książka Propaganda, Propaganda (1928)

  Edward Louis James Bernays – austriacko-amerykański pionier public relations i propagandy, określony w nekrologu jako „ojciec public relations”. Połączył idee Gustave’a Le Bona i Wilfreda Trottera dotyczące psychologii tłumu z psychoanalitycznymi ideami jego wuja, Zygmunta Freuda.
  Data i miejsce urodzenia: 22 listopada 1891, Wiedeń, Austria
  Data i miejsce śmierci: 9 marca 1995, Cambridge, Massachusetts, Stany Zjednoczone
  Żona: Doris E. Fleischman (od 1922)
  Dzieci: Anne Bernays
  Wujkowie: Sigmund Freud, Alexander Gotthold Ephraim Freud, Emanuel Freud, Julius Freud, Philipp Freud • To co się dzieje obecnie to jest jakaś paranoja włochy oficjalnie się przyznały że wszystkie zgony są wrzucane na konto wirusa tak naprawdę umieralność to od 2 do 3 % ile ludzi dziennie umiera na świecie jako procent tych zgonów stanowi ów wirus logiczne i racjonalne myślenie bo za miesiąc dwa będzie płacz nie mamy pieniędzy na jedzenie i rachunki skończą się programy socjalne bo państwo będzie bankrutem • @Pe-Wu Dokładam:

  10 SPOSOBÓW MANIPULACJI SPOŁECZEŃSTWEM
  amerykańskiego lingwisty Noama Chomskiego

  1 – ODWRÓĆ UWAGĘ
  Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”).

  2 – STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE
  Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

  3 – STOPNIUJ ZMIANY
  Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 80-tych i 90-tych: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

  4 – ODWLEKAJ ZMIANY
  Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

  5 – MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA
  Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat” (zob. Silent Weapons for Quiet War).

  6 – SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI
  Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

  7 – UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI
  Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).

  8 – UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM
  Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

  9 – ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY
  Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

  10 – POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE
  Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą. • cytat

  Wujkowie: Sigmund Freud,

  Polecam "Seks jako narzędzie kontroli społecznej" Michaela Jonesa - książkę, która odsłania kulisy m.in. freudowskich manipulacji. • This post is deleted!


 • This post is deleted!


 • dawno tak dobrego filmiku nikt chyba nie skleił. ubawiłem się po pachy 😄


Log in to reply
 

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii