Greta Thunberg człowiekiem roku magazynu Nature?

• Link do strony : https://www.nature.com/immersive/d41586-019-03749-0/index.html

Magazyn Nature praktycznie zawsze miał wysoką punktację impact factor tzn. wydanie tam artykułu było dla naukowców nie lada osiągnięciem za, którym szły pieniądze z uczelni i/lub nie tylko. System oceniania artykułów naukowychw "Nature" podobno wygląda tak, że artykuły przed publikacją są sprawdzane niezależnie, rozsyłane do naukowców z różnich części świata bez jakichkolwiek danych osobowych czy instytucjonalnych badacza ( nie pracowałam tam więc niewiem an 100 procent) i czasopismo ma opinie niezywkle bezstronnego. Szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze z tak krzywą akcją by stawiać działaczy politycznych obok naukowców aż do dzisiaj.
    Jaka jest wasza opinia? Macie jakieś ciekawe informacje na temat "Nature"?

• @Thylacine Ten magazyn należy po fuzji kilku firm do koncernu zarejestrowanego w UK Springer Nature z przychodami w granicach 1,6 mld dolarów.

• Według mnie Greta, pojawiająca się w różnych środkach przekazu w różnych kontekstach to nieledwie przesada - jej proekologiczne działania odbieram nie jako ogromną jak na nastolatkę świadomość albo dzieło Szatana nasłane przez zielonych wariatów, ale jako taką typową dziewczynkę, która się czymś baaardzo mocno przejęła i daje temu wyraz , również w charakterystyczny dla młodzieży sposób. I jeszcze ogromny plus dla niej, że bardzo ładnie jak na kogoś tak młodego mówi po angielsku. Wydaje mi się jednak , że ma ona wiele wspólnego ze wszystkim tymi młodymi gwizdami (za moich czasów głównie muzyki 😄 ),które były fenomenem np z powodu niezwykłego talentu. Niestety, obawiam się, że podobnie jak oni może nie wytrzymać presji bycia ikoną i ciągłej obecności w mediach - to ogromne obciążenie, zzarówno psychicznie, jak i fizycznie

• @Dorota napisał w Greta Thunberg człowiekiem roku magazynu Nature?:

@Thylacine Ten magazyn należy po fuzji kilku firm do koncernu zarejestrowanego w UK Springer Nature z przychodami w granicach 1,6 mld dolarów.

I to jest cała odpowiedź.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii