• Patroni

• Patroni

Chciałam wrzucić w sekcji obuwia tzn. klapków ale nie umiem 🤦‍♀️

• @azja napisał w Palma masz ochotę?:

Chciałam wrzucić w sekcji obuwia tzn. klapków ale nie umiem 🤦‍♀️

Hahahaha :DD

A Klapuś zrobił cokolwiek dla tych dzieci? Czy tylko innych rozlicza?
    (w sumie to ja też nic dla nich nie zrobiłam, a rozliczam Klapka, ale ćśś)

• I zaczyna temat ten co nie korzysta z apple?! W jakich jednostkach miary można mierzyć ilość hipokryzji jaką posiada klapek? bo obawiam się ze może być ciężko. Będzie robił wycieczki do palmy bo ruszyła temat dzieci Agi, a cholera brak mu odwagi aby zająć jakieś stanowisko w tej sprawie. Albo on doskonale wie co u Agi się dzieje i sprawa nie wygląda dobrze, albo jest zwykłym tchórzem któremu brak jaj i nie chce się nikomu narazić. Tak czy siak. jak dla mnie Bartek jest zakłamaną men....ą która wypina cztery litery na swoich "ziomali" Boże chroń od takich przyjaciół!!!

• Patroni

E38BEEF2-4D5B-4105-97B8-31A7DD0239A2.png

• Patroni

5ED17447-86B2-44DD-B57D-8DBEE0213359.png

• Patroni

I Klapuś to napisał z telefonu tudziez laptopa. Który zawiera owy kobalt.

Kurtyna.

• Pomaga dzieciom i się nie chwali. BoCHater.

(Wyobraziłam sobie klapka dilującego pod szkoła jabłkami. A obok Marchwiusza z selerem)

• @Rin napisał w Palma masz ochotę?:

Pomaga dzieciom i się nie chwali. BoCHater.

bohejter

A najlepsze że na cytowanym zdjęciu są dwudziestolatkowie. Co oczywiście nie neguje pracy dzieci, no ale ...

• Patroni

Klapek "pomaga" dzieciom zapewne w taki sam sposób jak "pomaga" zwierzętom poprzez odwiedzanie parku rozrywki/zoo i oglądanie zniewolonych dzikich zwierząt ku swojej uciesze...

Czemu piekarnikowi nie pomógł?

Ja mówiłam o problemie dzieci w kopalniach/niewolnikach w 3cim świecie wielokrotnie. Gdyby tylko Klapuś umiał słuchać to by dosłyszał. Pokazywałam właśnie jak świat wygląda - nasza wygoda i taniość życia bazuje na WYZYSKU ludzi w tym dzieci w 3cim świecie.

I co możemy z tym zrobić? NIC. To jest problem 3go świata, nie nasz. Zaprzestanie kupowania sprzętów tego nie zmieni. Bo niby jak? Tak samo jak bojkot jakiś H&Mów nie spowoduje polepszenia sytuacji szwaczek w jakiś Indiach. To te kraje muszą się ogarnąć i zrobić sobie politykę. To te szwaczki muszą mieć WYBÓR żeby mogły stawiać warunki H&Mom. Póki co jest jęk ale taka szwaczka ma tylko 2 opcje: harować 12h na dobę w ciężkich warunkach lub.... głodować. Wybiera to pierwsze. To samo było w Chinach. I dziś Chiny już takie straszne nie są...

Podsumowując - nie da się pomóc komuś, kto tej pomocy nie chce. Kraje takie jak Indie, etc. NIE CHCĄ naszej pomocy. Nie chcą wolności, póki co. Przyjdzie czas, że sami ją zaprowadzą. Ale widocznie to jeszcze nie teraz.

Natomiast my żyjemy w 1-szym świecie. W którym kurna DZIECI MUSZĄ GŁODOWAĆ I UMIERAĆ, BO ICH RODZICE SĄ CHORZY PSYCHICZNIE OD WEGANIZMU.

I to jest realny problem, który MOŻNA rozwiązać. Np. przestając pierdolić, że "łowoce majo wszystko!".

• @Palma Tu muszę przyznać rację Keksu. To nie jest veganizm ,to co robi ta sucz AiA. To Raw frutarianizmu
    Podszyta się pod veganizm

• Też byłam kiedyś w tym parku, ale to nie jest nawet zwykłe zoo, tam są pokazy zwierząt 😞

• Patroni

@Anna-A napisał w Palma masz ochotę?:

@Palma Tu muszę przyznać rację Keksu. To nie jest veganizm ,to co robi ta sucz AiA. To Raw frutarianizmu
    Podszyta się pod veganizm

No to ja kolejny raz zapytam gdzie definicja weganizmu nie pasuje do feutarianizmu?

W jaki sposób definicja weganizmu wyklucza takie izmy? Bo jedyne co ja znam to ze minimalizacja cierpienia zwierząt. No to frutarianizm to robi.

Definicja weganizmu nie zawiera w sobie nic na ten temat. Ze np nie możesz rezygnować z fasoli gotowanej.

• @Palma Miałam na myśli, że frutarianizm to schiza kompletna. Nawet białka znikąd....

• Ale vege to początek... Małymi kroczkami. Jak w tym brodatym dowcipie o żabie i wrzątku. Wege to takie gotowanie sosu vide.

• @Palma aaa, to według tej definicji jestem wege lol

• @Palma napisał w Palma masz ochotę?:

No to ja kolejny raz zapytam gdzie definicja weganizmu nie pasuje do feutarianizmu?
    W jaki sposób definicja weganizmu wyklucza takie izmy? Bo jedyne co ja znam to ze minimalizacja cierpienia zwierząt. No to frutarianizm to robi.
    Definicja weganizmu nie zawiera w sobie nic na ten temat. Ze np nie możesz rezygnować z fasoli gotowanej.
    Dobra dobra, uprawiasz ketokrowizm, a każdy wie że można olej w siebie wlać, nie jesteś czystym ketowcem, ja nie mam klapek na oczach jak weganie, mnie tu nie zrobisz na łyso 😄

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii