WYKRYTO AD BLOCK

Forum rezyduje na niezależnym serwerze, który opłacamy.
Jeśli chcesz nas wspierać - wystarczy, że wyłączysz AdBlocka i pozwolisz reklamom zarabiać.
Dziękujemy!

Koronavirus - koniec gotówki ?

• Czy czeka nas koniec gotówki ?
    Jak wiadomo brak gotówki i w pełni elektroniczny pieniądz jest super groźny.
    Można wtedy łatwo wprowadzić ujemne stopy procentowe i dupa.
    Do tego full kontrola.

https://www.cbsnews.com/news/coronavirus-cash-handling-money-from-asia-aside/

The Federal Reserve is delaying processing dollars that have been repatriated from Asia. The Louvre Museum in Paris isn't accepting cash from visitors. And Iran has urged its citizens to stop using bank notes over fears the coronavirus can be transmitted to humans through contaminated objects like cash.

Public health experts believe the novel coronavirus, which causes the potentially deadly COVID-19 disease, is transmittable through "fomites" — surfaces, including paper money, that have been handled by an infected person.

"The belief is that these viruses can stay on surfaces in their fully active states for at least 10 days. That includes cash and all kinds of other surfaces that people normally touch," Dr. Sanjay Maggirwar, chair of the George Washington University School of Medicine's department of microbiology, immunology and tropical medicine, told CBS MoneyWatch. "So certainly with the coronavirus, cash handling is a concern."

Także no no ciekawi mnie mega, jak się skończy ta historia z tym wirusem.
    Ile przez to zacięśnią nam łańcuchy na szyjach.

• moja mama cały czas mi mówi żeby pieniądze z banku wyciągnąć i zastanawiam się czy tego faktycznie nie zrobic

• Patroni

Już gotówka praktycznie nie działa. Szczególnie w krajach jak Polska. Niestety.

Nawet bez korony ludzie idą w stronę kart bo wygoda. Z wygoda nie wygrasz 😄

Ale fakt że niezależnie od przyczyn koronoświrusa rządy maja idealnego kozła ofiarnego by zwalić na to kryzys oraz idealne warunki zastraszonych narodów by wprowadzić przewidywany przeze mnie już dawno epizod totalitarny.

Żadna władza absolutna nie odchodzi bez walki ludzi.
    Unia i inne durnoty socjalistycznie nie odejdą bez walki. To są ich ostatnie podrygi.

• Wczoraj doszłam do wniosku że ludzkość sama się prosi o rządy totalitarne. Jak sie obudzą w jakie szambo wdeptali, będzie płacz że władza ich mocno za mordę trzyma. Mnie wirus nie przeraża, tylko konsekwencje tej całej schizofrenii

• Patroni

@Nahtalie napisał w Koronavirus - koniec gotówki ?:

Wczoraj doszłam do wniosku że ludzkość sama się prosi o rządy totalitarne. Jak sie obudzą w jakie szambo wdeptali, będzie płacz że władza ich mocno za mordę trzyma. Mnie wirus nie przeraża, tylko konsekwencje tej całej schizofrenii

A mnie nawet konsekwencje nie przerażają. Naturalna kolej rzeczy. Zawsze tak było i zawsze tak będzie. Ja byłam gotowa od dawna na takie cuda 😄 może dlatego tak z tego brechtam.

• Po tym co obserwuję od kilku a nawet kilkunastu lat to widzę, że w europie nikomu nie chce się walczyć z tym pseudo socjalistyczno - demokratycznym systemem. Ludzie chcieli by coś zmienić ale brak im zacięcia żeby coś zrobić, to są zbyt małe odsetki ludzi aby wywołać rewolucję na skalę tego co było za czasów solidarności/Wałęsy. Ci co są u władzy jawnie robią to co tylko sobie wymyślą. Stosują metodę powolnego podgrzewania pacjenta. Tak więc cały czas zaciska się pętla i duża część społeczeństwa jest blisko niewolnictwa, słyszę tylko narzekania ale brak w tym działania. W necie pełno można znaleźć porównań do czasów pańszczyzny chłopów i tego co sobie zafundowaliśmy teraz. Może ten kryzys który teraz nas czeka jakoś obudzi ludzi bo jak to mówią terapeuci od alkoholizmu: alkoholik musi stoczyć się na dno aby przejrzał na oczy.

• @Tomano no dokładnie, a obecnei to weź coś powiedz przy znajomych/rodzinie, zaraz jest:
    "Wierzysz w teorie spikowie!", czy "Haha może i na płaskiej ziemi też żyjesz" 😉

• No coraz bliżej:
    https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-apel-w-sprawie-platnosci-bezgotowkowych-6487883903026817a.html

Koronawirus. Apel w sprawie płatności bezgotówkowych
    Komisja Nadzoru Finansowego wystosowała apel o pilne podniesienie płatności bezgotówkowych do 100 zł. Powód to profilaktyka. Na banknotach i monetach może rozprzestrzeniać się koronawirus.

Raz wprowadzą i tak zostanie.

• @baku ja już dostałam powiadomienie z mbanku, że wprowadzili wyższy limit płatności bezdotykowych do 100zł

• taaa a Pan Gadowski o tym truyndoli, ale jakoś nie widzi sensownego rozwiązania, tylko gada że w Wuhan to wypadek był. Trochę mnie rozczarował tym ostatnim komentarzem

• ja już tylko czekam jak w mediach zaczną sprzedawać pierdololo że do walki z 'epidemia' potrzebujemy się zjednoczyć i utworzyć rząd światowy 😉

• @vibo niekoniecznie może być tak ze media zaczną się wycofywać pomału z tej szopki i mogą chcieć odwrócić kota ogonem. Wszystko zależy od nastrojów internautów i tu jesteśmy bardzo mocni.

• myślę że to się skończy wielkim wkurwem ludzi i wylezą na ulice jak zorientują się że zostali wydymani

• @vibo jak dostaną pensje a to już tuż tuż

• https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-seniorzy-nie-chca-placic-karta-wystawiaja-siebie-i-innych-na-ryzyko-6492754530904193a.html

Koronawirus. Seniorzy nie chcą płacić kartą. Wystawiają siebie i innych na ryzyko

....
    a koszyki mogą dotykać w sklepach ? 😉

• @Nahtalie ja akurat jestem w tak dobrej sytuacji że mam 3 prace i taką specjalizację że teraz mam nawet jeszcze więcej roboty
    @baku ale ale. przez rękawiczki foliowe czy jakie tam 😄

Log in to reply

Chcesz być na biężąco?