Koronavirus vs Grypa liczbowo


 • http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/2020/G_20_01C.pdf

  W styczniu zmarły między 16 a 22 stycznia 2 OSOBY NA WIRUSA GRYPY !!!!!!
  Alert, alert, alert, rozjebmy całą gospodarkę !
  Niech wszyscy siedzą w domach, ci zdrowi którym to nie zagraża też !!

  https://wiadomosci.wp.pl/grypa-7-zgonow-i-ponad-200-tys-zachorowan-w-pierwszym-tygodniu-marca-6489163688630401a

  Grypa. 7 zgonów i ponad 200 tys. zachorowań w pierwszym tygodniu marca

  AAAA RATUJ SIĘ KTO MOŻE!!!

  Non sens, a jednak ma miejsce - tyle że z innym wirusem.


 • To jest właśnie to o czym do wszystkich krzyczę. Ludzie ogarnijcie się!!!! Grypa jest jednak bardziej zaraźliwa,
  A teraz rączka do góry, tylko szczerze proszę. Kto w tym sezonie grypowym był chory, albo miał podobne objawy do grypy?????
  Ja i cała moja rodzina 🙂
  Ile osób było hospitalizowanych
  W mojej bliskiej rodziny prawie się otarło o szpital.


 • @Nahtalie Ja nie miałam, może jestem tykającą, bezobjawową bombą 😼 ? CHować sie do WILCZEGO SRAŃCA (to taki bunkier z papieru toaletowego).


 • w przypadku korony stosowane jest największe kłamstwo, czyli statystyka, do tego nagłaśniany jest każdy przypadek, wszystkiemu nadawana jest wielka waga, słyszymy tylko o tym. Niedługo się dowiemy że ludzie na nic innego nie umierają tylko na to gówno.


 • Co do grypy starałem się dowiedizeć czegoś wczoraj ale end of story niestety..
  No nie ma dyskusji na grupach na FB, zero ale to zero dyskusji. Emo wylew nic więcej.

  Screenshot 2020-03-22 at 09.33.47.png

  Screenshot 2020-03-22 at 09.33.57.png


 • This post is deleted!

 • Nowe dane z CDC=Centrum Kontroli Chorób w USA. *Covid jest mniej śmiertelny niż grypa.

  Link do strony z danymi w tabelce ponizej⤵️:
  https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/planning-scenarios.html?fbclid=IwAR04s_ZjRLnp0jomJLZ58yBybVjxBIBodgKPihSfertv5XybzTmRwfEGus0

  BA8C1A03-96E1-4BDA-A44F-875C4E048D8D


 • @anka dasz linka ?


 • @baku trzeba poszukać😅.Ta grafika nawinęła mi się,tlumaczę właśnie szkopski artykuł, który twierdzi,że grypa dzięki wprowadzonym obostrzeniom praktycznie zniknęła. • Nowe szacunki CDC: śmiertelność z powodu COVID-19 ponownie spadają i mogą zaskakiwać

  • Jakie są prawdziwe szanse na śmierć, jeśli jesteś zarażony COVID-19?

  Prawdopodobnie będziesz zaskoczony, jak niskie są według nowych danych z Centrum Kontroli Chorób. Podamy te liczby tylko dla tych z Was, którzy nie przepadają za matematyką.

  Nowe szacunki CDC po raz pierwszy są podzielone według grup wiekowych. Oto, co CDC nazywa „aktualnym najlepszym oszacowaniem” prawdopodobieństwa śmierci z powodu wirusa w przypadku zarażenia:

  1 z 34 000 w wieku od 0 do 19 lat;

  1 na 5000 w wieku od 20 do 49 lat;

  1 na 200 w wieku od 50 do 69 lat; i

  1 na 20 dla osób w wieku 70 lat i starszych.

  Oto inny sposób spojrzenia na te same liczby. Jeśli zostaniesz zarażony, Twoje szanse na przeżycie są następujące:

  Prawdopodobieństwo przeżycia w grupie wiekowej:

  0–19: 99,997%
  20–49: 99,98%
  50–69: 99,5%
  70+: 94,6%

  Liczby z CDC są w rzeczywistości publikowane jako tak zwany „Współczynnik śmiertelności zakażeń” lub IFR. Odpowiednią część ich wykresu przedstawiono poniżej(patrz artykuł).

  Właśnie podaliśmy ich liczby w inny sposób i trochę zaokrągliliśmy. IFR obejmuje, jako osoby „zakażone”, osoby, które zaraziły się wirusem, ale nigdy nie zachorowały ani nie wykazywały objawów.

  „Najlepsze oszacowanie” CDC może być nieaktualne i ozazywało inne scenariusze, również pokazane na poniższym wykresie. Jak widać, wszystkie są jednak bardzo niskie.
  Na przykład dla osób w wieku 20-49 lat, nawet w najgorszym scenariuszu, IFR wynosi tylko 0,0003.

  Oznacza to, że twoje szanse na śmierć z powodu wirusa, nawet jeśli zostałeś zarażony, wyniosłyby 1 na 3333.

  Szacunki dotyczące śmiertelności COVID regularnie spadają. W marcu, kiedy większość kraju została zablokowana, dr Anthony Fauci oszacował śmiertelność na około 2%, a Światowa Organizacja Zdrowia ustaliła ją na około 3,4%. Oba są znacznie wyższe niż obecne szacunki CDC.

  Te wcześniejsze liczby, które były znacznie bardziej przerażające, były szeroko omawiane w prasie. Jednak bardzo niewiele uwagi mediów poświęcono nowym liczbom.

  https://www.zerohedge.com/markets/new-cdc-estimates-fatality-rate-covid-19-drops-again-and-may-surprise-you?fbclid=IwAR0JYkRLhY5gobVjR5F2-bwfsw9yurqwVon3VgB-xRnHL8SwXWLMVBL0LJ0


 • Czy tym razem fala grypy opadnie płasko? Efekt uboczny wprowadzonych środków koronowych

  Jesienią jak zwykle rozpocznie sie sezon grypowy. Ale spojrzenie wstecz na wiosnę i doświadczenia z ostatnich kilku miesięcy na półkuli południowej pokazują, że w tym roku można go było dzięki podjętym środkom przeciwko koronie odwołać.

  Grypa sezonowa nie jest uważana za tak niebezpieczną jak Covid-19, ale choroba ta zabija każdego roku wiele tysięcy ludzi na całym świecie. Jesienią i zimą 2017/18 Niemcy ucierpiały szczególnie mocno, kiedy RKI zarejestrowało prawie 1700 zgonów w Niemczech.

  Jednak według instytutu grypa często nie jest umieszczana na akcie zgonu jako przyczyna zgonu; szacuje rzeczywistą liczbę ofiar na 25 100.

  Ostatni sezon był równie „normalny”, jak poprzedni, z około 950 potwierdzonymi zgonami na grypę, ale zakończył się nagle co najmniej dwa tygodnie wcześniej niż zwykle. A w nadchodzących zimnych miesiącach może nawet całkowicie zniknąć. Wynika to z podjętych środków zapobiegających zwalczaniu wirusa, które okazały się niezwykle skuteczne również w przypadku innych chorób układu oddechowego.

  Co się dzieje, gdy korona napotyka grypę?

  W swojej wstępnej analizie przeszłej fali grypy RKI doszedł do wniosku, że rozpoczęła się w drugim tygodniu kalendarzowym 2020 r., A zakończyła w dwunastej połowie marca. Trwał 11 tygodni i był znacznie krótszy niż w poprzednich pięciu sezonach, w których epidemia grypy trwała od 13 do 15 tygodni. Należy dokonać rozróżnienia między sezonem grypowym, który trwa zwykle od początku października do połowy maja, a falą grypy, podczas której zwiększa się liczba zachorowań na grypę.

  RKI uważa za bardzo prawdopodobne, że środki zapobiegające koronie, które rozpoczęły się 9 marca wraz z odwołaniem głównych wydarzeń, „znacząco się do tego przyczyniły”. Szef Instytutu Lothar Wieler (tak na marginesie weterynarz z zawodu) powiedział nawet w talk show MDR: „Skończyliśmy z grypą dzięki tym środkom”.

  • Rzut oka na drugą połowę globu do Argentyny, Australii czy RPA również potwierdza tę tezę gdzie panuje obecnie zima i jak i coroczna fala grypy, której w ogóle tym razem nie było.

  Półkula południowa była „wolna od grypy”

  Jak pokazują wykresy WHO FluNet, fala grypy zaczęła narastać w niektórych krajach w marcu, ale pod koniec miesiąca ponownie się spłaszczyła. W innych stanach prawie nic się nie wydarzyło. Konsekwencje są dramatyczne.

  17 sierpnia News.com.au poinformował, że od maja w Australii nie było ani jednej śmierci na grypę‼

  Podobnie wygląda to w Nowej Zelandii. „To niesamowite, po prostu nic nie ma. Żadnej grypy” - powiedział „The Guardian” zacytował Michaela Bakera, profesora zdrowia na Uniwersytecie Otago w Wellington. Jego południowoafrykańska koleżanka Cheryl Cohen z National Institute of Communicable Diseases (NICD) powiedziała kilka dni temu CBS News, że to, co się stało, było zupełnie bezprecedensowe. „Widzieliśmy, że po prostu nie mieliśmy w tym roku sezonu grypowego w RPA”. WHO również doszła do wniosku w swojej aktualizacji grypy z 14 września: „Sezon grypowy jeszcze się nie rozpoczął na półkuli południowej”.

  • Ile istnień ludzkich uratowała korona dzięki tłumieniu fali grypy, można oszacować na podstawie średniej śmiertelności na 100 000 mieszkańców w poprzednich pięciu sezonach grypowych. „The Economist” opracował je dla niektórych krajów półkuli południowej. W Argentynie było to około 16 osób, w Chile 12, aw RPA nawet 25 osób na 100 000. W Nowej Zelandii, Australii i Paragwaju wypadły słabo ze współczynnikiem zgonów między 0,5 a 6,5. Jednak również w tych krajach, podobnie jak w Niemczech, rzeczywiste liczby są prawdopodobnie znacznie wyższe.

  Otwarte szkoły to problem

  Doświadczenia wiosny i ostatnich kilku miesięcy na półkuli południowej sugerują, że efekt powtarza się teraz na półkuli północnej. „Będziesz miał sezon grypowy”, mówi Michael Baker, „ale spodziewam się, że będzie on dużo mniej dotkliwy”.

  Jednak obecna sytuacja w Niemczech nie jest w pełni porównywalna z marcem i kwietniem, a przede wszystkim środki nie są już tak surowe. Otwarte szkoły mogą mieć duże znaczenie. RKI napisał w kwietniu: „ dzieci odgrywają zasadniczą rolę w rozprzestrzenianiu się corocznej grypy, szczególnie warte uwagi są zamknięcia szkół od dwunastego tygodnia kalendarzowego w 2020 roku”.

  Jeśli tym razem fala grypy opadnie płasko, może to być szkodliwe przez wiele lat. Ponieważ praktycznie nikt nie jest zarażony, co prowadzi do nie rozwijania się odporności.

  Artykuł w j.niem.
  https://www.n-tv.de/wissen/Faellt-die-Grippewelle-diesmal-flach-article22064450.html?fbclid=IwAR2Riu7jIUW3ia6I3VCqjq-wxQmiC3S0l95N6bSTnZEhQwqpwCdwXtoy94E

  -macie potwierdzenie,że korona na świecie wytrzewiła kompletnie grypę ⬆️.

 • Patroni

  @anka No ale to jest straszne nieporozumienie. Bo to są potwierdzone przypadki grypy przez lekarzy. A teraz kazdy się boi isc do lekarza(bo potwierdza kowid i bedzie musial z całą rodziną na kwarantannie siedziec) albo nie może się do tego lekarza dostac bo nie przyjmuja.
  Nawet mysle ze w tym roku moze byc gorzej niz zazwyczaj przez te cholerne maseczki. Bo jak wiemy są negatywne skutki u ZDROWEJ osoby a co dopiero jak ktos jest chory np na grype albo zapalenie płuc? Tego nikt nie badał! I mozemy miec sytuacje ze ludzie bedą przechodzic przeziebienie duzo gorzej, a nawet z koniecznoscia hospitalizacji.
  Rozumiem że dezynfekcja powierzchni i socjal distancing moze przyczynic się do mniejszego rozprzestrzeniania ale podejzewam ze zamiast wiekszej ilosci lekkiego przebiegu bedziemy miec mniejszą ilosc chorych ale z duzo duzo cieższa postacią.


 • Tragedia nadużycia i przedawkowania leków
  #TorstenEngelbrecht # ClausKöhnlein

  Dane dotyczące śmiertelności pokazują, że wiele rzekomych zgonów spowodowanych koronawirusem jest de facto spowodowanych masowym eksperymentalnym użyciem wysoce toksycznych leków ․

  Niezbite dowody pokazują również, że nie było w ogóle nadmiernej śmiertelności w wielu krajach, w tym w czasie - i że wirus zdecydowanie nie był przyczyną zwiększonej śmiertelności w krajach takich jak: Włochy, Hiszpania, Francja, Anglia czy Ameryka.

  Zamiast tego dowody jednoznacznie pokazują: to przede wszystkim masowe podawanie preparatów, takich jak hydroksychlorochina, kaletra lub azytromycyna, spowodowało przedwczesną śmierć tych osób․


 • Uniwersytet w Sztokholmie analizował - jaka jest szansa na przeżycie COVID-19, po ewentualnym zakażeniu:

  Otóż dla osób nie posiadających chorób współistniejących:

  0-9 - 99,99996 %
  10-19 - 99,99996 %
  20-29 - 99,9998%
  30-39 - 99,9988%
  40-49 - 99,9975 %
  50-59 - 99,9840%
  60-69 - 99,9234 %

  Natomiast dla osób posiadających choroby współistniejące:

  0-9 - 99,9618%
  10-19 - 99,9618%
  20-29 - 99,9252%
  30-39 - 99,8418%
  40-49 - 99,7548%
  50-59 - 99,2875%
  60-69 - 98,3801%

  Osoby 70+ w zależności od płci - waha się w granicach 95,6517% - 99,8251%.

  https://www.iies.su.se/research/research-on-covid-19/the-economics-of-covid-a-global-outlook • AC95907F-7A5F-4E1F-BC9A-1A04611B7B71

  F1B1558D-D6E2-4D08-B786-90E431A3F761

  Dobry argument na ameby⤵

  8AA7FA40-1FDD-43B9-9C99-AFECB6B8C627


 • Z powodu koronoświrusa nagle nie ma żadnych przypadków grypy!

  B84851A6-DABB-45EB-8CCA-69DB0E082F01

  Źródło:
  https://apps.who.int/flumart/Default?ReportNo=6 • Gdzieś wdziałam wykres ile w tym roku przeprowadzono testów na grypę, jak sie okazuje tylko 5 i to tylko na Podlasiu.

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii