Wiara w Guru

• Ave Ziomale.
    Przychodze z takim pytaniem ale i zagwostka w pewnym sensie. Jako ze nazwano mnie nadwornym hejterem, trollem, oraz idiota, czy osoba ktora mysli ze wie, ale wie inna prawde niz inni, to naszla mnie taka mysl.
    Dlaczego ludzie slepo biora cos za pewnik, tylko dlatego ze cos powiedziala swiecaca glowa w szkielku.

Napisał do mnie wczoraj chlopak z grupy bo jego laska ma problemy, prawdopodobnie Hashimoto.
    Jako ze mam ten problem od 5 lat, przeszedłem dluuga droge do stanu w jakim jestem. Poprosił mnie tylko o moj sposob, a w toku rozmowy wyszlo ze jak przyznal nie ma lojecia ale przecież wyciskanie soku jest zdrowie, bo w jablku i marchwi jest tylko 7 gram cukru a baaarszo duzo witamin.
    Ja wiem ze ludzie łapią się kazdej opcji poprawy zycia i zdrowia ale jak padło porownanie wegan do ludzi na keto to mnie zablokował.

Myslicie ze tacy ludzie przejrza na oxzy?
    Ja chxialbym takim osobom zwyczajnienpomoc bo wiem jaka jest to "skurwiala" choroba, jak potrafi namieszac w głowie oraz jakie spustoszenie sieje w organizmie.

• Jakieś 80% społeczeństwa to barany, ale nie że ich obrażam, jak wolisz to owieczki 😄 Muszą za kimś podążać bo sami nie potrafią kreować ani celów ani priorytetów. Nie potrafią co najważniejsze analizować i krytycznie oceniać. Potrzebują wzorców do naśladowania za którymi pójdą. jak wzorcowy idol oferuje kilka cech które bardzo komuś imponują to będzie naśladował, często ślepo. Podobnie jest z mediami. jak ktoś przyzwyczajony do słuchania telewizji i jednych wiadomości, to w ciemno bierze informacje, przecie w telewizji nie kłamio
    Nie wiem czy każdy może przejrzeć, najgorsze to chyba bezpośrednie atakowanie ich autorytetu, wtedy się okopują i wyciągają cekaema ze strychu. Najlepsze co, to prezentowanie im właściwych informacji z argumentami, często będzie no ale to ale tamto, jednak trochę będzie im zostawać w głowie i co poniektórzy będą co prostsze informacje skonfrontować. A jak sie zrobi mały wyłom w scianie to będzie łatwiej i ich no ale nie będzie takie stanowcze.

Choć osobiście uważam że niektórym nie da się wytłumaczyć. Ludzie lubią sobie problemy racjonalizować i nawet jak pokażesz co i jak, to zawsze znajdą sobie wytłumaczenie.

• Patroni

Jest całkiem sporo przykładów, gdzie ludzie inteligientni wpadli albo dali się omotać jakiejś ideologii. Tak więc mamy wielu takich ludzi w różnych sektach czy odłamach religijnych. Są tacy którzy pomimo umiejętności logicznego myślenia dali się nabrać na obietnice bajecznych zysków w jakiejś piramidzie finansowej.
    Więc mówienie, że 80% społeczeństwa to barany ani niczego nie rozwiązuje ani niczego nie wnośi do sprawy bo nawet jeżeli tak jest to nic z nimi nie zrobisz. Szkoda tymbardziej, że każdy z nas jest na różńym piziomie rozwoju intelektualnego, emocjonalnego czy uczuciowego.
    Powtarzam to jak mantre że trzeba postawić na edukację od najmłodszych lat i konsekwentnie to prowadzić.
    W żadnej szkole nie ma podstaw filozofii, logiki, albo krytycznego myśleni. Jeżeli rok w rok uczniowie ćwiczyli by (jak studenci dziennikarstwa) analizy tekstu pod względem ich spójności logicznej i merytorycznej to jest wielkie prawdopodobieństwo, że wielu naciągaczy obiecujących złote góry (w tym sporo polityków) przepadli by po wygłoszeniu kilku swoich złotych myśli.
    Najgorsze jest to, że wielu gada o edukacji a i tak nic się nie zmieni bo nikomu u władzy nie zależy na wykształconym społeczeństwie dlatego pokazują kierunek a resza bez pytania tak postępuje.

• @robertrobson No taaak.. Ale jakiej władzy zależy na inteligentnych niewolnikach...

• Drugi przykład z grupy. Babka pyta jak ustabilizowac zdrowie bo wyniki są zle, ale przy hashimoto wypija 2x dziennie jarmuz wysokowany. No brawo ... 🤣

• @robertrobson Jest filozofia w I klasie LO. Na profilu mat-geo w dodatku. Dają im nieźle popalić z tekstami 😉

• Patroni

@Mateusz0208 No to ja dziękuję. Tylko jak to właśnie wytłumaczyć, że taka tarczyca to ciężki przypadek.
    Wiem coś bo kombinujemy u żony z tarczycą (nie hashimoto) jak ją uspokoić.
    Tak więc przyjdzie taki guru marchwio i gada trzy po trzy a ludzie komentują, że ma dużą wiedzę gdzie on tymczasem na tak wysokim poziomie ogólności gada że ja z tego nic nie rozumiem. Wiem tylko, że gada głupoty bo ani podstaw biochemi nie za ani podstaw procesów chemicznych w roślinach.
    Dlatego bardzo mnie to irytuje, że nie uczy się ludzi od podstawówki podstaw logicznego myślenia.

• @robertrobson Ja sam mam Hashimoto, walczyłem z nim od 3 lat. Przeszedlem przez witarianizm, bo wierzylem ze te soki zdzialaja cuda. Wmawialem sobid ze dobrze sie czuje. Do czasu az zbajomi zaczeli pytać czemu taki napuchniety jestem... 115 kg... Masakra.
    Od tego momentu odstawilem wszystko co roslinne, zainteresowalem się tematem, zglebialem wiedze i przeszedlem na keto. I dzis jest 95 kg, samopoczucia idealne, brak oznak Hashimoto.
    Jedynie tabletki caly czas biore i brac bede, mimo ze sporo osob mówi ze niby " odstawilo"

• Patroni

A sprawdzałeś badaniami co się dzieje z antyciałami? #karieraRapera 🤣

Ciekawość : czy masz żeby leczone kanałowo? Jakieś implanty?

• @Palma nie wiem czy to do mnie, czy kogos, ale odpowiem 😂
    Tak, wykonuje con3 msc badania.
    Nie, nienmam zebow leczonych kanalowo, ani w ogole leczonych.
    Jedyne za co płace u dentysty to piaskowanie. 🙂

• Nie pomożesz tym ludziom, którzy są w już w tej ideologii tak głęboko, że nie dopuszczają do siebie żadnych argumentów. Wiem, to z autopsji.

• Patroni

Jeżeli palma do mnie pisała to odpowiem, że tak, panel badańtarczycowych robimy raz w roku a do tego prześwietlenia i konsultacja z endokrynologiem. Nic szczególnego, trochę podwyższone hormony, dlatego pisałem, że prubujemy to uspokoić.
    A czy kanałowo leczone zęby to nie wiem bo to nie moje hehehehe.

• Patroni

@Mateusz0208 Ja zbiłem wagę jak przestałem jeść chleb.
    Ciężko było ale widziałem rezultaty. Teraz cały czas mamy zrobiony zakwas i raz na dwa tygodnie to pieczemy swój chleb jak nam przyjdzie ochota.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii