Jaką przyszłość gotują nam globaliści


 • Żeby zrozumieć co sie dzieje trzeba wyjrzeć często poza własny ogródek. Na myśli mam forum ekonomiczne które teraz ma miejsce.Te sukinsyny sie z niczym nie kryją.Zaraz wrzucę na to dowody jaki los nam szykują.T o forum odbyło sie na dniach. To całkiem świeża sprawa.


 • World Economic Forum i agenda globalisów.

  Musimy odejść od neoliberalizmu w erze po COVID

  Artykuł z dn.12.10.2020

  COVID-19 wstrząsnął światem w sposób niespotykany od czasów wojen światowych, wpływając na wszystkie aspekty ludzkiego życia.

  • Ze względu na zrównoważony rozwój planety ważne jest, aby nasza odbudowa traktowała priorytetowo nowe, bardziej ekologiczne sposoby prowadzenia działalności‼

  Żadne wydarzenie od zakończenia II wojny światowej nie miało tak głębokiego globalnego wpływu jak COVID-19. Pandemia wywołała kryzys zdrowia publicznego i gospodarczy na skalę niewidzialną od pokoleń i zaostrzyła problemy systemowe, takie jak nierówności i postawa wielkiej władzy.

  ⚠️Jedyną akceptowalną odpowiedzią na taki kryzys jest dążenie do „Wielkiego Resetowania” naszych gospodarek, polityki i społeczeństw. Rzeczywiście, jest to moment na przewartościowanie świętych krów systemu przedpandemicznego, ale także na obronę pewnych długo utrzymywanych wartości. Zadaniem, przed którym stoimy, jest zachowanie dokonań ostatnich 75 lat w bardziej zrównoważonej formie.

  W dziesięcioleciach po drugiej wojnie światowej świat poczynił bezprecedensowe kroki w kierunku wykorzenienia biedy, zmniejszenia śmiertelności u dzieci, zwiększenia średniej długości życia i poszerzenia umiejętności czytania i pisania. Dziś międzynarodowa współpraca i handel, które doprowadziły do ​​powojennej poprawy tych i wielu innych środków postępu ludzkości, muszą być utrzymywane i bronione przed ponownym sceptycyzmem co do ich zasług.

  • Jednocześnie świat musi się skupić na decydującym problemie epoki przedpandemicznej: „czwartej rewolucji przemysłowej” i cyfryzacji niezliczonych działań gospodarczych. Niedawne postępy technologiczne dały nam narzędzia, których potrzebujemy, aby stawić czoła obecnemu kryzysowi - w tym poprzez szybki rozwój szczepionek💉, nowych metod leczenia i środków ochrony osobistej. Będziemy musieli nadal inwestować w badania i rozwój, edukację i innowacje, jednocześnie budując ochronę przed tymi, którzy nadużywają technologii.

  Ale inne elementy naszego globalnego systemu gospodarczego będą musiały zostać ponownie ocenione z otwartym umysłem.

  ⚠Najważniejszym z nich jest ideologia neoliberalna.Wolnorynkowy fundamentalizm doprowadził do erozji praw pracowników i bezpieczeństwa ekonomicznego, wywołał deregulacyjny wyścig do dna i zrujnowaną konkurencję podatkową oraz umożliwił pojawienie się nowych ogromnych monopoli na świecie.

  Zasady handlu, opodatkowania i konkurencji, które odzwierciedlają dziesięciolecia neoliberalnych wpływów, będą teraz musiały zostać zrewidowane. W przeciwnym razie ideologiczne wahadło - już w ruchu - mogłoby powrócić w kierunku protekcjonizmu na pełną skalę i innych strategii ekonomicznych, na których można stracić.

  W szczególności będziemy musieli ponownie rozważyć nasze zbiorowe zaangażowanie w „kapitalizm”, jaki znamy. Oczywiście nie powinniśmy pozbywać się podstawowych motorów wzrostu. Większość postępu społecznego w przeszłości zawdzięczamy przedsiębiorczości i zdolności do tworzenia bogactwa poprzez podejmowanie ryzyka i wdrażanie innowacyjnych nowych modeli biznesowych. Potrzebujemy rynków‼️, aby efektywnie zalokować zasoby oraz produkować towary i usługi, zwłaszcza jeśli chodzi o stawianie czoła problemom takim jak zmiana klimatu.

  Musimy jednak przemyśleć, co rozumiemy przez „kapitał” w jego wielu iteracjach, czy to finansowych, środowiskowych, społecznych czy ludzkich. Dzisiejsi konsumenci nie chcą większej liczby lepszych towarów i usług za rozsądną cenę. Raczej w coraz większym stopniu oczekują, że firmy przyczynią się do dobrobytu społecznego i wspólnego dobra. Istnieje zarówno fundamentalna potrzeba, jak i coraz bardziej powszechne zapotrzebowanie na nowy rodzaj „kapitalizmu”.

  Aby ponownie rozważyć kapitalizm, musimy zrewidować rolę korporacji. Wczesny propagator neoliberalizmu, ekonomista laureat Nagrody Nobla Milton Friedman uważał (cytując byłego prezydenta USA Calvina Coolidge'a), że „biznes to biznes”. Ale kiedy Friedman był pionierem doktryny prymatu akcjonariuszy, nie uważał, że spółka notowana na giełdzie może być nie tylko podmiotem komercyjnym, ale także organizmem społecznym.

  Co więcej, kryzys COVID pokazał, że firmy, które zainwestowały w wzmocnienie swojej długoterminowej witalności, są lepiej przygotowane do przetrwania burzy. W rzeczywistości pandemia przyspieszyła przejście w kierunku modelu korporacyjnego kapitalizmu będącego udziałowcem, po przyjęciu tej koncepcji przez Amerykańską Radę Biznesu w zeszłym roku.

  Jednak aby praktyki biznesowe bardziej świadome społecznie i środowiskowo mogły się trzymać, firmy potrzebują jaśniejszych wytycznych. Aby zaspokoić tę potrzebę, Międzynarodowa Rada Biznesu Światowego Forum Ekonomicznego opracowała zestaw „Metryki kapitalizmu interesariuszy”, dzięki którym firmy mogą znaleźć się na tej samej stronie, jeśli chodzi o ocenę wartości i ryzyka.

  • Jeśli kryzys COVID nam coś pokazał, to to, że rządy, przedsiębiorstwa lub grupy społeczeństwa obywatelskiego działające samodzielnie nie mogą sprostać systemowym globalnym wyzwaniom. Musimy rozbić silosy, które oddzielają te domeny, i zacząć budować instytucjonalne platformy współpracy publiczno-prywatnej. Co równie ważne, w proces ten muszą być zaangażowane młodsze pokolenia, ponieważ nieodłącznie dotyczy on długoterminowej przyszłości.

  Wreszcie, musimy rozszerzyć nasze wysiłki, aby uznać różnorodność środowisk, opinii i wartości wśród obywateli na wszystkich poziomach. Każdy z nas ma swoją indywidualną tożsamość, ale wszyscy należymy do lokalnych, zawodowych, narodowych, a nawet globalnych społeczności o wspólnych zainteresowaniach i przeplatających się losach.

  Wielki Reset powinien starać się dać głos tym, którzy zostali w tyle, aby każdy, kto chce „współkształtować” przyszłość, mógł to zrobić. Reset, którego potrzebujemy, nie jest rewolucją ani przejściem do jakiejś nowej ideologii. Powinien raczej być postrzegany jako pragmatyczny krok w kierunku bardziej odpornego, spójnego i zrównoważonego świata. Niektóre filary globalnego systemu będą wymagały wymiany, a inne naprawy lub wzmocnienia. Osiągnięcie wspólnego postępu, dobrobytu i zdrowia nie wymaga niczego więcej ani mniej.

  https://www.weforum.org/agenda/2020/10/coronavirus-covid19-recovery-capitalism-environment-economics-equality/

  -kochani, ja się boje coraz bardziej,że temu nie podołamy 😭.

  PRZECZYTAJCIE PROSZE TEN TEKST I NAPISZCIE CO MYSLICIE BO JA JESTEM KOMPLETNIE ZALAMANA


 • UK.Cyfrowe Paszporty Zdrowotne śledzące status COVID19 dla podróżujących samolotem z Londynu.Dowód szczepień

  Kto sponsoruje,,CommonPass"?

  Projekt jest prowadzony przez Fundację Commons Project, organizację non-profit non-profit z siedzibą w Szwajcarii oraz Światowe Forum Ekonomiczne. The Commons Project został założony przy wsparciu "The Rockefeller Foundation".

  Sam CommonPass -został opracowany przez Commons Project przy pomocy Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), pod którego kierownictwem czołowe władze i liderzy korporacji spotykają się co roku na szczycie w Davos w Szwajcarii, aby rozmawiać o kwestiach globalnego zarządzania.

  CommonPass jest reklamowany jako najnowocześniejsza aplikacja, która pozwoli ludziom na całym świecie wznowić podróże lotnicze w proporcjach „sprzed COVID”, dając władzom we wszystkich krajach dostęp do bezpiecznych i zweryfikowanych informacji, które będą trudne do sfałszowania, jednocześnie umożliwiając identyfikację podróżnego. Sami pasażerowie, podkreśla (WEF) w promocyjnym filmie, będą cieszyć się „prywatnością”, jaką zapewnia im CommonPass, ponieważ będą udostępniać tylko określone informacje zdrowotne.

  https://paradyzja.com/od-czwartku-cyfrowe-paszporty-zdrowotne/?fbclid=IwAR2xOTFHynXYpdcOU0Y7uqAgg-dSzcMoBExCxCsSEB-biwS-ouLgAPOmOTs

 • Patroni

  @anka
  Tak naprawde to nie wiem czy jest się tu czego obawiać bo poprostu zataczamy kolejny cykl ekonomiczny. I jestesmy juz przy jego koncu. Reset bedzie czy tego chcemy czy nie. Ten słynny New World Order którego wszyscy się tak boją był już robiony kilkukrotnie. To że tego nie pamiętamy nie znaczy że tego nie było;) To poprostu zasady i kierunek w którym płynie globalna ekonomia.
  Cykl w którym obecnie się znajdujemy rozpoczął się w 1945r po zakończeniu wojny światowej. I jest to cykl w którym opieramy się na dolarze. Ale wlasnie era dolara się konczy. Cała ekonomia swiatowa jest oparta na zaufaniu do pieniadza kompletnie bez pokrycia. Więc to ze oni wiedzą ze ten system jebnie to nie jest nic nadzwyczajnego;) i ze planuja i rozmawiaja o kierunkach budowy nowego.
  Cały problem jest w tym kto bedzie budował tą nową ekonomię bo albo to będą Chiny (które sie bardzo mocno do tego szykują) albo reszta swiata. I to jest cala przyczyna tej inscenizacji z kowidem. Jest to wojna o to kto ustali new world order czyli nowe zasady ekonomi.
  Dlatego ten cały cyrk o złoto, bo każdy cykl rozpoczyna się od waluty która ma pokrycie w złocie. Wiec jak Chiny nakupowały mnostwo złota to szykuja sie ze to na nich bedzie opierac sie swiatowa gospodarka.

  To co teraz idzie/ jest zgodnie z cyklem to "War and Revolutnions". Wiadomo;D I to jest problem nas wszystkich byle się nie znalezc w centrum zadymy.
  W sumie to co Duda kiedys walnal "Ostry cien mgły" to faktycznie pasuje do tego co sie dzieje. Jest ostra mgla przez ktora nie widac gdzie czai sie zło:D
  Zeby dolar się zachwiał to musi nastąpic jakies wydarzenie i wszyscy patrza na Chinczykow czy to bedzie jakis atak cybernetyczny, czy cos bankowego czy militarnego.
  A to nie może trwac wiecznie wiec za jakis czas zobaczymy pierdyknięcie na giełdach i dolar glebnie. Nie ma innej drogi.
  To co kombinują z walutą cyfrowa jest dla mnie nie do konca jasne bo nie moge sie dogrzebac do legitnych info które przedstawia konsekwencje a nie tylko strach. Moze tu jest jakis haczyk i jakos z tego wybrna?
  I mysle w sumie ze to jest powod dlaczeego Trump jest u wladzy. Bo ci wszyscy z deep state wiedzą że to gruchnie i nie za bardzo usmiecha im się byc wtedy przy wladzy. Oni wolą byc zbawcami z gotowym rozwiazaniem:) Poprzedni prezydenci z nastawieniem bardziej pro ludzkim szybko konczyli swoje kariery, a teraz przy koncu cyklu akurat pozwalają;D a czy nie maja przygotowanego jakiegos ataku cyberentycznego na banki w usa to kto tam ich wie.
  Szczepionki, paszporty, ograniczenia to wszystko metody chinczyków, oni sobie to trenuja juz od dawna. no ale sami chinczycy nic nie zrobia, musza miec pomoc z zewnatrz.
  h5qyxljn4c251


 • @Cynamon wiem że moje zdanie jest gówno warte ale ja nie umiem i nie chce tak żyć😭.


 • @anka Twoje zdanie nie jest Gówno Warte. Robisz ogromną robotę i wciąż siedzisz w tych informacjach i to normalne że stres narasta. Ja myślę, ze @Cynamon ma racje cały czas mam przeczucie, ze bedzie dobrze, że skończy się dobrze, a mam również dużo do stracenia bo na moim życiu nie zalezy mi bardzo ale mój syn ma 5 lat i dla niego nie chcę takiego świata. Ale z jakiegoś powodu nie boję się 🙂 Może zrób sobie trochę przerwy zdystansuj się co? Ludzie już się buntują a jak jeszcze chwile to potrwa to już w ogóle bedzie pogrom. W jednym z ostatnich filmów Palmy mówiła ona, że to taki mrok przed świtem. Zrób coś dla siebie Kochana świat się nie zawali od tego z resztą masa ludzi też czuwa. Możesz chwilę odpocząć i zadbać o balans jakiś dla samej siebie bo Ty się wykończysz sama.


 • @Czeko dzieki za dobre rady.Wiesz co w weekend tyle aut jeździło na te testy u mnie w miasteczku i są efekty.Coś czuje,że za chwile nas tu zamkną.Gazety już o tym piszą .Mam ochotę podpalić to gówno.

 • Patroni

  @anka @Czeko Tez mysle ze Anka robi taka robote ze pasowałoby ją sklonowac ;D CZekajcie zadzwonie do Billa Gatesa moze on zna kogos kto sie tym zajmuje;D

  Musi byc dobrze i tyleee;D


 • @Cynamon ten to moglby zapierdzielic robotę 😅 ja bym mu swoich genów nie oddala xD


 • @anka Nie chodzi o dobre rady po prostu sama mam tak, ze sie czasem przebodźcowuje i muszę się odciąć od wszystkiego. Nie jesteśmy tu tylko żeby się nawzajem nakręcać ale też aby się wspierać. Mam nadzieję, ze źle tego nie odebrałaś. Ja jakiś czas temu już szukałam jak wyrobić broń i płakałam bo się bałam, że mi dziecko zabiorą albo coś . i jak trochę sie zdystansowałam to odzyskałam równowage:)


 • @anka doceniam Twój niepodważalnie największy wkład w informowaniu nas co się dzieje i bardzo Ci dziękuję ale proszę odpocznij;
  jak się mają dynie które hodowałaś?
  @Czeko u mnie było podobnie 😕
  (w razie W bez zezwolenia wiatrówka 😜 , już mam...)
  Ponakręcałam innych, a później/równolegle siebie i "trochę" się zdziwiłam jak mi ostatnio ktoś umarł i nie dość, że nie wpisali w przyczynie zgonu covida to nawet nikogo nie przetestowali... a teoretycznie, na podstawie wiedzy rozpowszechnianej tu czy w mediach głównych powinni nam zrobić szybkie testy przymusowe...
  Faktem jest, że o covidzie piszemy od miesięcy ale nikt nie znał kogoś kto rzeczywiście poważnie przechodził, a po obdzwonieniu z info o pogrzebie dalekiej rodziny(takiej, którą się tylko na weselach i pogrzebach widuje) wiem, że pare osób ma stwierdzonego i jest tak słaba, że ledwo mówi ale czy to wynika z rzeczywistego działania wirusa czy z depresji i straszenia trudno stwierdzić, obstawiam to drugie.


 • Szczyt w Szwajcarii 2021 "Wielki reset".Korona akceleratorem „czwartej rewolucji przemysłowej”

  Wielki Reset Światowego Forum Ekonomicznego w styczniu 2021 r. Planuje „zapoczątkować czwartą rewolucję przemysłową i wprowadzić świat w lepszy stan” -poprzez wprowadzenie tożsamości cyfrowych (ID2020) i opartego na nich „Internetu rzeczy”
  -globalne szczepienia przeciwko COVID
  -(cyfrowe) pieniądze banku centralnego, pisze dr. Daniel Hoffmann.

  W odpowiedzi na globalny kryzys koronowy Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) ogłosiło, że w styczniu 2021 r. odbędzie się tzw. Wielki Reset Summit.

  Omówione zostaną działania na rzecz ożywienia gospodarki światowej i stosunków politycznych na tle problemów spowodowanych kryzysem koronowym. W tym celu zainicjowano już „Platformę działań na rzecz COVID”.

  Na konferencji prasowej WEF, Prezydent MFW postulował „bardziej ekologiczny, mądrzejszy i sprawiedliwszy świat” w wyniku kryzysu koronawczego.

  • Książę Karol widzi „złotą szansę” na wspólny rozwój ludzkości, a Microsoft CLO stwierdził, że łącze szerokopasmowe (5G) jest „elektrycznością” XXI wieku, czyli zmieniającym świat motorem innowacji w nowym cyklu Kondratiewa.

  Mapy myśli WEF zapewniają orientację

  Misją WEF jest rozpoczęcie czwartej rewolucji przemysłowej i uczynienie świata lepszym miejscem. W tym celu, jako instytucja globalna, tworzy platformę, na której globalni interesariusze, jako rodzaj światowej opinii publicznej, mogą zabrać głos rządom w wielu różnych kwestiach społecznych, technologicznych, gospodarczych i politycznych.

  Ponieważ wszystko jest powiązane ze wszystkim, tworzone są mapy myśli, które odnoszą się do różnych współzależnych obszarów problemowych w uporządkowany sposób pod względem treści, geografii i ekonomii politycznej, umożliwiając w ten sposób orientację i hierarchię celów.

  Zgodnie z tym podejściem, gra biznesowa WEF Event 210 w październiku 2019 roku zasadniczo dokładnie przewidywała reakcję na „wybuch korony” w czterech głównych obszarach działania (medyczne środki zaradcze, handel i podróże, finanse, komunikacja). Decydujące znaczenie mają teraz „reagowanie i odbudowa”.

  Bill Gates, Gavi, ID2020, KTDI i Accenture
  Oprócz Microsoftu, drugiej najcenniejszej firmy na świecie oraz Fundacji Billa i Melindy Gatesów, w ramach WEF bardzo aktywnie działa firma konsultingowa Accenture.

  Accenture wraz z ONZ postuluje, że tożsamość cyfrowa jest prawem człowieka i pracuje w ramach WEF nad różnymi projektami, które polegają na wprowadzeniu takich, opartych na technologii blockchain lub rozproszonej księdze rachunkowej (DLT) i biometris ”. do badań systemu monetarnego: Korona jako akcelerator IV Rewolucja przemysłowa ”-„ Wielki reset ”dla globalizacji”, co trzeba zrobić.

  Projekt „Znana tożsamość cyfrowa podróżnika” (KTDI) rozpoczął się na szczycie w Davos w 2018 roku. Podróżujący samolotami między Holandią a Kanadą
  mogą przejść przez proces odprawy szybciej i na preferencyjnych warunkach od początku 2020 r., jeśli dobrowolnie uzyskali tożsamość cyfrową i złożyli cyfrowe dokumenty podróży. Obsługa obejmuje wówczas jedynie rozpoznawanie biometryczne i automatyczną weryfikację dokumentów cyfrowych.

  • Digital Identity Alliance (ID2020) - finansowane przez Microsoft, Accenture i
   sojusz szczepionkowy Gavi - zostało założone w maju 2016 r. W siedzibie ONZ w Nowym Jorku , pod hasłem „ID2020: DIGITAL IDENTITY with Blockchain and Biometrics”.

  Każdy powinien otrzymać na całe życie globalną, spersonalizowaną, przenośną, powiązaną biometrycznie tożsamość cyfrową. W szczególności potrzebowały go osoby bez dokumentów tożsamości, takie jak „bezpaństwowcy” uchodźcy.

  We wrześniu 2019 roku ID2020 i rząd Bangladeszu ogłosiły wprowadzenie tożsamości cyfrowej w związku ze świadectwami szczepień 💉w ramach programu Gavi. Do lutego 2020 r. takie cyfrowe tożsamości zostały utworzone dla 100 milionów dzieci, a odpowiadające im dane o szczepieniach zostały zapisane w spersonalizowany sposób‼

  ⚠️Według WEF i Harvard University, każdy powinien otrzymać (co najmniej) dwie dawki szczepionki COVID-19 jako globalne dobro publiczne‼

  Z kolei szef UNDP Achim Steiner zasugerował, że ludzie w krajach o niskich dochodach powinni mieć możliwość trzymania się z dala od pracy dzięki tymczasowemu bezwarunkowemu dochodowi podstawowemu (TBI), aby uniknąć śmierci z powodu COVID-19 - koszt około trzech miliardów odbiorcy: od około 200 do 500 miliardów dolarów miesięcznie.

  Wszystkie te sugestie sprawiają, że globalnie zinstytucjonalizowana tożsamość cyfrowa oparta na łańcuchu lockdown jest niezbędna, aby zagwarantować logistykę, bezpieczeństwo i sprawiedliwą alokację.

  Takie uznane na arenie międzynarodowej, niezmienne, zdecentralizowane identyfikatory cyfrowe są podstawą „Internetu rzeczy” (IoT), który z kolei jest podstawą czwartej rewolucji przemysłowej (4IR) postulowanej przez założyciela WEF Klausa Schwaba.

  Program Starlink Elona Muska został uruchomiony na początku 2020 roku - równolegle z rozpoczęciem instalacji 5G - który ma być w stanie zapewnić superszybki internet nawet w najodleglejszym zakątku świata za pośrednictwem dziesiątek tysięcy satelitów znajdujących się blisko Ziemi.

  Na tym tle obecna „militaryzacja kosmosu” - zwłaszcza ze strony Amerykanów (Siły Kosmiczne, NMD), Chińczyków (misja na Księżyc) i Rosjan (rakiety hipersoniczne, broń elektroniczna) - oraz obecna broń jądrowa New START stają się (dez) uzbrojeniem -negocjacje ponownie w sprawie dramatu.

  Radykalne, niekonwencjonalne pomysły na „reformę kapitalizmu”

  Na poziomie banku centralnego i rządu coraz poważniej dyskutuje się o tzw. Pieniądzu helikopterowym i bezwarunkowym dochodzie podstawowym - w oparciu o nową teorię monetarną (NMT). Państwo powinno drukować pieniądze banku centralnego i rozprowadzać je bezpośrednio wśród obywateli lub przedsiębiorstw w sposób „ekonomiczny”. Dla „społeczeństwa post-wzrostowego” stopy procentowe powinny pozostać ujemne przez dziesięciolecia.

  Banki centralne zachęcają państwa do zaciągania większego zadłużenia w celu finansowania działań ratunkowych opartych na poczet korony, działań gospodarczych i klimatycznych, które obejmują również wydatki socjalne, cyfryzację i zbrojenia, a także obniżki podatków.

  🇸🇪Szwecja po raz pierwszy wprowadziła „kryptowalutę z banku centralnego” na początku 2020 r.zgodnie z zaleceniami firmy konsultingowej Accenture: E-Krona.

  🇨🇳Chiny poszły z e-juanem.

  🇫🇷 Banque de France zaskakująco testuje e-euro, e-franki szwajcarskiego banku centralnego.

  Widoczne są interfejsy do IoT i „inteligentniejszej, bardziej ekologicznej i sprawiedliwszej” gospodarki.

  Szczyt G20, Wirecard, wybory Trumpa, standard dla kryptowalut z banku centralnego i globalny system podatkowy

  Na szczycie G20 w Rijadzie w listopadzie 2020 r. Mają zostać uzgodnione globalne standardy techniczne dotyczące pieniądza cyfrowego banku centralnego (CBDC) oraz globalny „cyfrowy system podatkowy”. Specjalne prawa ciągnienia (SDR) MFW można również „zdigitalizować” i „wstępnie sfinansować” programy szczepień koronowych w krajach o niskich dochodach.

  Gordon Brown, były premier Wielkiej Brytanii, wezwał już do powołania „rządu globalnego do walki z koronawirusem”. Wybory prezydenckie w USA odbywają się przed szczytem G20.

  Przypomina to światowy szczyt finansowy G20 po tym, jak republikanie zostali zastąpieni przez Obamę w 2008 roku. Jeśli Trump zostanie ponownie wybrany, walka o dominację monetarną i cyfrową prawdopodobnie wejdzie w nowy etap.

  • Plan amerykańskich Republikanów dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w miejscu przeznaczenia („podatek od przepływów pieniężnych w miejscu przeznaczenia”, DBCFT) w połączeniu z podatkiem cyfrowym i pieniądzem banku centralnego na poziomie globalnym uniemożliwiłby oszustwa księgowe, takie jak Wirecard. Wszystkie transakcje byłyby rejestrowane w sposób zdecentralizowany w globalnej księdze głównej, a organy podatkowe miałyby globalny dostęp do tych potwierdzonych audytem „danych księgowych”.

  Ta nowa forma „globalnej (podatkowej) kontroli” byłaby wówczas kulminacją wizji „nowej normalności” NMT i monetarnym fundamentem czwartej rewolucji przemysłowej.

  Finansista Dr. oec. Daniel Hoffmann (ur. 1981) pracuje jako doradca polityczny w dziedzinie finansów publicznych i polityki pieniężnej. Ten artykuł jest podsumowaniem jego prawie 50-stronicowego badania w kontekście publikacji poświęconych badaniu systemu monetarnego: „Korona jako akcelerator '4. Rewolucja przemysłowa ”-„ Wielki reset ”globalizacji”, z dn. 14.10.2020

  https://www.epochtimes.de/meinung/great-reset-gipfel-in-davos-2021-corona-als-beschleuniger-der-vierten-industriellen-revolution-4ir-a3357655.html?fbclid=IwAR06omTy5E7haOrRH4yhfTDs-ZSVgeunTBHTSdaQ196G77yxti5IyFUbJIU


 • Syria? Myślę aby wyjechać do Syrii.
  Gdzie jechać aby prowadzić proste życie bez TV ?


 • @Metanoia Tanzania...


 • @Metanoia proste życie bez TV możesz prowadzić wszędzie, gdzie nikt nie zmusza Cię do oglądania TV.
  Syria to żart, tak zakładam.


 • Myślałam o miejscu gdzie nie dociera międzynarodowe prawo.


 • Podsumowanie Forum Ekonomicznego w Davos,reklama globalistów którzy cieszą się z „wielkiego reset-u”.Patrz min.4:00
  Nagranie w j.angielskim z niem.tłumaczeniem


 • Przeprowadzono badanie jak rządy wykorzystują kryzys koronowy jako pretekst do wprowadzenia większego nadzoru nadzoru i cenzury

  Amerykańska organizacja Freedom House postrzega pandemię jako gwóźdź do trumny wolności internetu, popiera swoją tezę licznymi przykładami.

  Kryzys koronowy przyspiesza trend w kierunku cenzury i inwigilacji w internecie - to główna teza amerykańskiej organizacji Freedom House w nowym raporcie o stanie „wolności w internecie”. Rządy na całym świecie wykorzystały pandemię jako pretekst do ograniczania i lekceważenia praw - krytykują autorzy.

  Historia pokazuje, że techniki i prawa wprowadzone w czasach kryzysu często trwają dłużej - powiedział Adrian Shahbaz, współautor badania opublikowanego w środę. „Z perspektywy czasu zobaczymy Covid-19, podobnie jak 11 września 2001 roku, jako moment, w którym rządy zyskały nowe, natrętne sposoby kontrolowania swoich obywateli”.

  W swoich badaniach Freedom House skupia się na trzech głównych tematach:
  ✅inwigilacji,
  ✅cenzurze
  ✅dezintegracji Internetu na krajowe podsieci pod hasłem „cyber-suwerenność”.

  Ogólnie rzecz biorąc, poziom wolności w internecie określony przez Freedom House spadł dziesiąty rok z rzędu.

  Masowy nadzór z użyciem aplikacjami i danych z telefonu komórkowego.

  W rozdziale poświęconym inwigilacji autorzy krytykują fakt, że duża część aplikacji koronowych na całym świecie może być wykorzystywana do inwigilacji. Większość programistów zignorowała wymagania dotyczące ochrony danych i nie można wyświetlić tekstów źródłowych większości aplikacji.

  Autorzy przytaczają liczne przykłady, takie jak aplikacja:

  • „Aarogya Setu”, która została zainstalowana w Indiach około 50 milionów razy i wysyła dane Bluetooth i GPS na serwery rządowe.
  • Inna aplikacja o nazwie „Jio” była używana w Indiach do zbierania danych o objawach od milionów obywateli, a następnie umieszczania ich na serwerach bez ochrony dostępu.
  • W Moskwie obywatele musieli wysyłać autoportrety do władz, aby udowodnić, że przestrzegają kwarantanny.
  • Singapur zobowiązał migrantów do korzystania z aplikacji do śledzenia kontaktów.
  • Aplikacje z Bahrajnu i Turcji są wymieniane jako kolejne negatywne przykłady.
  • Chiny podjęły najbardziej kompleksowe i drakońskie środki.
  • Autorzy odnoszą się do estońskiej aplikacji „Hoia” jako pozytywnego przykładu systemu ostrzegania o koronie z otwartym kodem źródłowym i zdecentralizowaną strukturą.
   Nie wspomniano o niemieckiej aplikacji do ostrzegania o koronach, która jest również otwarta i zdecentralizowana.

  Jednak aplikacje to tylko jeden z wielu sposobów inwigilacji: według Freedom House co najmniej 30 rządów - w tym rząd Pakistanu, Sri Lanki i Korei Południowej - monitoruje swoją populację we współpracy z operatorami telefonii komórkowej.

  Artykuł na ten temat w j.niem.:
  https://www.heise.de/news/Studie-Regierungen-nutzen-Coronakrise-als-Vorwand-fuer-Ueberwachung-und-Zensur-4931353.html?fbclid=IwAR1zCltDqJxvQjfASLbhQKZ87VO3SRo1DLA-iP8RutpWHP-mFCvxYG5wzmQ


 • Klaus Schwab: Za 10 lat nic nie będziesz miał nic.

  artykuł z 26.10.20

  Jestem głęboko zaniepokojony, że zbyt wielu Amerykanów jest całkowicie ślepych na prawdę. Myślą, że w tych wyborach chodzi o Bidena kontra Trump.

  Obejrzyjcie sobie wideo ze Światowego Forum Ekonomicznego na końcu artykułu, które pokazuje 8 prognoz na 2030 r., w których to Stany Zjednoczone poddają się ONZ.

  Stany Zjednoczone nie będą światowym supermocarstwem. Nie będą jeść mięsa, więc inwestycja Gatesa w alternatywy dla mięsa przejdzie do historii, nie będzie paliw kopalnych, dlatego Biden powiedział w debacie, że zakończy przemysł paliw kopalnych i powróci do Organizacji Narodów Zjednoczonych.

  To program uruchomiony przez fałszywą pandemię COVID-19 i zainicjowany przez te osoby.

  • Lockdowny miały na celu zmiażdżenie gospodarki, nakierowanie jej na nacjonalizację całego przemysłu i zniszczenie małych przedsiębiorstw. Są w trakcie opracowywania paszportów, które wymagają szczepień, aby móc podróżować. Celowo próbują ograniczyć podróże międzynarodowe, aby zmniejszyć zanieczyszczenie i zapobiec masowym powstaniom przeciwko ich nowemu komunistycznemu programowi.
   Tak, przechodzą od socjalizmu, w którym nadal coś posiadasz, do komunizmu, w którym rząd ma wszystko. To nie przypadek, że za tym stoi Pikkety w sojuszu z Klausem Schwabem. Komunizm narodził się w Francji. Pomysł ten sprzedano Karolowi Marksowi, który początkowo był socjalistą.

  Oto prawdziwe niebezpieczeństwo, przed którym stoimy - Światowe Forum Ekonomiczne i jego wizja nowego komunistyczno-zielonego porządku świata. Media NIE wykonają swojej pracy. Bo gdyby tak było, ujawniłoby to, że Światowe Forum Ekonomiczne sprzedało wszystkie swoje inwestycje tuż przed krachem.

  Klaus Schwab to nowy Karol Marks.

  Jest to największy zorganizowany spisek w historii ludzkości i prasa wita go z otwartymi ramionami. Za 10 lat nic nie będziesz mieć, nie będziesz też mieć żadnych praw- dowód proszę!

  Źródło:
  Artykuł w j.niem.
  https://uncut-news.ch/2020/10/26/klaus-schwab-sie-werden-in-10-jahren-nichts-besitzen/?fbclid=IwAR2XcFBUJKzVKyJD0Y63uqKwGWFbrfAzdWtKMRUgu-h4kT6EfepkhEnFWK8
  Artykuł w j.angielskim
  "Klaus Schwab says – You will Own Nothing in 10 years"
  https://www.armstrongeconomics.com/world-news/conspiracy/klaus-schwab-says-you-will-own-nothing-in-10-years/

 • Patroni

  @anka
  Ciekawe, ciekawe.
  Z jednej strony było już wiele różnych "przepowiedzi" ekonomicznych czy społecznych, które się nie sprawdziły. Ale z drugiej strony tak sobie myślę, że coś w tym może być.

  Za 10 lat nic nie będziesz mieć, nie będziesz też mieć żadnych praw- dowód proszę!

  Była już rozmowa na forum o tym czy warto brać kredyt na mieszkanie. Ale tam nie była poruszona kwestia czy ludzie musza mieć swoje mieszkanie. To mi się wydaje ważne, bo bardzo wiele razy czyta sie w różnych artykułach i opracowaniach branżowych, że wynajem to podstawa w dzisiejszej gospodarce i w dzisiejszych warunkach społecznych.
  Jak dla mnie to jest właśnie to żeby jak najwięcej ludzi miało swoje M.
  Oczywiśćie, że wpychają w nas coraz więcej rzeczy ale to jest powiedzmy sobie prawdę, kupa śmieci, czyli ten cały badziew mający zaspokoić nasze zachciewajki. Na tym trzepią kasę.
  Ludzie sami oddają część swoich praw ponieważ napędzili nam stracha bo wirus, bo żel pojęta tolerancja i równość itp.

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii