Karta zwalniająca z obowiązku noszenia maski - ZRÓBMY TO!

• Patroni

Ziomy, moja kumpela z Londynu to przetestowała podczas lotu nawet, i działa pięknie. Ich własnym orężem można ich pobić, zginą od własnej szabli 😄

Sprawa wygląda tak: ponieważ "obowiązek" noszenia maski jest wymuszany siłą, zastraszaniem, a nie prawem, ludzie zaczęli sobie robić "magiczne" plakietki. Zróbmy je dla Polaków.

Tu kolejny raz poproszę o Waszą pomoc w kreacji naszego dzieła! Ulotki były wielkim sukcesem, także let's repeat it!

Poniżej załączam znalezione na szybko plakietki z innych krajów.

Teraz tak: dobrze by było to zalaminować, a idealnie zrobić w formie grubszej karty, myślę że do ogarnięcia w każdej drukarni. Może jacyś drukarze się wypowiedzą i coś podpowiedzą. Plakietka ma być dwustronna, mała, wielkość karty bankowej/ID.

Zawieszamy se takie cuś na szyi, tak, by było widoczne i HULAJ DUSZA! 😄

JAK TO DZIAŁA?:
    Ponieważ cały cyrk maskowy jest spowodowany tylko jednym - ślepą wiarą większości ludzi w autorytety (głównym autorytetem zdaje się być TV, no ale...)

• wykorzystujemy to zjawisko. Nikt nie zabroni nam nosić takiej plakietki. Nikt nie może zmusić Was do dzielenia się Waszym zdrowiem/stanem etc. A więc tym samym NIKT NIE MOŻE PODWAŻYĆ słuszności Waszego "zwolnienia" z noszenia maski.

Let's do this.

images MEB1a Nexus face covering - health 91wBPJbnKxL 71Ry5cUMYLL

• Patroni

Aha oczywiście wspólnie stwórzmy TEKST na tej plakietce.
    Moja kumpela z London City miała coś w stylu:

"Ze względów zdrowotnych jestem zwolniony/a z obowiązku zakrywania ust i nosa.
    Dziękuję za Twoją wyrozumiałość!"

Coś na drugiej stronie trza też zrobić.

• W UK słyszałam,że to akceptują i takie numery tam przechodzą.

W De zapomnij,nawet prawdziwe atesty nie wszędzie uznają,a jak wezwiesz policję to ta lubi wszczynać śledztwo i zabiera ci twój atest na czas dochodzenia.O takich zajściach slyszałam.

Policja jest na tyle wredna,że potrafi zadzwonić do gabinetu lekarskiego.Wszystko kompletnie bezprawne,z każdą pierdołą trzeba by do sądu iść.

Lekarze w De przestali wystawiać atesty bo ich postraszyli w gazetach tyko nieliczni to robią.

• Patroni

@anka Ja mam takie poważne pytanie do ludzi: dlaczego ktokolwiek jeszcze mieszka w DE? 😄

• @palma Przeprowadzka do innych krajów jest teraz nieco utrudniona właśnie nad tym się obecnie zastanawiam bo im później tym będzie jeszcze trudniej. Mając poważnie chorego męża po licznych operacjach szpitalnych muszę też niestety wziąść pod uwagę zaplecze medyczne danego kraju. Powrót do Polski w moim przypadku nie wchodzi w rachubę raczej przeprowadzka z Niemiec do innego kraju, zawsze jestem gotowa na ciężką pracę. Do Polski choć ją kocham nie wrócę. Polska służba zdrowia 3 lata temu była tak pomocna mojemu szwagrowi, który trafił do szpitala ze zwykłymi wrzodami, że 3 dni nikt nie wykonał żadnego badania i nie zajął się pacjentem. Dopiero po 3 dniach kiedy Jarek wykrwawił się na śmierć w nocy rozpoczęto proces tuszowania zaniedbania w szpitalu. Moja siostra została sama z 2-ką małych dzieci, gdyby nie pomoc mojej Mamy przy dzieciach nie wiem jak dałaby sobie radę by móc dalej pracować w Radiu i utrzymać rodzinę. W Sądzie Szpital tuszuje zaniedbania według biegłych "pacjent sam był sobie winny bo np. był otyły" ani słowa, że nikt mu nie pomógł nic nie prześwietlił 3 dni, ręka rękę myje...Zanim wyemigrowałam walczyłam by coś się zmieniło u nas, wiele godzin za darmo pracowałam po normalnym etacie w organizacjach obywatelskich ale niewiele to pomogło bo na końcu wygrywały układy i w końcu zrezygnowana wyjechałam. Chyba pora na kolejne wyzwania i przeprowadzki 😉

• @anka To prawda Aniu nawet stojąc na zewnątrz w małej niemieckiej wsi kupując lokalną dziką rybę na straganie na wolnym powietrzu napadła mnie staruszka z tłumu, że ją zabiję bo nie mam maski. Poinstruowałam ją, że jesteśmy na zewnątrz a maski są wymagane w sklepach w Niemczech i jak się mnie boi niech się odsunie jeszcze 5 metrów dalej. Była na mnie wściekła i utyskiwała pod nosem. W pracy kiedy niedawno wprowadzili nakaz masek także w Biurze byłam jedyną osobą, która się postawiła i odmówiła. Gdyby nie moje dobre układy z szefową i sympatia niektórych ludzi już bym za to wyleciała. Docinki gdzie jest twoja maska były na porządku dziennym każdego dnia. Nosili ją nawet ci, którzy nie wierzą w żadną pandemię co jest dla mnie najbardziej smutne.

• @palma
    Wygląda very profeszynal !Ja bym napisała z tyłu:
    "For more information about mask exemption diseases visit who.int website"
    Komu się będzie chciało na poczekaniu szukać 😄

• @anka Z tego co mówisz to Niemcy potulni jak baranki. Sami na siebie stryczek wiążą.

Ciekawa jestem czy w Hiszpani lub Francji też tak jest. W Grecji to wiecie co się dzieje... oni to chyba zadnego oporu nie stawiają

• Ja spokojnie mogę to przygotować jednak wydruk tego to raczej nie w 1 sztuce... bo to taki format jak wizytówka więc jeśli jakaś karta czy coś.. choćby w formie karty na pcv (swoje wizytówki tak drukowałam)

no chyba, ze se ludzie będa laminować.

Mam jeszcze pomysł nie wiem czy realny i dobry zeby zamówic takie cos i za koszt w sumie wysyłki i tam tyle ile wyjdzie za sztuke ludziom to wysyłać... hmmm jak ktoś bedzie chętny ... co sądzicie?

Sprawdziłam i 1000szt takich kart kosztuje 740zł
    w mniejszym nakładzie na pewno cena będzie wyższa za sztukę. To chyba opcja z drukowaniem samemu i laminowaniem będzie w porządku.

A gdyby z drugiej strony był artykuł z kodeksu? albo coś w tym stylu?
    Albo jakaś indtrukcja w stylu "reanimacji w przypadku omdlenia" albo " jeśli zemdleję zadzwoń pod numer xxx" działałoby strachem troche hmm?

• Patroni

@kornela napisał w Karta zwalniająca z obowiązku noszenia maski - ZRÓBMY TO!:

@palma
    Wygląda very profeszynal !Ja bym napisała z tyłu:
    "For more information about mask exemption diseases visit who.int website"
    Komu się będzie chciało na poczekaniu szukać 😄

podstępnie dobre!!! 😄

• Patroni

@czeko napisał w Karta zwalniająca z obowiązku noszenia maski - ZRÓBMY TO!:

A gdyby z drugiej strony był artykuł z kodeksu? albo coś w tym stylu?
    Albo jakaś indtrukcja w stylu "reanimacji w przypadku omdlenia" albo " jeśli zemdleję zadzwoń pod numer xxx" działałoby strachem troche hmm?

O kurde kocham Was!!! Ja już to stosowałam na ludziach, jak mnie próbowali zmusić w sklepach to pytałam czy chcą mieć problemy prawne jak będę mieć atak epilepsji? 😄
    robimy to!!! swietne!

• Patroni

@palma
    Tak zgadza się, pisałem już o tym, w UK taki wzór tej karty jest na stronie NHS czyli ministerstwa zdrowia i każdy może sobie go wydrukować.

Mam znajomych co tak zrobili tylko, że ja uważam, że raczej nie warto zasłaniać się tym papierkiem. Cały czas chodzę bez maski i dotej pory miałem może dwa, trzy sporadyczne sytuacje, gdzie obsługa sklepu bardzo łagodnie, delikatnie poprosiła czy mógłbym zakryć buzię maseczką.

• @palma

Macie do korekty jak coś zmienić to mówcie. Coś dodać itd. To jest awers i rewers wielkość 85mm x 55mm
    cebc34c8-17ec-4d87-8b5f-93bd909536ec-image

• Patroni

• @palma

To ja proszę podać numer jakiegoś doktora i jakąs strone. Ja mogę to złożyć ale na prawdę nie mam czasu szukać wszytskich info... Jeśli ktoś tu na forum mogłby zredagować treść na drugą stronę to bardzo proszę. A ja to zakomponuje i przygotuje do druku. OK?

• Patroni

@czeko Tak, Czeko, Ty już dość zrobiłaś! Czekamy na pomysły jeszcze i wtedy ewentualnie jeszcze coś zrobimy! Narazie brainstormujmy, dla mnie ta wersja co ją zrobiłaś jest Super i możemy na niej pozostać.

• Z tym lekarzem to bym się wstrzymała chyba,że jakiś się zgodzi na tą akcje.Mogą się pluc w przyszłości o naruszenie danych osobowych.Jak to media nakręca to po nas.

Co do prawnika to wiem,że nie maja z tym problemów.Wielu na Facebooku pisze by się nich powoływać.

• @anka dlatego to musiałby byc lekarz który sie zgodzi albo numer fikcyjny.

• Patroni

@anka napisał w Karta zwalniająca z obowiązku noszenia maski - ZRÓBMY TO!:

Z tym lekarzem to bym się wstrzymała chyba,że jakiś się zgodzi na tą akcje.Mogą się pluc w przyszłości o naruszenie danych osobowych.Jak to media nakręca to po nas.

Co do prawnika to wiem,że nie maja z tym problemów.Wielu na Facebooku pisze by się na mich powoływać.

Miałam taki pomysł żeby zrobić listę prawników, do których można się zwrócić po pomoc w jakiś łamaniach praw przez kowidozę.

Założę osobny wątek

• Jeśli ktoś jest chętny to proszę. Dwie strony do wydrukowania na zwykłej drukarce (raczej przy druku hurtowym będą chcieli inaczej przygotowany druk w razie ppotrzeby dajcie znać)

Jak ktoś zredaguje lepszy tekst to zrobie nową wersję.

https://drive.google.com/file/d/1I2mpd5D-dvwshHu9dt4hQNDm8JfkAjP2/view?usp=sharing

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii