Cukrzyca typu 1 wyleczalna na diecie karniwora

 • Patroni

  Kiedyś się kłócili jacyś ludzie jak przewidziałam ponad rok temu że będą wyleczenia tej cukrzycy - że się „nie da”!
  Dla niewtajemniczonych: najczęściej mówiąc cukrzyca ma się na myśli ta typu 2, pokłosie insulinooporności. Jest to choroba metaboliczna. Również z niedoborow.

  Cukrzyca typu 1 to ta „immunologiczna” w której trzustka zostaje uszkodzona. Ja pamietam jak wiele lat temu było głośno o wyleczeniach z cukrzycy typu 2 na paleo lub przynajmniej sporym zmniejszeniu dawek insuliny (logiczne). I wtedy szukałam info czy ktoś ogarnął cukrzyce typu 1. Nie było.

  No bo na Boga, no zwykły chłopski rozum - dopoki tarczyca nie jest uszkodzona produkuje jakieś tam śladowe nawet ilości hormonów przy hashimoto. Skoro paleo dawało wyleczenie - To dlaczego trzustka nie miałaby się w taki sam sposób zachować. Wystarczy odwrócić proces - odżywić organizm i zastopować procesy niszczące (antyciała).

  No i jak się okazuje się da. Pierwsze głosy pojawiły się już pare miesięcy temu. Ktoś Z cukrzyca typu 1 nagrywał na YouTube jak zmniejsza dawki. Nie wiem jak to się skończyło.

  Ale ta tu Zsofia Clemens z Paleomediciny to daje nieźle w kość nauce. Póki co to są pojedyncze dokumentacje ale ona robi DOKUMENTACJE. I ze skutecznością jej kliniki będzie miałam w następnych kilku latach coraz więcej tej dokumentacji. Nie zdziwię się jak jej zamkną ta klinikę.

  To co ta kobita robi (po cichu i mądrze!) zmieni ta skostniała medycynę akademicka. Jej klinika pokazuje że cała wiedza oparta o epidemiologie jest g warta.


 • @Palma Ponad 20 lat temu byłam na wykładzie dr Kwaśniewskiego, tego od diety wysokotłuszczowej. Były to czasy, gdy wszyscy wierzyli w antycholesterolowe teorie a o keto nikt nie słyszał, chyba, że ktoś z padaczką lekooporną. Jajka, śmietana, boczek, smalec, wszystko to było zakazane a tu Kwaśniewski zaleca taką "szkodliwą" dietę z tłuszczami odzwierzęcymi ? Sporo tych ludzi wyleczył. Po kilku latach go zniszczyli. Ale po wykładzie, poprosił, by ktoś z jego pacjentów może się wypowiedział i jeden z nich twierdził, że cofnęła mu się cukrzyca typu 1. Kwaśniewski był znany z leczenia cukrzycy typu 2 i innych nieuleczalnych chorób. Zastanawiam się skąd wiedział tyle o tłuszczach odzwierzęcych tyle lat temu?


 • @Dorota Wysokotłuszczowe diety po raz pierwszy zaistniały w kontekście badań pod koniec 19o wieku.
  Cały 20y wiek były badane na różne sposoby, ale jak przychodziło, co do czego, to rzucili się na korelację Keysa, (nasycone = choroba serca), z której on sam się zresztą później wycofał, ale już mleko, a raczej śmietana się rozlała...


 • @Palma PIĘKNA WIADOMOŚĆ 🙂


 • No dobrze, to ja mam pytanie. Jeśli dobrze rozumiem, przy pierwszym typie cukrzycy trzeba ciągle dostarczać cukry bo jego poziom spada. Jak taka osoba wchodzi na dietę niskocukrową?


 • @Palma To akurat Zięba o tym leczeniu przez Kwaśniewskiego cukrzycy typu 1 u dzieci, to kiedyś było głośne, ale nie wiem, czy to prawda:


 • O ile w cukrzycy typu 2 organizm produkuje insulinę i trzustka jest 'zdrowa' i wystarczy nie truć organizmu węglami aby z tego wyjść to w typ 1 jest problematyczny. Bardzo ciężko kontrolować poziom glukozy. No ale teraz przychodzi z pomocą technika i są urządzenia CGM - continuous glucose monitors więc ci ludzie będą mogli próbować bez specjalnego ryzyka. Już teraz chorzy raportują że dzięki CGM są w stanie zmniejszyć znacznie dawki insuliny. Trzustka może odetchnąć na dietach LC i być możę w niektórych przypadkach nawet z nie w pełni sprawną trzustką ci ludzie będą mogli funkcjonować bez pompy.
  No i najlepsze - dzięki CGM- padają wszelkie mity o zdrowych węglach z ryżu i wszelkich ściemach związanych z indeksem glikemicznym.

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii