• Przeczytałaś/przeczytałeś ostatnio jakąś dobrą książkę? To jest miejsce by podzielić się tym tytułem.
    Żeby utrzymać tutaj porządek może warto napisać w dwóch zdaniach o czym jest dana książka i dla kogo.

• Pete Evans, Helen Padarin - ,,The Gut Health": książka o zdrowiu jelit, co je niszczy (wytłumaczone całe procesy), jak je wyleczyć oraz jest dużo przepisów posiłków paleo, naturalnych remediów na różne przypadłości, sporo bibliografii. Pete Evans jest kucharzem, a Helen Padarin naturopatą, żywieniowcem i zielarką.

Iwona Wierzbicka - ,,Jedz świadomie" (obie części): BIBLIA O ŻYWIENIU I ZDROWIU. Znajdziemy tu mnóstwo informacji o składnikach odżywczych, procesach biochemicznych, dietach, chorobach autoimmunologicznych...

Józef Słonecki - ,,Zdrowie na własne życzenie": nie ze wszystkim się zgadzam, ale jest to duża dawka wiedzy na temat tłuszczów, mitu cholesterolu, historii szczepień, medycyny rockefellerowskiej, zdrowia, aktywności fizycznej, raka. Taki ziębowy klimat trochę.

• Patroni

Ja obecnie chłonę Ketogeniczna Biblia, Ryan Lowery i ktostam

• Wracam do Milana Kundery.
    Poza tym, że jest genialnym pisarzem, książki jego stają się w przykry sposób aktualne (reżim komunistyczny w Czechach), ale to wszystko z zajebistym poczuciem humoru, ukrytą między wierszami poezją i metafizycznym oddechem. "Żart" is the best.

Trochę czytam o kiczu Brocha "Kilka uwag o kiczu i inne eseje" a także "Refleksy nazizmu" Friedlandera, wegańscy żołnierze mnie zainspirowali 🙂 ze swoją disnejowską wrażliwością/etyką/estetyką.

Lektury związane z żarciem opisałam już gdzie indziej, ale mogę skopiować.

• Od siebie dodam "Potęga podświadomości" Joseph Murphy, dla osób, które mają problem ruszyć z miejsca z życiem (przyczyna może leżeć w podświadomości aka autosabotaż), wszystkie książki Gary'ego Vaynerchuka - dla osób, które mają biznes, lub chcą go stworzyć w oparciu o markę osobistą. Dodatkowo do tego koniecznie książki Fredrika Eklunda o sprzedaży, bo sprzedajemy się codziennie, nawet nie mając biznesu :D.

• "Niedobór witaminy B12
    Ukryta przyczyna wielu poważnych chorób."
    To książka Sally Pacholok.
    Książka opiera się na analizie niektórych badań i opisach problemów ludzi, związanych z niedoborem B12.

• "Easy way to stop smoking" - Allen Carr. Sceptycznie podchodzilem do tego typu książek, które w tytule mają złote metody na cokolwiek, dopoki jej nie przeczytalem i z radoscia nie rzucilem palenia po 10 latach? Chyba 10. Łatwo i przyjemnie , i książka krótka bo chyba 40 stron

• @damian123497 Spotkałam tego lata chłopaka, który zaczytywał się tą książką i palił jak smok 🙂
    Też kiedyś rzucałam fajki. Chyba przy trzecim podejściu mi się udało.

• Nie wiem co w tej książce radzą, ale wiem jedno, palenia nie można szybko rzucać, ani z dnia na dzień, bo się zdrowie mocno posypie i tez nadwaga dojdzie.

• Ja książki Sitchina tłukę ostatnio 🙂
    Ale chwilowo przerwa i czytam Drogę Wilka z wallstreet 🙂

• @wiegul Niestety nie moge się zgodzić, rzuciłem z dnia na dzień, wszystkie mity typu przy piwie lub znajomych ciągnie do palenia itp wyjaśnione, zadnych tabletek, zadnych gum czy plastrow i z kazdym dniem czulem sie duzo lepiej, szczegolnie jezeli chodzi o wstawanie rano, a no i problem głodu który porównujemy do głodu nikotynowego też poruszony w ksiazce 🙂

• @damian123497 zależy ile lat paliłeś?

• Jestem w trakcie czytania "Antykruchości" Nassima Taleba. Myśliciel oryginalny, piszący wybitnie ciekawie, nienawidzący innych naukowców. Zajmuje się ryzykiem w różnych ujęciach. Tłumaczy jakiego ryzyka nie podejmować nigdy a jakie ryzyko podejmować (takie, którego złe skutki jesteśmy w stanie zaakceptować). Gość znany z tego, że wieszczył kryzys finansowy, który wydarzył się w latach 2007-2008.

Jak typowy naukowiec, ekonomista pisze dużo o martwym ciągu, sztangach, różnym podejściu do medycyny i do diety oraz o tym, co zrobił, że taksówkarze zaczęli go słuchać, gdy mówi jednemu z drugim "spierdalaj".

Zaciekawiło mnie, że ryzyko, jakiego nie jest w stanie podjąć, to zjedzenie cukru a szczególnie fruktozy. Zacząłem sprawdzać informacje nie o jego poglądach, ale o nim samym... nie wiem czy nadal, ale żywi się carniworsko i w dodatku unika mięsa, bo woli tłuszcz.

• @Gatalmajtki Będę czytać 🙂

• Czytam teraz "Moją walkę", która z mięsem nie ma wiele wspólnego, jeśli nie liczyć wtrętów o roladzie jagnięcej,
    domowym salcesonie, czy szynce...
    Gościu jak niewielu przed nim, ma niesłychany oddech, z jakim mówi o najdrobniejszych poruszeniach na duszy, wstydzie, tym, co zwykle ukrywamy, emocjach i impulsach wypieranych w rodzinie. Psychologiczny egzorcyzm, podróż po prowincji Norwegii, konfrontacja ze śmiercią ojca, ale i swoją własną - psychologiczną. Literacki drapieżnik 🙂

• This post is deleted!

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii