Dokument "Zarabianie na strachu" - biznes podczas świńskiej grypy (ARTE / NDR 2009)


 • 20 października 2009 niemiecka telewizja ARTE wyemitowała dokument oparty na faktach pt."Zarabianie na strachu".

  Po ogłoszeniu pandemii przez WHO w 2009 r. rozpoczął się szał związany z kupowaniem leków. Rządy na całym świecie gromadziły środki przeciwko grypie i zamawiały miliardy dawek szczepionek. Leki przeciw grypie, których działanie było wątpliwe oraz szczepionki, które nie zostały odpowiednio przetestowane.

  Nie tylko farmakolog Dr. Peter Schönhöfer podejrzewał, że ​​świńska grypa to jedynie inscenizacja przemysłu farmaceutycznego: „To jest zasada marketingu farmaceutycznego, którą tu przyjęto. W rzeczywistości przemysł farmaceutyczny może dobrze sprzedawać swój produkt, gdy ludzie się boją i obiecują, że oferta producenta ich uratuje ”.

  Nie dziwi wpływ przemysłu farmaceutycznego na politykę i władze. Przykłady, w których duże firmy farmaceutyczne wywierały bezpośredni wpływ na decydentów politycznych, ministerstwa i władze, są rażące.W ten sposób podjęto decyzje na korzyść branży. Płatni recenzenci, kupieni eksperci, wpływowi politycy - niezależne decyzje nie wydają się być czymś oczywistym w systemie ochrony zdrowia.Dokument ten ujawnia powikłania między polityką a biznesem.

  Dodam tylko, że Polska wówczas jako jedyna na świecie miała jaja i nie dała się w to wkręcić. Nie kupiła ani jednej dawki szczepionki.

  Film w j.niem.:

  -scenariusz pokrywa się co do joty z tym co mamy teraz.Pytanie dlaczego tego nikt w DE nie pamięta?

 • Patroni

  Ja znam wersję że Polski nie było stać na szczepionki 😄

  "Czasy kiedy biedni stajo się bogaci, a bogaci stajo się biedni"

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii