Odciski palca w dowodzie

• Ledwo upowszechniły się telefony odczytujące linie papilarne, od razu niemal wprawadzają obowiązkowe odciski palca w dowodzie. Jakoś brzydko się to łączy z inwigilacją, kto obsługuje urządzenie. oczywiście niby nikt tego nie gromadzi, ale łapka w górę ten kto zagwarantuje że to co rejestruje telefon nie jest agregowane i analizowane. Kolejny kamyk do totalitarnej kontroli.

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/nowe-e-dowody-osobiste-beda-mialy-informacje-o-odciskach-palcow/kcj3txr?utm_source=fb_KS&utm_medium=social&utm_campaign=fb_redakcja&fbclid=IwAR1RrTzo2WxnMkhSrjqweuvawf6_43mtsnKbosWztKSwi5fzLiseNeMT-wc

• Biorąc pod uwagę moje zamiłowanie do historii kryminalnych akurat jesli chodzi o odcisk palca w dowodzie jestem za.
    Nie wiem jak mogłoby to bardziej inwigilacyjnie wpłynąć niż podsłuchiwanie rozmów itd. Myślę że płatności bezgotówkowe są bardziej niebezpieczne bo majac cała kase w banku podpadniesz i nagle pah! nie masz dostepu do swoich pieniedzy.

• @Czeko W niedalekiej przyszłości w sieci 5G będzie działać pełno urządzeń rejestrujących naszą działalność. idę o zakład że dojdą do tego bramki w metrze czy przy wejściach do urzędów lub do pociągu czytniki linii papilarnych. Już teraz jesteśmy oswajani z tym za pomocą smartfonów. Tylko dopóki jest to w naszym zakresie bez agregowania danych, to nie ma problemu, ale idę o zakład że nie bez powodu dają do dowodu. System punktowy z chin się kłania.

• Patroni

@wiegul

W niedalekiej przyszłości w sieci 5G będzie działać pełno urządzeń rejestrujących naszą działalność.

Ano tak będzie. Pytanie co mamy z tym zrobić? Większość czyli ludzie i firmy prą do tego aby te technologie wprowadzać.
    W przyszłości będzie pełno micro nadjników, w ścianach znakach drogowych, słupach, wystawach sklepów i będą pełniły różne funkcje, szpiegowskie także.
    Wcześniej myślałem, że taki system punktowy z powodów kulturowych i ideologicznych nie ma racji bytu w Polsce czy europie ale widzę, że rzady i ludzie tak panikują, że sami się pchają w takie coś i jeszcze będą z tego zadowoleni.

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii