Feminizm...

• Uwielbiam takie kwiatki, szczególnie w polityce!
    74614803_1683662395098128_211132161250557952_n.jpg

Od dzisiaj ta pani to nie jest uznawana jako "człowiek" tylko "człowieka" :D. A jeszcze dodam złoty komentarz z youtube :

"dlatego kawaler w mieszka w kawalerce
    a panna w panierce ;]"

• @Dawid-Int a dej pan spokój 😀 śmieszy mnie i żenuje jednocześnie nacisk na stosowanie feminatywów ,,bo kobiety są uciskane przez mężczyzn". Nie dość, że niektóre brzmią komicznie (np. inżynierka, gościnia), ciężko je wymówić (architektka, chirurżka), to czasem nie wiadomo, o kogo chodzi (spotkałam się ze słowem szpieżka, czyli kobieta szpieg 😀), no paranoja. Do niektórych feminatywów jesteśmy przyzwyczajeni i brzmią normalnie, typu lekarka, nauczycielka, ale zmiany języka muszą zaistnieć samoistnie, powoli, a nie zostać nam narzucone. No, to się wyżaliłam haha

• @Ziomala napisał w Feminizm...:

@Dawid-Int a dej pan spokój 😀 śmieszy mnie i żenuje jednocześnie nacisk na stosowanie feminatywów ,,bo kobiety są uciskane przez mężczyzn". Nie dość, że niektóre brzmią komicznie (np. inżynierka, gościnia), ciężko je wymówić (architektka, chirurżka), to czasem nie wiadomo, o kogo chodzi (spotkałam się ze słowem szpieżka, czyli kobieta szpieg 😀), no paranoja. Do niektórych feminatywów jesteśmy przyzwyczajeni i brzmią normalnie, typu lekarka, nauczycielka, ale zmiany języka muszą zaistnieć samoistnie, powoli, a nie zostać nam narzucone. No, to się wyżaliłam haha

A co w przypadku bardzo brzydkiego określenia na "k" kobiet, które umilają czas panom, ale w przypadku kiedy mówimy o odwrotnej sytuacji, czyli kiedy panowie umilają czas paniom? Ktoś jest męskim kur*em? 😄

• @Dawid-Int na to wychodzi 😀 przyszło mi do głowy jeszcze prostytutek i szmatek, ale to brzmi sympatycznie XD

• Feminizm i dyskryminacja w jednym 😂

comment_gqTDidLoA5HK1nTGs7yIvavtxpwpdQPq,w400.jpg

• Oh shit i znowu porcja brechtarianizmu przekroczyła dzienną dawkę w zaledwie 15 minut 😄

• @Dawid-Int Masz już punkt u feministek, haha. Swoją drogą, już kiedyś sobie o tym myślałam,
    że mamy skurwy...na, czyli syna rzeczonej krwy, a reszta obraźliwych określeń na faceta często bierze
    swój początek w c
    pie.
    Na spotkania takich pań proponuję termin Gościówa.
    A jeśli chodzi o dziwkarskie klimaty, to robi się o tyle ciekawie, że pojawia się w nowomowie "sex worker(ka)".
    Ale to już osobna para kaloszy i klapek 🙂 związana ze zmiękczaniem tematu seksu na różnych poziomach.

• @Anna może ich nazywać ku#wiszon i ku#wiszonka? 😄

• @Ziomala napisał w Feminizm...:

@Anna może ich nazywać ku#wiszon i ku#wiszonka? 😄

Kur*iszonka brzmi całkiem apetycznie... 🤣

• @Dawid-Int Really 🙂
    A może stary dobry k tas lepiej się sprawdzi.

• @Anna napisał w Feminizm...:

@Dawid-Int Really 🙂
    A może stary dobry k tas lepiej się sprawdzi.

Tzn. no dla facetów to raczej k*tas już nie brzmi tak apetycznie... No dobra może nie dla wszystkich facetów, bo zaraz ktoś mi homofobie zarzuci :D.

• @Ziomala wydaje mi się, kobiety mają inne potrzeby, jak już idą na coś takiego
    i dlatego jest to bardziej zawoalowane.
    Z drugiej strony byłam raz na imprezie z cheapendalesami i za cholerę nie rozumiałam
    tych lasek drących ryja. Koleś dla mnie przestaje być męski w takim układzie. No ale widać, różnie z tym bywa.

• @Dawid-Int No mowa była bardziej kobiety.
    Ale racja, że klientela u zarabiających tyłkiem facetów niekoniecznie idzie w baby 🙂

• Mam wrażenie że te sfeminizowane na siłę formy to takie "na złość mamie odmrożę sobie uszy". Oni są jak dzieci, byle postawić na swoim. Nawet jeśli nie tylko nie zyskają na tym, ale wręcz stracą. Pani profesor, pani architekt, pani psycholog brzmią bez porównania poważniej. Brzmią godnie. Tymczasem weź człowieku i traktuj poważnie psycholożkę, chirurżkę czy architektkę (o ile uda ci się te wykrętasy wymówić bez zwichnięcia języka).

• @Nina Jak wszystko, co dziwne i podejrzane, i to przypłynęło do nas, ze Szwecji. Najpierw do Europy, potem do nas.
    Psicholoszka 🙂 ale i górniczka.
    Myślę, że to i tak nic w porównaniu do tego, co nas czeka z uczłowieczaniem zwierząt. Na fb wrzuciłam pół roku temu jako żart
    zajawkę romansu z indykiem, a tu jakiś miesiąc temu po raz pierwszy w sądzie stroną była świnia (Niemcy rzecz jasna, nie mogą być
    gorsi od Szwedów...). I powstała książka postulująca obywatelstwo dla zwierząt, którą ostatnio w radiu promowała profesorka 🙂 Sroda.
    .

• @Anna napisał w Feminizm...:

@Nina Jak wszystko, co dziwne i podejrzane, i to przypłynęło do nas, ze Szwecji. Najpierw do Europy, potem do nas.
    Psicholoszka 🙂 ale i górniczka.
    Myślę, że to i tak nic w porównaniu do tego, co nas czeka z uczłowieczaniem zwierząt. Na fb wrzuciłam pół roku temu jako żart
    zajawkę romansu z indykiem, a tu jakiś miesiąc temu po raz pierwszy w sądzie stroną była świnia (Niemcy rzecz jasna, nie mogą być
    gorsi od Szwedów...). I powstała książka postulująca obywatelstwo dla zwierząt, którą ostatnio w radiu promowała profesorka 🙂 Sroda.
    .

Szwecja aktualnie to cyrk na kołach 😄

• @Dawid-Int Swedistan aktualnie się mówi. Tradycję cyrkową mają długą, ale dopiero teraz dorobili się
    emigrantów szwedzkich nawet w Polsce...

Log in to reply

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii