Co przykrywa ustawa anty aborcyjna

• @konradakumulator z pogodą? 😄

• Czyli słynny Koniec Świata na prawdę nastąpił w 2020? 😄
    No tak, żeby wprowadzić Zrównoważony Rozwój w ekspresowym tempie to trzeba jakoś świat zmobilizować. Mi się już nie chce myśleć... za kilka lat wyciągniemy jakieś wnioski, teraz to tylko takie gdybanie i miotanie się w teoriach spiskowych. Ja bym tutaj teraz bardziej rozkminiała jak nie zwariować, a jednocześnie nie popaść w stan "i tak nie mam na nic wpływu, lepiej pogram sobie na PS" i zachować jakiś balans w tej wojnie informacji.

• @Natalia Problemy z pogodą oznaczają że będzie problem ze zbiorami... No bo tak - jest już pewne że ten trening ma czemuś służyć. Owszem zobaczymy - ja nie mam zamiaru z tym wojować bo nie jestem żadnym żołnierzem. Ale jak zwykle dla jednych będzie koniec świata a dla innych będzie to jakieś tam zamieszanie i tyle.

• Patroni

@Natalia
    Ja szukam domu na wsi z działką w międzyczasie ;d mam nadzieję, że zdążę to ogarnąć przed lockdownem... czy myślicie, że czynności związane z zakupem nieruchomości nie będą ograniczane? 😄

• Patroni

@esk3l myślę że nie będą, co najwyżej opóźnienia prawne. Jak już będziecie coś mieć to polecam pytać co się dzieje jak jest ulewa i czy woda nie podchodzi do domu. Bo to jest jeden z najczęściej zatajanych problemów.

• https://www.o2.pl/informacje/koronawirus-papiez-franciszek-apeluje-do-onz-6557917774052192a
    Papież prosił o większą solidarność i dialog z potrzebującymi. Wyraził potrzebę walki z z postępującym nacjonalizmem, elitaryzmem oraz indywidualizmem. Zaapelował do członków ONZ, aby umożliwiono wszystkim ludziom korzystanie z opieki medycznej, a w razie potrzeby – anulowano długi najbiedniejszym państwom świata.

• Patroni

@Natalia Papa jaki zatroskany! Lalka na smyczy globalistów, widać gdzie go boli. Długi można anulować w zamian za oddanie resztek suwerenności oraz przekazanie praw do zarządzania „stadem”. No pewnie.

• Fatalne wieści dla "Strajku Kobiet".

Z danych opublikowanych przez profil "Polityka w sieci" wynika, że w social mediach niemal do zera spadło zainteresowanie tematem "Strajku Kobiet".
    https://dorzeczy.pl/kraj/161361/fatalne-wiesci-dla-strajku-kobiet-te-dane-mowia-wszystko.html?fbclid=IwAR26IOQn5kAmvXcmU5lnJvmidNGiVVwFmQkZfwBm9jerklIHzqi9OZyO8Zg

-kolejna udana zagrywka rzadu by namieszać jeszcze bardziej obecnym gównie.Istny cyrk na kółkach.Z pania Lempard ponoć szmatławiec szkopski „Die Zeit” zrobił wywiad.Patrz link:
    https://www.zeit.de/politik/ausland/2020-11/marta-lempart-polen-frauenrecht-proteste-schwangerschaftsabbruch-lockdown
    Taka to znamienita postać.Nawet się nie kryją, jaka agentura za tym wszystkim stoi.

• Znalezione w sieci:

ℹ️WADA LETALNA.

Jeszcze tydzień temu 9/10 Polaków nie miało pojęcia, co to jest, a dziś wszyscy chcą być ekspertami. Co bardzo smutne i niepokojące, coraz więcej polityków - także wczoraj para prezydencka - przebąkuje o jakiejś nowej ustawie, o pozostawieniu możliwości aborcji ze względu na obrastające mitami wady letalne.
    To kilka faktów:

1. Wada letalna to ta wada prowadząca do śmierci jeszcze w łonie matki lub krótko po porodzie.
      Co znaczy "krótko"? To nie jest doprecyzowane.

2. Oczywiście, są wady, które nieuchronnie doprowadzą do śmierci dziecka. Ale są też wady, które kiedyś były letalne, a dzisiaj nie są. Mam na myśli np. HLHS, bardzo złożoną wadę serca. Kiedyś dzieci z HLHS umierały. Ale dzięki temu, że się rodziły (!!!), lekarze opracowali protokół trzech operacji, które dziecko przechodzi w konkretnych miesiącach/etapach życia i jeśli wszystko pójdzie ok, to żyje. Znam kilkoro takich dzieci, w tym energicznego 15-latka kopiącego piłkę. Operacje te wykonuje wielu specjalistów, w tym sławny polski chirurg prof. Skalski.

3. Wczoraj dziennikarz mnie zapytał, co jest bardziej humanitarne: zabić dziecko w procedurze aborcji, czy pozwolić mu umrzeć po urodzeniu? To tak:

• od 7. tygodnia życia dziecko ma obecne w ciele receptory bólu
    • od 20. tygodnia są one obecne w całym ciele
    • najwcześniejszą okolicą wrażliwą na dotyk są usta - tak potrzebne po urodzeniu do jedzenia, oddychania, płaczu
    • dziecko reaguje na sytuacje stresowe podwyższonym poziomem hormonów stresu we krwi; taką sytuacją są np. badania inwazyjne
    • aborcja jest przeprowadzana bez znieczulenia, choć dziecko czuje ból! a zapobieganie bólowi należy do podstawowych praw człowieka
    • ok. 10 proc. dzieci poddanych aborcji po 23. tygodniu rodzi się żywych (a aborcje eugeniczne to najczęściej tzw. późne aborcje); dzieci te umierają wskutek niepodjęcia czynności podtrzymujących życie; zwykle nie są nawet ogrzane w inkubatorze; duszą się ze względu na niedojrzały układ oddechowy
    • z kolei dziecko rodzące się naturalnie, o czasie, ma zapewnioną wszelką pomoc neonatologiczną i opiekę paliatywną; lekarze mogą zastosować środki przeciwbólowe i anestetyczne, by dziecko nie czuło bólu (!!!!); w ostateczności można zastosować tzw. głęboką sedację
    • rozwój w łonie matki dziecka chorego, także z wadą letalną, nie zagraża życiu matki.
    1. Pozostawienie wad letalnych jako furtki do aborcji eugenicznej stwarza pole do nadużyć ze strony personelu medycznego.

2. I moje pytanie: to które wady są wystarczającym uzasadnieniem do zabicia dziecka? Jak długo musi żyć po porodzie, żeby BYŁO WARTO, żeby się urodziło, ŻEBY SIĘ OPŁACAŁO, ŻEBY TO NIE BYŁ TEN PSEUDOHEROIZM? Czy jeśli pożyje trzy miesiące to wystarczy? A może musi doczekać do roczku, żeby jego życie uznać za wystarczająco... wartościowe?

Osoby popierające prawo do aborcji nie potrafią odpowiedzieć na takie pytanie; podobnie jak nie potrafią powiedzieć, od kiedy każdy człowiek ma bezwarunkowe prawo do życia. Jakiekolwiek odstępstwo od pełnej ochrony życia dla dzieci chorych rodzi tak absurdalne dylematy. Opamiętajmy się.

fot. pixabay.com

• Protest buddystów i chrześcijan. Powodem plany zmiany ustawy antyaborcji

Rząd Tajlandii zamierza znowelizować przepisy i zalegalizować aborcję. Zgodnie z planami, aborcja byłaby dopuszczalna w pierwszych dwunastu tygodniach ciąży. Przeciwko zmianom wystąpili chrześcijanie i buddyści.

Od 1957 roku obowiązuje w tym azjatyckim kraju, w przeważającej mierze buddyjskim, prawo, które zezwala na usunięcie ciąży tylko w przypadku gwałtu lub jeśli życie kobiety jest zagrożone.

Przeciwko zmianom w dotychczasowych regulacjach występują nie tylko chrześcijańscy przywódcy Tajlandii, ale także buddyści, którzy przypominają, że kluczowa w ich nauczaniu zasada wymaga, aby ludzie powstrzymywali się od zabijania. Buddyści uważają, że przerwanie życia dziecka pozbawia duszę możliwości reinkarnacji.

⚠W wyniku ponaglań ze strony organizacji międzynarodowych, rząd Tajlandii wydaje się zdeterminowany, by, mimo sprzeciwu religijnych środowisk, uchwalić prawo. Obie poprawki zostały już przedłożone parlamentowi. Oczekuje się, że zostaną przyjęte tam bez problemów.

Jeśli rządowy projekt ustawy zostanie przyjęty przez Izbę Reprezentantów, aborcja w pierwszych trzech miesiącach życia dziecka byłaby legalna, podobnie jak jej wykonywanie. Jak tłumaczy Rachada Dhanadirek, rzeczniczka rządu, dalszy zakaz aborcji byłby związany z naruszeniem praw kobiet, gwarantowanych przez konstytucję. Wyjaśnia, że nowelizacja powstrzymałoby także niebezpieczne zjawisko nielegalnych aborcji, za które grozi, zgodnie z obowiązującym prawem, grzywna w wysokości do 60 tys. bahtów (1980 USD) i kara pozbawienia wolności do trzech lat.

https://www.tvp.info/50944238/tajlandia-chrzescijanie-i-buddysci-przeciwko-rzadowym-planom-liberalizacji-aborcji

- mamy czarno na białym komu tak na prawdę zależy na depopulacji ludzi.Jaki przypadek, że właśnie teraz rozstrzygane są tego typu kwestie w różnych krajach.Ostatnim razem miało to miejsce w 1933 r. gdy faszyści dochodzili do władzy.Warty uwagi jest sam fakt pod czyim wpływem zapadają te decyzje🤬.

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii