⚠️Lek Remdesivir • Tym lekiem chcą leczyć w Polsce.Pinokio Morawiecki postanowił zakupić 80 000 dawek.Wiem jedno niemieccy lekarze nie są za jego stosowaniem.Postanowiłam stworzyć bazę z informacjami na jego temat.Licze na pomoc.

  Zastosowanie dla tego leku próbują znaleźć od lat, próbowano leczyć nim HIV,SARS,MERS,EBOLE,a teraz przyszedł czas na COVID. Obawiam sie,że tym lekiem dokonuje się od wielu lat ludobójstwa na całym świecie.

  B55E43B4-87CD-42B4-BBDB-F94D576ACC0B

  Link do tego rozporządzenia. • Działanie przeciwwirusowe preparatu Remdesivir opiera się na jego funkcji jako tak zwanego analogu nukleotydu. Substancja czynna hamuje polimerazę RNA (RdRp) wirusów, takich jak Ebola i MERS, ponieważ jego struktura jest podobna do bloków budulcowych RNA, a gdy wirus replikuje, są one błędnie włączane do materiału genetycznego nowych kopii wirusa. Naprawdę funkcjonalne nowe wirusy nie mogą się w ten sposób rozwijać.

  W przypadku wirusa Ebola remdesivir okazał się mało skuteczny, ale w eksperymentach na hodowlach komórkowych i pierwszych eksperymentach na makakach wykazał obiecujący wpływ na koronawirusy SARS i MERS-CoV, które są blisko spokrewnione z SARS-CoV-2.

  980DC755-F264-4B60-B052-EF72737FBCF4
  Link do źródła z cyt.powyzej⤵
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-czy-remdesivir-dziala-amerykanscy-badacze-maja-jednoznaczna-,nId,4783228 • Koszt zakupu ⤵
  Remdesivir, lek na koronę, w USA wykupiło prawie całe zapasy - niem. minister zdrowia Jeans Spahn reaguje i wzywa do „zaopatrzenia Niemiec i Europy”

  Aktualizacja z czwartku, 2 lipca 2020 r .: Po tym, jak okazało się, że Stany Zjednoczone kupiły prawie wszystkie zapasy leku koronowego Remdesivir od amerykańskiej firmy Gilead, zabrał głos Federalny Minister Zdrowia Jens Spahn (CDU). Widzi obowiązek Gilead polegający na dostarczeniu leku Remdesivir do Europy. Ponieważ Gilead spodziewa się podobnych cen w Europie w przypadku innych leków, „spodziewam się również, że Niemcy i Europa zostaną zaopatrzone w taki lek” - powiedział Spahn w ZDF „Morgenmagazin”.

  Federalne Ministerstwo Zdrowia oczekuje, że Remdesivir zostanie zatwierdzony jako lek dla pacjentów z Covid-19 w UE w tym tygodniu. Następnie Spahn spodziewa się, że „zdolność do dostarczania jest ustalona”. Jednocześnie Spahn potwierdza, że ​​mimo zakupów przez USA istnieją wystarczające rezerwy leku koronowego Remdesivir w Niemczech.

  • Infekcjolog z Kolonii Gerd Fätkenheuer krytykuje olbrzymie ceny, jakie Gilead żąda za remdesivir: „Spodziewałbym się, że aspekty społeczne i etyczne odgrywają rolę w leku takim jak Remdesivir” - powiedział „Kölner Stadt-Anzeiger”.
   W Stanach Zjednoczonych ampułka ma kosztować 390 USD, co oznacza pięciodniową aplikację o łącznej wartości 2340 USD. Fätkenheuer krytykuje również zachowanie rządu Stanów Zjednoczonych. Ameryka ma największe zapotrzebowanie na leczenie, ale sami amerykańscy pacjenci nie stanowią większości na świecie.

  Remdesivir nie został jeszcze zatwierdzony jako lek w żadnym kraju na świecie, nawet do leczenia wirusa Ebola‼

  https://www.fr.de/wissen/remdesivir-coronavirus-corona-medikament-wirkstoff-veklury-covid-19-kommission-zulassung-usa-zr-13656050.html • Remdesivir wykazuje korzyści jak i poważne skutki uboczne

  Pierwotnie Remdesivir został opracowany do leczenia wirusa Ebola. Ta choroba jest również wywoływana przez wirusa. Pod nazwą Veklury, środek przeciwwirusowy jest zatwierdzony do leczenia Covid-19 u dorosłych i młodzieży od 12 roku życia o minimalnej wadze 40 kilogramów. W przypadku „warunkowego zatwierdzenia” do wprowadzenia na rynek wymagane są mniej obszerne dane. Trzy miesiące później dostępne są już pierwsze doniesienia o skutkach ubocznych. Obecny przegląd bezpieczeństwa przeprowadzany przez Komitet ds. Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii EMA koncentruje się na nerkach.

  Zwiększone uszkodzenie nerek

  W przypadku firmy Veklury EMA opisuje zwiększoną liczbę raportów dotyczących działań niepożądanych leków uszkadzających nerki. W przypadku remdesiviru toksyczność nerkowa została wstępnie oceniona przede wszystkim na podstawie doświadczeń na zwierzętach w momencie składania wniosku o zatwierdzenie. W planie zarządzania ryzykiem EMA ten punkt został podkreślony jako ważne potencjalne ryzyko od samego początku, dlatego uznano, że konieczne jest zebranie dalszych informacji i raportów o leczeniu pacjentów. Na przykład miesięczne podsumowujące raporty dotyczące bezpieczeństwa z ostatnich trzech miesięcy wskazują na zwiększone ryzyko uszkodzenia nerek.

  W dostępnych raportach EMA nie jest obecnie w stanie stwierdzić, czy remdesivir jest jedynym czynnikiem powodującym uszkodzenie nerek‼

  Covid-19 i wcześniejsze choroby również mogą mieć wpływ. EMA mówi o „sygnale bezpieczeństwa”, który wymaga dalszych kontroli. Według EMA uszkodzenie nerek może być również spowodowane innymi czynnikami. Agencja zalicza chorobę metaboliczną, cukrzycę, która jest rozpowszechniona w całej Europie, jako możliwe czynniki sprzyjające temu schorzeniu. Komisja dokładnie przeanalizuje teraz wszystkie dostępne dane, aby ustalić, czy lek mógł być odpowiedzialny za problemy z nerkami. W takim przypadku należałoby dostosować istniejące specjalistyczne informacje dotyczące Veklury. Zalecenia dotyczące stosowania leku na razie się nie zmieniają.

  ⚠Lekarze już teraz powinni monitorować pacjentów pod kątem zaburzeń czynności nerek przed leczeniem iw trakcie leczenia oraz nie rozpoczynać leczenia u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.

  Pozytywne raporty z kliniki

  Remdesivir jest również używany na oddziałach intensywnej terapii w Niemczech. Lekarze czasami zgłaszają dobre wyniki. Terapia lekami przeciwwirusowymi może znacznie skrócić czas gojenia w niektórych grupach pacjentów. Lekarz Cihan Çelik, starszy lekarz chorób wewnętrznych i pulmonologii w Klinice w Darmstadt, poinformował Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), że Remdesivir może pomóc pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia. Ważny jest odpowiedni czas na rozpoczęcie terapii. Im wcześniej lek zostanie użyty, tym większy efekt. Remdesivir hamuje replikację wirusa - im niższe miano wirusa, tym większa szansa na sukces.

  ⚠️Çelik i jego koledzy nie stosują leku u pacjentów z niewydolnością nerek lub niewydolnością wielonarządową. W tym przypadku lek okazał się niekorzystny, według lekarza. Traktują je również kortyzonem, takim jak deksametazon.

  Gilead opublikował dodatkowe dane na temat remdesivir w połowie lipca. Dane obejmowały analizę porównawczą badania fazy III Simple Severe i prawdziwej retrospektywnej kohorty pacjentów z ciężkimi przebiegami Covid. Nowe wyniki potwierdziły przypuszczenie, że terapia lekami przeciwwirusowymi może skrócić czas hospitalizacji średnio o cztery dni. Gilead dąży również do poszerzenia zakresu wskazań dla dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią. Kilka dni po warunkowym zatwierdzeniu analizy programu współczucia wykazały, że 83 procent pacjentów pediatrycznych i 92 procent kobiet w ciąży wyzdrowiało do 28 dnia. W tych populacjach nie zidentyfikowano żadnych nowych działań niepożądanych remdesiviru. Następnie Gilead ogłosił rozpoczęcie globalnego, otwartego badania fazy II / III w celu oceny bezpieczeństwa, tolerancji i farmakokinetyki remdesiviru u dzieci.

  Przewodniczący Komisji Leków Niemieckiego Towarzystwa Lekarskiego, prof. Wolf-Dieter Ludwig. Był krytyczny wobec ograniczonej zgody na leczenie osób cierpiących na koronę. „Nadal wiemy zbyt mało o skutkach ubocznych” - powiedział Ludwig the Tagesschau. Jedyne, co dotychczas pokazał remdesivir, to to, że skraca czas trwania choroby o cztery dni. „Ale powinno to być minimum powinno być tak, że pacjenci, którzy dostaną to na czas, są mniej poważnie chorzy ”.

  https://www.apotheke-adhoc.de/nachrichten/detail/coronavirus/remdesivir-zeigt-nutzen-und-schwere-nebenwirkungen-fluch-und-segen/ • Lek przeciwko HIV i Eboli teraz przeciwko kowid

  • Remdesivir został pierwotnie opracowany jako lek przeciwko Eboli, ale nigdy nie został zatwierdzony, ponieważ był niewystarczająco skuteczny przeciwko Eboli.

  W przypadku korony teraz może być inaczej, ponieważ wyraźne działania przeciwko koronawirusowi były wykrywalne w kulturach komórkowych. Pierwsze próby terapii klinicznej z aktywnym składnikiem, w tym w Hanowerze, przyniosły obiecujące efekty. Remdesivir nie może zapobiec przedostawaniu się wirusa do komórek, ale powstrzymuje namnażanie się wirusa w tkance płucnej. Ponieważ Remdesivir nie ma zezwolenia na lek, lekarze muszą składać wnioski indywidualnie do producenta i organu nadzorczego danego kraju związkowego. Może to zająć czas do sześciu dni. Światowe badania kliniczne powinny teraz wyjaśnić, czy Remdesivir rzeczywiście nadaje się do leczenia przeciwko Covid-19. Zaangażowane są również niemieckie kliniki: w Klinice Uniwersyteckiej Hamburg-Eppendorf, Klinice Uniwersyteckiej w Düsseldorfie i Klinice w Monachium Schwabing pacjenci mają być leczeni lekiem od początku kwietnia.

  • Lek na HIV o handlowej nazwie Kaletra łączy w sobie dwa tak zwane inhibitory proteazy: lopinawir i rytonawir. Był już używany podczas epidemii Sars w latach 2002/2003 i został zatwierdzony jako syrop lub w postaci tabletek do leczenia zakażenia wirusem HIV. Połączenie składników aktywnych hamuje działanie specjalnych enzymów, których wirus potrzebuje do namnażania. W przypadku Covid-19 można go stosować, gdy pacjent wymaga wentylacji. Jest to jednak zawsze decyzja indywidualna, w której lekarze muszą rozważyć potencjalne korzyści i możliwe skutki uboczne.

  ⚠Pierwsze badanie z udziałem 199 pacjentów z chińskim Covid-19 było rozczarowujące.

  https://www.ndr.de/ratgeber/gesundheit/Coronavirus-Medikamente-bei-Covid-19-,coronavirus572.html • @anka Opróżnianie starych magazynów... Nie poszło na Ebolę, to wypchnijmy teraz.


 • Patroni

  Skuteczność vs placebo xD
  Screenshot_20201012-183255 • @Cynamon i cała masa skutków ubocznych.Chca ten lek za wszelka cenę przypisać jakiejś jednostce chorobowej na której mogą zarobić krocie.Widziałaś ile jedna dawka kosztuje?

  Trump ich przechytrzył i na pewno im dziadostwo teraz za krocie odsprzeda.
 • Patroni

  @anka nie zamierzam Cię przekonywać ani bronić tego leku ale ludzie raczej nie zwracają uwagę czy coś im zaszkodzi czy nie. Możemy spytać @adrian1111 czy kiedykolwiek zdarzyło się żeby ktoś spytał go czy leki są bezpieczne. Skutki uboczne, jasne, praktycznie wszystkie go mają.
  Różnica między tym lekiem a HCQ jest taka że tam można polecieć z dawką i dostaje się objawy jak przy koronce plus ewentualna śmierć. Nie była testowana w innych szerokościach geograficznych niż endemiczne malari.
  Remdesivir też nie był testowany ale to raczej pochodna dosyć standardowych leków, nie ma problemów z dawkowaniem, efekt zależy od stanu zdrowia pacjenta przed leczeniem.a skuteczność to wiadomo xD
  Jak chodzi o szkodliwość to wrzucilabym go raczej między takie leki które możesz kupić w aptece bez recepty z tym że ten ma odpowiednią cenę(wiadomo dlaczego)
  Ciekawostką jest taka że Trump polecał HCQ. Teraz poleca remdesivir. Wygląda na to że to jest ten sam plan który nie wypalił przy HCQ. Ale wtedy musieli zmienić śpiewkę. Byli nieprzygotowani a okazało się że HCQ świetna u niektórych śmiertelna u innych. A teraz drugi raz wychodzą dokładnie z tym samym numerem. • @Cynamon Najgorsze jest to, że ufamy lekarzom bo to ich zawód i powinni się znać a oni nigdy nie mówią o skutkach ubocznych. Jak się leczyłam dostałam leki przeciwwymiotne ale nigdy ich nie wziełam jak przeczytałam w ulotce działania niepożądane

  "przymusowe, napadowe patrzenie do góry" !!!

  Masakra jaki to musi mieć wpływ na mózg... A lekarze jak cukierki to przepisują. Wydaje mi się, że są już bardzo znieczuleni i traktują ludzi jak haczyki na liście... w sumie nawet coś podobnego mi jeden lekarz powiedział 😜 Ale to już długa historia. Myślę, ze przez te perypetie z lekarzami ma takie podejście, ze wszystko biorę w wątpliwość... • Ten lek ma być stosowany u najcięższych przypadków.Nie podoba mi się to ponieważ uważam,że będą nim sobie śmiertelność podkręcać jak to było w przypadku HIV,Eboli,SARS,MERS i innych.Mam nadzieje że wkrótce jakiś lekarz w tej kwestii głos zabierze. Na razie to tylko dr Klaus Köhnlein się wypowiedział.


Log in to reply
 

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii