Forum rezyduje na niezależnym serwerze, który opłacamy.
Jeśli chcesz nas wspierać - wystarczy, że wyłączysz AdBlocka i pozwolisz reklamom zarabiać.
Dziękujemy!

Przez 28 lat śledzono 613 uczestników, którzy raportowali, ile śpią - zdolności poznawcze i struktura mózgu nie różniły się

• Cytat z PaleoSmak na FB:

Zaskakujący wynik badania. Przez 28 lat śledzono 613 uczestników, którzy raportowali, ile śpią. Podzielono ich na grupy śpiące przeciętnie 5.4, 6.2, 7 i 7.9 godzin.
    Okazuje się, że zdolności poznawcze i struktura mózgu nie różniły się pomiędzy grupami. Czy to oznacza, że sen jest przereklamowany?
    #sen #zdrowie

https://academic.oup.com/sleep/advance-article/doi/10.1093/sleep/zsz290/5697049?fbclid=IwAR1Z0Yb-mgdzNQfA6duBON2K8aGMfeYRUsP-MO0m4PVzbE-E_IZsV-20SxA

• Chciałam napisać że dla mnie jednak sen jest wazny ale potem zobaczyłam ile godzin spali i myślę, że powinni te badania bardziej zróżnicować. bo ja np muszę spać minimum 5h inaczej jestem nie do życia zwykle spię 6-8h, rzadko więcej. Więc w zasadzie badali oni tylko... dość optymalny czas snu... gdyby badali np 3-4h, 5-7h i 8-10 uważam, że byłoby to bardziej miarodajne.

• To takie dziwne badanie, bo właściwie sam po sobie widzę.
    Jak poćwiczę to potrzebuję wtedy spać dłużej, jak pojem syf to też muszę spać więcej - czyli potrzeba regeneracji.
    Mam ten komfort, że nie potrzebuję budzika do pracy więc wstaję jak się wyśpię, czasem jest to 7 rano, czasem 7:30 a czasem i pocisnę do 8:15 kładąc się o tej 23:15 - 23:30 ( stałe godziny ).
    W ogóle to też zauważyłem u siebie, jak coś źle zjem np. za późno i mimo snu 8h ledwo myślę, w jelitach mam masakrę, sen był do dupy, szumi mi we łbie.
    No ale to jak zwykle przy tych badaniach, wycinany skrawek człowieka bez patrzenia na całość.

• Na społeczeństwie można udowodnić każdą tezę i każde jej zaprzeczenie. W. Lenin.
    Nie chodzi o ilość snu ,tylko o deprywację snu.

• Badanie zawieszone w próżni (zero informacji o tym, co żarli, stanie zdrowia, płci itp)
    które może dezinformować ludzi, że mogą sobie spać te 4h...

Na wege mogłam sobie pospać te cztery godziny i to był sukces zakończony byciem nie do życia.
    Teraz, jak mi się zdarzy zarwać noc, wczoraj np. spałam kilka godzin, nawet nie widziałam różnicy.
    Bo móżg jest najedzony.

• @Anna-A poczucie winy wzbudzone raz przynosi energię dekadami..

• @raw_dev nigdy nie wiem kim są tacy badani.Czy tacy jak ja czy jednak tacy jak np mój spokojny sąsiad, bo ma lepiej dobrane tabletki i nie jeździ już szamochodem, bo wzbudzał poważne zagrożenie.
    Ona powie ciekawie i optymalnie o spaniu. ;:-)

Log in to reply

Użytkownicy Online

Popularne Tematy