Co się stanie gdy skończy się nam piasek? • Natrafiłam na taki materiał( link poniżej ) i zaczęłam się zastanawiać czy rzeczywiście można coś z tym zrobić, bo rzeczywiście piasek to element konieczny do produkcji szkła i wszelakiej elektroniki, której liczba stale rośnie. Coraz więcej powstaje urządzeń niby eco,ale nafaszerowanych elektroniką i wychodzi, że ludzie z jednego problemu wskakują w drugi. Słyszeliście o jakichkolwiek skutecznych działaniach w celu poprawy sytuacji surowcowej dotyczącej piasku?:) Macie jakieś ciekawe informacje na ten temat?Pozdrawiam 🙂
  Link do materiału : • @Thylacine w latach osiemdziesiątych + pl qpiło w afryce południowej statek piasku budowlanego. Bo taki "wiernym" się kończy, innych rodzajów piasku jest pod dostatkiem.
  Kiedyś się zastanawiałem, czemu piasek na sacharze jest innej struktury niż ten powstały z wyjałowionej pod nim i obok ziemi. Ale szkło super czyste kawałki szkło na pustyni libijskiej zostanie odpowiedzią ;:-) • Nie wiem czy się skończy, mowa o piasku z rzek. Czy mozna inny, nie wiem znam się na tyle że wiem ze poza skladem moze się różnić gradacją, czyli niewiele wiem:D ale wygląda mi to na standardowe straszenie deficytem. Może ktoś ma piachu pod dostatkiem i chce podbić cenę dla lepszego zarobku? • @wiegul no nie wiem... W Emiratach mają piachu pod dostatkiem, mimo to używa się do budowy piachu z dna morskiego. Nikt się tym problemem nie zajmuje. Takie wykradanie piasku z mórz grozi nam kiedys wielkim Tsunami. Były o tym filmy dokum.


Log in to reply
 

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii