Kryzys gospodarczy | słów kilka o Billu Gatesie i koronie


 • Doedukowuję się i bardzo fajnie ten Pan opowiada więc podrzucam 🙂


 • @Czeko Bill Gates to jest dla mnie podejrzana postać...


 • A to ciekawe. Możesz rozwinąć? Ja niewiele wiem w temacie


 • @Czeko Te materiały to taki pierwszy przykład z brzegu z dziedziny "filantropii".
  A weź po uwagę, że nie śledzę tej postaci. Film "Wierny ogrodnik" obejrzałam
  przez przypadek. Na pewno znajdą się ludzie, którzy mogliby rzucić jakimiś niedawnymi historiami, łącznie z symulacją epidemii, która miała miejsce w zeszłym roku w jego fundacji.
  https://www.cbsnews.com/news/claim-lecarres-the-constant-gardener-was-based-on-pfizer-trovan-case/

  http://www.pharmatimes.com/news/pfizer%2C_gates_foundation_to_expand_birth_control_access_1002767

  Aaaa. Jeszcze kilka lat temu net nie był tak wyczyszczony, bo teraz nie ma żadnych linków łączących jego nazwisko z tym filmem i jak nie znasz pewnych faktów, to nie dojdziesz po nitce do kłębka.


 • @Czeko co by tu napisać, żeby nic nie przekręcić...
  Oglądałam na Netflixie "Inside Bill's Brain". Oglądałam też TEDx [https://www.ted.com/talks/bill_gates_innovating_to_zero?language=pl] o tym jak się wypowiadał o depopulacji i szczepieniach i otwarcie mówił, że mają one służyć depopulacji - pomiędzy 4:30, a 4:45 minutą filmu.

  cyt. PL.: "Na początek – populacja. Dziś na świecie żyje 6,8 mld ludzi (rok 2010). Z perspektywą wzrostu do około 9 miliardów. Jeśli uda nam się osiągnąć duży sukces z nowymi szczepionkami, służbą zdrowia i działaniami w sferze urodzeń, będziemy w stanie OBNIŻYĆ tę liczbę o 10 do 15 procent ale nawet wtedy populacja wzrośnie o około 1,3 mld."

  cyt. ENG.: "First, we’ve got population. The world today has 6.8 billion people. That’s headed up to about nine billion. Now, if we do a really great job on new vaccines, health care, reproductive health services, we could LOWER that by, perhaps, 10 or 15 percent, but there we see an increase of about 1.3."

  Jak dla mnie to on, pod podszewką troski o ludzi np. w Afryce [ten dokument na Netflix], prowadzi działania mające na celu zmniejszenie liczby ludności. Nie tylko moja opinia (trochę taka teoria spiskowa jakby nie patrzeć 😉 ).

  Gates twierdzi też, że zwierzęta hodowlane to jedno z głównych źródeł gazów cieplarnianych, co prowadzi do efektu cieplarnianego i wzrostu temperatury na świecie. Jakoś w 2016-2018 roku "najbogatszy człowiek na naszej planecie postanowił więc zainwestować w projekt stworzenia krowy 2.0, z pomocą inżynierii genetycznej. Gates zainwestował już 40 milionów dolarów w GALVmed (Global Alliance for Livestock Veterinary Medicines), czyli organizację działającą w szkockim Edynburgu, która ma pomóc mu stworzyć krowę idealną.
  Mućki 2.0 miliarder chce rozpowszechnić w Afryce. Takie zmodyfikowane zwierzęta będą wydajne i odporne. Będą mogły one nie tylko spożywać mniej zieleniny i przy tym dawać więcej mleka, ale ich mięso będzie o wiele smaczniejsze i pożywniejsze, a co najważniejsze, będą emitowały mniej metanu do atmosfery. W ten sposób rozwiązany zostanie problem głodu i emisji gazów cieplarnianych."
  Projekt ten chyba został zawieszony? Ale coś mi się wydaje, że Gates finansuje powstawanie sztucznego mięsa teraz, które powstaje w laboratorium, ale trzeba doczytać.

  Można go nazwać hipokrytą, bo krów się czepia, a wygooglujcie sobie jego chatę - to dopiero obciążenie dla środowiska.
  W 2015 roku mówił o epidemii, która może być największym wyzwaniem dla ludzkości, a w jego fundacji stworzono symulację rozwoju wirusa na świecie i ilości zgonów. [https://www.ted.com/talks/bill_gates_the_next_outbreak_we_re_not_ready?language=pl]

  A co najciekawsze, odszedł z Microsoftu na początku marca tego roku, żeby wspierać swoją fundację.
  "Gates wraz z żoną wspierają walkę z koronawirusem już od początku lutego. Fundacja na zatrzymanie rozwój epidemii wpłaciła 100 mln dolarów. Zapowiedziano, że środki zostaną przeznaczone na próbę stworzenia szczepionki przeciwko wirusowi. 20 mln dolarów z całej puli trafi do amerykańskiej agencji Centers for Disease Control and Prevention oraz do Światowej Organizacji Zdrowia. Część środków ma trafić także bezpośrednio do Chin i innych państw dotkniętych epidemią tak zwanego wirusa z Wuhan. Kolejne 20 mln trafi do krajów Azji południowej i Afryki, gdzie zdaniem fundacji istnieje dużo większa szansa na rozprzestrzenianie się choroby. Wynika do z gorszego dostępu do środków higieny osobistej i bieżącej wody." [https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/na-swiecie/10306532/bill-gates-rezygnuje-z-zarzadzania-microsoftem-cel-jest-szczytny.html]

  10 marca 2020 - "Fundacja poinformowała właśnie, że przeznaczyła miliony dolarów na nowy projekt, który zaowocował powstaniem specjalnego testu pozwalającego wykryć koronawirus wszystkim zainteresowanym w warunkach domowych. Setki takich testów niebawem trafi do mieszkańców amerykańskiego Seattle, w którym mieszka Gates wraz ze swoją rodziną. (...) Wszyscy zainteresowani będą mogli we własnym zakresie pobrać wymaz z jamy ustnej i nosa oraz wypełnić ankietę o niedawnej historii przemieszczania się i bliskich kontaktach, a następnie wysłać próbki do szybkiej analizy. Władze i fundacja mają nadzieję, że domowe testy pozwolą skuteczniej walczyć z postępującą epidemią SARS-CoV-2 w Stanach Zjednoczonych." [https://www.geekweek.pl/news/2020-03-10/bill-gates-rozpoczal-walke-z-koronawirusem-fundujac-szybki-test-wykrywajacy/]

  Tak więc pozdrawiam serdecznie 😄


 • Dziękuję! nie wiedziałam o tym. Cholera... jestem typem człowieka któremu jak źle to szuka rozwiązania... no i cały czas kombinuję co możemy robić? Nagłasniać? To za mało... tym bardziej, ze potem jest "a Ty w te teorie spiskowe wierzysz" no i lipa i już nie biorą powaznie niczego co mówisz. Co jeszcze? Nie potrafię być bezczynna...


 • @Czeko póki co można o tym gadać i zadawać pytania... Niektórzy będą nieugięci, ale może któryś z kolei argument trafi i zaczną się zastanawiać. Wiesz, chodzi tez o to, że na chwilę obecną nic nie jest pewne. Możemy tylko przypuszczać, porównywać różne scenariusze i wyciągać jakieś logiczne wnioski. Jak spojrzyć na Gatesa z drugiej strony to jest wybawcą świata. Ale ja tego nie łykam.


 • Co jeszcze najbardzej ciekawe to:
  Fundacja Melinda i Billa Gatesa ufundowała ośrodek badawczy w Anglii o nazwie Pirbright Institute (www.pirbright.ac.uk/). Instytut Pirbright specjalizuje się w badaniu wirusów atakujących zwierzęta hodowlane oraz wirusów przenoszących się ze zwierząt na ludzi. Instytut Pirbrighta ma patent na rodzaj koronawirusa atakującego zwierzęta (głównie kurczęta).

  Instytut Pirbrighta prowadzi badania nad zakaźnym wirusem zapalenia oskrzeli, koronawirusem, który infekuje drób, i deltakoronawirusem świń, który infekuje świnie. Pirbright obecnie nie współpracuje z ludzkimi koronawirusami.

  Instytut Pirbrighta odpiera ataki jako rzekomo mieliby opatentować koronawirusa COVID-19 😄

  19 czerwca 2015 r. finansowany przez rząd brytyjski Instytut Pirbright złożył patent na wirusa Corona, który został zatwierdzony w dn. 20 listopada 2018 r. Fundacja Billa i Melindy Gatesów jest jednym z „głównych finansistów” Instytutu Pirbrighta. Wirus koronowy został opatentowany i zarejestrowany w Europejskim Urzędzie Patentowym pod numerem EP3172319A1. Patent jest w posiadaniu Instytutu Pirbrighta. [https://wolnemedia.net/koronawirus-z-wuhan-uzyskal-patent-w-2018-r/]

  Jakby się komuś chciało jeszcze poszukać coś na ten temat, to zapraszam 😉 I żeby nie było, nie mówię, że Gates wymyślil COVID-19. Zebrałam tutaj tylko kilka faktów.

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii