B12, miłość i wskaźnik samobójstw

• "Nikt nie widział b12" przeszło już do kanonu 2019.

Ale co by nie mówić wiedza o tej witaminie jest rozstrzelona.
    Zebrałam parę informacji i pokazał mi się ciekawy obraz.

Tu na samym końcu: http://witaminy.sos.pl/witamina-b12.php
    "Witamina B12 ma wpływ na procesy syntezy metioniny – hormonu, który ma wpływ na pojawianie się ciepłych uczuć takich jak radość, miłość, szczęście"

Tu z kolei https://www.dnafit.com/advice/nutrition/everything-you-need-to-know-about-vitamin-b12.asp
    jest info o tym, że B12 zamienia homocysteinę w metioninę.

A tu są badania o wskaźnikach samobójstw i homocysteinie, bo nikt nie śmie zrobić wprost badań - wskaźniku samobójstw u wegetarian i wegan.
    Chociaż każdy kto był wege, mógł mieć niestety taką historię w gronie swoich znajomych (tak samo jest u autorek książek ex-weganek Lierre Keith i Susan Schenck.)

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6478096/

Nikt też nie wie, dlaczego b12 ma wpływ na poziom homocysteiny.

• @Anna ciekawe informacje, ale metionina nie jest hormonem. I chyba komuś chodziło o serotoninę, to jest hormon szczęścia, miłości

• @Ziomala Jest aminokwasem - błąd autorów tekstu, a ja go nie wychwyciłam.
    Tak, powiązania z serotoniną są w tym drugim artykule, o ile dobrze pamiętam.

Serotonina daje poczucie szczęścia, ale okazuje się, że ten aminokwas też jest istotny.

• @Anna no, teraz jest dobrze 👍

• Czyli weganie którzy mają większe szansę na niedobory B12 powinni być statystycznie mniej emaptyczni, kochający dla innych. Całkiem odwrotnie niż to się sami publicznie kreują.

• @MagiQ That's it... Nie mają litości dla siebie, ani dla innych ludzi. A ich miłość do zwierząt to ogłupiające uwielbienie,
    które pomnaża niepotrzebną śmierć i cierpienie, kiedy wkraczają do swoich akcji, jak było ostatnio w przypadku nieszczęsnych królików.

• B12 ma wpływ na regenerację każdej komórki a jej niedobór może powodować poważne problemy neurologiczne.
    Bardzo dużo na temat suplementacji B12 w diecie bezmięsnej pisze dr Pawlak. Niedobory B12 występują też u ludzi jedzących mięso i mogą być błędnie diagnozowane jako choroby, w tym SM, zaburzenia psychiatryczne i inne.
    http://www.zdrowa-zywnosc.pl/artykuly/15-witamina-b12-prawdy-i-mity

• Jak myślisz ilu jest prawdziwych wegan czy niewegan ktorzy rzeczywiście chcą pomoc zwierzętom bo ja myśle ze niewielu a ci ktorzy nie jedzą ich to według mnie nie z miłości ale z tego ze uważają ze mogłyby one zanieczyszczać ich ciała czy jakby tu powiedzieć obniżyć ich wibracje Ilu z nich pomaga w schroniskach czy chociaż sponsoruje je Często tez zwierzęta domowe sa substytutem posiadania dzieci

• A to bardzo znany reportaż o skutkach niedoboru witaminy B12, której niektórzy nie widzieli:

• @justyna nie trzeba być weganem by pomóc zwierzętom 😉

• Tak sobie pomyślałam, jaki hype jest od lat na witaminę C. Teraz jeszcze d3.
    Jakby człowiek miał się zaraz przewrócić bez ich suplementacji.

A tu proszę, taka skromna i cicha b12, bez której żaden w proces ciele się nie obywa...

• Z wypowiedzi wegan któe widziałem na innych forach płynie wiele nienawiści do inaczej myślacych + jest epatowanie drastycznymi niskowibracyjnymi zdjęciami czy treściami. Badania uświadamiają jak dieta mocno może wpływać na ludzki mózg i nasze emocje.

• @MagiQ Niskowibracyjne to z ich nowomowy wyjęte.
    Ale mignął mi dziś dokument na Planete...
    To kiedyś w miarę niezależna stacja była z porządnymi dokumentami. A tu poleciała propaganda z animacją,
    w której uciekająca z rzeźni krowa znalazła się w otoczeniu podprogowo przypominającym okolice obozu koncentracyjnego.
    To nie było narysowane wprost. Ale działało...
    Ostatni kadr, to były biedne świnie, widać, że z hodowli przemysłowej. Grupa wegan dawała im pić.
    Żal było patrzeć na te zwierzaki, ale niestety ludzie pod kontenerami nie wyglądali lepiej.
    Emocje, procesy myślowe, kojarzenie, logika - nic nie naprowadza na konkluzję, że przemysłówka jest złem dla wszystkich
    i z nią warto walczyć, a nie z mięsem jako takim. Wszystko "kwiczy"... ale to nic, bo przecież "dla zwierząt".

• Odnośnie tego porównania do vit C, czy D, myślę sobie w kontekście tego, jaki mamy przekaz w proporcjach
    tłuszczów, węgli i białka...

Braki vit C i D są poważne, (vit C zwłaszcza przy przeziębieniu) ale od nich człowiek nie ląduje w szpitalu z podejrzeniem schizofrenii (zaburzenia psychiczne
    są coraz częstsze przy braku b12).
    Nikt nie woła, bierz b12! Gra się toczy o dużą stawkę... antydepresanty, leki antypsychotyczne...
    Trąbi się o witaminie C zawartej w warzywach i owocach... Jednocześnie wciskając nam, że 5 owoców i 5 warzyw dziennie...

• Patroni

B12 i jej wpływ na dobre postrzeganie świata dookoła nas to oczywiście się zgadza. Na kilku stronach vegan znalazłem wypowiedzi dlaczego stali się weganami i jakie są korzyści z tej diety i było odniesienie, że gladiatorzy byli wegetarianami/veganami. Wieć dieta jest ok bo tacy siłacze ją stosowali. To jest jeden z argumentów wg vegan. Trochę znam tą historię i tak sobię myślę, ze to własnie eveganie nie powinni powoływać się na ten przykład ponieważ wynikało by z tego, że ta dieta wzbudza agresję. Gladiatorzy raczej nie siedzieli i nie czytali poematów tylko raczej myśleli jak przeciwnikowi zrobić z dupy (sorry) durszlak.
    Ale nie, oni powołują się na ten przykład choć kompletnie nie znają historii i dlaczego gladiatorzy żarli żielsko.
    Wielokrotnie powtarzałem, że dieta roślinna nie musi obligować co do łagodności charakteru.
    Btw na temat samobójst to z tego co pamiętam, to lekarze z izb przyjięć ze szpitali mówili, że jak jest pełnia księżyca to ludziom odbija i wtedy jest sporo prób samobójczych.

• Chciałabym zobaczyć badania odnośnie depresji czy prób samobójczych u wegan/wegetarian. Będąc na weganizmie, ostatni rok miałam fazy ciągłego narzekania, obwiniania wszystkich o moje nieszczęścia i wiecznie nic mi się nie chciało. Ten stan mój chłopak nazwał WEGEtacją! Wszyscy znajomi wysłali mnie na terapię. Po pół roku na keto magicznie mi przeszło.

• @robertrobson u mnie w okresie stosowania w dużej mierze diety wegańskiej i silnej nerwicy lękowej jak przychodziła pełnia to zawsze było gorzej, jeszcze silniejszy niepokój i często ataki paniki. Pytanie czy sama to sobie wkręcałam, czy jest coś faktycznie na rzeczy.

• Patroni

Muszę poszukać w notatakach tego artykułu o wpływie księzyca na samobójstwa i zobaczyć czy jest tam napisane coś więcej ciekawego.
    Ale jest tak, że moja piękniejsza połowa zawsze ma kłopoty ze spaniem jak jest pełnia. Ja nie mam żadnych tego typu problemów. Tam gdzie się położe od razu śpię. Tak więc coś w tej pełni księżyca jest. A jak bardzo to działa na różne osoby to właśnie widać po różnych historiach.

• @robertrobson Przed końcem 2ej wojny światowej NIE ISTNIAŁO coś tak sztucznego jak weganizm. Wegetarianie, jeśli już,
    często mieli pod ręką, masło, mleko i jakoś się to kręciło. To nie były przeje... ane czasy, kiedy wciskano ci jakąś przemieloną przez chemikalia soję
    i wmawiano, że smakuje jak mięso. Więc z tymi gladiatorami, to sobie kręcą kolejnego "Game changers" za czasów Chrystusa... zadowoleni, że aktorzy nie żyją...

• @robertrobson Wszystko się zgadza z pełnią. Wzrost przyjęć w psychiatryku i w areszcie. Więcej gwałtów, więcej wszystkiego.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii