Zaglodzone dziecko, rodzice skazani.


 • 28 Maj 2019 Göteborg.
  Para zglosila sie o pomoc, poniewaz ich 6 miesieczne dziecko nie rozwijało się prawidłowo. Jednak nie przyjmowali oni do wiadomosci, ze jest to kwestia diety

  • „Nie reagowali na rady i zalecenia dotyczące faktu, że diety wegańskie nie są odpowiednie dla takich małych dzieci”, pisze sąd.
   Rodzice sami szukali pomocy, gdy chłopiec miał zaledwie sześć miesięcy. Powiedzieli, że dziecko ma problemy z jedzeniem, nie rosnie, ani nie przybrało na wadze tak, jak powinno.
   Kilku lekarzy zeznaje, że powiedzieli rodzicom, że konieczne jest podanie dziecku diety zwierzęcej, aby mogło wyjść z obecnego stanu głodu.
   Zamiast tego para poprosiła o „odżywianie sondą opartą na soi”, mimo że lekarze twierdzili, że dziecko potrzebuje produktów mlecznych, ponieważ zawieraja one więcej tłuszczu.
   33-letni mężczyzna został skazany za zaniedbanie, narazenie zdrowia i zycia dziecka na rok i dwa miesiące więzienia.
   Kobieta zostala skazana na 100 godzin pracy społecznej.
   Lekarze i opieka spoleczna twierdza, że w obu przypadkach, zarówno ze służby zdrowia, jak i opieki, rodzice zostali poinformowani, że dziecko głodowało, ale nie reagowali na ich porady i zalecenia dotyczące diety wegańskiej, ktora nie jest odpowiednia dla takich małych dzieci.
   Rodzice szukali i byli zainteresowani uzyskaniem pomocy, ale tylko tak długo, jak było to oparte na ich osobistych przekonaniach i życzeniach.

  W podobnej sprawie w Göteborgu skazano rodzicow od dwóch do trzech miesięcy więzienia. Według zeznań lekarzy ich córka była kilka godzin od śmierci z powodu niedożywienia.
  W tym przypadku rodzice dostarczyli „niezwykłych informacji”, jak to, że matka była przekonana, iż ​​po długim treningu można osiągnąć etap, w którym można żyć bez jedzenia i wody, i stać się tak zwanym „oddychającym” czyli bretarianinem.

  Link do tekstu: https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/MRdKvK/par-doms--gav-sitt-barn-undermalig-vegankost

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii