Oczy, wzrok trening

• Patroni

Pisałam na blogu o innej metodzie, wg mnie dużo skuteczniejszej bo można trenować bezpośrednio przy pracy z komp. Codziennie. Nie trzeba się męczyć. Na blogu jest jak ja ćwiczę, https://zyciepodpalmami.com/2017/04/10/jak-poprawic-wzrok/
    Jest jeszcze gość nie pamietam nazwiska, Jake jakistam, metoda 20 20 czy coś takiego. Endmyopia org.
    Działa to wlansie na takie wady „wyćwiczone”. To się da odwrócić.
    Ale podstawa jest odstawianie telefonu i ekranu również. Niestety. Bez tego nie ma efektów

Przy okazji powiem co mi się na diecie karniwora stało (choć pamietajcie ze korelacja to nie kozacja!):
    Nie jestem w stanie już długo gapić się w ekran. Wzrok jakby sam chce „paczać” w dal. Wiec samoistnie robię przerwy od kompa/tel.
    Tak jakby dyskomfort związany z nienaturalnym używaniem wzroku (takim są ekrany) się wyostrzył.

Oraz łapanie ostrości się mega poprawiło. Sama krótkowzroczność ćwiczyłam i ćwiczę dalej choć już mniej dziś. Wiec nie mogę tu określić czy coś to pomogło. Nadal lekka wadę mam, muszę se sprawdzić jaka teraz. Ale łapanie ostrości obiektów z daleka się zdecydowanie poprawiło i to diamentralnie jak zaczęłam ta dietę. Nie wiem czy to reakcja soczewki czy co innego. Ale się cieszę 😆

• @Palma
    endmyopia.org
    Gosciu na blogu i videłach tłumaczy podstawy naukowe leżące u źródła jego metody. Według niego, krótkowzrocxność to nie choroba, tylko "refraktive state". Polecam się zapoznać. Choć jeszcze spektakularnych rezultatów nie mam, to wzrok mi się nie męczy i pracuje nad lepszymi nawykami.

• O fajnie, ogarnę temat. Ostatnio coś słabsza ostrość mam. Ale no czytam dużo z ebooków, koma i komp wiadomo do roboty.

• @baku

Gimnastykę oczu zakończ, robiąc palming.

po polsku odpalmianie? 😄

• Ja dla poprawy wzroku używam
    https://www.ebay.co.uk/itm/303307136720

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii