Weganie w UK pod ochroną :)))

• Sąd pracy w Norwich orzekł, że etyczny weganizm jest wyznaniem filozoficznym i powinien być chroniony przez prawo tak samo, jak wyznania religijne.

No czyli jak tu sami zauważamy, weganizm to religia..

https://londynek.net/wiadomosci/Weganie+w+UK+pod+ochrona.+Sad+uznal+ze+to+wyznanie+filozoficzne+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=64269

• To była tylko kwestia czasu...

• Rezerwat niech im otworzą 🙂

• Patroni

Spodziewajcie się ze to będzie postępować.

• Czyli filmy Palmy beda niedlugo traktowane na rowni rasizmem, homofobia i inna mowa nienawisci. O zgrozo. Usuna nam forum.

• A może Ci od kalnendarza majów mieli właśnie na myśli postępujący weganizm? 😄

• @Kata Do podobnych wniosków dochodziłam jakiś czas temu.
    Liczę na to, że u nas te zmiany następują w innym tempie. I że czynnik ludzki jest nieobliczalny.
    Może wiara w Boga pozwala mi mieć większą wiarę w nieznane scenariusze.

Na co liczę w praktyce? Na muzułmanów. W Europie to najbardziej żywotna grupa, nad którą wszyscy się zresztą trzęsą,
    w myśl nowej i wspaniałej polityki.
    A ich nie obchodzi zielona rewolucja, tylko ich religia.
    Mają swoje zasady w łóżku i na talerzu. Nawet jeśli w wyszukiwarce wyskakuje mi, że można być
    muzułmaninem i weganinem, to wiem, że jest to margines. Dlaczego? Dlatego, że nikt nie jest w Europie
    tak płodny. Jedzą halal, co nie tylko oznacza uboj rytualny, ale i jedzenie wolne od GMO.

Tak więc widząc, w jakim idzie to kierunku, ta ochrona wyznaniowa, która w ciekawy sposób wyklucza chrześcijan,
    a obejmuje co bądź... To liczę że ich własna broń - architektów nowego wspaniałego świata, której jednym z elementów
    jest multikultj obróci się przeciwko nim. Kto od miecza wojuje...
    No ale jak będzie, nie wie nikt. Zwłaszcza, że zaczyna się na świecie kotłować...

• Tu artykuł omawiający przypadki wegan muzułmanów - potwierdza, to, o czym wcześniej pisałam.
    Wyszukiwarka swoje, próbuje cię zaczarować, a życie swoje.
    Przestajesz jeść mięso w islamie, uważają cię za apostatę.
    Na całym świecie jest ilu? 10 000 wegan muzułmanów (zarejestrowanych w specjalnym ruchu).

Nie wątpię, że będą próbować zdobywać ten teren na różne możliwe sposoby.
    Ale też nie wątpię, że ich opór i zdecydowanie nijak się mają do europejskiego sflaczenia.

To w dużej mierze dzięki muzułmańskim i chrześcijańskim rodzinom w GB zrezygnowano z zajęć LGBT w szkołach. (80 % uczniów zostawała w domu, jeśli dobrze pamiętam)
    Więc czynnik ludzki to otwarta sprawa.

• Sorry 🙂
    https://www.thestar.com/edmonton/2019/08/11/one-of-islams-biggest-holidays-is-all-about-meat-so-whats-a-vegetarian-muslim-to-do.html

Tak w ogóle jest to artykuł o święcie ofiarnym w islamie - owca, koza albo krowa dla potrzebujących.
    A przy okazji o wege muzułmanach i jak próbują to święto obejść.

• Wege są pod ochroną bo to aktualnie wymierający gatunek

• Patroni

Wyznanie filozoficzne też mi coś. Zwykła moda i kilka pozbieranych faktów, półprawd i mitów. Jakieś założenia tej filozofii? Jakieś konkrety? Sysem filozoficzny to poważna rzecz. Ale cóż widocznie teraz każdy mozę sobie stworzyć wyznanie filozoficzne.
    Muzułmanie to odziellna historia ale multikulturowość jest potrzebna i to jest rzecz pozytywna tylko jak zwykle urzędnicy i działacze przegieli w drugą stronę i teraz mamy patologię.

• @baku @Dawid-Int Powinniście połączyć siły i stworzyć rezerwat dla wymierającego gatunku... Na dobry początek wystarczy kawałek trawnika 🙂

• @robertrobson Nie wiem, czy jest cokolwiek dobrego w manipulacji i to całymi narodami, społeczeństwami. I tak się jakoś składa, że multi kulti działa
    w jedną stronę. W krajach arabskich za wjeżdżanie ze swoją kulturą i obyczajami grozi śmierć.

Kundera wyczuł temat już w '89 i świetnie to opisuje w "Niewiedzy", gdzie po upadku komunizmu zamiast plakatów promujących klasę robotniczą, ni z gruchy
    ni z pietruchy na ulicach Pragi i innych czeskich miast zaczęły się pojawiać reklamy dwóch ściśniętych dłoni - białej i czarnej.
    A zauważ, że były to czasy, kiedy większość ludzi nie widziała tam czarnego na oczy. I jeszcze długo miała nie zobaczyć.

• Takiej wersji transhumanizmu z dietą wegańską w tle nawet by się Aldous Houxley nie powstydził. W jego powieści "Nowy wspaniały świat" manipuluje się ludźmi, by nie mieli wyższych potrzeb i celowo obniża się ich poziom umysłowy, dostosowując go do minimalnych wymagań społeczeństwa konsumpcyjnego. Tani wege robotnik jedzący soję GMO i miska ryżu to chyba wizja diety przyszłości. Mięso, pyszny stek, rosołek, rybka dla bogatych. A dla ekologicznej biedoty kartofle, por, seler i inne badziewie. A oszczędności nie dla elit skoro mają po 10 domów i kilka samochodów.

• @Dorota Do kompletu "'84" Orwella z jego Wielkim Bratem. Pamiętam, jak to czytałam w liceum z oczami jak 5 zł.
    Może wrzucisz swojego posta do "Książki, które warto przeczytać". Na czasie...

• @Anna Orwell wydał książkę chyba w 1949 roku. I z tego, co pamiętam w jego wizji przyszłości ludzie fatalnie się żywili a główny bohater staro wyglądał i chorował z powodu diety. Zupełnie jak teraz bywa. Dieta pomaga w manipulacji społeczeństwem.

• @Dawid-Int parsknełam takim śmiechem czytając twój komentarz, że aż mam wyrzuty sumienia. XD

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii