Wpływ tatuaży na organizm

• Ciekawi mnie temat tatuaży w kontekście zdrowia (czy są jakieś bezpieczne tusze, jak nasz organizm traktuje tatuowanie...). Jeśli macie informacje na ten temat, to chętnie poczytam 😊

Od razu zaznaczam, że nie interesują mnie informacje o wpływie zaburzeń psychicznych, czy bycia zauważonym na robienie tatuaży, opinie oraz gusta estetyczne. Ciekawi mnie po prostu wpływ na zdrowie, a nie gusta ✌

• Patroni

Nie mam tatuaży więc temat znam tylko z kilku artykułów na ten temat.
    Piersze na co lekarze zwracają uwagę to to, że tatuaż - jeżeli jest duży - to może przeszkadzać w diagnozie np. nie widać czy jest wysypka, jak duża i jakiego rodzaju.
    Dwa to warto zwrócić uwagę na pigment, czy nie jest z jakimiś dodatkami. Podobno były takie które uniemożliwiały diagnozę na jakimś sprzęcie medycznym (jakieś prześwietlanie czy coś) ale to pewnie margines.
    Trzy nie wiem jaki ma wpływ na pochłanianie promieni słoneczncyh przez skórę (przy dużych tatuażach).

• Sa bezpieczne tusze, oparte na skladnikach wylacznie roslinnych, bez konserwantow i certyfikowane - trzeba pytac indywidualnie tatuazyste 🙂 znam jednego takiego - nazywa sie Zashay i pracuje w Sztokholmie - mam od niego piekne ptaszysko na ramieniu. Niestety takie bajery kosztuja dodatkowo i nigdy nie da sie wykluczyc reakcji alergicznej do konca 🙂 Co do przeswietlen, to czytalam kiedys, ze niektorzy dawno temu uzywali tuszy zawierajacyh olow, molibden albo kadm wiec to logiczne 🙂 ale chyba nikt przy zdrowych zmyslach, wiedzac o tym, nie wstrzyknie sobie czegos takiego pod skore 🙂

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii