MY jesteśmy drugą falą - demonstracja w Warszawie i Berlinie

• Dorzucam sie 😄
    20200912_115618 20200912_135545 20200912_115700
    Pierwsze zdjecie to...wiadomo kto 🙂

• Kochani, organizujemy grupę na 19tego września 💪 bo w Londynie odbędzie się legalny protest!!!

Marsz odbywa się pod nazwą
    Jednoczmy się dla Wolności

Na protescie będą lekarze, pielęgniarki i wiele innych osòb ze świata medycyny, ale też ludzie ze światka "celebrytòw" 😎
    Dzisiaj dostałam info od Kate że protest jest jak najbardziej aktualny 🙂
    Dla wszystkich chętnych, zapraszajcie znajomych do tej grupy i kontaktujemy się tutaj w ramach organizowania jak najwiekszej grupy polakòw na obczyznie 🇵🇱
    To szansa dla tych z nas, ktòrzy nie mogą uczestniczyć w marszach w Polsce.
    Szansa by pokazać naszym rodakom że jesteśmy z nimi sercem i duszą wspierając nawet z najdalszych zakątkòw świata ❤
    Justyna Walker

Link do grupy
    https://www.facebook.com/groups/349991846125937/?ref=share

• Patroni

Nadzieja umiera ostatnia.
    119513383_3348249365220662_5602263328348013096_o
    Jakie są Wasze przemyślenia po warszawskim proteście? Mam bardzo mieszane odczucia. Wciąż jest nas walczących z tym wariatkowem mało, zbyt mało. Większość ludzi już nie wierzy w zabójczość kowida, jednak wolą się nie wychylać lub zajmowac swoimi sprawami. Nie wiem co sie musi stać, żeby ruszyć ich serca, na jakie nieszczęscie jeszcze czekają. Podłamana jestem i z trwogą spoglądam na datę 16/09. Zastanawiam się jak można działać inaczej jeszcze. Informować niewolników i co dalej?
    119218000_3266251273422531_6418432567421984829_o Myślicie, że ma sens np. pisanie do posłów z prośbą o zapoznanie się z treścią tego bandyckiego projektu i przemyślenie scenariusza, jaki nas wszytskich bez wyjątku czeka w przypadku przyjęcia tej ustawy? Takie są ponoć realia, że posłowie rzadko kiedy wiedzą nad czym głosują, bo głosują pierdyliard rzeczy na jednym posiedzeniu, a każda ustawa ma milion odnośniczków, załączniczków i zmienia inne zapisy...bla bla. A może dzwonić do nich? Nigdy, przenigdy nie dostałam zwrotki na żadne pismo, jakie wysyłałam do polityka, pewnie nie czytaja tego. Ma to sensu w Waszej opinii? Może jakies inne pomysły?
    12/09 przyjechało sporo osób z całej Polski i spoza jej granic. Weekend rządzi się swoimi prawami, ale w środku tygodnia ludzi będzie duuużo mniej. Burzowe chmury zbierają się nad Polską. Jeśli to przepchną to szybko pójdziemy scenariuszem australijskim, jeśli nie gorzej. Warszawiacy powinni tym razem wspomóc nas w tej batalii bardzo, a nie kulić ogonki w domach, ale jak będzie...dobra, ja już tutaj nie chce snuć czarnowidztwa.

• @Jaga u nas robią protest pod domem Piechy ktory podobno współuczestniczyl w pisaniu tej ustawy jak dobrze zrozumialam. Wiem że ludzie organizuja się żeby i w środę jechać ppd sejm. Jak zrobimy raban to myślę że wiecej posłów sie przyjzy tej ustawie ale jest ona na tyle naglosniona chociażby przez konfederacje że myślę że sobie zdają inni politycy z tego sprawę.

• Patroni

@Czeko
    Tak, Piecha był wnioskodawcą tego projektu legalizacji dziczy w Polsce. Jutro rzeczywiście jest protest niby o15, ale wiem, że ludzie chcą przywitać posłów pod sejmem przed 9 rano zanim się obrady zaczną. Ja nie dam rady być fizycznie, choć serce mi się łamie z tą świadomością, że przyjdzie garstka ludzi. Pewnie mały procent z niedzielnej frekwencji.

• Patroni

Wrzutka z profilu pani Joanny Korbel:
    "Poniżej wzór pisma w sprawie poselskiego projektu ustawy, potocznie - o braku odpowiedzialności urzędników za przestępstwa popełnione w imię zwalczania zarazy, adresowany do posłów wnioskodawców (wszyscy są wymienienie w treści pisma).
    Trochę mnie to kosztowało aby je napisać. Proszę korzystajcie z niego . Najlepiej wydrukować takie pismo, zaadresować do odpowiedniego posła w Waszym okręgu wyborczym, a także do

• Marszałka Sejmu RP, Elżbiety Witek, Warszawa
    • Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Warszawa
    • Prezydenta RP dr Andrzej Dudy, Warszawa
    • Polskiej Agencji Prasowej, prezes Wojciech Surmacz, Warszawa
    • TVP, TVN, TV Polsat News, TV Trwam
    • A/a -
      Wysyłacie najpierw do PAP, a następnie do wszystkich pozostałych.
      XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
      Imię i Nazwisko wnioskodawcy
      Adres...................................... Miejscowość, dn.14.09.2020
      Pan/ Pani Poseł (tutaj wybrać posła ze swojego okręgu wyborczego, podani poniżej posłowie to posłowie wnioskodawcy tej haniebnej ustawy)
      Waldemar Andzel; (-) Jan Krzysztof Ardanowski; (-) Ryszard Bartosik; (-) Barbara Bartuś; (-) Joanna Borowiak; (-) Waldemar Buda; (-) Lidia Burzyńska; (-) Kazimierz Choma; (-) Przemysław Czarnecki; (-) Anita Czerwińska; (-) Zbigniew Dolata; (-) Przemysław Drabek; (-) Jan Duda; (-) Jarosław Gonciarz; (-) Czesław Hoc; (-) Zbigniew Grzegorz Hoffmann; (-) Piotr Kaleta; (-) Henryk Kowalczyk; (-) Krzysztof Janusz Kozik; (-) Leonard Krasulski; (-) Jacek Kurzępa; (-) Anna Kwiecień; (-) Krzysztof Lipiec; (-) Grzegorz Lorek; (-) Jerzy Małecki; (-) Marek Matuszewski; (-) Anna Milczanowska; (-) Jan Mosiński; (-) Kazimierz Moskal; (-) Teresa Pamuła; (-) Bolesław Piecha; (-) Elżbieta Płonka; (-) Marcin Porzucek; (-) Paweł Rychlik; (-) Sławomir Skwarek; (-) Kazimierz Smoliński; (-) Agnieszka Soin; (-) Marek Suski; (-) Krzysztof Szulowski; (-) Ewa Szymańska; (-) Adam Śnieżek; (-) Krzysztof Tchórzewski; (-) Ryszard Terlecki; (-) Sylwester Tułajew; (-) Grzegorz Wojciechowski; (-) Grzegorz Adam Woźniak; (-) Tomasz Zieliński.
      Adres biura poselskiego ...........................................................................
      Wnoszę do Państwa wniosek o wycofanie swojego poparcia dla skandalicznego, projektu ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych - projektu, który dotyczy wprowadzenia rozwiązania, które pozwoli wyłączyć bezprawność czynu polegającego na naruszeniu obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania choroby zakaźnej COVID-19 oraz przedłużenia obowiązywania przepisu stanowiącego podstawę do polecenia pracownikowi wykonywania pracy zdalnej.
      Krócej rzecz ujmując wnoszę do Państwa wniosek o wycofanie poparcia projektu ustawy, który - jeżeli wejdzie w życie - będzie wprowadzał bezkarność działań władzy, urzędników i funkcjonariuszy publicznych.
      Zgodnie z zapisami tej ustawy, z odpowiedzialności karnej zwolniony będzie każdy kto naruszy obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, zaś jedynym warunkiem zwolnienia z odpowiedzialności będzie działanie w interesie społecznym oraz w celu przeciwdziałania COVID-19, jeżeli - bez naruszenia obowiązków lub przepisów - podjęte działanie przeciw COVID-19 nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie uzasadnione.
      Przepisy te to jeden wielki skandal. Przepisy bardzo groźne i wybitnie szkodliwe nie tylko dla systemu prawnego, ale w ogóle dla wszystkich obywateli i obywatelek naszego kraju. Jeżeli zostaną wprowadzone w życie, zalegalizują absolutnie każde bezprawie. Pod płaszczykiem zapobiegania, przeciwdziałania, zwalczania pandemii każde naruszenie prawa będzie mogło być zwolnione z odpowiedzialności. Jest to także projekt na tyle ogólny, że można do niego wrzucić właściwie wszystko:
      defraudację publicznych pieniędzy
      niegospodarne wydatkowanie pieniędzy, a także
      możliwość użycia siły wobec obywateli.
      Apeluję do Państwa - do posłów wnioskodawców - wycofajcie swoje wsparcie, swoje podpisy spod tego haniebnego projektu, w którym chcecie chronić przestępców. Każdy kto zagłosuje za przyjęciem tej zmiany ustawy będzie miał współudział w przestępstwie.
      W kodeksie karnym istnieją przemyślane, wypracowane latami przez doktrynę prawa karnego oraz orzecznictwo, zapisy pozwalające zwolnić z odpowiedzialności karnej osobę, która działa w celu uchylenia bezpośrednioego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego. Zwolnienie z odpowiedzialności na podstawie dotychczas obowiązujących przepisów odbywa się zatem w ściśle określonych warunkach.
      Propozycja zmiany specustawy COVID-19 stanowi radykalną liberaizację dotychczasowych przepisów kodeksu Karenfo i de facto usprawiedliwi naruszenia każdego dobra prawnego przez dowolną osobę (przepisy bowiem dotyczą nie tylko urzędników czy funkcjonariuszy państwowych,.
      Przypominam - Parlament ma tworzyć przepisy prawa, a nie przepisy bezprawia.
      Otrzymują:
      Marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek, Warszawa
      Premier RP Mateusz Morawiecki, Warszawa
      Prezydent RP dr Andrzej Duda, Warszawa
      Poseł okręgu właściwego dla Waszego miejsca zamieszkania:
      T..........Z....................
      Polska Agencja Prasowa, prezes Wojciech Surmacz, Warszawa
      TVP, TVN, TV Polsat News, TV Trwam"

Może ktoś z Was ma ochotę się dołączyć do pisania listów do osłów. Można coś od serca dodać, byle by ich tam nie obrażać za bardzo. Tak myślę. Ja wysłałam do delikwentów z okręgów podkarpackich, a teraz jeszcze podeślę tym z Małopolski. Chociaż tyle mogę zrobić, choć wiem że to uspokojenie sumienia bardziej, niż realne działanie.

Adresy mailowe do wszystkich osłów wg okręgów:
    https://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/poslowie_okregi.xsp?fbclid=IwAR3ccN-1QUpRsF15nRpGYbDV5tPW24xhjiTzYxg5O-Y3WYLQGQaI9sH4p1Y

https://drive.google.com/file/d/11Ni9r1GiiJJuH1KcMFGzIxlOqviZcSL1/view?fbclid=IwAR0Ctzhh5kPUfw-yJ-waWscv3hPhx1eqTxfIZFY-Wej5nidfDNHOP07WOkM

• @Jaga Dziękuje za wytlumaczenie ja to się w tych stanowiskach za bardzo nie orientuje niestety tylko ogólny sens zwykle pamietam. No problem jest taki, ze to tez są godziny gdzie ludzie pracują ja nie moge sobie pozwolić bo mam prace no i dziecko więc... ciężka sprawa.

Myślę jednak że chętnie wyślę maile 😄 takiej ilości nie da się niezauwazyć! Dziękuje za to co tu wkleiłaś ❤

• Historia młodej prawniczki z demonstracji w Monachium.

Dziewczyna przez przypadek weszła na drogę Antifie.Została zaatakowana przez jednego z członków.Pociągnął jej sierpowym w twarz.Ona go odepchnęła,policja wkroczyła do akcji.Zostały spisane wszystkie dane.Dziewczyna z racji tego,że skończyła prawo zarządała również wniesienia o pozew i spisania zeznań świadków.Policjant w pewnym momencie nie chciał jej puścić ale po krótkiej perswazji mogła odejść.

Po 4 min.ten sam policjant bez ostrzeżenia zaatakował ja od tylu powalając na ziemie kładąc się na niej z paroma innymi policjantami. Dziewczyna została zakuta w kajdany i przetransportowana jak ostatni zbrodniarz w celu przesłuchania na posterunek w aucie z dwoma policjantami.Nie zdjęto jej na ani jedna chwile kajdanek.Ignorowano,nie dano nic do picia.Nie chciano zrobić obdukcji.W nagrodę mogła sobie pooglądać jak antifiarz,który ją zaatakował spaceruje sobie jakby nigdy nic bez kajdanek po posterunku, a ona siedzi zakuta.

Na domiar wszystkiego wpakowali ją na sam koniec do radiowozu wspólnie z napastnikiem.Ona oczywiście w kajdankach,a on bez i tak ja przewieziona została na inny posterunek.Antifiarz złożył na nią pozew o napaść.

Witamy w szkopskim reżimie‼️Więcej nie mam do dodania.

• Czytałam właśnie że ustawa o bezkarnosci odrzucona 😊 czekamy na jakies potwierdzone info jeszcze

• Patroni

@Czeko niestety nie jest tak kolorowo, owszem padły deklaracje słowne od państwa z tzw. opozycji, że będą głosowali przeciw.
    Głosowanie projektu ustawy o bezkarności 539 jutro o 18:00, miejmy nadzieję, że to nie była pusta gadanina i wytrwają w tych postanowieniach do głosowania projektu.

• Cenzura. Facebook anulował wydarzenie.
    Zatem spotkajcie się we Wrocławiu, wymieńcie się kontaktami i umówcie bezpośrednio na ten protest!

6BF3CBA8-6150-46C8-BC8B-C56712A2A507

• ODWOŁUJEMY PLANDEMIĘ
    26 WRZESIEŃ
    RUDA ŚLASKA - RYNEK
    GODZINA 14-sta

• Patroni

Kraków się dołącza 😄 💪
    19/09
    Rynek, godzina 14:00
    https://www.facebook.com/events/326632681911826/

• Patroni

@Jaga dzięki za szczegóły! ruszamy 💪 🙂

• @ZdrowySmalec w pracy do 19 jestem 😞 ale powiadomie tomasza barbarewicza poznanego na yt kiedys to jak nie bedzie mial rodzinnego wyjscia to napewno przyjdzie 🙂

• @adrian1111 Dupa. Do 16 jest zajety. Ale porobcie zdjecia i wstawcie tutaj 🙂

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii