Forum rezyduje na niezależnym serwerze, który opłacamy.
Jeśli chcesz nas wspierać - wystarczy, że wyłączysz AdBlocka i pozwolisz reklamom zarabiać.
Dziękujemy!

Zabojcze JAJA!... znowu nam jaja atakujooo!

• Nie wiem czy to prawdziwa pani dr. ale takich głupot jak napisała w tym artykule już dawno nie czytałem. Ostatnio marchwiusz o tym mówił, że jaja zatykają mu tętnice (swoją drogą usunął mój krytyczny choć oczywiście kulturalny wpis z ostatniego filmiku).
    Cuda na kiju panie przez te jaja. Nawet nie patrz na nie w sklepie bo cię zaatakują na odległość 😄

• @robertrobson czytalam opinie pod tymi mundrosciami pani dietetyk i pocieszylo mnie to, ze jednak ludzie nie sa tacy glupi i dali odpowiedzi godne tego jej pierdaczenia.

• Tak zgadza się. Ten artykuł to typowa zapchaj dziura.

• Co do tej diety, to owszem, jedzenie samych jaj nie będzie na pewno super rozwiązaniem, ale znów tutaj jest mowa o cholesterolu i straszenie tym ludzi, z czym się nie zgadzam. Nie wiem czy jaja można spożywać bez ograniczeń. Słyszałam, że przy bardzo częstym codziennym ich jedzeniu może się pojawić alergia, no ale bardziej bym się tego bała niż cholesterolu.

• @Jajko_na_miętko ostatnio zrobilam sobie drogie testy na nietolerancje, te same o ktorych byla mowa w wywiadzie na kanale Palmy i wlasnie wyszla mi nietolerancja na jajka 😭 a miala wyjsc na warzywa kurde, wiec olałam sprawe i dalej jem 🙈🙈🙈

• @Kota a to na całe jajka czy tylko białko? Bo jak tylko białko to chyba można sobie wyjeść żółtko, bo to i tak najsmaczniejsze i najbardziej odżywcze.

• Patroni

@Kota napisał w Zabojcze JAJA!... znowu nam jaja atakujooo!:

@Jajko_na_miętko ostatnio zrobilam sobie drogie testy na nietolerancje, te same o ktorych byla mowa w wywiadzie na kanale Palmy i wlasnie wyszla mi nietolerancja na jajka 😭 a miala wyjsc na warzywa kurde, wiec olałam sprawe i dalej jem 🙈🙈🙈

Mojej kumpeli tez wyszły ale same białka jaj

• @Jajko_na_miętko w tym instytucie to bylo tak glupio zrobione, ze nie mozna bylo zbadac pojedynczych pokarmow, w tescie za tysiac zl byly tylko cale jajka, a wyszczegolnienie na bialko i zoltko bylo w bardziej specyficznym tescie za 2 tys. Musze sobie zrobic gdzies indziej testy na bialko i zoltko jajka osobno. Jesli ktos zna jakies zaufane miejsce w Poznaniu/Londynie niech da mi prosze znac.

• A czy to tak jest, ze nietolerancja bialka wystepuje czesciej niz zoltka?

• @Kota duzo czesciej wlasnie na samo bialko jajka jest nietolerancja, ja nie mam z tym problemu, ale i tak od roku wciagam same zoltka.

• Źółtko jest tak pełne składników odżywczych że może coś tam uczulać choć najczęściej na świecie występuje uczulenie na białko jaja i zawarte w nim ovoalbuminy i ovomukoidy.
    Co do samego artukułu to nie wiem kto o zdrowych zmysłach oparł by swoją dietę tylko na jedzeniu jajek. Nie wiem, może to jest jakiś fake, choć znając ludzi to są różne świry żywieniowe.

• Jajko jajku nie równe. Od kilku lat w okresie od wiosny do jesieni, wypijałem co dziennie na śniadanie dwa jajka, jajka były od kur wiejskich karmionych, oprucz tego co wydłubały z ziemi, pokrzywami, ziemniakami, przenicą, owsem, kukurydzą. Na pewno jajka, nawet tzw. eko lecz z masowych chodowli mają dodawane różne inne witaminki i ich dieta nie jest tak urozmaicona jak typowych wiejskich. Dlatego mogą występować uczulenia lub nietolerancje. Pomimo że moja dieta była uboga w mięso a bogata w węgle, nie przypominam sobie poważniejszego przeziębienia. Po prostu nie chorowałem. Jajka opłukuję zalewam 1 litrem wrzątku i czekam około 10 min. Wbijam do szklanki zamyrdam i wypijam, resztę wybieram łyżeczką. No i oczywiście nie marnuję błony która znajduje się pod skorupką, odklejam i dożucam do szklanki.

• @ZdrowySmalec O! super 🙂 tez tak sprobuje. Cale jajka tak wciagasz czy oddzielasz i same zoltka pijesz?

• @Kajsa całe, całe, białko nie ścina się do końca lecz robi się białe, trochę taki glut. Jak wymieszasz no to niebo w gębie 😉 jeżeli dokuczają Ci stawy to dorzuć do tego białą błonę z pod skorupki.

• @Kota ja robiłam w instytucie mikroekologi ale w Vitaimmun tez robią. Mi wyszły jaja kurze białko i żółtko, gęsie, strusie ale za to mogę przepiórcze 😁

Log in to reply

Użytkownicy Online

Popularne Tematy