Demaskacja - Ci, którzy pokazali swoją prawdziwą twarz


 • @cynamon recepty na specyfiki mogące wskazywać, że osoba telefonująca ma objawy covidowe jak mniemam?
  Ma to sens niestety...i wcześniej też tak to działało.
  Sanepidy podobno nie nadążają z telefonami, można się nawet dostać na skróconą kwarantannę tj. w moim otoczeniu nauczyciel miał wynik dodatni testu więc wiele rodzin uziemili ale licząc czas od wykrycia u niego czyli np. 7 dni kwarantanny dla jednych, 5 dla innych bo dzwonią dopiero teraz...Testów im nie zrobili. Ludzie się nie buntują ogólnie tylko stosują...


 • Marcin Najman stanął w obronie Edyty Górniak ❤❤️BRAWO‼👏

  https://www.facebook.com/874885992587022/posts/3475650405843888/?d=n • Cofnijmy się w czasie 3 lata wstecz, co mówi nasz "śpiewający" don Gisu?

  Marek Posobkiewicz tłumaczy, że odnotowano znaczny wzrost zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. - W pierwszym tygodniu stycznia tych zachorowań było kilkadziesiąt tysięcy, potem ponad 200 tysięcy, a w ostatnim tygodniu stycznia zachorowań było ponad 360 tysięcy - powiedział Marek Posobkiewicz główny inspektor sanitarny.

  Jednocześnie szef GIS mówi, że to nie epidemia.

  p.s w kwietniu w Polsce tygodniowo mieliśmy wykrywanych ok 1200 przypadków ... i co zrobiono?

  https://www.medexpress.pl/gis-ponad-360-tys-zachorowan-na-grype-tygodniowo-ale-to-nie-epidemia/65997?fbclid=IwAR0EjG5roaiM9yAfN27tQVisYF4x9TkOUar4WEBwCIIYz3UNO_2L6O2IDPQ


 • proponuję robić konwersję tych stron do pdf bo za chwilę będą usuwać


 • @metanoia też tak myśle. Co się z tym światem wyprawia😔.UE zaciera łapy na centralizację tego wszystkiego co się teraz dzieje.Oni będą zaraz nas odgórnie kontrolować,ku temu to zmierza. Na ostatnim szczycie mówione było o centralizacji aplikacji śledzących. Budują centrum inwigilacji w Pekinie...


 • To uczucie, gdy chwalisz się swoim szczepieniem przeciw grypie i po dwóch tygodniach lądujesz w szpitalu pod tlenem, bo masz dość ciężkiego kowida...

  Naprawdę #NicSięNieStało? 😱

  Pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej ten klasyczny ciężki NOP (bo wymagający hospitalizacji) został zgłoszony...

  A teraz pytanie za bardzo dużo punktów:

  Czy Pan Marek wylądowałby pod tlenem na łóżku kowidowym, gdyby chwilę wcześniej nie gmerał w swojej odporności za pomocą szczepionki przeciw grypie? 🤔

  3EA79EBB-A96D-436D-88E0-18DE0DC30598

  -to nie jest moja teoria,o tym,że są szkodliwe i mogą przynieść skutki podobne do tych z Włoch to druga strona medalu.

  A to odnośnie artykułu poniżej:

  Amerykańskie badanie ze stycznia tego roku pokazuje, że istnieje związek między szczepieniami przeciw grypie a przypadkami koronawirusa. Ta ankieta dotyczy personelu wojskowego USA w sezonie grypowym 2017-2018. Osoby zaszczepione przeciwko grypie porównuje się tutaj z osobami bez szczepienia przeciwko grypie:
  ️Osoby, które otrzymały szczepionkę przeciw grypie, były znacznie bardziej narażone na rozwój innych rodzajów infekcji dróg oddechowych. Rozpoznania koronawirusa były około 36% częstsze w grupie zaszczepionej przeciwko grypie️.
  „Badając w szczególności wirusy inne niż grypy, prawdopodobieństwo zarażenia koronawirusem i ludzkim metapneumowirusem u zaszczepionych osób było znacznie wyższe w porównaniu z osobami nieszczepionymi”.
  Efekt wzrostu innych chorób układu oddechowego, który wykazano również we wcześniejszych badaniach - na przykład u dzieci, które otrzymały szczepionkę przeciw grypie.
  Jak to się ma do zaleceń lekarzy i polityków, aby zaszczepić się teraz na grypę przy tak wielu ostrych przypadkach CoV-19?
  Dyskusja, na której opiera się ten problem, dotyczy między innymi tego, że mogłoby to odciążyć system opieki zdrowotnej, gdyby w przypadku ostrej choroby można było wykluczyć grypę jako diagnozę opartą na statusie szczepienia. Przy obliczonej skuteczności tegorocznych szczepionek przeciw grypie wynoszącej około 45% jest to jednak dość śmiałe założenie.

  Artykuł w j.niem. zawiera linki do badań naukowych po angielsku:
  http://impformation.org/de/blog/impfstoffe/mehr_corona_faelle_nach_grippe_impfungen/2020-03-15/108/?fbclid=IwAR1z20aJXLz96szj3X5AgiF7diPLgAqtG1qPeh53qbHaa6lr_RYUdZI7u-M


 • 271D82E7-5667-4E1D-BE97-1E69E1433C0A

  -całkowita kompromitacja tego pana.Podobno jeszcze nie dawno był również za szczepionkami.


 • Gdy tymczasem...

  F0783D38-990E-4041-869D-F7EB6A0110B2


 • @anka no bo prawicy i takiej „czystej”lewicy bardziej podrodze niz z innymi


 • Tajniacy czekający na rozkazy. Polski OMON‼
  https://fb.watch/1Wc3L-czIh/

  342F18FE-F35B-4186-BA83-2F3EAEE96E7E

  FE113FD1-EE08-421C-9C6E-093B8B2CEE47


 • Interesting...


 • @aniulka niestety Masny nie mówi żadnych konkretów.Bawi sie ostatnio w role mędrca zamiast mówić od rzeczy😉.

  Z tego co mi wiadomo to konfa nie mogła sie dogadać w sprawie programu partii,ktorego ponoć do dzisiaj nie ma. Slyszałam, że program Winnickiego i Bossaka nie jest tak wolnościowy jakby się wydawało.

  Może ktoś wie więcej na ten temat i napisze, ja niestety nie przypominam sobie szczegółów.

  Tak na marginesie Dziambor zmartwychwstał...

 • Patroni

  @anka nie wiedziałam że płuca w rozsypce tak szybko się sklejają ale co ja tam wiem o życiu 😂😂
  Ogólnie z tą konfa to z tego co ja rozumiem to nie jest partią tylko koło konfederacji. I że oni nie mają wspólnego programu ani wspólnych poglądów tylko bazę przekonań w których się wszyscy zgadzają (np obniżenie podatków, zamiana socjalu na ulgę podatkową itd) a w innych tematach mają różne zdania.


 • @cynamon takich cudów dokonuje polskie lecznictwo, na które wszyscy tak niemiłosiernie narzekają😉

  co do konfy to szkopuł w tym,że właśnie w sprawach gospodarczych sie nie zgadzają, Bossak i Winnicki chce jakiś podatków bodajże od nieruchomości.Tacy z nich wolnościowcy.

  cyt.

  Zgodnie z opracowanym m.in. przez Krzysztofa Bosaka programem, „osoby zamożne powinny płacić więcej”, a „ludzi realnie bogatych (…) należy opodatkować w większych stopniu”. Zakłada również „rozbudowę podatku od nieruchomości” oraz „zwiększenie obciążeń na przykład dochodów z najmu, inwestycji i dywidend czy praw własności intelektualnej”. Tego typu poglądy (przynajmniej według publicznych deklaracji) nie podobają się Januszowi Korwin-Mikkemu, który uważa, że „głoszenie socjalizmu jest przestępstwem większym i groźniejszym niż pochwalanie rabunku i kradzieży!”.

  https://www.tvp.info/46839633/bosak-popelnil-wieksze-i-grozniejsze-przestepstwo-niz-pochwalanie-rabunku-i-kradziezy-mocne-slowa-korwin-mikkego-wieszwiecej

 • Patroni

  @anka
  Teraz to się brzydzę bosakiem.. blee... a konfa miała być ostoją normalności ;/


 • @esk3l mnie spisuj ich na straty jest jeszcze Braun😉


 • Polska Bangsterka

  Żeby wygrać z wrogiem trzeba go lepiej poznać. Patrząc naiwnie na świat w jakim przyszło nam obecnie żyć myślimy,że zgotowali nam go politycy. Moim zdaniem czas przyjrzeć się i zinfiltrować prawdziwego wroga.Moim zdaniem ludzie którzy pociągają za te wszystkie sznurki to bankierzy czyli wszyscy ci którzy szefują polskiemu NBP i KNF. Poniżej moja skromna analiza co do której posłużyłam się znalezionymi artykułami. Nie zaszkodzi wiedzieć o nich więcej. Mój ambitny cel to znaleźć haki na te osoby.Myślę, że jakby wreszcie porządni dziennikarze się za nich wzięli to czar pandemiczny by prysł z dnia na dzień.Uważam, że trzeba brać przykład z Trumpa i fakt jak rozegrał Bidena😉

  Adam Glapiński-wieloletni przyjaciel Kaczyńskiego, szara eminencja prawicy, prezes NBP. Formalnie prezesa NBP nie można odwołać. Także nie tylko dlatego, że jest dzisiaj jedną z absolutnie najważniejszych osób w polskich finansach. Przy całym zamieszaniu wokół KNF formalnie prezesa NBP nie można odwołać. Także nie tylko dlatego, że jest dzisiaj jedną z absolutnie najważniejszych osób w polskich finansach.

  Glapiński i Zalewski to wówczas najbliżsi ludzie Jarosława Kaczyńskiego. Mają odpowiadać za finansowo-medialne zaplecze PC. Kariera tego pierwszego szybko przyspiesza. Najpierw zostaje wiceszefem PC, a potem wchodzi do dwóch kolejnych rządów – u Jana Krzysztofa Bieleckiego jest ministrem gospodarki przestrzennej i budownictwa, z kolei u Jana Olszewskiego obejmuje tekę ministra współpracy gospodarczej z zagranicą.

  W tym samym czasie jest jeszcze przewodniczącym rady nadzorczej Banku Rozwoju Eksportu (dzisiejszy mBank).

  Nazwisko Glapińskiego pojawia się także przy szeregu przedsięwzięć biznesowych Porozumienia Centrum – Fundacji Prasowej „Solidarność” (w 1995 roku to główny udziałowiec nowo powstałej spółki Srebrna), spółce Telegraf (miała być prężnym koncernem medialnym wspierającym partię, ale stała się przedmiotem afery, w której braci Kaczyńskich i Macieja Zalewskiego oskarżano, że wykorzystywali swoją pozycję w Kancelarii Prezydenta do zasilania, poprzez spółkę Telegraf, PC pieniędzmi z państwowych spółek), przejęciu majątku koncernu RSW „Prasa-Książka-Ruch”.

  Dużo problemów narobiła też Glapińskiemu afera FOZZ, jedna z najsłynniejszych w historii III RP. Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ) „miał ratować niewydolną gospodarkę, skupując polskie długi na Zachodzie przez podstawione firmy”.

  • Tyle, że po 1989 roku zgromadzone środki zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach. W 1993 roku rozpoczął się proces, który miał wyjaśnić aferę, ale chociaż trwał wiele lat, nie przyniósł efektów.

  Dalej „Wyborcza”: „w aktach postępowania znajdują się zeznania co najmniej czterech osób twierdzących, że Fundusz był jednym ze źródeł „czerwonych pieniędzy”, które zasilały biznesowo-polityczne przedsięwzięcia braci Kaczyńskich. Jako bezpośredni odbiorcy pieniędzy z FOZZ padają Maciej Zalewski, Adam Glapiński oraz sam Jarosław Kaczyński”.

  W międzyczasie relacje Glapińskiego z Kaczyńskim ulegają ochłodzeniu. Po wyborczej klęsce PC w 1993 roku ten pierwszy domaga się nawet ustąpienia szefa partii. Bezskutecznie. Kaczyński utrzymuje władzę, a Glapiński wylatuje z partii.

  Trudne chwile przeczekuje w Ruchu Odbudowy Polski Jana Olszewskiego, z ramienia którego w 1997 roku uzyskuje mandat senatorski.

  W 2001 roku nie ubiega się o reelekcję. Bierze rozbrat z polityką. Zasypuje też topór wojenny z Kaczyńskim, ich relacje znów są tak dobre jak na początku lat 90.

  Do życia publicznego wraca w 2005 roku, kiedy Prawo i Sprawiedliwość (nowe wcielenie dawnego PC) zdobywa władzę. Odrzuca złożoną przez Kaczyńskiego propozycję wejścia do rządu i koncentruje się na biznesie – zostaje przewodniczącym rad nadzorczych Centralwings i KGHM Polska Miedź, a także prezesem zarządu-dyrektorem generalnym Polkomtela.

  Rok po przejęciu władzy w państwie przez koalicję PO-PSL, Glapiński traci intratną posadę w telekomunikacyjnym gigancie (na osłodę dostaje 1,5 mln zł odprawy).

  Jednak już w 2009 roku zostaje doradcą ekonomicznym prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rok później trafia do Rady Polityki Pieniężnej, a na początku 2016 roku zostaje prezesem NBP.

  Jesienią tego samego roku, kiedy szefem KNF zostaje Marek Chrzanowski, „Puls Biznesu” na okładce umieszcza trio Chrzanowski - Morawiecki - Glapiński.

  „Takiego tercetu jeszcze nie było” – wybija kapitalikami redakcja. Dwa lata później tego tercetu faktycznie już nie ma.

  • Błyskawiczna kariera Chrzanowskiego legła w gruzach, Glapiński ledwo ocalił głowę i musi zrobić wszystko, żeby tzw. afera KNF nie wywróciła sektora finansów publicznych, natomiast Morawiecki zmaga się z największym wyzwaniem za swojego premierostwa, a jego przeciwnicy w obozie Zjednoczonej Prawicy tylko czekają na najmniejsze potknięcie.

  Relacje Glapińskiego z premierem Mateuszem Morawieckim nie są najlepsze (szef rządu jeszcze jako wicepremier i minister rozwoju i finansów nie był zwolennikiem powołania Chrzanowskiego na stanowisko szefa KNF).

  Artykuł z 20.11.2018
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24189614,wieloletni-przyjaciel-kaczynskiego-szara-eminencja-prawicy.html

  14.03.2019
  Adam Glapiński na Forum Bankowym: mamy teraz złote czasy, można mówić o cudzie gospodarczym

  W polskiej gospodarce mamy teraz złote czasy. Mamy coś, co będzie nazywane polskim cudem gospodarczym.

  Z całą pewnością jest to cud gospodarczy.

  Muszę podkreślić, że obecny wzrost gospodarczy, sytuacja gospodarcza jest stabilna i zrównoważona. Cud gospodarczy nadal trwa – ten rok będzie dobry i kolejny. Co do dalszych przewidywań – należy podchodzić ostrożnie

  Długi czas będziemy się cieszyć dobrym wzrostem i niską inflacją. Wątpię, by w przyszłym roku koniunktura tak się obniżyła, by trzeba było zmieniać stopy

  Uważamy też, że poziom inwestycji w gospodarce jest znacznie wyższy, niż wynika to z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

  https://alebank.pl/adam-glapinski-na-forum-bankowym-mamy-teraz-zlote-czasy-mozna-mowic-o-cudzie-gospodarczym/

  -takie rzeczy mówi ten człowiek na krótko przed wprowadzeniem lockdown
  ---------------------------------------------------------
  ℹ️Weźmy sie teraz za KNF. Na początek krótkie wprowadzenie.

  KNF - to instytucja elitarna, szerzej nieznana. Jest za to bardzo ważna dla państwa i dla bezpieczeństwa finansowego obywateli. Wiele osób pierwszy raz usłyszało o niej przy okazji afery Amber Gold. Niestety, KNF nie zdołała skutecznie zablokować działalności oszusta Marcina P. (34 l.) i jego żony. Nie tak dawno głośno było o Komisji, bo jej poprzedni szef Marek Chrzanowski dał się nagrać bankierowi Leszkowi Czarneckiemu, i po ujawnieniu nagrań trafił nawet do aresztu. O jego następcy Jacku Jastrzębskim dotąd było raczej cicho.

  Piotr Kuczyński (69 l.), analityk rynków finansowych: Niech się zajmą obligacjami

  Czym szef KNF powinien się zająć?

  Musi dać sobie radę z kwestią różnego rodzaju obligacji spółek – pamiętamy, co stało się z GetBackiem. Przydałaby się akcja edukacyjna, że to nie to samo, co obligacje Skarbu Państwa.

  Jacek Jastrzębski-szef KNF.Jest jednym z najmłodszych szefów instytucji państwowych. Zarabia więcej niż premier czy prezydent kraju – aż 33 tys. zł brutto! Jego zdaniem auto,które cztery lata temu zakupiło kierownictwo KNF warte ok. 200 tys. zł jest zbyt liche, by wozić szefa. Nakazał wiec departamentowi administracji wynająć w zewnętrznej firmie samochód wyłącznie dla siebie. I przewodniczący Jastrzębski jeździ teraz luksusowym BMW.Koszt wynajęcia samochodu wynosi 4,6 tys. zł netto.

  Ustawa o wzmocnieniu nadzoru to bardzo potrzebna i największa reforma KNF od momentu jego utworzenia - powiedział w wywiadzie dla PAP przewodniczący KNF prof. Jacek Jastrzębski. Zapowiedział jednocześnie, że przyjrzy się wynikom kontroli w UKNF oraz podejmie działania, aby nie pojawiały się kolejne afery i problemy takie jak polisolokaty, GetBack czy kredyty frankowe.

  https://www.forbes.pl/gospodarka/jacek-jastrzebski-nowy-przewodniczacy-knf-wywiad/x842x6n


 • -kolejna zagrywka czy zmyłka 🤔

  Adam Glapiński szef NBP krytykuje banki za prowadzenie "ekonomii bezgotówkowej". Prezes nazywa gotówkę podstawą wolności

  Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński ogłosił rozpoczęcie prac nad "narodową strategią bezpieczeństwa gotówki". Chce m.in. zachęcać do szerszego korzystania z fizycznego pieniądza wbrew promowanym coraz częściej elektronicznym formom płatności.

  Prezes Glapiński poinformował, że NBP ponowi swój postulat o wprowadzenie stosownego przepisu w ustawie o Usługach Płatniczych, który wzmocni prawa konsumentów, rozstrzygając jednoznacznie, że mają oni prawo dokonywać płatności w formie gotówkowej zawsze i wszędzie.

  Skrytykował m.in. działania sklepów, restauracji czy urzędów, które odmawiają przyjmowania płatności w gotówce ze względu na pandemię. Zaapelował, by we wszystkich transakcjach była możliwość płatności gotówką.

  Zachwalając gotówkę i przekonując do jej powszechnego używania prezes NBP zapewnił, że bank wdrożył procedury mające na celu powstrzymanie transmisji koronawirusa na powierzchni monet czy banknotów.

  Wspomniał m.in. o kilkudniowej kwarantannie w momencie przepływu pieniądza przez NBP😂

  Zapowiadając strategię bezpieczeństwa gotówki prezes NBP wyraźnie dał do zrozumienia, że siłą Polski w dobie pandemii jest własna waluta, nad którą pieczę trzyma bank centralny.

  Wskazał, że pełna kontrola pozwala na elastyczne dostosowywanie polityki pieniężnej do warunków gospodarczych.
  W ten sposób po raz kolejny NBP wysyła sygnał do rządu i społeczeństwa, że preferuje własną walutę ponad euro, do którego przyjęcia zobowiązała się Polska wchodząc do Unii Europejskiej wiele lat temu.

  https://www.money.pl/pieniadze/nbp-krytykuje-banki-za-prowadzenie-ekonomii-bezgotowkowej-prezes-nazywa-gotowke-podstawa-wolnosci-6579049008724832a.html?fbclid=IwAR2K9GAtaw_7BvAIYvaBwBA4q9NuEltleXdwzrsz_WjNMDkmccpEUoFxT2s

  -chce tak dla nas dobrze abo najzwyczajniej na świecie boi sie o stołek, kwarantanna gotówki to chyba szczyt jego karierowych pomysłów😆,chłop zapomniał,że przyzwyczajeni jesteśmy do faktu,że jak politycy mówią,że jak czegoś nie maja zamiaru robić to akurat to wprowadzają.


 • Artykuł z 22.01.2019

  Prezydent i premier w Davos, zabraknie szefów NBP i KNF. Oto plan polskiej delegacji

  Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i największe polskie spółki - tak wygląda polska delegacja na Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Jak wynika z informacji money.pl, w Szwajcarii zabraknie prezesa NBP oraz przewodniczącego KNF.

  W planach Andrzeja Dudy jest na przykład spotkanie z prezesem Procter & Gamble Europa Loiciem Tasselem oraz z prezesem World Economic Forum Klausem Schwabem. W oficjalnym kalendarzu prezydenta jest również spotkanie z przedstawicielami Chongqing SokonI Group - to chiński współproducent samochodów i części do pojazdów. W USA firma współpracuje z Teslą - producentem samochodów elektrycznych.

  Do tego prezydent spotka się z Yossim Vardim, twórcą systemu start-upów w Izraelu oraz z wysoką komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka Michelle Bachelet.

  Po raz pierwszy podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos powstanie Dom Polski, efekt wspólnych działań PZU oraz Banku Pekao. Od lat poszczególne kraje w niewielkiej górskiej miejscowości tworzą własną przestrzeń.

  Davos to miejsce, w którym spotykają się najważniejsi przedstawiciele rządów, biznesu, organizacji pozarządowych i nauki z całego świata. To tutaj poruszane są kwestie związane z wyzwaniami, jakie stoją przed ludzkością. Polska jako lider swojego regionu, a my jako największa grupa finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej musimy być obecni w trakcie tego wydarzenia - mówi Paweł Surówka, prezes PZU.

  https://www.money.pl/gospodarka/prezydent-i-premier-w-davos-zabraknie-szefow-nbp-i-knf-oto-plan-polskiej-delegacji-6340586092931201a.html

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii