BAJKI O GRECIE, ZŁYM CO2, ZMIANACH KLIMATYCZNYCH


 • Klimat i bujdy na ten temat to jedno z moich zainteresowań. Co mnie ostatnio wkurzyło to nowość na kosmetycznym rynku kremy do opalania, które niby nie zabijają raf koralowych, jak i plastikowe opakowania nie zawierajace nanoplastiku na które to unia postanowiła dziwnym zbiegiem okoliczności niedawno nałożyć podatek przez co generować swoje dochody.

  Jak macie coś o Grecie i tym jak ją wykreowano, a także jakieś bujdy na temat klimatu to zachęcam do dyskusji.


 • BAJKA O GRECIE I ZŁYM DWUTLENKU

  Poważna analiza sił i ideologii, które stoją za dziwnym sukcesem aktywistki klimatycznej Grety Thunberg. Oryginalny polski dokument. Obecnie prawdopodobnie najbardziej wyczerpujący materiał o fenomenie "Greta Thunberg" na świecie - dostępny w języku polskim.


 • Jak stworzono ikonę klimatu czyli doskonale nasmarowana kampania PR

  Na WEF aż roi się od plakatów z ochrony klimatu szesnastoletniej Grety Thunberg.

  Jej szwedzka koleżanka Izabella Nilsson Jarvandi, lat 15, jest natomiast ledwo słyszalna.

  Nie będzie przesadą stwierdzenie, że szesnastoletnia Szwedka Greta Thunberg jest jedną z najwybitniejszych działaczy ochrony klimatu naszych czasów. Szybko zdobyła światową sławę i jest obecnie ekspertem w tej dziedzinie. Nic dziwnego, że bierze udział w tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym - ze względu na klimat i ochronę środowiska jedzie pociągiem ze Skandynawii do Davos.

  Thunberg zdołała również przekonać swoich rodziców, aby w przyszłości zrezygnowali z podróży lotniczych, jak niedawno powiedziała w talk show „Skavlan”, nadawanym w Szwecji i Norwegii. Mało kto wie, że swoją popularność zawdzięcza kampanii PR. W tym samym czasie inne nastolatki, takie jak 15-letnia Izabella Nilsson Jarvandi, walczą z globalizacją i paktem migracyjnym ONZ. Ale w mediach głównego nurtu słychać tylko głosy poprawnie politycznie.

  Greta Thunberg zyskała międzynarodową sławę, kiedy w sierpniu zeszłego roku rozpoczęła „szkolny strajk klimatyczny” przed szwedzką siedzibą rządu. Zdjęcie bladej dziewczyny siedzącej na podłodze z odręcznym napisem obok niej obiegło świat w jednej chwili. W ciągu zaledwie kilku miesięcy Greta Thunberg zasłynęła jako dziewczyna z plakatu na temat ochrony klimatu. Zainicjowała światowy ruch młodych ludzi wzywających do strajków szkolnych na rzecz ochrony klimatu.

  Niestety mało kto wie, że ruch ten jest wynikiem dobrze zorganizowanej kampanii PR, wspieranej przez działaczy Extinction Rebellion, międzynarodowego radykalnego ruchu na rzecz ochrony środowiska, obok firmy „Nie mamy czasu”. Krytyczne spojrzenie nie powinno być skierowane na Gretę, ale na siły na jej tle.

  Czy naprawdę dopuszczalne jest wykorzystywanie nastolatka z zespołem Aspergera jako konia pociągowego do zbierania funduszy i rozpowszechniania lewicowych poglądów?

  „Klimatyczna-Greta” jest uznawana przez społeczeństwo za eksperta ds. ochrony klimatu. Jednak badania przeprowadzone przez krytyczne media pokazały, że jej sukces jest w dużej mierze zasługą szwedzkiego eksperta od PR Ingmara Rentzhoga, który ma dobre kontakty z kilkoma organizacjami propagandowymi. Cztery dni po tym, jak Greta rozpoczęła strajk klimatyczny, książka została podarowana jej matce Malenie Ernman (tytuł w niemieckim tłumaczeniu: „Sceny z serca”). Tego samego dnia Rentzhog zamieścił zdjęcie Grety na Instagramie i napisał długi artykuł na Facebooku. To zapoczątkowało reakcję łańcuchową w wielu gazetach i innych mediach.

  Pod koniec grudnia magazyn Samhällsnytt ujawnił, że Greta wygłosiła przemówienie na konferencji klimatycznej ONZ w Katowicach przed pustymi krzesłami podczas gdy państwowa szwedzka telewizja udawała, że ​​rozmawiała ona z dużą liczbą entuzjastycznych polityków.

  Matka Grety, Malena Ernman, znana sopranistka, potwierdziła następnie na Facebooku, że działacz środowiskowy Bo Thorén zwerbował jej córkę.

  Thorén jest członkiem rady dyrektorów stowarzyszenia ekologicznego Fossilfritt Dalsland oraz znanym przedstawicielem międzynarodowego ruchu ekologicznego Extinction Rebellion, który działa w Szwecji od zeszłej jesieni. Ruch ten chce egzekwować politykę przyjazną klimatowi poprzez działania bezpośrednie i obywatelskie nieposłuszeństwo. Ruch trafił na pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii, a kilku aktywistów zostało aresztowanych. Planowane są również działania w Szwecji, aby zwrócić uwagę na ruch.

  Izabella Nilsson Jarvandi, która ma szwedzką matkę i irańskiego ojca i mieszka w Göteborgu, nie jest taką gwiazdą jak Greta Thunberg. Podejmuje jednak głos i wskazuje na zjadliwe problemy w Szwecji. „Jestem taka zła na polityków” - mówi. „Nigdy nie będę milczeć i walczyć, dopóki do Szwecji nie wróci porządek ”. Izabella zwraca uwagę, że Szwedzi mogą nie demonstrować w taki sam sposób, jak żółte kamizelki we Francji, ale synów i córki Wikingów nie należy irytować.

  Greta i Izabella, dwie szwedzkie nastolatki zaangażowane w życie społeczne - z jedną zasadniczą różnicą: walkę jednej z nich wspiera establishment. Drugi jest przeciwny politycznie niepoprawnemu programowi. Jeden jest obsługiwany przez profesjonalistów, drugi jest samodzielny. Jeśli mnie zapytasz - wiem, który z nich jest prawdziwym buntownikiem.

  Artykuł w j.niem.
  https://www.weltwoche.ch/ausgaben/2019-4/kommentare-analysen/wir-basteln-uns-eine-klima-ikone-die-weltwoche-ausgabe-4-2019.html?fbclid=IwAR3UPq2xWI-xbxTahthPHy2NB2ru45wjhskoQFaw8m7slaImRxXMX7Syvwg


 • Satanistyczne tło ruchu klimatycznego „Extinction Rebellion”

  Ruch klimatyczny „Extinction Rebellion”, staje się coraz bardziej radykalny i tym samym stanowi zagrożenie dla naszych dzieci i młodzieży, które nie znają jego tła poprzez indoktrynację w szkołach. Dlatego tym ważniejsze jest, aby światli i rozsądni rodzice uświadamiali swoje dzieci o podłożu tego radykalnego ruchu.

  Nawet Jutta Ditfurth, „ex-Zieloni”, która określa się jako „radykalna ekolog”, a teraz należy do partii „Die Linke”, ostrzegła na Facebooku przed „Extinction Rebellion”. Ostrzegała wyraźnie przed współpracą z tą grupą lub brania udziału w akcjach Extinction Rebellion (XR).

  XR nie jest "pokojowym ruchem klimatycznym, ale religijną, pokojową sektą ezoteryczną, która wierzy w apokalipsę nieuchronnego wygaśnięcia ludzkości i zaleca poświęcenie się".

  „XR wzbudza emocje, które zaciemniają umysł, kiedy twierdzą, że jesteśmy ostatnim pokoleniem ludzkości przed wyginięciem. XR nie jest ruchem oddolnym, ale zakamuflowanym hierarchicznym modelem, który został pierwotnie założony w Wielkiej Brytanii. XR jest finansowany przez frakcje kapitałowe, które są zainteresowane manipulowanym ruchem klimatycznym, którego celem jest wdrażanie rzekomo przyjaznych środowisku produktów i projektów politycznych. XR jest skierowany przede wszystkim do młodych ludzi i wzbudza ich emocje. XR próbuje wywołać odurzające lęki przed przyszłością i mówi o gotowości do poświęcenia się. ”Cały tekst Ditfurtha można znaleźć tutaj: http://bit.ly/31SVaJv.

  Oliver Janich znacznie dokładniej opisuje rzeczywiste tło XR.

  Postacią niemieckiego ruchu XR jest, jak mogłoby być inaczej, holownik z Morza Śródziemnego, kapitan statku organizacji pozarządowej „Sea Watch 3”, Carola Rackete. Rackete, która zgodnie z własnymi oświadczeniami publicznymi opowiada się za sprowadzeniem wszystkich „uchodźców” i „uchodźców klimatycznych” z Afryki i Bliskiego Wschodu do Niemiec, powiedziała niedawno w wywiadzie dla „Spiegel”, że „zamierza zapewnić Niemcom długoterminową odejdź - bo tu zbyt wielu ludzi mieszkałoby na zbyt małej przestrzeni ”… Nic dziwnego, że ideologia tutaj prowadzi do absolutnych skrajności - czytaj tutaj.

  https://www.watergate.tv/die-satanischen-hintergruende-der-klimabewegung-extinction-rebellion/

  Poniżej jak tą organizacje opisuje Wiki:
  Extinction Rebellion-Grupa słynie między innymi z happeningów International Mass Die-In and Celebration, które polegają na wspólnym kładzeniu się w przestrzeni publicznej – działanie to symbolizuje wymieranie.Działacze XR blokują również ruch drogowy, krążąc po przejściach dla pieszych na głównych ulicach miast. Odnoszą się oni w swoich działaniach do ruchu Martina Luthera Kinga, sufrażystek, abolicjonistów, ruchów oporu, także Gandhiego; jak deklarują, bez przemocy


 • Korporacyjna dziecięca krucjata Grety

  • Za tą uczennicą i wojowniczką klimatyczną kryje się mroczna klika lobbystów, inwestorów i firm energetycznych, które chcą czerpać zyski z zielonej bonanzy.

  Greta Thunberg jest zwykłą 16-letnią szwedzką uczennicą, której ogniste wizje przekonały parlamenty Wielkiej Brytanii i Irlandii do ogłoszenia „zagrożenia klimatycznego”.

  Rodzice Grety, aktor Svante Thunberg i śpiewaczka operowa Malena Ernman, to na pozór zwyczajna para rodziców-menedżerów, którzy chcą ocalić planetę. Zapytaj ich jednak o motywy, a ryzykujesz, że zostaniesz oskarżony o „zaprzeczenie klimatowi” lub zastraszanie wrażliwego dziecka z zespołem Aspergera. Za zjawiskiem Grety kryją się takie siły jak zieloni lobbyści, naciągacze PR, eko-akademicy i think-tank założony przez bogatego byłego ministra w szwedzkim rządzie socjaldemokratycznym, powiązanym z krajowymi firmami energetycznymi.

  Firmy te przygotowują się do największej bonanzy kontraktów rządowych w historii: zazielenienia zachodnich gospodarek.

  Greta, czy ona i jej rodzice o tym wiedzą, bądź nie i tak są twarzą ich strategii politycznej.

  Historia ​Grety rozpoczęła się niby rankiem 20 sierpnia 2018 r i „szkolnym strajkiem” przed szwedzkim parlamentem. Niby przypadkiem przechodził tamtędy Ingmar Rentzhog, założyciel platformy społecznościowej We Have No Time i zainspirowany postawą dziewczynki opublikował zdjęcie Grety na swojej osobistej stronie na Facebooku. Późnym popołudniem gazeta Dagens Nyheter zamieściła historię i twarz Grety na swojej stronie internetowej. Reszta poszła jak fala tsunami.

  Niestety to nie jest cała historia.

  W e-mailach przedsiębiorca medialny Rentzhog przyznał się, że spotkał się z matką Grety, Maleną Ernman, „3-4 miesiące przed tym, jak wszystko się zaczęło” - na początku maja 2018 r., kiedy to on i Malena dzielili scenę na konferencji o nazwie Parlament Klimatyczny.

  Rentzhog nie natknął się też na protest Grety przez przypadek. Przyznał, że został o nim poinformowany „tydzień wcześniej” przez „listę mailingową działacza na rzecz klimatu” Bo Thoréna, lidera grupy Fossil Free Dalsland.

  Niezależna dziennikarka Rebecca Weidmo Uvell również otrzymała wcześniejszy e-mail od firmy Bo Thorén poszukującej świeżych, zielonych twarzy.

  W lutym 2018 r. Thorén zaprosił grupę działaczy na rzecz środowiska, naukowców i polityków, aby zaplanowali, „w jaki sposób mogli by się zaangażować i uzyskać pomoc za pomocą młodych ludzi, aby przyspieszyć przejście do zrównoważonego społeczeństwa”.

  W maju, po tym, jak Greta zdobyła drugą nagrodę w ekologicznym konkursie redakcyjnym prowadzonym przez gazetę Svenska Dagbladet, Thorén zwrócił się do wszystkich zwycięzców z planem „strajku szkolnego”, wzorowanego na strajkach uczniów po strzelaninach w Parkland na Florydzie. „Ale nikt nie był zainteresowany” - twierdzi matka Grety - „więc Greta postanowiła zrobić to dla siebie”.

  Na szczęście decyzja Grety zbiegła się w czasie z opublikowaniem "Scen z serca", wspomnień Svantego i Maleny o tym, jak ocalenie planety uratowało ich rodzinę. Niestety Malena nie powiedziała wydawcy, że Ingmar Rentzhog zarekwirował wyczyn Grety.

  „Mieliśmy problem” - mówi redaktor Maleny, Jonas Axelsson. „Dziennikarze zapytali, czy to promocja książki. To wcale nie było. To był koszmar."

  Było to jednak marzenie Ingmara Rentzhoga. Kiedy Rentzhog połączył plan Thoréna i muzyczną sławę Maleny Ernman z niesamowitą charyzmą Grety i listą mailingową We Have No Time, zmienił Gretę w popularną gwiazdę.

  „Nie wymyśliłem Grety”, podkreśla Rentzhog, „ale pomogłem szerzyć jej akcję wśród międzynarodowej publiczności”.

  Pod koniec 2017 r. Rentzhog, przeszkolony przez projekt Climate Reality Project Ala Gore'a, założył We Don't Have Time „odpowiedzialność za zmiany klimatu”, wykorzystując „siłę mediów społecznościowych”.

  Rentzhog i jego dyrektor generalny David Olsson mają doświadczenie w finansach, a nie w działaniach na rzecz środowiska, Rentzhog jako założyciel Laika, firmy zajmującej się relacjami inwestycyjnymi, oraz Olsson w Svenska Bostadsfonden, jednym z największych szwedzkich funduszy nieruchomości, do którego zarządu Rentzhog dołączył w czerwcu 2017 r. Wśród inwestorów Don't Have Time znalazł się Gustav Stenbeck, którego rodzina kontroluje Kinnevik, jedną z największych szwedzkich korporacji inwestycyjnych.

  W maju 2018 roku Rentzhog i Olsson z We Don't Have Time zostali prezesami i członkami zarządu think-tanku Global Utmaning (Global Challenge). Jej założycielka Kristina Persson jest spadkobierczynią fortuny przemysłowej. Jest związkowcem zawodowym i politykiem socjaldemokratycznym, wracającym do złotego wieku partii pod rządami Olofa Palmego. Jest także byłym zastępcą prezesa szwedzkiego banku centralnego i nowicjuszem, który omówił swoje reinkarnacje i komunikację ze zmarłymi. W latach 2014–2016 Persson był „ministrem ds. Przyszłości” w rządzie socjaldemokratów Stefana Lofvena.

  Petter Skogar, prezes największego szwedzkiego stowarzyszenia pracodawców, zasiada w dziesięcioosobowym zarządzie Global Challenge. Tak samo jak Johan Lindholm, przewodniczący Związku Robotników Budowlanych i członek zarządu socjaldemokratów. Podobnie Anders Wijkman, przewodniczący Klubu Rzymskiego, przewodniczący Rady ds. Celów Środowiskowych i odbiorca w lutym 2018 r. Wezwania Bo Thoréna do mobilizacji młodzieży. Podobnie Catherina Nystedt Ringborg, były dyrektor generalny Swedish Water, doradca w Międzynarodowej Agencji Energetycznej i były wiceprezes szwedzko-szwajcarskiego giganta energetycznego ABB.

  Catherina Ringborg jest również członkiem firmy Sustainable Energy Angels, zajmującej się kapitałem zielonej energii. Jego członkowie to „kto jest kim” szwedzkiego sektora energetycznego. Przewodniczącym i przewodniczącym komitetu inwestycyjnego Sustainable Energy Angels są byli pracownicy ABB, podobnie jak czterech z 17 jej członków.

  Kiedy Greta poznała Rentżoga, był opłacanym prezesem prywatnego think-tanku należącego do byłego socjaldemokraty ministra z doświadczeniem w sektorze energetycznym. W jego zarządzie znajdowały się potężne interesy sektorowe, w tym zawodowych socjaldemokratów, główni przywódcy związkowi i lobbystów powiązanych z Brukselą. Wiceprzewodniczący jego zarządu był członkiem jednej z najpotężniejszych szwedzkich grup inwestycyjnych zajmujących się zieloną energią.

  Greta i jej rodzice prawdopodobnie o tym nie wiedzieli.

  Wydaje się, że Rentzhog chciał, aby tak zostało. 2 września 2018 r., tydzień po tym, jak Rentzhog twierdził, że natknął się na Gretę, Dagens Nyheter długo wypowiadał się o potrzebie wymuszenia na globalnej gospodarce ekologizacji poprzez działania „oddolnie” przeciwko rządom krajowym, w tym mobilizacja społeczna. . . przypomina to, co dzieje się w społecznościach zagrożonych wojną ”. Matka Grety była jednym z dziewięciu sygnatariuszy. Była minister ds. Przyszłości Kristina Persson i trzej inni członkowie zarządu Global Challenge podpisali komentarz, ale zacytowali inne powiązania. Jedynie Rentzhog przyznał, że był związany z Global Challenge.

  Angielskie wydanie artykułu wymienia Rentzhoga i Wijkmana jako jego autorów. Rentzhog twierdzi, że „wielu z nas zaangażowanych w Global Challenge było również zaangażowanych” w jego pisanie. Przyznaje, że pokazał Malenie Ernman „artykuł i inne podpisy, ale nie ich tytuły na Global Challenge”.

  Ojciec Grety Svante, który teraz poświęca się zarządzaniu swoją karierą, odrzucił moje prośby o rozmowę kwalifikacyjną i odmówił odpowiedzi na szczegółową listę pisemnych pytań dotyczących Ingmara Rentzhoga i Global Challenge. Zamiast tego Svante wydał wymijające, trzyparagrafowe oświadczenie za pośrednictwem pośrednika. Mówi, że „ani ja, ani Greta nie czujemy się na siłach, by odpowiedzieć” na pytania dotyczące powiązań biznesowych Rentzhoga i kiedy rodzina mogła o nich wiedzieć. Svante twierdzi również, że „nigdy nie wspópracowaliśmy ”. Jednak Greta zasiadała w radzie doradczej We Have No Time od listopada 2018 r. Do stycznia 2019 r.,a Malena Ernman podpisała list z czterema członkami zarządu Global Challenge.

  Kiedy zapytałem Rentzhoga, czy przedstawił Grete i jej rodziców innym członkom zarządu Global Challenge, odpowiedział: „Nie wiem, może tak, ale jeśli Svante mówi„ nie ”, może to nie było powiązane”. Svante odmawia odpowiedzi na moje pytania dotyczące tego, czy on i Greta spotkali się z członkami zarządu Global Challenge,ale członek zarządu Global Challenge, Anders Wijkman, pamięta to spotkanie.

  Wijkman kieruje anty-wzrostowym Klubem Rzymu.

  Jego alarmistyczny raport z 1972 r. „A Limit to Growth?” stał się kamieniem węgielnym kampanii „kryzys klimatyczny”w grudniu 2018 r. W ramach tego programu „We Have No Time” i „Global Challenge” zainaugurowano najnowszą wizję apokalipsy Klubu Rzymu - klimatyczny plan kryzysowy. Greta, powiedziała mi Rentzhog, została zaproszona na inaugurację, ale nie mogła uczestniczyć, ponieważ była już zarezerwowana na wygłoszenie przemówienia TED.

  Tematy poruszane w planie awaryjnym dla klimatu są tematami, o których mówi Greta. „Około roku 2030, za dziesięć lat, 250 dni i dziesięć godzin” - powiedziała brytyjskim parlamentarzystom skandynawska Cassandra - „znajdziemy się w sytuacji, w której rozpoczniemy nieodwracalną reakcję łańcuchową poza ludzką kontrolą, która najprawdopodobniej doprowadzi do końca naszej cywilizacji, jaką znamy ”. Jedynym sposobem, aby się uratować, jest przestrzeganie planu awaryjnego dla klimatu i natychmiastowe zazielenienie globalnego biznesu energetycznego poprzez ogromne inwestycje rządowe i przepisy dotyczące sytuacji nadzwyczajnych.

  Wijkman z Klubu Rzymskiego uważa Gretę za kluczową dla forsowania strategii „kryzysu klimatycznego” wobec europejskiej klasy politycznej.

  „Mieliśmy wielu naukowców i klimatologów, którzy od wielu lat zajmują się sytuacją kryzysową”, powiedział Wijkman, „ale dopiero teraz, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, koncepcja sytuacji nadzwyczajnej była bardziej lub mniej akceptowana. ”

  Greta, mówi Wijkman, odegrała „kluczową rolę” w tym przełomie. „Jeszcze pół roku temu młodzi ludzie nie zwracali na to większej uwagi, ale teraz jest to oczywiste. Greta była piorunochronem i katalizatorem tego procesu.

  Czy Ingmar Rentzhog był niezbędny do powstania Grety?

  „Tak, tak” - zgadza się mówi Wijkman, choć trudno mu to określić do jakiego stopnia „Nie wiem, jak bardzo miał wpływ. Myślę, że Greta, jej ojciec i matka są w tym kierunku również dość uzdolnieni ”.

  Ojciec Grety, Svante, twierdzi, że „działa niezależnie od jakiejkolwiek organizacji lub osoby”.

  Ale Wijkman mówi, że Greta ma „dobrych doradców”, takich jak profesor zmiany klimatu Kevin Anderson. Anderson twierdzi, że tylko „omawia” pomysły Grety i „poprawia” jej rękopisy. „Wiem, że udzielił jej wielu merytorycznych rad” - mówi Wijkman.

  W styczniu Rentzhog i We Have No Time wykorzystali twarz i historię Grety w materiałach promocyjnych do emisji akcji nowego przedsięwzięcia. Rentzhog twierdził, że ​​rodzina wiedziała, ale Greta i jej rodzice są innego zdania.

  Ogłosili, że ich związek z Rentzhogiem dobiegł końca - dziwne stwierdzenie, biorąc pod uwagę, że Svante twierdzi, że nigdy wcześniej się z nim go nie nawiązali.

  Nowy agent prasowy Grety, Daniel Donner, pracuje w biurze brukselskiej grupy lobbingowej European Climate Foundation.

  Cokolwiek Greta lub jej rodzice wiedzą lub myślą, jej eko-motłoch zwiększa prawdopodobieństwo wprowadzenia przepisów i inwestycji, które przyniosą kolosalne zyski ludziom takim jak Globalne Wyzwanie, Nie mamy czasu i Anioły Zrównoważonej Energii.

  Dla szwedzkich tytanów energetycznych ocalenie planety oznacza rządowe kontrakty na drukowanie ekologicznych materiałów. Lobbyści zielonej energii stosują populistyczne taktyki zastraszania i krucjatę dzieci, aby ominąć wybranych przedstawicieli, ale ich celem jest technokracja, a nie demokracja, zysk, a nie redystrybucja.

  Greta, dziecko obudzonego kapitalizmu, jest wykorzystywane do ułatwienia przejścia do zielonego korporacjonizmu.

  Artykuł w j.angielskim:
  https://standpointmag.co.uk/issues/june-2019/gretas-very-corporate-childrens-crusade/?fbclid=IwAR005NEOAZ6j9S04fIzYN1YdRLXqpBOJ6ouIVR2wtt6vIRYxLTnYFl6ODMk


 • Skończy sie straszenie pandemią, zacznie nanoplpstikiem.Przecież trzeba jakoś wcisnąć ludziom bajke i usprawiedliwić nowy podatek.
  Poniżej przykład:

  Płuca, wątroba, nerki. Plastik był wszędzie

  Mikroplastiki to kawałki plastiku o średnicy mniejszej niż 5 mm. Nanoplastiki to drobinki mające średnicę mniejszą niż 0,001 mm. Oba powstają głównie w wyniku ścierania większych kawałków plastiku, które są wyrzucane, a nie poddawane recyklingowi. Badania przeprowadzone na dzikich zwierzętach pokazały, że mikroplastik i nanoplastik można powiązać z bezpłodnością, stanami zapalnymi oraz nowotworami.

  Nie wszystkie wyniki badań zostały jeszcze przeanalizowane i dostarczone do oceny. Kiedy tylko zostanie zebrana pełna dokumentacja, zespół naukowców chce kontynuować swoją pracę i sprawdzić jak dokładnie mikroplastik może działać na organizm człowieka🤦‍♀️

  https://www.o2.pl/informacje/niepokojace-odkrycie-naukowcow-pluca-watroba-nerki-plastik-byl-wszedzie-6544083976464960a


 • Podatek od plastiku? To już pewne

  Podczas zakończonego wczoraj szczytu Rady Europejskiej przyjęto m. in. konkluzje dotyczące wprowadzenia podatku od plastiku.

  Od 2021 r. stawka za każdy kilogram nie poddanych recyklingowi tworzyw sztucznych wynosie 0,80 euro.

  W celu sfinansowania budżetu w najbliższych latach Unia Europejska będzie pracować nad reformą systemu zasobów własnych oraz wprowadzeniem nowych podatków, a wśród nich opłata za opakowania z tworzyw sztucznych niepoddane recyklingowi, graniczna opłata węglowa i podatek cyfrowy.

  Nawet 3 mld euro rocznie

  Pierwszym krokiem ma być opłata, która prócz unijnych finansów wzmocni także recykling tworzyw sztucznych.

  Już od 1 stycznia 2021 r. kraje członkowskie UE zobowiązane będą bowiem ponosić opłatę za niepoddawane recyklingowi opakowania z tworzyw sztucznych.

  Nowa opłata naliczana będzie na podstawie całkowitej masy niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Stawka za każdy kilogram wynosić ma 0,80 euro. Spodziewane wpływy do budżetu UE wynosić mają nawet 3 mld euro rocznie.

  • Taki podatek na poziomie UE to dobry pomysł. Ma charakter „zanieczyszczający płaci” oraz motywujący kraje członkowskie do wzmocnienia selektywnej zbiorki tworzyw sztucznych i ich efektywnego recyklingu, a także do ogólnej redukcji tworzyw sztucznych w obiegu, gdyż to automatycznie zmniejszy pulę, od której będzie musiał być odprowadzany podatek. Ważne, jednak, aby Bruksela wykorzystała ten zebrany podatek wzmacniając europejskie narzędzia wsparcia w przechodzeniu na strategie zero-waste i GOZ – komentuje dla redakcji Piotr Barczak z Europejskiego Biura Ochrony Środowiska. - Tymczasem, w świetle takiego podatku, niedawny ruch miasta Szczecina, gdzie zrezygnowano z selektywnej zbiórki niektórych tworzyw sztucznych, aby „nakarmić” głodną spalarnię, wydaje się bardzo nietrafiony. Mam nadzieję, że tym topem nie pójdą inne miasta w Polsce, chyba że są bardzo bogate i będą płacić – dodał.

  Jak komentuje Deutsche Umwelthilfe (DUH), niemieckie stowarzyszenie non-profit zajmujące się ochroną środowiska i ochroną konsumentów, wysokość podatku jest „zbyt nieśmiała”. - Potrzebujemy przepisów, które przede wszystkim położyłyby kres zaśmiecaniu przyrody i miast niepotrzebnymi produktami jednorazowego użytku, czy to jednorazowymi plastikowymi butelkami, plastikowymi torebkami, czy jednorazowymi kubkami na kawę na wynos.

  Potrzebujemy ceny, która naprawdę spowoduje zmianę kierunku - skomentował dla ICIS, dyrektor generalny DUH Jurgen Resch.

  Jak dodano w komunikacie prasowym ICIS, zamiast opierać podatek na wadze niepoddanych recyklingowi plastikowych odpadów opakowaniowych, bardziej efektywne byłoby opodatkowanie nowo powstałych tworzyw, gdy tylko zostaną one wprowadzone do obrotu.

  https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/podatek-od-plastiku-szczyt-rada-europejska-9013.html

 • Patroni

  @anka to jest paranoja bo z jednej strony trzeba zmniejszać zużycie jednorazówek a z drugiej jest pandemia i wszystko musi być jednorazowe plus maseczki plus rękawiczki. No brawo;D

  A co myślisz o butelkach plastikowych po wodzie i powtórnym ich używaniu? Czy to też straszenke czy tam coś prawdy będzie? Bo ja już sama nie wiem co o tym myslec


 • @Cynamon napisał w BAJKI O GRECIE, ZŁYM DWUTLENKU,ZMIANACH KLIMATYCZNYCH:

  A co myślisz o butelkach plastikowych po wodzie i powtórnym ich używaniu?

  Problem tkwi w tym,że nie każdy plastik nadaje się do wielokrotnego użytku.Są jednak takie u nas w Niemczech w obiegu.Firmom się to jednak nie opłaca.Chodzi tu głównie o infrastrukturę typu skup tego i czyszczenie.

  W De mamy nawet słoiki z jogurtami,które można zwrócić.Niestety za wszystko płacimy kaucje i te słoiki tylko niektóre sklepy przyjmują,to samo dotyczy tych plastików wielokrotnego użytku.

  Wkurzam się o ten plastik, ponieważ w DE płacimy kaucje za każdą reklamówkę,(zrywki sporadycznie) i za prawie każdą plastikową czy szklaną butelkę,a będziemy musieli jeszcze dodatkowy podatek za to dziadostwo płacić,za plastik,który koniec z końcem zostanie sprzedany do innych krajów,bo co z tego podatku będziemy mieć?!

  To grabież w biały dzień.O opłatach za wywóz śmieci nawet nie wspominam.

  Niedawny pomysł, to wprowadzenie kaucji na wszystkie opakowania Tetrapack.

  Przygotujcie się na to w Polsce.


 • Greta Thunberg jest wnuczką lewicowego miliardera Georgesa Sorosa

  Miliarder, amerykański filantrop żydowskiego pochodzenia jest bardzo dumny ze swojej wnuczki.

  Młoda aktywistka ekologiczna Greta Thunberg sama wyrzuciła tę informację. Kiedy wczoraj obchodziliśmy 101 lat najbardziej znienawidzonego miliardera skrajnej prawicy, młoda dziewczyna zostawiła komentarz pod zdjęciem, aby życzyć swojemu dziadkowi „wszystkiego najlepszego, mój kochany dziadku”. Komentarz, który został natychmiast usunięty przez Georgesa Sorosa, ale który nie uszedł czujności internautów.

  Zrodzony z kazirodczego związku

  Stuletni Amerykanin węgierskiego pochodzenia żydowskiego jest zatem bezpośrednim krewnym Grety Thunberg. Nawet podwójnie bezpośredni, ponieważ Greta byłaby spokrewnioną córką kazirodczego związku dzieci Georgesa Sorosa, według źródła bliskiego rodzinie.

  Rodzice Grety Thunberg są więc bratem i siostrą, mają też drugie dziecko: małą Gretchen, siostra Grety Thunberg, która jest sceptykiem klimatycznym, mniej o tym mówią.

  Teraz jest oczywiste, że luksusowy styl życia działacza na rzecz środowiska jest w całości finansowany przez jej jednego (ale podwójnego) dziadka.

  Ekologia jest tylko pretekstem do promowania masowej imigracji, zbiorowej islamizacji populacji i przyspieszenia tworzenia nowego porządku światowego.

  https://secretnews.fr/greta-thunberg-georges-soros/?fbclid=IwAR2f1IFK7tVI8tkBTqYZv_w0eglVGj6gJrPcOGEE1SDul_YT8n8Y9F0Zls4

 • Patroni

  @anka Whaaaaat?! 😂tego to się nie spodziewałam. W sumie mogli jej dać na imię Georginia a nie Greta
  Ale ale kolejny raz powraca temat kazirodztwa w tych kręgach. I nie będę ukrywać ze okropnie mnie to zastanawia dlaczego oni to ciągle robią. Bo można znaleźć dokumenty że to się powtarza od iks czasu.
  Patrząc na to że ryzykują chorobami kiedy się rozmnażają w tak małej grupie. A pomimo to kurcze ryzykują. 😳Rozmnażanie w bliskim pokrewieństwie stosuje się w celu wzmocnienia lub spotęgowania jakiejs określonej cechy(której nie ma u innych). W sumie to bardzo mnie ciekawi na czym im tak bardzo zależy. Co to za gen i za co odpowiada. Skoro jest to aż tak ważne że biorą w koszty nawet to że dzieci urodzą się uposledzone.

  A tak na marginesie co za smutne życie kiedy dziadek udaje że nie jesteś jego wnuczka. I kasuje zyczenia. Niby rozum wie że się ukrywaja itd ale przykre to i tak.


 • Mega wywiad o dobrych rozwiązaniach dotyczących energetyki w Polsce bujdy jaka nam chcą wcisnąć na temat smogu,CO2 czy zielonego ładu.Geofizyka zamiast absurdalnej ideologi klimatycznej.Ekspert poleca gazowanie węgla,podobno w Polsce są maszyny jeszcze z czasów Gierka.Mnie przekonuje,zwłaszcza opcja palenia drewnem czy odpadami.

 • Patroni

  @anka
  Oglądam sobie wczoraj resident evil cz. 6 i tam pewna scena i cyk, dziwnie znajoma bohaterka 😅 @Metanoia coś mówiłaś o Icke'u i że mówią nam co zrobią.. ale chyba nie aż tak??? chociaż ludzie to coraz bardziej zombie umysłowo... A zombie zombie zombie 🙂

  Screenshot_20201119-072600_YouTube

  Screenshot_20201119-072548_YouTube

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii