Historia świata i pochodzenie polaków

• To tylko część 1, jest tego więcej

• @queer1973 o to prawie 4 godziny, fajnie by napisać mniej więcej jakiś ciekawostek z tego etc. inaczej nikt tego nie obejrzy a temat zostanie zapomniany.

• @baku Przede wszystkim to jest o tym jak historia została zakłamana, germanie czy goci to nie niemcy tylko nasi przodkowie. Byliśmy ponoć największym imperium na świecie a amazonki to także ponoć nasze pra pra.... przodkinie. No i ogólnie wywodzimy się z rejonów Persji. Jest też mowa o tym, że co 676 lat wydarza się jakiś kataklizm na naszej planecie.

• @queer1973 no tak na dobrą sprawę to każdy z nas ma w sobie cząstkę pierwszego babilońskiego murzynka 😉
    Kiedyś kumpel mi żądał dobre pytanie, jak daleko możemy sięgać historią pochodzenia aby określić kim jesteśmy ?

Wracając do tematu, jak mówi stary cytat, historię piszą zwycięzcy oczywiście.

• @baku Dla mnie jest to podejście z pozycji przegranego. To, że ktoś nazwie czarne białym to nie znaczy, że czarne stanie się białym, przynajmniej nie od razu, ale jak to mówią: kłamstwo powtórzone tysiąc razy stanie się prawdą.

• Patroni

@queer1973 Dla mnie to jest ciekawe co mówi Lalak o chronologii, ze wychodzi na to ze wiemy jeszcze mniej niz się nam wydaje.

Podobne tematy porusza Carneval na tym drugim kanale, tez w ciekawy sposob ale widać ze wiekszosc rzeczy jest sciagnieta od Lalaka i to w taki rażący sposob, bez zadnych linkow itd ze mnie to odrzuca.

Fakt historie pisza zwyciezcy i jak widac nadal są. Baku ma racje piszac o tym sięganiu wstecz pamięcią. Według mnie to tez niesie ze soba zagrozenie podziału na 'my i oni". A co jesli okaze sie ze genetycznie nalezy się do "onych?":D

• Patroni

A tak na marginesie zawsze mnie dziwilo jak wygladaly historycznie stroje i fryzury. I jeszcze jestem w stanie uwierzyc w dziwactwa w wygladzie kobiet to absolutnie nie umiem tego wytłumaczyc u mężczyzn. Nie wiem jakim cudem cos takiego jak peruka allonge weszła do uzycia. Tzn znam oficjalna wersje ale cos mi sie tu nie dodaje.
    Kobiety moga wytrzymac pewne niewygody stroju i fryzury ale mezczyzni? Grzejaca w głowe peruka, makijaz na twarzy (wtf a co z zarostem?), opięte gacie. A podania historyczne utrzymuja ze peruki nosili faceci w całym przekroju spoleczenstwa (oprocz najbiedniejszych ofc)
    W głowie mi sie nie miesci ze normalny zdrowy facet załozyłby to sobie na głowę bo taka moda.
    No własnie zdrowy...
    A co gdyby nie miał włosow? Tutaj wyjasniałaby teoria o jakis cyklicznych katastrofach, np upadek na ziemie jakiegos radioaktywnego kawalka skaly czy cos. Bo wypadanie wlosow wlasnie kojarzy mi sie z choroba popromienna.
    Albo makijaz który miałby zasłaniac slady po chorobie przy której wystepuja owrzodzenia badz zostaja blizny typu ospa.

Nie powiem ze jestem all in za teoriami Lalaka aleeee pewne puzelki naprawde pasuja;) pobrane

• Patroni

@Cynamon no zdrowo te ludzie nie wyglądali wtedy, masz ty racje. A te peruki i te stroje, myśle mało ze śmiechu nie poumierali w czasie studiów z tego tematu. Ja tez nie kupuje bajki o modzie.
    Żadna normalna osoba by tego nie kupiła. Może to po prostu byli zdegenerowani arystokraci tak jak dziś masz deBilla Gatesa.

• @Cynamon nie myto sie wtedy, to nie było modne wśród arystokratów.Wielu się w ten sposób umartwiało pokazując swoją religijność.Peruki wzięły się też przez wzgląd na wszy i pchły.Ludzie,którzy je nosili w większości mieli zgolone przyłbicę. Nie trzeba było wtedy dbać o żadną higienę zakładało sie to coś i heja,mysle,że to marzenie nie jednego żelowego macho😂.

Do tego dochodzi rozpusta,używki,o lekach jakie wówczas typu rtęć stosowano nawet nie wspomnę. Stroniono od słońca a żeby to jacze bardziej podkreślić to stosowano puder.Dzisiaj tego typu zachowań nie trzeba daleko szukać.Powiem tylko Azja gdzie Japonia i Korea Płd.w tym przodują. Preuki, pudry, zero opalenizny, restrykcyjne diety i przebieranki są obecne u bi płci.

• @anka Jednym z objawów zatrucia rtęcią jest wypadanie włosów. W 18ym wieku mieli świra na punkcie nerwów (jak dziś z genami) i uważano, że najlepszym na nie panaceum jest właśnie rtęć 😃
    W Anglii szalał Dr Rtęć - Dr Cheyne, który najpierw aplikował rtęć, a jak człowiek już dogorywał, kazał odstawiać mięso i wychodziło, że człowiek wraca do zdrowia... Wykończył w ten sposób pisarza Richardsona.
    Wege nie było wtedy w Anglii jeszcze tak popularne, ale we Francji za sprawą Rousseau sprawy potoczyły się szybciej (stąd ślimaki i żarcie żab, stąd upodobanie do sałat). Najbardziej krwiożerczy pikadorzy z Rewolucji Francuskiej to byli ludzie niedożywieni na wege...

• Patroni

@Anna

ale we Francji za sprawą Rousseau sprawy potoczyły się szybciej (stąd ślimaki i żarcie żab, stąd upodobanie do sałat). Najbardziej krwiożerczy pikadorzy z Rewolucji Francuskiej to byli ludzie niedożywieni na wege...

oooo to ciekawe, muszę doczytać. Czy masz coś wiecej na ten temat?

• @robertrobson "Bezkrwawa rewolucja" Tristam Stuart 😃
    Niedługo będę miała gotowy tekst "Zranieni w swojej męskości" na podstawie właśnie tej bukwy i vlogów z judupa.

Gadałam ze znajomym i okazało się, że po lekturze doszłam do tych samych wniosków, co prof. Karoń. Chodzi o retorykę wegańską, która karmi się tymi samymi epitetami, co... Może zgadnijcie. Podpowiem, że chodzi o 20y wiek.

Log in to reply

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii