O diecie paleo i potrzebie węgli

• Hej,
    Tu badanie które mówi że węgle są potrzebne dla flory jelitowej
    https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs00394-019-02036-y

Nie wnikałem dokładnie jeszcze ale wrzucam już 🙂

• Patroni

Gowno nie badanie. A tak się ucieszyłam 😄

80A4B796-7765-44BB-9C58-D77F9AF4513A.jpeg

No niestety. Już na wstępie widać co nas czeka. Ale przeczytałam resztę. Bardzo chciałam się zdziwić 😕
    Associated to korelowane a wiec gowno a nie nauka. Obserwacja i tyle. Na tym zbazowali badanie. To nie jest nauka.

Idąc tym modelem, zrobię coś co większość zrozumie bo TMAO to taki nowy kozioł ofiarny:

Wysoki cholesterol jest skorelowany z chorobami serca. W związku z tym damy ludzi na dietę karni i wegańska i porównamy. Ooo!!! Na weganizmie spada im cholesterol. A na karni a o jezu jaki wysoki!!! Niektórzy maja nawet 300!!!!

No skandal! I już wiadomo ze dieta karni jest ZUA a dieta wegańska dobra bo obniża cholesterol.

Kumacie?

W nauce, takiej prawdziwej, bierze się obserwacje/korelacje i próbuje ja obalić. Czyli np jest korelacja wysokiego cholesterolu i chorób serca. Wiec bierze się taka grupę z wysokim cholesterolem np na diecie karni - wyklucza ile wlezie inne faktury - i obserwuje czy będzie większe ryzyko chorób serca u nich w związku z podwyższonym cholesterolem.

I np. Wychodzi ze nie, albo nawet ze zdrowsi są cholery jedne! Nie majo miażdżycy. No jak oni smio!!!

Nie udało się udowodnić kozacji. Co więcej - udało się ja obalić.

No i teraz firma która to sponsorowała, to badanie, czyli ktoś najczęściej z agenda „pro” jest smutna i już nigdy więcej z nami naukowcami nie współpracuje.

I teraz my jesteśmy smutni naukowcy bo ni ma kasy. I tak powstają naukowe prostytutki które potem już grzecznie tak zrobią badania ze wyjdzie to co ma wyjść. A jak nie wyjdzie to napiszemy magiczne słowo „może” i będziemy udawać ze to sensowne badanie było. Ze korelacja to kozacja.

I tak działa jakieś 80% „nauki”.

I zawsze tak będzie, żeby nie było. Filtr psychologii.

Dlatego „większość” czy jakiś „konsensus” zawsze się mylą.

• @Palma Ładnie zamiotłaś temat. Naukowe prostytutki 🙂

• Badania statystyczne są tylko wstępem do dalszych badań. To nie jest coś co nadaje się do publikacji popularnonaukowych. Naukowcy po przeprowadzeniu takich statystycznych badań maja nakreśloną pewną sytuację, którą teraz powinni zbadać, czemu jest tak a nie inaczej.

• Patroni

Otóż to!

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii