Okuniewska - ta od podcastu

• Mam ostatnio fazę na słuchanie podcastów. Najpopularniejsze w Polsce na Spotify to między innymi Tu Okuniewska. Opowiada ona o swojej terapii u psychologa, przyznaje, że zmaga się z depresją, lękiem społecznym, i co ciekawe... kiedyś tego nie miała. W jednym z odcinków wyznała, że od ~2 lat jest weganką i uważa, że jedzenie mięsa w dzisiejszych czasach jest głupotą 🤔 Doskonały przykład niszczenia psychiki przez braki w diecie. Niestety, ona nie widzi tej korelacji. Szkoda dziewczyny, naprawdę dobrze się słucha jej opowiadań 🙄

• Bardzo dobrze się jej słucha. Ja przesłuchałam w całości Idiotki. Podcast Tu Okuniewska wybiórczo, raczej te najnowsze. Zauważyłam, że zrobił się z niej eko świr troszkę, zero waste albo raczej less waste. I właśnie w środowisku less waste zauważyłam masę ludzi co najmniej niejedzących mięsa - ŚWIĘCIE przekonanych do swoich racji i niebardzo otwartych na dyskusję. Od weganów różnią się tym, że nie mają aż takich pobudek etycznych co do ratowania zwierzątek ale ratowania środowiska, Ziemi.
    Okuniewska fajna babka, może ktoś jej otworzy oczy. Byłabym bardzo ciekawa jej drogi i jak przełożyłoby się to na jej psychikę.

• Patroni

Opowieści Okuniewskieh o Indiach były fajowe 😀

• u mnie dieta wegańska / niskotłuszczowa zaostrzyła nerwicę lękową i wywołała stany depresyjne, których wcześniej nie miałam (najgorszy czas styczeń 2019). Teraz na diecie gdzie nie boję się tłuszczu i ograniczyłam węgle, nerwica zniknęła i była bajka przez ostatnich kilka ładnych miesięcy (teraz w styczniu trochę wróciła, nie wiem czy to wiąże się z dietą około świąteczną i/lub aurą pogodową). Natomiast stany depresyjne już się wcale nie pokazały, nawet teraz w styczniu. Także nie zdziwiłabym się gdyby u niej też to miało związek z dietą.

• Ola Be u mnie było dokładnie tak samo jeśli chodzi o te objawy na odżywianiu roślinnym. Od kiedy jestem na wysokotłuszczowej i głównie odzwierzęcej nic mi nie wraca nawet jeśli mam poważne ku temu powody bo coś się dzieje.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii