Mięso z powietrza

• https://mamstartup.pl/przyszloscia-branzy-spozywczej-sa-roslinne-substytuty-miesa-naukowcy-pracuja-juz-takze-nad-pokarmem-wytwarzanym-z-powietrza

Jedna z rewelacji.. :

Innowacją, która teraz w mediach robi duży szum, jest mięso z powietrza. Amerykańskiej firmie udało się wyekstrahować za pomocą mikroorganizmów, które przetwarzają dwutlenek węgla obecny w powietrzu w produkt wysokoproteinowy w 80 proc., więc w zasadzie możemy powiedzieć, że mamy dzisiaj do czynienia z takim mięsem z powietrza, czy będziemy mogli mieć w przyszłości do czynienia z takim innowacyjnym produktem – mówi ekspert z Centrum Prawa Żywnościowego.

Bretarianizm normalnie 🙂
    Smacznego..

• @baku To samo pomyślałam. Było już mięso z roślin, z kupy, teraz z powietrza.
    Kolejne stopnie szaleństwa. Których uwieńczeniem jest pomysł tego naukowca ze Szwecji, który na ostatniej konferencji w/s żywności zaproponował babcię na kolację.

• @Anna napisał w Mięso z powietrza:

zaproponował babcię na kolację.

Muhahah !! A to dobre.
    Najlepsze że o tym mięsie gadają wegusy. Niby to dla nas mięsożerców ale to pasza dla nich 🙂 ja takiego produktu nie kupię.

• @baku To mi się przypomina, jak wczoraj gadaliśmy z @Dawid-Int o podprogowym przekazie w filmach...
    Jakby nie patrzeć wampiry cieszą się powodzeniem zwłaszcza w ostatnich latach...

• Jak ja lubię takie manipulacje, nie z powietrza, a z bakterii. A taki jakiś głupek czy inny sierota Marysia będzie powtarzać o białku z powietrza. Nie mówię oczywiście o tobie baku, ale o pewnych jutubowych mędrcach.

• @baku napisał w Mięso z powietrza:

@Anna napisał w Mięso z powietrza:

zaproponował babcię na kolację.

Muhahah !! A to dobre.
    Najlepsze że o tym mięsie gadają wegusy. Niby to dla nas mięsożerców ale to pasza dla nich 🙂 ja takiego produktu nie kupię.

wyznawcy idei są pożerani przez nią na począq.
    A już teraz wegi żrą takie wynalazki, że spada sprzedaż zarówek led

• @baku a nikt nie wierzy, że cellulit się z powietrza bierze i dodatkowe kilogramy. xD

• Prawdziwe mięso też jest z powietrza!
    W powietrzu mamy CO2, z którego robi się trawa (czy inne zielsko), a z trawy robi się krowa. Skoro w mięsie z powietrza można pominąć etap bakterii, to w normalnym mięsie też można pominąć etap trawy i powiedzieć, że powstaje ono z powietrza.
    Osobna sprawa, że to bez sensu twierdzić, że krowy produkują CO2. Żeby krowa mogła żyć musi jeść trawę. Żeby trawa mogła urosnąć musi pochłonąć CO2 (o ile dobrze pamiętam na 1 gram trawy potrzeba ok. 3 gramy CO2). Jak krowa zje trawę, część trawy zmienia się w krowę, część w kupę i tylko niewielka część z powrotem w CO2 (jako piardy i oddychanie). Do tego dochodzi przyśpieszony wzrost trawy zjadanej przez krowę, czyli szybsze pochłanianie CO2 z powietrza.
    Przy takim obiegu CO2 jest dłużej uwięzione w postaci hm... stałej (?), CO2 --> trawa + O2 --> krowa --> człowiek/gówno + CO2 --> kupa + CO2. Przy obiegu vege ten ten cykl jest dużo krótszy CO2 --> trawa + O2 -->człowiek --> kupa + CO2

Jest jeszcze jedno pytanie: Co z metanem!?!

W tekście zostały użyte zobrazowania:
    krowa - roślinożerca;
    trawa - roślinność.

• @Czeko napisał w Mięso z powietrza:

@baku a nikt nie wierzy, że cellulit się z powietrza bierze i dodatkowe kilogramy. xD

celulit to za specjalistami , odkładane toksyny.
    A kilogramy to naprawdę nie z jedzenia. Duże żarcie waga rośnie , to oczywiste. Ale kiedy dużo bez roślin to waga nie rośnie a nawet spada.
    Zauważyłem że i świadomość ma wpływ.

• @DomiCAD przypomiałem sobie eksperyment eliminujący krowy.
    Niedouczeni wpadli na pomysł, że odtworzą caly proces trawienia krowy, bo przecież znają wszystko (przecież leczą krowy ).
    Jak pomyśleli tak zrobili. System działał i wszystko wyglądało właściwie.
    Podali stosowne mieszanki traw i udali się na drugą stronę systemu po mleko.
    No i zdziwienie nastąpiło okrutne, bo zamiast mleka maszyna wyprodukowała , zieloną śmierdzącą breję. ;:-)

• Patroni

Mienso z powierza no joł, zrobię byznes na powieczu z Karaibsów!
    great nius!

• @CUD_CzasUniescD ah oczywiście! Z cellultem to nie tylko toksyn, na to mają też wpływ hormony itd. Z drugą częścią się zgadzam, jestem na keto od stycznia i faktycznie dla sylwetki jest to zbawienie 🙂

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii