Pytanie do kolegów i koleżanek

• Hej wszystkim. Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Od kilku miesięcy próbowałam z dietetykiem znaleźć idealną dietę (ale trawoenie, choroba auto), gluten itp odstawione ale nic to nie dało. Jako że chce przytyć jadłam kaszę bezglutenowe,ryze ale to też była wtopa. Finalnie dietetyk zalecił dietę miesno tłuszczową przy jednoczesnym testowaniu warzyw i owoców i faktem jest,że trawię normalnie tylko jak jem mieso i tłuszcz. Ale, i tu pytanie, czy to normalne że od kilku dni czuje że moje miesnie są osłabione, mam lekkie skurcze, senność z rana i ogólne oslabiebie. Czytałam że to może być kwestią pozbawienia wody, glikogenu z mięśni więc dodaje soli do wody. Macie może jakieś rady jak to przetrwać? Żreć wegli mi się nie chce, czuje się ok tylko właśnie to oslabiebie. Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

• tak bedziesz czula oslabienie przez prawdopodobnie kilka dni. Dodaj wiecej soli i ewentualnie elektrolitow bo z tego co wiem razem z utrata wody tracisz je tez co swiadczy o skurczach. Twoje cialo sie musi zaadaptowac do trawienia wiekszej ilosc tluszczu, polecam kanal ketokocur gdzie w prosty sposob wyjasnia jak to dziala razem z animacjami. Pozdrawiam i zdrowia zycze 🙂

• @damian123497 dzięki! A jak elektrolity, to chyba te bez glukozy, nie?

• tak , jezeli dieta bialkowo tluszczowa to sama nazwa mowi 🙂 jednym z powodow oslabienia moze byc tez to ze twoj organizm sie pozbywa glikokenu ktory jest jakby zapasem energi z weglowodanow skumulowanym w ciele:) prawdopodobnie w ciagu kilku dni poczujesz sie duzo lepiej , ale polecam sie tez edukowac w tym temacie bo niby to proste, a niby troche jednak skomplikowane 🙂

• @damian123497 wiesz, nie było moim celem przejść na dietę karniwora czy keto, to się stało jakby naturalnie, przy eliminacji. Dlatego też nie przygotowywałam się do tego specjalnie. Liczę jedynie kalorie bo chce przytyć bo mam sporą niedowage. Czyli, jeśli np jesli jabłko mi nie będzie szkodzilo to zjem to jabłko. Ale wciąż głównie będzie to dieta BT. Co by się stało gdybym wypiła elektrolity z glukoza? Skok A potem spadek bo znów by się organizm musiał przyzwyczaić? Masz rację niby to takie proste ..:)

• Elektrolity z cukrem czyli glukoza moge spowodowac skok insuliny zeby wyrownac poziom cukru w organizmie. Jezeli chcesz przesjc na diete keto lub carni zeby poprawic swoje zdrowie to poczytaj jakie efekty daje, historie ludzi, czy choruja, czy zdrowieja, jak samopoczucie u nich itp. Potem sama wyciagnij wnioski i zdecyduj , ja nie chce nikomu doradzac co do diety bo nie mam az takiej wiedzy (glownie opieram ja na swoim doswiadczeniu). Niby chorowalem cale dziecinstwo i dwa lata temu tez chorowalem ale to nie byly choroby typu cukrzyca czy nowotwory. Od czasow keto/karni to nawet nie pamietam jak glowa boli, tak samo jak smakuje cos slodkiego 🙂 Takze czego bym nie polecal to slepo podazac za czyms co obejzysz/ przeczytasz 🙂 Testuj, sprawdzaj jak Twoje cialo sie zachowuje, nie patrz na wage tylko na swoje zdrowie bo waga to zaden wyznacznik wedlug mnie 🙂

• @damian123497 wiem wiem:) czytałam o różnych takich przypadkach, dlatego wg mnie mają one duży sens. Ja bym bardziej chciała podejść do tego intuicyjnie, jeść i przyglądać się co się dzieje. Tak jak pisałam, póki co mieso i tłuszcz to jest strzał w dziesiątkę ale wciąż testuje inne rzeczy. Przytyć muszę bo mam 179 wzrostu A waże jedynie 52 kg. Do tego leptyna grubo poniżej normy.

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii