Regulamin Politechniki Wrocławskiej dotyczący COVID-19

• A tak oto rektor i dziekani na PWr łamią prawa wolności człowieka. Zakaz pożyczania przedmiotów osobistych, zakaz grupowania się na korytarzach oraz w salach, są również rozporządzania dotyczące ilości osób przypadających na m2 sali. Czasami równocześnie na jednych zajęciach może przebywać max 5 osób w sali, na ławkach są X przypominające o dystansie, rzeczy osobiste powinny być zgromadzone w sali w jednym miejscu, wyznaczonym przez prowadzącego, sala musi być wietrzona co godzinę. I oczywiście nakaz noszenia maseczek, nawet jeśli masz ciąg zajęć 6 godzin. Wykłady i seminaria odbywają się online, projekty i labolatoria stacjonarnie.

Zgodnie z ZW 72/2020 z dnia 16 września 2020 r. w sprawie wytycznych w zakresie funkcjonowania Politechniki Wrocławskiej oraz organizacji zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 w związku z utrzymującym się stanem epidemii wirusa SARS-CoV-2 Rektor Politechniki Wrocławskiej zarządza:
    Procedury ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa

1. Na terenie uczelni mogą przebywać jedynie osoby:
    1. bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną;
    2. które nie przebywają w domu z osobą odbywającą kwarantannę lub izolację w warunkach domowych;
    3. nie są objęte kwarantanną lub izolacją.
    1. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów pracownicy/doktoranci/studenci, powinni pozostać w domu, poinformować przełożonego / Dziekanat i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (teleporada), a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.

WYTYCZNE DOTYCZĄCE STUDENTÓW

1. Na zajęcia może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Nie mogą w nich uczestniczyć studenci, którzy są chorzy, przebywają w domu z osobą odbywającą kwarantannę lub izolację w warunkach domowych, albo sami są objęci kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
    2. Na zajęcia zabrania się przynoszenia zbędnych rzeczy. Zabrania się korzystania z telefonów komórkowych w trakcie zajęć.
    3. Rzeczy osobiste należy zostawić w miejscu, wskazanym przez prowadzącego zajęcia. Studenci zostawiając lub odbierając swoje rzeczy obowiązani są zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa (odległość od innych osób, zakrywanie ust i nosa).
    4. Czekając na wejście na zajęcia studenci powinni zachować odstęp minimum 1,5 m od siebie oraz mieć osłonięte usta i nos.
    5. Przed zajęciami studenci powinni zapoznać się z regulaminem pracowni w zakresie zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19 oraz podstawowymi informacjami dotyczycącymi możliwych sposobów zapobiegania zakażeniu koronawirusem.
    6. W budynkach Politechniki Wrocławskiej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Z tego obowiązku zwolnieni są studenci w trakcie wykonywania ćwiczeń przy jednoczesnym zachowaniu dystansu społecznego wynoszącym min. 1,5 m.
    7. Osoby mogą w czasie przerwy w zajęciach opuścić budynek, w którym odbywają się zajęcia lub przebywać na jego terenie, jeżeli zapewniona jest odpowiednia przestrzeń pozwalająca na przestrzeganie dystansu społecznego, określonego przepisami prawa, wynoszącego przynajmniej 1,5 metra od drugiej osoby.
    8. Przed rozpoczęciem zajęć ich uczestnicy powinni zdezynfekować ręce.
    9. Na zajęcia mogą wejść wyłącznie osoby z osłoną na usta i nos (maseczka jednorazowa lub wielokrotnego użytku, przyłbica w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).
    10. Należy zachować bezpieczną odległość od osób przebywających w pomieszczeniu (rekomendowane 1,5 m).
    11. Jeśli w zajęciach uczestniczą osoby wymagające pomocy osób trzecich, osoby te nie są zobowiązane do utrzymania dystansu. Asystenci osób z niepełnosprawnościami przebywający na terenie Uczelni lub uczestniczący w zajęciach są zobowiązani do przestrzegania zasad obowiązujących na Uczelni, za wyjątkiem sytuacji, kiedy ich przestrzeganie nie jest możliwe ze względu na obowiązki asystenckie.
    12. Każdy student zobowiązany jest korzystać z własnych przyborów/przedmiotów niezbędnych do sprawnej i skutecznej realizacji zajęć. Nie można pożyczać przedmiotów innych uczestników zajęć.
    13. Po zakończeniu zajęć należy zdezynfekować dłonie zgodnie z instrukcją.

Studenci i doktoranci, którzy w ciągu ostatnich 10 dni przebywali na terenie Uczelni zobowiązani są niezwłocznie przekazać na adres e-mail wskazany przez dziekanat informację:

1. o objęciu leczeniem zamkniętym;
    2. o objęciu kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych;
    3. o objęciu kwarantanną sanitarną (poza domem).

• @Natalia a dynie jak w Krakowie dla utrzymania odstępów tez macie😂?

• @Natalia u nas na PG na razie stacjonarnie mają tylko określone semestry (ja akurat 2 sem. II st. więc mam zdalnie), także nie wiem jak to wygląda. Ale jutro idę do dziekanatu to zobaczę jak sytuacja 🤔

• Mnie mega dziwi że studenci nie walczą z tą sytuacją. W sumie po to odesłano ich do domu na początku. Ale teraz? Przecież studenci macie umowę z uczelnią. Ja bym to skarżył. Jak uczelnia może wydawać dyplomy jeśli egzaminy pisane są zdalnie? Idiotyzm. Za pięć lat się okaże że pandemiczne dyplomy można podważyć.

• @konradakumulator co niektórym taki typ nauczania odpowiada ale są tacy co walczą i kierują sprawy do sądów.Pisalam nie dawno o tym😉⤵

https://warszawawpigulce.pl/studenci-szykuja-pozwy-chodzi-o-nauczanie-zdalne/

• PWR przechodzi na 100% nauczanie zdalne od 9.10 do 18.10. Później podejmą decyzję co dalej... Także nawet pełny tydzień nie minął i znów powtórka z rozrywki....

• Gdyby ktoś chciał zadać Rektorowi Politechniki Wrocławskiej pytania to zapraszam 🙂 Można wpisywać pytania dzisiaj do 18:00. Pytania od studentów i pracowników, ale myślę, że im więcej z naszej strony tym lepiej.
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfa5qXuLeqDaAcBiQMQkslm65QCb16XDyqaETCz7-Ezr0saAg/viewform

• "Drodzy Studenci!
    Ze względu na narastającą liczbę pytań związanych z funkcjonowaniem Naszej uczelni w bieżącym semestrze, zdecydowaliśmy się zorganizować otwarte spotkanie z JM Rektorem PWr prof. dr hab. inż. Arkadiuszem Wójsem.
    Już 14 października o godzinie 18:00 podczas spotkania w formie transmisji live na profilu Samorządu Studenckiego PWr, będziecie mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w tym spotkaniu! 😊
    Wasze pytania możecie przesyłać przez formularz pod linkiem: https://forms.gle/QaDY3Z4VUsYERLRW6
    "

• Podczas live z Rektorem PWr na funpagu Samorządu Politechniki Wrocławskiej zostałam zbanowana za zadawanie pytań. Cenzura, cenzura wszędzie, ahh cudownie ❤

• https://www.facebook.com/SamorzadPWr/videos/4552470228160098/ zapraszam, może zdążycie zrobić dym na czacie 😄

• O zadali moje pytanie, na jakiej podstawie zajęcia stacjonarne zostały zawieszone? Oczywiście poruszyłam kwestie prawne i wypunktowałam wszystkie paragrafy.
    Odpowiedź - ze względu bezpieczeństwa i lanie wody, ze względu na komfort psychiczny naszej kadry i oczywiście ze względu na rozporządzenia ministerstwa. A czy kurna jasna wie, że te rozporządzenia są nikonstytucyjne? Ja pierdziele....
    Hahahahaa

• Rektor się popłakał na wizji, studenci pocieszają rektora, wbijajcie na telenowele.

• @Natalia No załamana jestem to maja być rektorzy?Oni są zupełnie bez polotu,czego oni by chcieli człowieka nauczyć🤦‍♀️.

To płatna uczelnia?Wy za te wykładu płacicie?

• "Dzieci kochane moje!
    Palce mi już wysiadają od klepania w komórkę, więc napiszę Wam tu wszystko co wiem o nadchodzącym roku akademickim. PRZECZYTAJCIE UWAŻNIE DO KOŃCA!!!!
    Kwaterujemy od 28.09 do 02.10. Arkusz jest w linku. Stworzyliśmy go, żeby uniknąć tłumów pod akademikiem i w biurze.
    No i teraz w punktach najważniejsze zmiany, które Was czekają:

1. Nie będzie już trójek. Mieszkacie tylko w jedynkach i dwójkach. W dwójkach przede wszystkim pary, małżeństwa, rodzeństwa.
      2. W częściach wspólnych akademika obowiązuje Was noszenie masek!!!
    2. Całkowity zakaz odwiedzin i nocowania obcych osób w akademiku
      4. W kuchni i pralni mogą przebywać jednocześnie najwyżej 3 osoby
      5. Nie wolno Wam się odwiedzać w pokojach, ani grupować w częściach wspólnych
    3. O imprezach zapomnijcie! Każda pandemia kiedyś się skończy 🙂
      7. Przy każdym wejściu do akademika ubieracie maseczkę i dezynfekujecie ręce.
      8. Przed wejściem do kuchni również obowiązuje Was maska i dezynfekcja rąk.
    4. Do administracji przychodzicie wyłącznie w bardzo ważnych sprawach, których nie da się załatwić przez telefon
    5. Nie wolno Wam wchodzić, ani przebywać na portierni
    6. Płacicie wyłącznie przelewami. W wyjątkowych przypadkach dopuszcza się zapłacenie kartą.
      12. W każdym akademiku zostały wydzielone pokoje dla chorych, dlatego każdy przypadek gorączki czy innych niepokojących objawów ma być natychmiast zgłaszany. Do Izolatorium możecie zabrać swoje osobiste rzeczy, ale przede wszystkim telefon i ładowarkę.
    7. Nie wpuszczamy do akademika kurierów i dostawców jedzenia. Musicie schodzić na dół i odbierać sobie przed budynkiem"
      "Jeszcze dwie ważne informacje. Przy wejściu do akademika będziecie mieli mierzoną temperaturę. I druga gorsza: jeśli ktoś nie będzie przestrzegał zasad narzuconych nam przez MNiSW, Rektora i Sanepid, będzie wykwaterowany z akademika natychmiastowo. Więc jeśli ktoś się zdecyduje na organizację imprezki na piętrze, to niech się najpierw spakuje 🙂"

Tak UR akademiki. Współczuję studentom, którzy tam mieszkają. Kobitka to paranoiczka

• @Stefka napisał w Regulamin Politechniki Wrocławskiej dotyczący COVID-19:

7. Przy każdym wejściu do akademika ubieracie maseczkę i dezynfekujecie ręce.
    8. Przed wejściem do kuchni również obowiązuje Was maska i dezynfekcja rąk.

Ciekawe czy do toilet też trzeba i pod prysznic 😄

• @Natalia Zadbano o to żeby studenci nie wyszli na ulicę. Czemu niby on płakał ?

• @konradakumulator grają na uczuciach ludzi.To zdaje się wszystko zmanipulowane i podstawione marionetki.

• @Natalia informuj kiedy będzie następne takie spotkanie.Przygotujemy się na atak.Moze daj znać za wczasu na grupach facebookowych😉.

Widzialam jak ten głąb tłumaczył statystyki,człowiek z niby ścisłym umysłem,a udaje idiotę.Wcale się nie zdziwię że to jeden z członków tego systemu. Za komuny pełno takich agentów w środowiskach uniwersyteckich było.

• @konradakumulator wzruszył się, bo się martwi o zdrowie studentów i wykładowców. To jest nowy Rektor i jego pierwsza kadencja. Zapewne nie tak sobie ją wyobrażał.

• This post is deleted!

• No proszę, brawo! W końcu dotarło! Rektorzy przerywają falę milczenia!

81e9c909-2dcb-4899-8296-9d8551fea707-obraz

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii