Sytuacja na Białorusi, wojna w europie, łukaszenka, nato, putin

 • Patroni

 • Patroni

  A polska już 50 mln plnów rzuciła na pomoc... Nie mamy swoich kryzysów tylko w czyjeś podwórko wielce się musimy wpierdalać


 • Do wojenki potrzebne są wojska😉
  Rozmieszczenie wojsk, takie coś mi się napatoczyło:

  190CFA2D-732C-419A-8F62-BFC72BF1666B


 • 24 sierpnia 2020

  Po południu odbyła się rozmowa telefoniczna☎️ Aleksandra Łukaszenki z Władimirem Putinem.

  Prezydenci omówili sytuację na Białorusi i obwodzie zewnętrznym, zwłaszcza w kierunku zachodnim‼

  Ponadto przywódcy rozmawiali o walce z koronawirusem. W tym duchu prezydenci uzgodnili, że obywatele Białorusi dobrowolnie wezmą udział w trzecim etapie prób szczepionki na koronawirusa produkowanej w Rosji. Białoruś będzie pierwszym krajem, który otrzyma tę szczepionkę.

  Artykuł w j.rosyjskim zawiera nagranie 🎥z TV białoruskiej:
  https://www.tvr.by/news/obshchestvo/a_lukashenko_i_v_putin_obsudili_situatsiyu_vnutri_nashey_strany_i_na_vneshnem_konture_/

 • Patroni

  @anka Ogolnie to miałam przemyslenia na temat stanowiska pl takie jak Braun i troche skisłam jak usłyszałam jego porównanie;D Skąd on to bierze ja nie wiem;D
  Najwiekszy krzykacz o sprawiedliwosc na Białorusi i przeciwko tyrani to Polska.😂 No litosci.
  A czym się różnimy? Skąd mam pewnosc ze wybory u nas nie były sfałszowane?

  Ogólnie to cała heca zaczęła się u nich od strajków i protestów. A co ważne na Białorusi nie ma konstytucyjnego prawa do strajków wiec są one nielegalne i są wykroczeniem.
  (w sumie u nas przedsiębiorcy tez nie mogli strajkowac bo wg kowidowego rozporzadzenia zgromadzenia były nielegalne. Ale co tam, u nas nie ma zadnej tyrani. Skądże:)

  Co do samych protestów są oczywiste wątpliwosci czy nie były one sterowane. Fajne video nagrał Carneval gdzie pokazuje ze takie "inscenizacje" nie dzieją się spontanicznie tylko musiały byc koordynowane. Do myslenia daja tez napisy po angielsku.
  Na pierwszych protestach nie było widac ludzi w maseczkach, ale obejzalam relacje z niedzielnego i juz było sporo. pobrane bialorus-protesty-nie-ustaja-demonstranci-domagaja-sie-rezygnacji-prezydenta-aleksandra-lukaszenki

 • Patroni

  Kolejny wątek to niedzielny przylot Łukaszenki helikopterem i paradowanie z karabinem. Był głosno komentowany i krytykowany w mediach jakoby Łukaszenka postradał rozum i groził prostestujacym. Moim zdaniem wygląda to na przekaz do zachodu w stylu "Trzymajcie sie z daleka bo jak nie to jestesmy przygotowani na odpowiedz zbrojna"

 • Patroni

  Następna była awantura o balony które "nielegalnie" wwleciały z Litwy na terytorium Białorusi.
  https://wyborcza.pl/7,75399,26235944,wojskowe-smiglowce-lukaszenki-udaremnil-lot-balonow-z-litwy.html


 • @Cynamon Konfa od początku o tym gadała ale krzykacze i TV inna prawde głoszą.Mi do myślenia wiele dało nie uznanie Łukaszenki przez UE i przeanalizowanie pierwszych dni wybuchu II wojny.

  Polecam odswieżyc sobie ten temat😉.

 • Patroni

  @anka Tak, widac ze cos sie dzieje bo w mediach robi się niezłą zawieruche i dezinformacje w temacie zeby ludzie nie wiedzieli co myslec i kogo słuchac.

  Nawet mozna jeszcze troche wczesniej. Według mnie identyczna sytuacja. Tylko mniejszosc polska z białorusi a nie z czech.
  Jak slysze ich gadanie o powrocie ziem rdzennie polskich z białorusi to mi sie ulewa.

  https://dzieje.pl/aktualnosci/rocznica-wkroczenia-wojska-polskiego-na-zaolzie

 • Patroni

  I jeszcze jeden temat. Jakis czas temu mówiło się o masowym wykupywaniu ziemi i nieruchomosci przez Zydów na Ukrainie. Były różne spekulacje, że chca tam utworzyc nowy Izrael i te sprawy.
  Ale patrząc na wiadomosci bieżące i dodając sobie co nieco wychodzi mi taka sytuacja. Sprytne żydostwo mając swoich ludzi wysoko na szczeblach różnych organizacji dowiedziało się insajderskich info o lokalizacji planowanych działan zbrojnych.
  Oni już to maja przecwiczone (patrz IIws) ten cały antysemityzm z reparacjami które dostają do dzis. Wiec wymyslili że się tam obkupią w zblizonych lokalizacjach a jak im działania wojenne uszkodzą (celowo uzywam tego słowa) dobytek to bedzie płacz ze antysemityzm i kasa znowu bedzie płyneła przez kolejne 100lat.


 • Kto pociąga za sznurki i soi za niepokojem na Białorusi?

  To, że pani Tichanowskaja była i jest tylko pozorowaną kandydatką na prezydenta Białorusi, powoli staje się jasne nawet w prasie i telewizji.

  Ale kto faktycznie stoi za protestami i kto tak na prawdę jest wspierany przez Zachód i typowany na następcę prezydenta Łukaszenki?

  Czy słyszałeś kiedyś nazwisko Waleri Zepkalo?

  Nie? To może się zmienić w ciągu najbliższych kilku miesięcy, bo to on właśnie wydaje się być tajnym szefem opozycji przeciwko Łukaszence.

  Tichanovskaya to tylko marionetka

  Tichanovskaya, okrzyknięta przez zachodnie media zwycięzcą wyborów, nie ma własnych ambicji na urząd prezydenta i nigdy ich nie miała. Nigdy nie chciała być prezydentem tego kraju. Jej mąż był jedynie kandydatem na prezydenta, został aresztowany kilka miesięcy temu.Do końca nie wiadomo czy w zaaranżowanych okolicznościach, czy za rzeczywiste przestępstwa w tej chwili nie ma to znaczenia. W każdym razie jako kandydatka zastępowała swojego męża.

  Gazeta „Der Spiegel” po raz pierwszy wyraźnie przekazała to, co od dawna było znane w rosyjskojęzycznych mediach. Pod hasłem „Białoruś - Tichanowska nie chce startować, jeśli są możliwe nowe wybory”, można przeczytać:
  „Nie planuję sama brać udziału w wyścigu” - tak mówi liderka białoruskiej opozycji Tichanovskaya o ewentualnych nowych wyborach. Jej mąż, na którego miejscu początkowo stała, też nie jest nimi zainteresowany ”.

  Ani ona, ani jej mąż nigdy na poważnie nie zamierzali przewodzić Białorusi jako głowa państwa. Byli jedynie kandydatami dla zmyłki. W niemieckich mediach można również przeczytać, że Tichanowskaja startowała w trzyosobowym zespole.

  Brzmiało to bardzo fajnie: trzy kobiety przeciwko „ostatniemu dyktatorowi w Europie”.

  W tym trio ważna jest Veronika Zepkalo, żona Valeri Zepkalo.Każdy, kto kiedykolwiek oglądał przemówienie Tichanovskiej, wie, że nie miała ani programu, ani nie potrafiła swobodnie się wyrażać.

  Kim jest Valery Zepkalo?

  Zepkalo to stary towarzysz Łukaszenki. Był w drużynie wyborczej Łukaszenki, kiedy po raz pierwszy kandydował na prezydenta w 1994 roku i wygrał wybory. Później był m.in. ambasadorem Białorusi w USA. Tam zaczął interesować się firmami informatycznymi i przekonał Łukaszenkę do stworzenia szczególnie korzystnych warunków dla branży IT na Białorusi.

  Założono „park IT” z Zepkalo jako dyrektorem, który odniósł duży sukces.

  ‼️Mało kto wie, że tak ważne firmy IT jak Wargaming.net, Maps.me i Viber pochodzą stamtąd lub mają tam swoje siedziby‼

  W 2017 roku doszło do sporu między Łukaszenką a Zepkalo,w wyniku czego Zepkalo stracił stanowisko dyrektora parku IT. Krążyły różnego rodzaju plotki o nieprawidłowościach w jego pracy, o przepływach pieniężnych i kwestiach podatkowych. Nic takiego jednak nigdy nie zostało mu udowodnione. Początkowo Łukaszenko miał go osłaniać, potem jednak doszło do rozłamu i Łukaszenko go zwolnił.

  Zapkalo chciał startować z Łukaszenką w wyborach w 2020 roku, ale komisja wyborcza odrzuciła jego kandydaturę, rzekomo z powodu nie wystarczającej liczby podpisów. Plotki o poprzednich skandalach zrobiły resztę więc wyjechał on z kraju pod koniec lipca. Przekroczył otwartą granicę między Białorusią a Rosją, która nie jest bardziej kontrolowana niż granice w UE sprzed czasów korony. Później usprawiedliwiał to stwierdzeniem, że miał niby zostać aresztowany na Białorusi i mógł uciec jedynie przez niekontrolowaną granicę z Rosją.
  Zabrał ze sobą dzieci natomiast jego żona została na Białorusi i dołączyła do Tichanovskaya.

  Zepkalo w Warszawie

  Zepkalo bardzo aktywnie działa również w Warszawie. W wywiadzie na lotnisku w Kijowie, kiedy wyjeżdżał, wezwał Zachód do uznania Tichanovskaya prezydentem.

  ‼️Po przyjeździe do Warszawy natomiast spotkał się z polskim ministrem ds. spraw zagranicznych i rozmawiał o utworzeniu „Polsko-Amerykańskiej Fundacji” mającej wspierać finansowo opozycję na Białorusi. Fundusz,który miał zrekompensować strajkującym białoruskim pracownikom utratę zarobków‼

  Został wtedy przyjęty przez Przewodniczącego Sejmu RP, gdzie dyskutowano o nie uznaniu wyborów, uznaniu Tichanovskaya prezydentem i „pomocy finansowej dla białoruskiego społeczeństwa”.
  Zepkalo robi wszystko, aby Zachód uznał Tichanovską prezydentem. Pomimo tego, że ona sama tego nie chce, a jej mąż również się wycofał. Bardzo łatwo więc się można domyślić, kto będzie kandydował na prezydenta w nowych wyborach, które Tichanovskaya chce zorganizować i kogo poprze. Dla przypomnienia: żona Zepkała odgrywa kluczową rolę w sztabie Tichanowskaja.

  W wywiadzie Zepkalo wyraźnie wezwał do „scenariusza wenezuelskiego dla Białorusi”, czyli uznania wspieranego przez Zachód prezydenta tymczasowego Tichanovskiej, tak jak Zachód uznaje przywódcę zamachu stanu Guaido w Wenezueli:
  „Sytuacja w Wenezueli, gdzie są dwa rządy, prawdopodobnie rozwinie się inaczej niż na Białorusi. Ale taki precedens został ustanowiony i w zasadzie jest to możliwe ”.

  Geopolityka

  Oczywiście nacjonaliści na Białorusi stanowią niewielką mniejszość. Ale byli też na Ukrainie i Majdanie. Fakt, że białoruska opozycja, składająca się z marionetki Tichanovskaya i przypuszczalnie szarej eminencji Zepkało, sympatyzuje z tymi żądaniami nacjonalistów, powinien już dać nam do myślenia.

  Wsparcie Zachodu dla tych sił przywołuje bezpośrednie wspomnienia Ukrainy, gdzie na Majdanie pod koniec 2013 roku wszystko zaczęło się równie nieszkodliwie, jak teraz w Mińsku.

  Gdzie stoi dzisiaj Ukraina?

  Łukaszenko i rosyjscy analitycy postrzegają wydarzenia w Mińsku nic innego jak próbę dalszego oddzielenia Rosji od sąsiadów, jak co już miało miejsce w przypadku Ukrainy i Gruzji.

  Bliskie powiązania i otwarte poparcie Zachodu dla tej opozycji potwierdzają ostrzeżenia Łukaszenki i rosyjskich analityków, a spojrzenie wstecz na Majdan i Saakaszwilego, którzy sprawowali wówczas również urząd w Gruzji, nie każą nam oczekiwać niczego dobrego.

  W obu przypadkach była potem wojna.

  Nie trzeba lubić Łukaszenki, ale nawet on jest mniejszym złem dla Europy, a zwłaszcza dla Białorusinów w obliczu zdaje się jedynego alternatywnego scenariusza, takiego jaki widzieliśmy na Ukrainie i Gruzji, i nowej wojny.

  Artykuł j. niem.
  https://connectiv.events/wer-zieht-die-faeden-hinter-den-unruhen-in-weissrussland/

  -mega artykuł i rozkmina, z całego serca ❤️polecam, polska sponsoruje tą cała zawieruchę na Białorusi


 • @Cynamon debil WC tez o tym mówił i namawiał w radiu Wnet do grabienia ziemi i najlepiej włączenia Białorusi do Polski🤦‍♀️.

 • Patroni

  @anka Ogolnie z tej mapki rozlokowania wojsk wyglada ze przewidywane tereny pod dzialania to malopolska i podkarpackie.


 • Na Białorusi nie ma covida i nie będzie !!
  Falszywy obraz Łukaszenki niszczy nasz dialog z tym krajem. Polskie dziedzictwo kulturowe, które znajduje się na terenie Białorusi jest zadbane, w muzeach można znaleźć stroje husarii polskiej. Odnowione cmentarze polskich Powstańcòw. Nie ma żadnych ideologi, kraj lepszy pod względem kulturowym, rząd nie pozwoli na zachowania i ideologie niszczące białoruskie społeczeństwa. To co w telewizji jest pokazywane na Łukaszenkę to świństwo PoPiSS - owskie. Z kanałami Tvn i Tvp włącznie.


 • Polecam ponieważ pan bardzo dobrze wyjaśnia sytuacje na Białorusi.


 • ⚠️Dzieje się‼

  Szczyt głupoty w wydaniu polskich władz oraz mediów. Polsat właśnie donosi, że zatrzymano konwój z Polski dla protestujących na Białorusi.

  MSZ jest oburzone i zamierza interweniować‼Fuck!!

  Polshit za bardzo nie zdradza, co tam wiozą, ale raczej nie są to żadne maski i rękawice, tylko jedzenie, gdyż poniżej wspominają coś o zamkniętych stołówkach. Łukaszenka może bardzo łatwo rozegrać tych półgłówków, gdyż oni przyklaskują jego twierdzeniu, że wirus zatrzymał się przy granicy polsko-białoruskiej i problemu w tym państwie nie ma.

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-08-27/bialorusini-nie-wpuscili-konwoju-z-pomoca-humanitarna-z-polski/?ref=aside_najnowsze

 • Patroni

  @anka nastepny bedzie konwoj z wolontariuszami nato ktory tez ostrzelaja, ktos.zginie I bedziemy w punkcie bez.odwrotu.

  A ja sie pytam co robi litwa? Bo nie.rozumiem ich taktyki
  https://wiadomosci.onet.pl/politico/bialorus-unia-europejska-za-bardzo-zwleka-ze-wsparciem-mowi-litwa/df2g7zl

 • Patroni

  I jeszcze tu. Lukaszenko mowi wyraznir o tym co jest planowane. O czolgach samolotach itd. O tym kto za tym stoi. Takich rzeczy nie mozna sobie mowic ot tak, bez konsekwencji. Mowi o rozbiorze bialorusi.
  Gra w otwarte karty bo wie ze to I tak sie wydarzy

  • Planują to wszystko i zarządzają USA, a Europejczycy przygrywają. Tak powiedzieli - tak zrobią. Utworzono specjalne centrum pod Warszawą. Kontrolujemy, wiemy, czym się zajmuje. Zaczęli szczękać gąsienicami. Wiecie, kiedy obok jest niespokojnie i czołgi zaczynają się przemieszczać i samoloty latać, to nie jest to przypadkowe - oznajmił prezydent Białorusi.

  • Postawili sobie za cel odcięcie tego terytorium – grodzieńskiego; wywiesili tam już niedawno polskie flagi – mówił dalej Łukaszenko. - Ojczyzna jest zagrożona. Nie możemy żartować, tym bardziej że to nie chodzi o słabe wojska, lecz o NATO – kontynuował Łukaszenko.
   .https://wiadomosci.onet.pl/swiat/aleksander-lukaszenko-w-polsce-mysla-o-odebraniu-grodna/dt3vvg4


 • Putin zapowiada, że Rosja jest gotowa do interwencji na Białorusi

  „Mamy zobowiązania wobec Białorusi" i obiecał: - "Rosja je wypełni”.

  Chodzi tu o zapisy w układzie o powołaniu Państwa Związkowego Białorusi i Rosji oraz punkcie 4. układu ODKB (Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym), zgodnie z którymi Rosja jest zobowiązana do udzielenia pomocy sąsiadowi „w obronie suwerenności i w obronie stabilności”.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26246062,putin-zapowiada-ze-rosja-jest-gotowa-do-militarnej-interwencji.html


 • UE nakłada sankcje na otoczenie Łukaszenki. Na liście brakuje samego przywódcy

  https://wyborcza.pl/7,75399,26250037,ue-naklada-sankcje-na-otoczenie-lukaszenki-na-liscie-brakuje.html

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii