• Przyczyny.Przyklady.Dyskusja.Pisać co tam wam do głowy przyjdzie.Moze jakieś sugestie jak temu przeciwdziałać i czy w ogóle warto zwalczać?

• Bardzo trafana analiza.

Argument,że w każdym społeczeństwie w ramach buntu młode pokolenie stara się być przeciwieństwem tego co reprezentuje sobą rząd również do mnie przemawia.

W nagraniu poruszone zostało mnóstwo kwestii związanych z kościołem.

-Dziwnie to odbieram,ponieważ ludzie mojego pokolenia czy moich rodziców byli wdzięczni,że wywalczyli sobie wprowadzenie lekcji religii do szkół, co teraz jest postrzegane jako demagogia i deprawacja.

Świat albo stanął na głowie albo zapomniał o swojej historii.Ludzie ginęli lub ryzykowali życie by móc iść na lekcje religii czy do kościoła.Młode pokolenie zdaje się o tym zapominać😔.

Może trzeba by im o tym przypomnieć.I tu mój ukłon w stronę kinematografii, co innego jak filmy potrafią naświetlić i pokazać te czasy,również komuny.

• Ja myślę, że to wynika przede wszystkim z braku wiedzy ale i z podatności na manipulacje i po prostu z naiwności. Obiecuje się ludziom bajkę, że wszyscy będą szczęśliwi, równi, że będzie pokój, dobrobyt i tolerancja. Niestety(albo i stety?) historia pokazuje, że coś takiego nie działa. Wkurza mnie, że środowiska komunistyczne wykorzystują po prostu mniejszości etniczne i seksualne aby szerzyć marksistowską propagandę. Uważam, że takie coś powoduje więcej szkody niż pożytku. Później ludzie uważają, że na przykład geje to komuniści, a to nie jest prawda. x.x

• A może to taka era,która musi po prostu przeminąć by ludzi sprowadzić na właściwe tory?

Bunt młodych wobec starych wartości zawsze był,zdarzało się też, że przynosił wiele korzyści...zobaczymy jakie wnioski wyciągnie młode pokolenie zachłyśnięte era komunizmu.
    Śmieszny dla mnie jest fakt,że ich liderami są starzy wyjadacze komunizmu😁(lamparty i inne stwory) i nikt tego nie widzi.

Duzo musi się zmienića zwłaszcza postrzeganie świata,zachodu,podejścia do życia..:

• Ja myślę, że kiedy ci młodzi ludzie(moje pokolenie x.x) doświadczą komunizmu to się szybko przekonają, że coś takiego prowadzi tylko do samych nieszczęść. A może się nie przekonają i będą myśleć, że po prostu rządy robiły zawsze komunizm źle? Tak jak ex weganie robili źle weganizm? xD

• Komuniści pracują nad mindsetem społecznym od dekad - marsz przez instytucje.
    Sama byłam zainfekowana tymi wynalazkami i widzę silne tego wpływy u swoich znajomych.
    Dla mnie najbardziej przerażające w tym temacie jest brak dialogu między dwoma biegunami,
    który miał miejsce OD LAT i teraz wybucha. To mi przypomina opisy Berlina z lat '30 choćby u Isherwooda (notabene geja,
    świetnego pisarza). Nieliczni ze środowisk LGBT widzą, że są rozgrywani. Ale znam takich, co mają oczy
    do patrzenia, mimo silnego poranienia i łaknienia akceptacji.

• @anna bili minie bardzo,że ideologie nie rodzą się z potrzeb ogółu i większości społeczeństwa, ale z wpływu na nie mniejszości. To samo dotyczy wojen,potem nam się wmawia,że tego właśnie chciała większość.

Przeraża mnie,że mniejszości od wieków próbują rządzić naszym światem i to wszystko pod przykrywką „pseudo-tolerancji”.

Polskie media odegrały w tym duża role wmawiając i pokazując nam,że co drugi Polak to gej,lesbijka,bio i jak to im ciężko na tym świecie.
    Pokazując nam nagminnie tego typu postacie.

Zawsze gdy probuje rozkminić ten temat przychodzi mi na myśl Tajlandia a zwłaszcza żyjący tam transseksualiści i ich ilosc.Przekraczając jej granice doznaje się za każdym razem szoku kulturowego niezależnie od tego ile się podróżuje i jakie ma się poglądy to szokuje.

W Tajlandii chłop woli być „trans niczym” i udawać kogoś kim nie jest tylko dlatego,że jest to lepiej postrzegane przez społeczeństwo. To że za tym kryją się tez finansowe korzyści,kobiety są dużo chętniej zatrudniane w Tajlandii i religia to druga strona medalu,proces ten w Tajlandii zaszedł moim skromnym zdaniem bardzo daleko.

Widząc te ruchy LGBT boje się,że kiedyś takie psychopatyczne wynaturzenie roli i płci człowieka dotrze rownież do nas😔.

Przecież to zabija podstawowa komórkę społeczna jaka jest rodzina.

• @anka I o to właśnie w tym chodzi - o zabicie tego, co daje korzenie, a więc i siłę.
    Na wielu przykładach widziałam, jak kończy się takie wypieranie się własnych korzeni, ile z tego pogubienia i
    cierpienia, któremu się przywdziewa stosowne maski (nomen omen), lub które łagodzi się nałogami. A te są często odkładanym samobójstwem i póki nie dotkniesz dna, może się wydawać, że #tak trzeba żyć...

• @anna w Tajlandii maja już to wypróbowane na całego.Myślę,że w tym kraju przeprowadzono prawdziwy spoleczno-psychologiczny eksperyment, wykorzystując naiwność i uległość tamtejszego narodu. Niestety nikomu nie zależy na nawróceniu tych ludzi na właściwe tory i brną w to coraz bardziej.

Takie tendencje można zaobserwować także w zachodnim świecie,zwłaszcza świat mody wkracza na ten tor.

Przykład to popyt na transseksualne modelki.Moim zdaniem to krok w promocje takiego stylu życia.O trendach i psychozach panujących w Hollywood nawet nie wspomnę.

Wykorzystuje się przy tym naiwność młodego człowieka który sam w sobie w danym wieku probuje odnaleźć się w świecie.

• @jasienty

Obiecuje się ludziom bajkę, że wszyscy będą szczęśliwi, równi, że będzie pokój, dobrobyt i tolerancja.

Ja jak słyszę takie hasła to mi się z automatu władcza czerwona lampka marksizm i komuna?!

Nie uczą tego teraz szkołach czy co?!

• @anka To jest koń trojański moim zdaniem. Brzmi i wygląda pięknie, ale efekty mogą być straszne...

• @anka Czemu akurat padło na Tajlandię? Masz jakieś przypuszczenia?

• @anna

@anka Czemu akurat padło na Tajlandię? Masz jakieś przypuszczenia?

Azja to ulubiony poligon do przeprowadzania takich eksperymentów.Obok Tajlandii na szersza skale lubia przeprowadzać takie rzeczy w Japonii,tam ludzie są jeszcze bardziej podatni.

Kiepska edukacja,uległość,skłonność do życia systemowego,wiara w różne bożki,ponadto zatrważająca ilość populacji, która można od tak poświecić.

Skąd przyszły wszystkie te grypy,którymi nas co trochę straszą???

A podobno buddyści nie przywiązują wagi do życia ziemskiego,nie boja się śmierci,niestety posrali się przed fake wirusem i to nie pierwszy raz,poszukajcie sobie jaki poligon im urządzili w czasie świńskiej grypy😂.

• Patroni

Niestety ani komunizm ani liberalizm czy kapitalizm nie mają recepty na szczeście i dobrobyt społeczeństw. Wbrew pozorom chrześcijaństwo/katolicyzm także nie ma na to recept a co ciekawe przez wieki robił całkiem odwrotnie niż to co możemy przeczytać w Biblii.
    To pewne, że młodzi nie rozumieją oblicza komunizmu bo go nie poczuli na własnej dupie a znają tylko z fimów Barei i jakiś lipnych opwiastek z YT.
    Natomiast powiązanie patryotyzmu z katolicyzmem nie jest dobrą drogą. Pius XI tak panicznie się bał bolszewizmu i komunizmu że wszedł w układ z nazistami i Mussolinim tak więc trzeba pamietać aby nie popadać w skrajności.

Czy będąc patriotą trzeba być katolikiem? Bzdura. Aby być patiotą trzeba chodzić na religię? Bzdura.

Nikt nie mówił, że ma być prosto i łatwo tylko, że ani katolicyzm ani kapitalizm a komunizm zwłaszcza nie gwarantują że się idzie dobrą ścieżką.

To, że na zachodzie forsuje się modę na jakieś "transy" i inne badziewia to znak, że za niedługo społeczeństwa zachodu mogą być w takim stanie, że trzeba bedzie z nich uciekać bo ani żadnej duchowości ani wysiłku emocjonalnego, intelektualneg itp. Wszystko na skróty i po najmnijeszej lini oporu.

• @anka ja cały czas mówie, że to obrzydliwe bo nie jestesmy równi w sensie.. Każdy z nas jest inny no i nie można na równi stawiać np pijaka bez ambicji który żyje na ulicy i bogacza który sobie wypracował wszystko ciężką pracą. Po prostu nie i już. Uważam ze szacunek i wolność należy się każdemu ale też wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

Powinno się pielęgnować rożnice np między kobietą a mężczyzną bo po prostu z natury jesteśmy inni no i to jest piękne. Wiadomo jak babeczka ma jakies męskie zainteresowania to nic nikomu do tego ale to ta tolerancja krzywo pojęta paradoksalnie mówi nam jacy mamy być i jak mamy myśleć dążąc do zrobienia z nas szarej masy.

PS. Nie ma Cie już na telegramie to musze znów wrócić na ziomalum haha 😄

• @robertrobson Ale bo to każdy jest inny i recepta na szczęście to indywidualna sprawa! Jedni wolą biznesy inni życie rodzinne a kolejni w ogóle jakąś mieszanke.

Ale uważam że kapitalizm jest dużo bardziej sprawiedliwy bo dlaczego jeden pracuje i jakiś leń śmierdzący wyciąga rękę po jego kase?

Jak nie chcesz pracować to mozesz nie jeść i dla mnie to jest ok. Owszem są ludzie schorowani itd pewnie da się to jakoś też rozwiązać aby im pomagać ale nie że ludzie siedzą na zasiłkach i o... daj... mnie to irytuje ogromnie

• @Czeko Z tego obserwuję, to jak ktoś ma na przykład jakiś problem zdrowotny, spali mu się dom, czy przydarzy się jakaś inna sytuacja to ludzie zawsze chętnie się zrzucą DOBROWOLNIE, na pomoc dla tej osoby. 😄

• Patroni

@robertrobson cytując klasyka: Ucisk rodzi rozkwit religii.
    A że na zachodzie ucisku dawno nie zaznali to i religia poszla inna drogą.
    I to chyba taki naturalny stan człowieka ze jeżeli nie ma w nim strachu, nie boi się o własne jutro to bardziej żyję chwilą i korzysta z życia niż zamartwia się co będzie po śmierci i jakim to jest grzesznikiem. Dopiero jak coś łupinie to go takie myśli nachodzą. Jak trwoga to do Boga. Może to poprostu taki wbudowany mechanizm psychologiczny.

@Czeko W czasach miedzywojennych i po wojnie jak nie było socjalu to ktoś kto nie pracował a chciał coś mieć mogl to ukraść. I wtedy nazywało się go złodziejem.
    Dziś nazywa się taką osobę beneficjentem;D
    Także co tu dużo mówić. Jak się chciało ukraść to też trzeba było mieć jaja i umiejętności żeby to zrobić a dziś wystarczy wypełnić papierki.

A pomaganie o którym pisze @Jasienty to jest właśnie kwintesencja patologii socjalizmu. Bo jeżeli komuś się pomaga to pomaga się zasobami które się ma, a nie których się nie ma. Tak jak teraz jest zabierane w podatkach. Czy masz dużo pieniędzy czy mała emeryturke to i tak ci zabiorą.
    Jeżeli komuś się spalił dom to mogę mu dać ubrania i buty bo tego mam dużo, ale np nie mam poduszek i koców więc mu nie dam. Ale ktoś inny mu to da. I takie pomaganie które nie stawia cię w pozycji potrzebujacego jest spoko. A jak ktoś mało zarabia a ma dużo osób do wyżywienia i jeszcze się mu zabiera w podatkach żeby dać innym to już jest patologia.

• @czeko

PS. Nie ma Cie już na telegramie to musze znów wrócić na ziomalum haha

nie zamierzam wracać na telegram.Tak ja napisałam będę ku uciesze zwolenników krótkich i mało skomplikowanych narracji jak i bajdolurzenia, tylko na ziomalum.

• @anka napisał w Komunizm w młodym pokoleniu:

tylko na ziomalum

yeah!

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii