W czym robicie pranie? eko proszki vs standardowe

• Patroni

Jak w temacie czyli w czym pierzecie swoje ubrania pościel itd. Wiadomo jak to jest z tymi wizirami, hajzerami i nnymi persilami, sama chemia no i "wypiorą wszystko prócz kieszeni':) Szukam czegos co bedzie w miare naturalne ale i skuteczne. No zeby nie szkodziło pralce.
    Nie jestem fanka jakis orzechow piorących czy innych cudów, ale jak znacie jakies fajne przepisy na domowej roboty proszek do prania to chetnie poczytam;)

• Poczytaj o boraksie 😄

• Nie polecam prania szarym mydłem,zrobi Ci takie osady i zatka pralkę.W tropikach bardzo mało jest pralek z ciepła woda.Pierze się głównie na zimo.Jak dostaniesz pluskiew to masz duży problem jak nie ma nigdzie suszarki i pralki.Pralki te są podobne do naszych frań często w połączeniu z wirówką.One w tym klimacie najdłużej działają.W takich zwykłych elektronika po roku siada.Sa zrobione prawie w 100% z plastiku także ciężko użyć w nich wrzątku.Po miesiącach ręcznego prania mydłem rzeczy są szare,ale mam na to sposób.Zagotowuję jak gdzieś można wodę i zalewam wrzątkiem wtedy tak szybko te bawełniane nie szarzeją i plamy lepiej schodzą zwłaszcza jezeli chodzi o bieliznę.Nie mogę nosić syntetyków jeżeli chodzi o bieliznę.To taki moj trik😉.

• Patroni

@Aurea Wlasnie póki co to mam taki mix z boraxu i sody ale szukam czegos lepszego;)
    @anka z szarym mydłem mam taki problem ze wiekszosc z nich tez ma jakies gunwo w sobie. I jeszcze ten problem z rozpuszczaniem w pralce.

Niektorzy polecaja płatki mydlane ale zetrzec na tarce mydło to sobie sama xD problem z tym ze nie wiem jakie bedzie najlepsze. A te płatki mydlane to wydaja mi się jakimis odpadami.

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii