Przez 28 lat śledzono 613 uczestników, którzy raportowali, ile śpią - zdolności poznawcze i struktura mózgu nie różniły się • Cytat z PaleoSmak na FB:

  Zaskakujący wynik badania. Przez 28 lat śledzono 613 uczestników, którzy raportowali, ile śpią. Podzielono ich na grupy śpiące przeciętnie 5.4, 6.2, 7 i 7.9 godzin.
  Okazuje się, że zdolności poznawcze i struktura mózgu nie różniły się pomiędzy grupami. Czy to oznacza, że sen jest przereklamowany?
  #sen #zdrowie

  https://academic.oup.com/sleep/advance-article/doi/10.1093/sleep/zsz290/5697049?fbclid=IwAR1Z0Yb-mgdzNQfA6duBON2K8aGMfeYRUsP-MO0m4PVzbE-E_IZsV-20SxA • Chciałam napisać że dla mnie jednak sen jest wazny ale potem zobaczyłam ile godzin spali i myślę, że powinni te badania bardziej zróżnicować. bo ja np muszę spać minimum 5h inaczej jestem nie do życia zwykle spię 6-8h, rzadko więcej. Więc w zasadzie badali oni tylko... dość optymalny czas snu... gdyby badali np 3-4h, 5-7h i 8-10 uważam, że byłoby to bardziej miarodajne. • To takie dziwne badanie, bo właściwie sam po sobie widzę.
  Jak poćwiczę to potrzebuję wtedy spać dłużej, jak pojem syf to też muszę spać więcej - czyli potrzeba regeneracji.
  Mam ten komfort, że nie potrzebuję budzika do pracy więc wstaję jak się wyśpię, czasem jest to 7 rano, czasem 7:30 a czasem i pocisnę do 8:15 kładąc się o tej 23:15 - 23:30 ( stałe godziny ).
  W ogóle to też zauważyłem u siebie, jak coś źle zjem np. za późno i mimo snu 8h ledwo myślę, w jelitach mam masakrę, sen był do dupy, szumi mi we łbie.
  No ale to jak zwykle przy tych badaniach, wycinany skrawek człowieka bez patrzenia na całość. • Na społeczeństwie można udowodnić każdą tezę i każde jej zaprzeczenie. W. Lenin.
  Nie chodzi o ilość snu ,tylko o deprywację snu. • Badanie zawieszone w próżni (zero informacji o tym, co żarli, stanie zdrowia, płci itp)
  które może dezinformować ludzi, że mogą sobie spać te 4h...

  Na wege mogłam sobie pospać te cztery godziny i to był sukces zakończony byciem nie do życia.
  Teraz, jak mi się zdarzy zarwać noc, wczoraj np. spałam kilka godzin, nawet nie widziałam różnicy.
  Bo móżg jest najedzony. • @Anna-A poczucie winy wzbudzone raz przynosi energię dekadami.. • @raw_dev nigdy nie wiem kim są tacy badani.Czy tacy jak ja czy jednak tacy jak np mój spokojny sąsiad, bo ma lepiej dobrane tabletki i nie jeździ już szamochodem, bo wzbudzał poważne zagrożenie.
  Ona powie ciekawie i optymalnie o spaniu. ;:-)


Log in to reply
 

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii