WYKRYTO AD BLOCK

Forum rezyduje na niezależnym serwerze, który opłacamy.
Jeśli chcesz nas wspierać - wystarczy, że wyłączysz AdBlocka i pozwolisz reklamom zarabiać.
Dziękujemy!

Koronawirus 2019-nCoV

• Chciałbym się podzielić spostrzeżeniami co do samego wirusa jak i wydarzeń.
    Pierwsza rzecz, która mi przeszkadza, ale i trochę wkur... to nieprzestrzeganie kwarantanny przez rządzących. No do kurwy nędzy. Jest teren skażony i każdy na nim jest potencjalnym nosicielem. Teren taki się zamyka, by ludzie nie wynieśli wirusa na zewnątrz, a te głąby żądali wysyłania swoich obywateli do kraju z powrotem. No jakim debilem trzeba być by tak działać? To nie teren wojny gdzie trzeba ewakuować ludność. Tu trzeba chronić miliony ludzi w kraju, a nie jednostki które wdepnęły w gówno.
    O tym jak działa kwarantanna pisałem przy okazji szczepionek, że to ona działa najlepiej w przypadku ograniczania epidemii a nie szczepionki, choć są sytuacje kiedy warto stosować szczepionki.
    Druga sprawa, sfałszowane statystyki oficjalnych zachorowań:
    12b434a0-2f6d-45ef-a2d0-01863e9c4a99-image.png
    widać wyraźne załamanie danych w momencie fałszowania
    39237aed-613e-4da7-bb94-512679b88159-image.png
    dane na wykresie po tym miejscu zmniejszają swój przyrost, a powinno być odwrotnie

Co do maseczek, to już to jest idiotyzm. żeby się zabezpieczyć to najskuteczniej jest nie wychodzić z domu, ale jeśli wychodzi się z domu, to po pierwsze maseczka na całą twarz, a nie tylko na usta, po drugie rękawiczki gumowe, po trzecie nie dotykanie skóry rękoma. Do tego dochodzi regularna zmiana maseczek i rękawiczek w odpowiedni sposób, prawidłowe mycie rąk i ciała. Większość osób tego nie rozumie, więc nie wiem jak im same maseczki mogą pomóc. To daje im fałszywe poczucie bezpieczeństwa. no i te popularne małe maseczki nie chronią nosiciela maski tylko przednim, jeśli by nosił w sobie wirusa. Już widzę janusza który taką maseczkę zdejmie i paluchem w zębie podłubie 😄
    Z resztą niekompetencja ludzi jest w wielu miejscach, ci którzy podejrzewają że są chorzy i mieli kontakt z kimś z zagranicy lub sami byli w miejscach skażonych wirusem, zamiast iść do szpitala powinien swój przypadek zgłosić telefonicznie, by innych swoją obecnością nie narażać na zarażenie. Z kolei lekarze, mówię o polskich, często ignorują zgłoszenia, chyba czekają aż każdy zgłaszający się będzie na setkę zarażony.

Co do samych początków zarażenia wirusem, niestety bardzo prawdopodobne są wersje spiskowe, jedna że chińczycy "zgubili" w laboratoriach badawczych w wuhan. Druga bardziej prawdopodobna, że Amerykanie podrzucili. Czemu mieliby podrzucić? wojna gospodarcza. Przy okazji epidemii od razu najazd był że zarazić można się poprzez przesyłki z chin. Z badań wiadomo że około kilkadziesiąt godzin koronawirusy się utrzymuja na takich powierzniach a teraz się mówi że nawet 10 dni. Co do kilkudziesięciu godzin moge się nieznacznie mylić jednak pamiętam że jest to znacznie mniej niż kilka dni, a tyle idą przesyłki z aliexpress. Ameryka tracąca pozycję lidera, na koronawirusie może zyskać najwięcej demolując biznesy pretendenta do fotela lidera. Kto najwięcej zyskuje tej jest najbardziej prawdopodobnym sprawcą. tak się podchodzi do tematu w kryminalistyce. Oczywiście można winić nietoperze.
    Acha właśnie, straszy się ludzi że można się zarazić od zwierząt (pozdro weganie), tak ale od nietoperzy, to ten szczep żeruje na nich. Już widzę łysą glacę miłościwie nam oznajmiającą by nie jeść mięsa bo koronawirus... jak jadacie nietoperze to faktycznie się pilnujcie 😉

Lodówka wypchana mięsem, weki i rosoły w słoikach, kasze ryże i mąki na głębszy kryzys no i na największy rezerwy wody pitnej. Można przesiedzieć unikając ludzi przez kilka tygodni.I tak rośliny są jedzeniem kryzysowym. ktyoś powie że to zakrawa na paranoję. jeśli ktoś robi tak na codzień to tak, ale w przypadku epidemii jest zasadne. Czy ta epidemia jest na tyle niebezpieczna nie wiem, bo dane są fałszowane. jeśli Ludzie w polsce będą masowo trafiac do szpitali warto się do tego zastosować. Maseczkom nie ufać, bo to jest tyle samo warte, co modlitwa w koście.

• Trudno mi się z Tobą nie zgodzić. Mam wrażenie,że jakieś przegięcie, trochę zalatujące paniką. I robienie zapasów . Ja od zawsze kupuje chusteczki/ żele antybakteryjnye, wiadomo, w podróży (nawet i tej tramwajem) czy podczas spaceru albo kiedy w pracowniczej jadalni/toalecie mydło się skończy, to się przydaje. Pech chciał, że w piątek mi się ów magiczny płyn skończył, W 4 sklepach byłam (dawniej bym była zła na stratę czasu, ale w świetle pewnego serialu wiem, że ja po prostu Teneryfę sobie w Pl zrobiłam) - wszystkie te magiczne produkty wykupione. Ciekawe, czy jeśli się okaże, że ten wirus gryzie w tyłek, to wyjdą wszelkie żele do kibla ;/. I

• Ciekawe spojrzenie od strony $$$:

https://subiektywnieofinansach.pl/koronawirus-covid-19-straszy-inwestorow-twoj-portfel-topnieje-ciesz-sie-ze-nie-masz-tych-obligacji/

Są jednak tacy pechowcy, którzy z powodu koronawirusa mogą stracić wszystkie pieniądze. Ich sytuacja jest gorsza nawet, niż posiadaczy obligacji Getbacku. Tam przynajmniej jest jakiś układ z wierzycielami i kiedyś-tam firma odda choćby niewielką część pieniędzy. Ale są inne obligacje, które z powodu koronawirusa Covid-19 mogą ulec całkowitej anihilacji.

To tzw. obligacje katastroficzne, które w 2017 r. wyemitował Bank Światowy jako instrument finansowania kryzysowego. Wartość obligacji wyniosła 425 mln dol. Termin wypłaty pieniędzy oraz wysokich odsetek mija w lipcu tego roku. Ich posiadacze na pewno nie śpią spokojnie, bo coraz więcej wskazuje na to, że nie dostaną ani odsetek, ani nawet zainwestowanych pieniędzy.

Aby ten czarny scenariusz się zrealizował, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) musi ogłosić wybuch pandemii Covid-19. A to może się zdarzyć w każdej chwili. Koronawirus Covid-19 rozprzestrzenił się już na prawie 40 krajów i zaraził ok. 100.000 ludzi. Kilka tysięcy osób już zmarło.

Jak mówi stare przysłowie, jak nie wiadomo o co chodzi - chodzi o pieniądze 🙂

• @wiegul Podobno wirus , ktory wlasnie opanowywuje caly swiat znany byl duzo wczesniej, mozna przeczytac tutaj- "Oczy ciemosci" ksiazka napisana w 1981 roku na stronie 366 jest opisany ten wirus jako bron biologiczna.
    87763466_2884623578263292_4414674992386539520_n.jpg

• @Kajsa Wydaje mi się, że tych broni biologicznych jest armia.

A ten obecny, o czym warto pamiętać, ma wg hinduskich naukowców, charakterystykę AIDS (wirus ujawnił się w latach 80') i boreliozy ( borelia z kolei została opisana przez niemieckiego naukowca jako produkt nazistowskiego laboratorium).

Plus poszła informacja, że przyłapano koleżków z próbowkami z labu. O czym, wydaje mi się, że milczą media głównego nurtu, z tego, co rozmawiam, bo sama nie śledzę TV, czy gazet.

W Polsce temat jest tak boleśnie przyklepywany. Jak słyszę, że tylko zarażony ma to nosić... Dziś w Sejmie, zdaje się, nikt nie wspomniał o zabójczych cenach maseczek i całej reszty. Jest tylko oglądanie się na siebie, wytykanie sobie błędów i powtarzanie, że do Polski "oficjalnie." wirus nie dotarł. No jak ma dotrzeć, jak w kółko jedną próbkę dają do analizy, grając na czas?

• Dla rozladowania napiecia 😷

Dzis na stacje benzynowa przyszli dwaj panowie w maseczkach. Wybuchla panika. Okazalo sie, ze to napad... wszyscy odetchneli!

• Tymczasem gdzieś w Polsce:

.

6c4e3373-b119-405f-b826-035f8d1568a2-image.png

• @Kajsa Jak dobrze, że chociaż mamy poczucie humoru... Zamiast maseczek 😃

@Nina Na Ciebie zawsze można liczyć!

• @Kajsa ta książka była pisana w czasach, z tego co wiem, gdy budowano laboratoria biologiczne w wuhan i podobno tym się inspirował autor książki. A czy się ktoś inspirował książką, to już inna bajka.

• Najlepsze jest to, że te maseczki ponoć są gówno warte, na 30 minut a potem to już zaczynają "tętnić życiem" hehe, czyli grzybki/pleśnie.

• Patroni

To może ja jakieś głupie pytanie zadam, od 15minut żadnego głupiego nie zadałam, stracę status blondi:
    Czemu ten wajrus nazywa się korona? Od jakiś królów czy o co kaman?

• @Palma kształt wirusa przypomina koronę taki pierścionek z wypustkami, jeśli dobrze się orientuję

• @Palma Zrodlo Wiki : "Nazwa „koronawirus” wywodzi się z łac. corona oznaczającego koronę lub wieniec, ponieważ osłonki wirusów w mikroskopii elektronowej wydają się „ukoronowane” pierścieniem małych, przypominających żarówki struktur." ... Takze blondi, twoje pytanie bylo baaardzo sensowne 🙂

• Na fejsbuczku Youtuberka która mieszka w Singapurze tak o napisała o tymże wirusie. Warto wiedzieć w sumie z pierwszej ręki.
    https://www.facebook.com/AzjatyckiCukier/posts/2719889498047703?tn=K-R

• @Czeko czesto ta dziewczyne kiedys ogladalam 🙂

• @Czeko Pierwsza rzeczowa informacja bez podkręcania sensacji...
    Radykalne, ale jak dla mnie uzasadnione, to co robi rząd Singapuru, jeśli chodzi
    o kwarantanny. (widzicie to w Polsce? 🙂
    Gdyby tak do rzeczy i spójnie przekazywały info główne media, byłoby mniej paniki. A może i miejsce dla planowania i sensownych działań by się znalazło.

Powiew świeżości to był dla mnie, zamiast straszenia konkret.

• Jeeea mamy to!!!!! na reszcie jest uff można odetchnąć z ulgą. Dobra śmieszkuje sobie, ale to jest moja reakcja na to co sie ostatnio działo w mediach. Pozdrawiam

• W sumie jest tak jak myślałem. Przywleczony z kraju pochodnego a nie z Chin.
    Najciekawsze że ujawniony tuż po uchwale dyktatorskiej. Wiedzieli wcześniej i zwlekali z publikacją informacji do czasu uchwalenia. No cóż taki to kraj.
    A akcja taka jak w usa po wtc. No mniej więcej.

• Patroni

@wiegul napisał w Koronawirus 2019-nCoV:

@Palma kształt wirusa przypomina koronę taki pierścionek z wypustkami, jeśli dobrze się orientuję

No bez jaj!!!

• Patroni

Coraz bardziej prawdopodobna robi się moja teoria że wirus Korona został stworzony na poczeby BRECHTarianizmu i MEMów!!!

Jest również większa szansa ze umrzemy dusząc się ze śmiechu owe memy i ten cały absurd oglądając niż od samego wirusa.

Log in to reply

Chcesz być na biężąco?