Epidemia ślepoty

• Hej! Zaniepokoiło mnie, że ostatnio spotykam wokół siebie coraz więcej przypadków ślepoty zmierzchowej (moi współlokatorzy potrzebowali zapalonego światła w słoneczny zimowy dzień o godzinie 14... co prawda, w pokoju o ekspozycji północnej, ale to i tak nie jest normalne 😜 ). Wiemy, że przyczyną może być niedobór retinolu, co pewnie nie każdy cierpiący na tę przypadłość wie. Ale ogólne pogarszanie się wzroku (nie związane z oświetleniem mam na myśli) jest jeszcze bardziej powszechnym zjawiskiem. Ile znacie osób noszących okulary? No właśnie 😉 Często obwiniane jest oglądanie telewizji, praca przy komputerze, czytanie książek i tak dalej. Ja na przykład jestem przypadkiem osoby uczącej się, pracującej i spędzającej czas wolny w dużej mierze przed ekranem laptopa - i to od wielu lat, a wzrok mimo tego mam doskonały. Przez autopsję nie wierzę w takie teorie, ale jak wiadomo wyjątek może potwierdzać regułę. Poza tym, wyczytałam ostatnio że do ślepoty może doprowadzić cukrzyca, więc może winowajcą jest nadmierna ilość węglowodanów? Jak myślicie?

• Jeśli gapisz się w jasny ekran to patrząc w ciemny pokój nic nie zobaczysz.
    Zaprawdę powiadam wam, odstawcie elektronikę, a będziecie uzdrowieni.

• @Aurea Jeszcze zanim wprowadzono na dobre LED, właśnie tego się spodziewałam, jak poczytałam, jak działa i w ilu urządzeniach (praktycznie wszystkich elektro) się zawiera.
    A jak masz ludzi na niskotłuszczowej, która jest promowana (i tu już bez wielkiego znaczenia, z mięsem czy bez), to co oni mają widzieć bez okularów?

• @Anna napisał w Epidemia ślepoty:

Jeszcze zanim wprowadzono na dobre LED, właśnie tego się spodziewałam, jak poczytałam, jak działa

Możesz sprecyzować, co masz na mysli?

• @wiegul Eliminacja czerwonego pasma światła, pozostawienie samego niebieskiego. Już 10 lat temu, ponad mówiło się o konsekwencjach dla wzroku, poziom wyżej od sztucznego światła. Dopiero teraz, w zeszłym roku wyszło przyzwolenie na zbadanie tematu przez naukowców - we Francji to miało miejsce, bo temat był obwarowany, no i się okazało, że jest b. szkodliwe takie niebieskie światło. Niewskazane dla kobiet w ciąży. Poza złym wpływem na wzrok, procesy trawienne, sen itd., uruchamia stresową reakcję w organiźmie, adrenalina, kortyzol, czyli jesteś w stanie czuwania, gotowości na atak...
    Są już specjalne okulary przeciw niebieskiemu światłu. Kolejny zestaw obok gogli na koronowirusa...

• @Anna Może myślą nad czymś nowym, ale jest już powłoka na okulary, która skutecznie zatrzymuje niebieskie światło. Jak patrzysz na szkła pod kątem to widać niebieski odblask. Posiadam taką powłokę na okularach i jest to wybawienie dla moich oczu, praktycznie nie bolą mnie od siedzenia przy kompie.

A co ślepoty to ja widzę 😄 poprawę w widzeniu po saplementacji tranem.

• @Ola-Be Muszę się rozejrzeć za takimi, co odbijają to światło.
    Ale przyznam, że to już się jakoś przelewa, niedługo człowiek będzie przypominał człowieka z księżyca z tymi goglami, materiałami antyelektro, orgoniixtami i co bądź. Chyba już przypomina.

Mi pomaga dziurawiec 🙂 bo w ogóle mi się chce wtedy patrzeć.

• Może to osobnicze, ale pracuję przy komputerach od ponad 25lat i mój wzrok 10/10. Zawsze jadłem masło, dużo masła, nie cierpiałem margaryny. Więc może te tłuszcze zwierzęce mają coś do tego. W końcu masło ma wit A i D, i chyba braki A powodują kurzą ślepotę.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii