Akcja proszenia kościół o pomoc

• Cześć wszystkim, Postanowiłam zacząć wysyłać maile do kościołów które mają strony internetowe, a na nich informacje o obowiązku noszenia maseczek. List napisałam aby brzmiał kościelnie itp sama nie chodzę do kościoła i nie popieram ich w wielu kwestiach, ale nie o to tu chodzi. Chodzi o to żeby wykorzystać ich moc którą niewątpliwie mają, ale niestety nie wykorzystują do przeciwstawiania się temu co się dzieje - może zmasowana akcja pomoże, może ksiądz jeden z drugim gdzieś się zgadają , że dostali podobne pisma i się zreflektują. Tu nie chodzi o politykę i analizowanie czarnej mafii, że się sprzedali itp - o tym wszyscy wiedzą, ale warto spróbować. Jeśli ktoś chce pomóc to w osobnym poście wkleję mój list który można edytować, można napisać swój. Ja zaczynam od Kościołów w województwie mazowieckim.
    Jeśli ktoś chce krytykować i komentować, że kościół się sprzedał itp to nie w tym wątku 🙂

• @KasiaS
    Jako Chrześcijanka mam obowiązek poinformowania parafii, iż rozpowszechnia kłamstwa i proszę o przeczytanie mojego listu.

Kłamstwo jest wymierzone w prawo człowieka do prawdy oraz w cnotę miłości i sprawiedliwości. Św. Augustyn definiując je mówi, że „kłamstwo polega na mówieniu nieprawdy z intencją oszukania”

Zakładam, że ksiądz nie miał intencji oszustwa dlatego wierzę, że informacja o obowiązku noszenia maseczki przez parafian zniknie. Rozporządzenie dotyczy osób chorych i podejrzanych o zachorowanie, a absurdem byłoby założenie, że wszyscy uczestnicy mszy są zarażeni. Dostępne są analizy prawne obecnych rozporządzeń i faktem jest, że nie ma obowiązku zasłaniania nosa i ust przez wszystkich. Proszę sprawdzić wypowiedź prawnika: https://dorzeczy.pl/kraj/156568/kwasniewski-apele-wladz-ws-noszenia-maseczek-maja-charakter-prosby-nie-stoi-za-tym-mozliwosc-sankcji.html . Jak wspominałam dotyczy to tylko osób chorych i podejrzanych o zachorowanie.
    I nie, nie można każdego podejrzewać o zachorowanie. To też jest uregulowane prawnie. Obecna władza działa
    bez poszanowania praw człowieka, praw do wolności, wprowadza rządy autorytarne, łamie konstytucję, a kościół
    ma obowiązek walczyć o najwyższe wartości czyli prawdę i godność człowieka. A prawda jest taka, że kłamstwo jest wszechobecne i nie godzi się aby instytucja kościelna te kłamstwa powielała. Takie powielanie nieprawd dzieli społeczeństwo, coraz mniej jest w nas miłości i chęci jednoczenia się, człowiek na drugiego spogląda wrogo, a władza wykorzystuje to i działa na niekorzyść społeczeństwa. Widząc że kościół nie wspiera społeczności jak było to podczas czasów gdy rządy totalitarne tłamsiły naród, nadwyręża już i tak nadszarpnięte przez wiele lat szczucia na kościół zaufanie. Jezus radykalnie wzywa
    do mówienia prawdy i wystrzegania się fałszu. Czyni to słowami:

„Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5, 37). „Pan przypomina, że kłamstwo jest dziełem diabła: Wy macie diabła za ojca... prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa (J 8, 44)” (KKK 2482).

I ja również wzywam kościół do zaprzestania rozpowszechniania kłamstw oraz stanięciu za wiernymi i wykorzystania ogromnego potencjału jaki ma kościół w tym kraju. Zamiast siać panikę wzywam kościół do głoszenia prawdy,
    do informowania wiernych o manipulacjach i przyznania się, że przekazywaliście informację o obowiązku noszenia maseczek mimo, że art. 31 Konstytucji wyraźnie mówi:

1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
    2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

Najczęstszą przyczyną uciekania się do kłamstwa jest lęk przed drugim człowiekiem, chęć oszukania go lub manipulowanie nim. Wszelkie wykroczenia przeciw prawdzie domagają się zadośćuczynienia i naprawy powstałych w wyniku kłamstwa krzywd.

Także teraz skoro ksiądz już jest poinformowany, że nie ma czegoś takiego jak obowiązek noszenia maseczek przez wszystkich, i wie że zmuszając do czynienia czegoś czego prawo mu nie nakazuję, ksiądz łamie konstytucję. Błagam parafię o zaprzestanie stania po stronie zła i stanięcie po stronie dobra czyli Jezusa. Proszę aby kościół znowu zaczął łączyć, zwłaszcza w tak trudnych czasach, a kłamliwy komunikat z ambony przestał dzielić Polaków. Kościół musi się opamiętać, musi stanąć po stronie prawdy i miłości do bliźniego, a nie podsycać nienawiści, kłamstwa, szczuć, manipulować. To jest szansa dla kościoła, dla prawdziwego kościoła - do nawrócenia wiernych, wzmocnienie fundamentów nadszarpniętych przez media - proszę o obronę Nas, Naszych praw, Naszych rodzin, Naszego Kraju. Jeszcze nie tak dawno, Kościół stał za Narodem i był ostoją w niepewnych czasach, był domem dla każdego potrzebującego, proszę o to aby Kościół znów pełnił tę rolę. Niech Kościół nie będzie miejscem gdzie wierni są obdzierani z prawdy.

Jeśli Kościół nic nie zrobi tego typu ataki na Katolików i Księży jak na tym filmie będą coraz częstsze…

• @KasiaS jejku to spoko pomysł że tez na to nie wpadłam👍.

• Patroni

Tutaj tez jest historia uniewinnionego proboszcza który miał byc ukarany za zbyt duza liczbe wiernych na mszy
    https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-na-mszy-bylo-za-duzo-wiernych-proboszcz-nie-zaplaci-grzywny,nId,4802056

• @Cynamon Super dzięki, można dopisać ten link, można napisać swój list, można wyedytować mój i powoli działać. Małymi krokami może coś zdziałamy !!

• Moja parafia w Polsce nie ma maila😂,zainwestuje i wyślę list.Wątpie,że to coś da.A nóż widelec.

Może listownie byłoby wiarygodniej jak myślicie?

• Patroni

Osobiście się przejść, myślę że szczera rozmowa z księdzem najwięcej da. Większość z nich na pewno widzi co się dzieje. A jak są maseczkowymi fanatykami to nie nasza grupa docelowa i tyle, idziemy szukać innego księdza. Byle do skutku. też o tym myślałam, żeby kościół (i Kościół, przez duże K) wykorzystać.

• Fakt„ Święta Zmarłych” tu trzeba wykorzystać.Można tym przecież zagrać na uczuciach.

To co robią to ewidentne likwidowanie wszelkich ludzkich wartości i wspólnot.

• @anka Niech każdy robi co jest w jego mocy - ja na razie wysyłam maile, ale widzę że jednak nie ma za dużo informacji na stronach kościołów o obowiązku zakrywania ust dlatego będę pracowała nad kolejna wersją listu - apelu o pomoc bez odnoszenia się, że do tego że na stronie parafii są nieprawdziwe informacje. Przewagą maili jest czas - można szybko do wielu parafii wysłać maile oraz to że można podać te linki gdzie targają księdza po schodach - może to przemówi....

• Jest pierwsza (zniechęcająca ale będę kontynuowała akcję) odpowiedź:

Kościoły i związki wyznaniowe mają prawo do tego, żeby stosować własną dyscyplinę i wdrażać sobie właściwe środki zapobiegawcze według własnej oceny faktów po konsultacji z kompetentnymi ludźmi. Jest umowa między państwem, a Kościołem, która zgodnie z konstytucją pozwala odpowiednim władzom kościelnym wprowadzać takie, a nie inne zasady dotyczące sposobu sprawowania kultu jak i formy uczestnictwa w nim wiernych. Te wytyczne są dostępne tutaj, dla naszej archidiecezji: https://archwwa.pl/wiadomosci/koncelebransi-w-maseczkach-nowe-zalecenia-w-warszawskich-kosciolach/.

Proszę wybaczyć, ale jednak będziemy stosować się do zaleceń Biskupa miejsca. Nie podejmuje jednocześnie dyskusji na temat zasadności takich obostrzeń. Te zostawiam lekarzom i odpowiednim władzom kościelnym. Uważam przy tym, że podnoszenie takiego larum, co do naszych standardów jest przesadą. My zobowiązujemy do noszenia maseczki, ale nikomu na twarz jej siłą nie nakładamy. Aczkolwiek rzeczywiście uznając za zasadne noszenie maski, można spotkać się ze zwróceniem uwagi z naszej strony na jej ewentualny brak. Każdy sam odpowiada za zdrowie swoje, innych i sam ponosi ewentualne konsekwencje rozstrzygnięć prawnych.
    Dziękuję za ten głos.
    Pozdrawiam serdecznie w Panu.
    Ks. Marcin Grabowski wikariusz
    grabowskimarcin91@gmail.com

• @KasiaS Czyli biskupi... No dobra, ale czy za komuny nie było podobnie? @robertrobson Wtedy raczej
    też władze kościelne były nieprzypadkowe?

• Patroni

@Anna

Czyli biskupi... No dobra, ale czy za komuny nie było podobnie? @robertrobson Wtedy raczej
    też władze kościelne były nieprzypadkowe?

Biskupi chyba nigdy nie są przypadkowi a czy są usługach polityków to odrębna rzecz.
    W UK od początku pandemii aby pójść do kościoła to trzeba się zapisywać. W moim rejonie to ksiądz jest super a prowadzi trzy parafie. Dużo robi zawsze jest OK podobnie jak i katechetki co z nim współpracują. Ale to jest inna sytuacja niż w PL.
    Tyle, że ksiądz wiele razy mówił, że na mszy bardzo cząsto jest ktoś z urzędu miasta i liczy ile jest ludzi. Bo jak mało to będa chcieli zamykać kościół. Dlatego choć ja osobiście nie lubię kościoła instytucjonalnego to za to, że on jest ok to czasami idę z rodziną na mszę. Trzeba takich wspierać.
    Więc nawet jak bym chcaił z nim zacząć rozmowę o maseczkach to on i tak się nie postawi bo z jednej strony biskup a z drugiej urzad patrzy.

• @robertrobson Że Ty chodzisz do kościoła, na to bym nie wpadła!

• Patroni

@Anna
    A jednak 🙂 Widzę po tych ludziach jak i po tym księdzu, że są wporzadku i robią dużo dla innych to dlaczego nie miał był ich wspierać. Pewnie robię to niewystarczająco i nieudacznie wyglądam w tym kościele ale jak umiem tak robię.
    Zaznaczam jeszcze raz, że wierzę w Boga ale nie w instytucję i dogmaty.

Co jakiś czas są spotkania parafialne a zarówno ksiądz jak i katechetki lubią polskie jedzenie to zawsze coś się dla nich przygotuje.

• @robertrobson Wow, kochany ziom z Ciebie 😄

• Patroni

@Anna

Wow, kochany ziom z Ciebie 😄

To mi dodałaś energii. Wielkie dzięki.

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii