Koronawirus śmiertelność - zawyżona w panikomediach


 • Wczoraj mi to tak wpadło do głowy, mówi się o jaka to duża śmiertelność a zarazem, że osób zarażonych może być znacznie więcej..
  No to zaraz zaraz, skoro śmiertelność obliczona jest na podstawie tych co się zgłosili, to jasne jest, że jest to liczba już zawyżona, bo zawsze ktoś nie przyjdzie, bo a to przeziębienie, albo zwyczajnie nie ma objawów.
  No i szukam dziś i co znajduję:

  https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10304712/dlaczego-wskazniki-smiertelnosci-covid-19-sa-tak-trudne-do-wyliczenia-eksperci-tlumacza.html

  czytamy:

  – Podany wskaźnik umieralności na poziomie 3,4% pochodzi z potwierdzonych zgonów w stosunku do wszystkich zgłoszonych przypadków. Jest to prawdopodobnie przeszacowane, ponieważ wiele krajów, takich jak Stany Zjednoczone (112 przypadków, 10 zgonów) i Iran (2333 przypadków, 77 zgonów), poddało się ograniczonym testom. Dlatego wykryto kilka łagodnych przypadków, a [całkowita liczba przypadków], które obserwujemy, to wierzchołek góry lodowej.

  – Przeszacowanie może być 10 razy wyższe – zauważa Mark Woolhouse, profesor epidemiologii chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Edynburgu w Wielkiej Brytanii – i ta znaczna liczba łagodnych przypadków została pominięta lub nie została zgłoszona, to szacowane 3,4% jest zbyt wysokie. Chociaż nie ma co do tego zgody, niektóre badania sugerują, że jest to około 10 razy zbyt wysoka wartość. To zrównałoby śmiertelność z niektórymi szczepami grypy.

  Też słyszałem o tej liczbie 10 razy więcej. Czyli skoro zarażonych może być aż 10 razy więcej, śmiertelność to 0,34%.

 • Patroni

  No i to mówię od dawna. Nie mamy solidnych liczb. Co nie oznacza ze należy problem olewać. Ale oznacza ze panika i zachowania rządów są co najmniej podejrzane.


 • @Palma no liczb nie mamy, ale ludzie sami siebie straszą, że jak nic nie zrobimy to nasz wszystkich zarazi !!! Jakby miał nas zabić.

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii