Navigation

    Ave Ziomalu

    • Register
    • Login
    • Search
    • Categories
    • Recent
    • Tags
    • Popular
    • Users
    • Groups

    Popularne Tematy

    • A

      Przepowiednie - NWO/szczepionki/Bliski Wschód/żywność

    • Niszczenie modelu rodziny

    • Zablokowany kanał sueski

    • Wojna Rosja ws.Ukraina,USA i reszta świata.

    • Maseczki w Polsce

    Użytkownicy Online

    P

    BAZA GENETYCZNĄ🧬 O ZASIĘGU EUROPEJSKIM NA KRÓTKO PRZED WYBUCHEM PANDEMIOŚCIEMY.ZBIEG OKOLICZNOŚCI ?

    Koronawirus
    4
    12
    183
    Loading More Posts
    • Oldest to Newest
    • Newest to Oldest
    • Most Votes
    Reply
    • Reply as topic
    Log in to reply
    This topic has been deleted. Only users with topic management privileges can see it.
    • anka
      anka last edited by anka

      Niemcy dołączają do unijnego projektu zbierania danych genetycznych.

      21 PAŃSTW TWORZY BAZĘ GENETYCZNĄ

      • Czyżby kolejna teoria spiskowa stała się prawdą🤔?

      Wpis ten pochodzi z głównej strony ministerstwa zdrowia w Niemczech.Projekt ten został podpisany przez niemieckiego ministra Spahn dn.11.01.20-na krótko przed fake pandemia.

      Sam projekt zaś pochodzi z 10 kwietnia 2018.
      Biorą w nim udział następujące kraje:

      • Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Estonia, Finlandia, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Portugalia, Słowenia, Hiszpania, Szwecja i Wielka Brytania.

      Źródło w j.angielskim:
      https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/towards-access-least-1-million-genomes-eu-2022-1-year?fbclid=IwAR02Z9yqVvS_BkrseRQCeSI2NLmikV5meCSjlducTZUY8R6oXXQw7xJlEo8

      Co ciekawe strona zawiera rówież projekt o chipowaniu ludzi,który wystartował także w tym samym roku?

      Źródło w j.angielskim:
      https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/organ-chip-technology-step-towards-more-effective-therapies

      Ale wróćmy do tłumaczenia tego wpisu z ministerstwa zdrowia:

      Cyt.
      "Dn.11.01.20 Niemcy przystąpiły do unijnej inicjatywy „1 + milion genomów”. Wpis tłumaczy czym jest genom, jaki jest cel tej inicjatywy - i dlaczego wszyscy mogliby skorzystać na projekcie na dużą skalę?

      Niemcy są od teraz oficjalnym partnerem dużego europejskiego projektu „Inicjatywa 1 + Milion Genomów”="initiative 1 Million Genomes in the EU by 2022’: 1 year on"

      Minister badań Anja Karliczek i federalny minister zdrowia Jens Spahn podpisali w Berlinie deklarację „pozwalającą na dostęp do co najmniej 1 mln sekwencjonowanych genomów w UE do 2022 r.”.

      Celem inicjatywy jest zapewnienie bezpieczniejszego i bardziej uregulowanego dostępu do co najmniej jednego miliona kompletnych sekwencji genomu i innych danych dotyczących zdrowia ponad granicami. Ponad 20 krajów europejskich zobowiązało się już do współpracy.

      ⚠️Wszechstronny dostęp do danych o genomie i innych danych medycznych‼️ może mieć decydujący wkład w badania i leczenie chorób. Na przykład w przypadku rzadkich chorób liczba pacjentów na poziomie regionalnym lub krajowym jest często niewystarczająca do przeprowadzenia znaczących badań naukowych. Obowiązuje również następująca zasada: im więcej dostępnych danych, tym bardziej szczegółowe i wiarygodne są wyniki. Inicjatywa „1 + milion genomów” ma na celu systematyczne łączenie danych z regionalnych, krajowych i tematycznych projektów międzynarodowych - przy ścisłym przestrzeganiu ochrony i bezpieczeństwa danych. Ogromna ilość danych przyczyni się do głębszego zrozumienia mechanizmów choroby i wskaże nowe sposoby diagnostyki, zapobiegania i spersonalizowanego leczenia.

      ‼️Do roku 2022 milion danych dotyczących genomu powinien być dostępny w całej UE, ale oczekuje się, że ta pula danych wzrośnie jeszcze bardziej w kolejnych latach‼️

      Informacje genetyczne są już wykorzystywane w leczeniu raka. Jednym z przykładów jest rak prostaty. Choroba może być nieszkodliwa - ale także bardzo agresywna. Do tej pory jednak trudno było określić czas wyprzedzenia i odpowiednio dostosować terapię. Teraz jest to lepiej możliwe dzięki profilowi ​​genetycznemu guza. Procedura ta jest już wprowadzana do opieki klinicznej w szpitalu uniwersyteckim. W rezultacie lekarze często mogą uratować ludzi nieszkodliwym przebiegiem przed operacją lub radioterapią - i związanymi z tym często poważnymi skutkami ubocznymi. Sukces ten był możliwy dzięki szeroko zakrojonemu badaniu danych genomu przez International Cancer Genome Consortium.

      Jednak analiza genetyczna otwiera również nowe możliwości w innych obszarach chorobowych. Na przykład terapia depresji mogłaby być w przyszłości bardziej precyzyjnie dostosowana do pacjenta. Ponieważ również tutaj błędy w materiale genetycznym przyczyniają się do rozwoju choroby. Niektóre z zaangażowanych genów zostały już znalezione. Oglądane indywidualnie ich wpływ jest niewielki. Dlatego wiele osób dotkniętych chorobą musi zostać przebadanych, aby móc wykryć zaangażowane geny - i móc w przyszłości dostosować do nich terapię lekową.

      • czyżby sprawdziła sie teoria spiskowa, że za pomocą tesrów robionych na masową skalę rzeczywiście zbierali nasze dane genetyczne🧬?
      • jak wiecie nie jestem fanem teorii spiskowych, ale w ten fakt jestem w stanie uwierzyć.Kolejna sprawa to chęć zarobienia na takim potężnej bazie danych.

      Link do źrodła i strony niemieckiego ministerstwa zdrowia:
      https://www.bmbf.de/de/deutschland-tritt-genomprojekt-der-eu-bei-10676.html

      1 Reply Last reply Reply Quote 3
      • anka
        anka last edited by anka

        „W kierunku dostępu do co najmniej 1 miliona genomów🧬 w UE do 2022 r.”: 1 rok później.

        Cyt.
        Inicjatywa państw członkowskich UE, wspierana przez Komisję Europejską, nabiera tempa - oto krótki przegląd.

        Inicjatywa dotycząca łączenia danych genomowych w całej UE, pierwotnie podpisana 10 kwietnia 2018 r. Podczas Digital Day 2, jest obecnie wspierana przez 20 państw członkowskich : Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Cypr, Estonię, Finlandię, Grecję, Węgry, Włochy, Łotwę, Litwę, Luksemburg, Maltę, Holandię, Portugalię, Słowenię, Hiszpanię, Szwecję i Wielką Brytani,Niemcy.

        Przełom w europejskich badaniach zdrowotnych i praktyce klinicznej.
        Docierając do bazy co najmniej 1 mln genomów, członkowie podpisanej deklaracji dążą do poprawy profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób poprzez zapewnienie dostatecznej skali dostępu do danych genomowych powiązanych z danymi klinicznymi i fenotypowymi dla nowych, wpływających klinicznie skojarzeń w medycynie. korzyści dla zdrowia obywateli. Inicjatywa koncentruje się w szczególności na raku, rzadkich chorobach oraz zapobieganiu powszechnym i złożonym chorobom. Oczekuje się, że sfederowane ramy łączenia danych genomowych w całej UE również przyczynią się do wydajności i trwałości systemów opieki zdrowotnej w UE.

        Sygnatariusze Deklaracji będą współpracować w celu zapewnienia dystrybucji, autoryzacji, poszanowania prywatności i bezpiecznego dostępu do krajowych i regionalnych banków danych genetycznych i innych istotnych danych w celu zrozumienia stowarzyszeń genetycznych, które powodują lub predysponują do chorób oraz w celu ułatwienia dalszego rozwoju medycyny spersonalizowanej. Inicjatywa będzie opierać się na bieżących działaniach krajowych i europejskich.

        Spotkanie inauguracyjne odbyło się 21 września 2018 r.I od tego czasu przedstawiciele i eksperci z państw członkowskich sygnatariuszy spotykają się regularnie.

        W pierwszym roku grupa rozpoczęła nanoszenie na mapy i analizowanie inicjatyw genomicznych na poziomie krajowym i regionalnym, a także na poziomie europejskim, a także pracuje nad zakresem i zarządzaniem inicjatywą, analizując podstawowe elementy dobrej praktyki genomicznej, bezpieczeństwa i ramy prywatności, wymagania infrastrukturalne, aspekty etyczne i prawne, a także standardy dotyczące wymagań dotyczących danych i praktyk sekwencjonowania itp.

        Do końca roku spodziewany jest kompleksowy plan działania na rzecz realizacji inicjatywy.

        Strona w j.angielskim:
        https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/towards-access-least-1-million-genomes-eu-2022-1-year?fbclid=IwAR02Z9yqVvS_BkrseRQCeSI2NLmikV5meCSjlducTZUY8R6oXXQw7xJlEo8

        -warto na nią rzucić okiem bo zawiera dużo dziwnych projektów‼️

        1 Reply Last reply Reply Quote 0
        • anka
          anka last edited by anka

          Jest też projekt:
          "Cybernetyczna sieć neuronowa umożliwiająca lepsze zrozumienie sieci mózgowych"

          SYNCH, trwający projekt finansowany ze środków UE, tworzy system hybrydowy, w którym sieć neuronowa w mózgu żywego zwierzęcia i krzemowa sieć neuronowa kolczastych neuronów na chipie są połączone synapsami neuromorficznymi.

          2F9A8311-0D62-40BA-AB04-369E474FE0A8

          Strona w j.angielskim:
          https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/cybernetic-neural-network-better-understand-brain-networks

          1 Reply Last reply Reply Quote 0
          • anka
            anka last edited by anka

            Technologia "Organ-on-Chip": krok w kierunku skuteczniejszych terapii

            BB659701-DC21-48F3-9165-8360F239A462

            Janny van den Eijnden-van Raaij, dyrektor zarządzający hDMT (Institute for Human Organ and Disease Model Technologies), opowiada nam więcej o tym, jak technologia Organ-on-Chip może naśladować fizjologię człowieka oraz o projekcie ORCHID (ORgan-on-Chip In Development ) finansowany w ramach programu Future and Emerging Technologies (FET).

            Jaki problem rozwiązuje ORCHID? Czym się zajmuje?

            Pomimo ciągłych odkryć nowych leków, głównym problemem zdrowotnym jest to, że nadal nie ma leków na wiele chorób, istniejące leki nie działają u wszystkich pacjentów, a skutki uboczne leków są często tak poważne, że są główną przyczyną zachorowalności. Jednym z najważniejszych powodów jest to, że konwencjonalne modele zwierzęce używane do badań i kultury komórkowe (nawet ludzkie) nie naśladują ludzkiego ciała. W szczególności ludzkie serce, układ odpornościowy, mózg i układ rozrodczy są zupełnie inne niż u zwierząt. Oprócz ograniczonej przewidywalności dla ludzi, eksperymenty na zwierzętach wiążą się z kwestiami etycznymi, zwiększając społeczną i polityczną presję na zmniejszenie ich liczby. Wymaga to nowych sposobów usprawnienia opracowywania leków i określenia skutecznych, możliwie spersonalizowanych metod leczenia dla pacjentów.

            -cyt."eksperymenty na zwierzętach wiążą się z kwestiami etycznymi???"-ale na ludziach nie. Rzeczywiście ciekawe myślenie.

            Technologia Organ-on-Chip może przyczynić się do rozwiązania tych problemów, zwłaszcza gdy jest oparta na komórkach ludzkich, ponieważ naśladuje fizjologię człowieka znacznie bardziej niż standardowe hodowle komórkowe na podłożach plastikowych. W zasadzie „Organy-on-Chips” mogą reprezentować ludzkie tkanki i narządy osób zdrowych lub pacjentów w normalnych lub patologicznych warunkach, takich jak w organizmie człowieka. Europejski projekt FET-Open ORCHID, zainicjowany przez holenderskie konsorcjum hDMT Organ-on-Chip, miał na celu pomóc organom na chipach w przejściu z laboratorium do rzeczywistej opieki medycznej.

            Jak rewolucyjne są wyniki ORCHIDY?

            Wyjątkowym rezultatem projektu ORCHID jest utworzenie europejskiej społeczności w zakresie technologii Organ-on-Chip. Osiągnięto to dzięki zjednoczeniu wielu kluczowych europejskich graczy w tej dziedzinie i wzmocnieniu tej społeczności poprzez utworzenie Europejskiego Towarzystwa Organów na Chipie (EUROoCS) w 2018 r. Jest to pierwsza trwała (nie finansowana) infrastruktura dla Organ-on-Chip dotychczasowa technologia.

            EUROoCS ma być forum wymiany informacji i kontaktów między ekspertami, opracowywania wytycznych dla użytkowników końcowych i tworzenia sieci szkoleniowych. Projekt ORCHID dostarczył przeglądu najnowocześniejszych i zidentyfikowanych potrzeb i wyzwań technologii Organ-on-Chip. Stworzyło to podstawę do opracowania przyszłej strategii w postaci europejskiej mapy drogowej Organ-on-Chip. Jako kontynuacja projektu ORCHID, EUROoCS ułatwi praktyczne wykorzystanie chipów narządowych poprzez stymulowanie ciągłego dialogu między programistami, użytkownikami końcowymi i regulatorami.

            Jakie są zalety tej technologii i jak możesz to ocenić?

            W opiece zdrowotnej technologia narządu na chipie może przynieść korzyści na trzech poziomach:

            • opracowywanie leków: szybsza identyfikacja skutecznych leków i zmiana ich przeznaczenia.
            • dla pacjentów: potencjalnie spersonalizowana medycyna poprzez testowanie leków na własnym narządzie pacjenta. Istnieje nadzieja, że ​​ostatecznie doprowadzi to do skuteczniejszych metod leczenia, mniejszej liczby negatywnych skutków ubocznych, mniejszej liczby niepowodzeń leczenia i lepszego przewidywania początku choroby.
            • dla społeczeństwa: lepsza, szybsza i tańsza opieka zdrowotna dzięki lepszym wynikom leczenia odwykowego i mniejszej liczbie niepowodzeń lekowych oraz ograniczeniu lub udoskonaleniu doświadczeń na zwierzętach.
              -Ogólnym rezultatem może być lepsza jakość życia przy niższych kosztach.

            Jaki jest oczekiwany wpływ na przemysł? Jakie branże mogą być zainteresowane tą technologią?

            Systemy opieki zdrowotnej stoją przed wyzwaniem, jakim jest zapewnienie innowacyjnych metod leczenia, przy jednoczesnym poniesieniu wysokich kosztów leków, które firmy farmaceutyczne uzasadniają wysokimi nakładami na badania i rozwój. Organ-on-Chip to nowa technologia, która może obniżyć te koszty poprzez zwiększenie wydajności badań i rozwoju oraz zapobieganie niepotrzebnej utracie użytecznych leków w trakcie opracowywania. Technologia ta mogłaby wypełnić lukę między badaniami przedklinicznymi, a badaniami na ludziach dzięki lepszym modelom predykcyjnym i lepszym profilom bezpieczeństwa, znacząco wpływając na koszty badań i rozwoju. Przeprowadziliśmy ankietę ekspercką w ramach ORCHID na temat przyszłej roli Organ-on-Chip w odkrywaniu leków i jego wpływu. Eksperci stwierdzili, że spodziewają się zmniejszenia całkowitych kosztów badań i rozwoju nawet o 26%, w szczególności w przedklinicznych fazach opracowywania leków.

            Oprócz przemysłu farmaceutycznego zidentyfikowano szereg przykładów nowych potencjalnych segmentów klientów, dla których technologia Organ-on-Chip jest możliwa i które mogą zapewnić dodatkowe rynki. Należą do nich między innymi przemysł spożywczy (do badania potencjału alergizującego składników żywności), przemysł kosmetyczny (do testowania produktów kosmetycznych w szczególności ze względu na zakaz stosowania zwierząt do testów skórnych i oczu w Europie)przemysł chemiczny (do testowania niebezpiecznych skutków chemikaliów) i przemysł weterynaryjny (do testowania domowych leków i zabiegów leczniczych). Przemysł obronny i agencje rządowe wyraziły również zainteresowanie modelami organ na chipie do oceny zagrożeń stwarzanych przez broń biologiczną lub chemiczną oraz do oceny bezpieczeństwa związków środowiskowych. Te nowe segmenty rynku umożliwiłyby rozwój nowych przypadków biznesowych i modeli technologii Organ-on-Chip, rozszerzając tym samym wpływ poza zakres odkrywania i opracowywania leków.

            W jaki sposób ORCHID zamierza zwrócić się do międzynarodowej społeczności naukowej zajmującej się tymi samymi zagadnieniami w Europie i poza nią?

            EUROoCS to międzynarodowa niezależna organizacja non-profit, która zachęca do badań i rozwoju Organ-on-Chip oraz zapewnia możliwości dzielenia się i pogłębiania wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie w celu poprawy zdrowia. Członkostwo jest otwarte dla indywidualnych naukowców i innych osób zainteresowanych technologią Organ-on-Chip na całym świecie. Celem jest zachęcenie naukowców i innych osób do przyłączenia się do rosnącej społeczności, aby przyspieszyć stosowanie tej technologii w praktyce. Dzięki wsparciu EUROoCS, społeczność Organ-on-Chip będzie dobrze przygotowana do szybkiego przyjęcia modeli Organ-on-Chip.

            Coroczna konferencja w Europie i oczekujące na publikację czasopismo społeczne na temat Organ-on-Chip w dużym stopniu przyczynią się do osiągnięcia tego poprzez wymianę informacji i współpracę między wszystkimi odpowiednimi partnerami. Platforma cyfrowa na stronie EUROoCS jest obszarem chronionym dla członków EUROoCS. Oczekuje się, że platforma ta stanie się rynkiem dla interesariuszy Organ-on-Chip, z osobami z różnych środowisk korzystających z dostępności pomysłów i wiedzy na temat Organ-on-Chip, inicjujących określone grupy robocze lub omawiających zaktualizowane tematy dotyczące Organ-on-Chip. Żeton. Aktualne i aktualne informacje dotyczące kluczowych publikacji, wiadomości, wydarzeń i odkryć w dziedzinie Organ-on-Chip, a także ofert pracy i możliwości finansowania badań i innowacji są dostępne na stronie internetowej EUROoCS.

            Jak daleko ta technologia ma być rozpowszechniona i stać się standardem? Jakie są główne korzyści dla obywateli Europy?

            Chociaż dziedzina Organ-on-Chip jest wciąż w powijakach, istnieje kilka przykładów modeli Organ-on-Chip, które pokazują potencjał tej technologii. Przykłady te obejmują między innymi wykrywanie ryzyka zakrzepowego w naczyniach na chipie, wykrywanie celów dla przerzutów w rakach na chipie, test toksyczności nerek w nerkach na chipie, wpływ leków na neurony i komórki glejowe na chipie , przewidywanie toksyczności nanocząstek w Lung-on-Chip i odkrywanie leków w modelu choroby dla stwardnienia zanikowego bocznego (ALS). Oczekuje się, że te prezentacje zachęcą do przyjmowania narządów na chipach przez przemysł i akceptacji przez organy regulacyjne, a także do dalszego rozwoju jako alternatyw dla zwierząt.

            Jednak, jak wskazano w mapie drogowej Organ-on-Chip, modele nadal muszą zostać odpowiednio zakwalifikowane pod kątem ich technologicznych i biologicznych osiągów, a ich solidność i powtarzalność wykazana w określonym celu. Ponieważ kwalifikacja, ale także standaryzacja, produkcja i zwiększanie skali przyspieszą przyjęcie technologii Organ-on-Chip, działania w tym kierunku mają najwyższy priorytet i zostały już rozpoczęte. Do pierwszych należą: 1) zaprojektowanie i wdrożenie europejskiej infrastruktury Organ-on-Chip z testowaniem, szkoleniem i centrami danych, co skutkuje niezależnie kwalifikowanymi i scharakteryzowanymi modelami, oraz 2) rozwój otwartych platform technologicznych umożliwiających indywidualne rozwiązania dla określonych Aplikacje. Pomoże to użytkownikom końcowym w wyborze modeli najlepiej odpowiadających ich celom i zapewni szkolenie potrzebne do odniesienia sukcesu. EUROoCS zainicjuje i przyspieszy te trudne procesy.

            Witryna EUROoCS to platforma, która dostarcza informacji osobom zainteresowanym technologią Organ-on-Chip, ale w szczególności stymuluje wymianę i współpracę między partnerami akademickimi i przemysłowymi lub innymi interesariuszami, w tym regulatorami, klinicystami i stowarzyszeniami pacjentów. Rozpowszechnianie wśród ogółu społeczeństwa odbywa się już za pośrednictwem mediów społecznościowych lub podczas globalnych wydarzeń i specjalnych spotkań z dziećmi i uczniami szkół średnich, aby zwiększyć świadomość na temat technologii wśród potencjalnych naukowców z Organ-on-Chip nowej generacji. Ponadto oparte na dowodach i łatwe do zrozumienia informacje o narządach w chipie są rozpowszechniane za pośrednictwem kanałów telewizyjnych i You Tube. EUROoCS koordynuje działania związane z rozpowszechnianiem i komunikacją, tak aby realistycznie zarządzać oczekiwaniami dotyczącymi narządu w chipie. EUROoCS umożliwi przejrzystą komunikację z opinią publiczną na temat stosowania i potencjalnego wpływu technologii Organ-on-Chip, w tym aspektów etycznych.

            Strona w j.angielskim:
            https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/organ-chip-technology-step-towards-more-effective-therapies

            -moge sie zalozyc,ze Musk bierze udział w tym projekcie. Proszę o wklejanie jak ktoś cos znajdzie.

            1 Reply Last reply Reply Quote 0
            • anka
              anka last edited by

              Ochrona danych osobowych(dr Thilo Weichert),projekt 1 mln genomów, paszport zdrowia, aplikacja śledząca:

              1 Reply Last reply Reply Quote 0
              • anka
                anka last edited by anka

                „Polski genom” – projekt przebadania DNA 5 tysięcy reprezentatywnych Polaków

                Właśnie startuje największy projekt genetyczny w historii Polski. Zrealizuje go konsorcjum złożone z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, Politechniki Poznańskiej i spółki Centrum Badań DNA. Powstanie genomowa mapa Polski.
                Badanie obejmuje analizę całego genomu (WGS – Whole Genome Sequencing) metodą sekwencjonowania następnej generacji (NGS). Na wynik oczekuje się 13 tygodni. Liczba analizowanych genów obejmuje badanie całogenomowe. Materiał do badań to krew pełna lub wymaz z policzka. Koszt takiego badania indywidualnego to 6500 zł‼️

                https://przodek.pl/wiadomosci/polski-genom-projekt-przebadania-dna-5-tysiecy-reprezentatywnych-polakow

                W grudniu 2018 r. rozpocznie się rekrutacja do opracowania tzw. genomowej mapy Polski, w ramach której przebadany ma być genom 5 tys.

                Polaków - zapowiedział we wtorek na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie prezes Centrum Badań DNA Jacek Wojciechowicz.

                https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C31658%2Cpowstanie-genomowa-mapa-polski-rekrutacja-w-grudniu.html

                1 Reply Last reply Reply Quote 1
                • P
                  Palma Patroni last edited by

                  No na zachodzie już od dawna ta zabawa trwa i ludzie durni sami się o to proszą. Debile skończeni.

                  1 Reply Last reply Reply Quote 0
                  • Metanoia
                    Metanoia last edited by Metanoia

                    Jeśli ja piszę wam o poczętych z Węża i poczętych z Ducha, to jeśli ci na górze kultu wiedzą o tym podziale, to czy nie ciekawi ich jak wyodrębnić te dwa plemiona?
                    Czy te plemiona mają gdzieś część wspólną?

                    C 1 Reply Last reply Reply Quote 0
                    • anka
                      anka last edited by anka

                      Mobilne punkty poboru DNA.

                      Punkt Pobrań "Drive Thru" już działa❗️🚗

                      CM Medgen wraz z Centrum Medyczne Riemer 🚑 otworzyło mobilny punkt pobrań🧪, w którym szybko wykonają Państwo wymaz do badania na obecność koronawirusa 🦠.

                      ✅ Wynik badania dostępny w ciągu 24h ⌛️

                      ✅ Punkt znajduje się na parkingu Centrum Handlowego M1 Marki 🛒

                      ✅ Otwarty 7 dni w tygodniu 8:00 - 19:00:alarm_clock:

                      ✅ Dla pierwszych 10 osób przygotowaliśmy małe upominki ☺️🎁

                      Kup badanie w naszym sklepie online i zapisz się na wymaz
                      ⬇️⬇️⬇️
                      https://bit.ly/35l72Zq

                      📞 Tel: 501 377 150 📞
                      📧 Mail: covidlab@medgen.pl 📧

                      https://www.facebook.com/264746140323645/posts/1989639397834302/?extid=dJ0UqzDsGLecJshH&d=n

                      12475EB7-24E5-440A-BFB6-221CDB214582

                      1 Reply Last reply Reply Quote 2
                      • C
                        Cynamon Patroni @Metanoia last edited by

                        @Metanoia Tak tylko chyba zapominasz o dalszej.czesci cytatu ktora mowi o tym ze plemiona mieszaly sie ze soba od poczatku. Wiec wiekszosc na swiecie to bykiby mieszancy wlasnie.
                        A to zbieranie dna wyglada jak przygotowywanie jak najwiekszej bazy genow w razie gdyby cos nie pyklo I bunt ludzi bylby na tyle wielki ze w gre weszlaby bron atonowa;) ale kluczem do zabawy jest odpowiednio wielka pula genetyczna o najwiekszym stopniu zroznicowania.

                        1 Reply Last reply Reply Quote 0
                        • anka
                          anka last edited by anka

                          FF47174C-1C45-4844-96B0-C9D09591CDAB

                          Reklama (sfotografowana na lotnisku Londyn Gatwick) wskazuje na to:że DNA to niezwykle solidny sposób przechowywania danych, o czym świadczą informacje pochodzące z kości mamuta włochatego, które sięgają dziesiątek tysięcy lat wstecz. Jest również niewiarygodnie mały, gęsty i nie potrzebuje żadnej mocy do przechowywania, więc transport i przechowywanie jest łatwe - twierdzi Nick Goldman z Europejskiego Instytutu Bioinformatyki (EMBL-EBI) w Hinxton.

                          [źródło TECHWORLD]
                          https://en.paperblog.com/hsbc-your-dna-will-be-your-data-420095/

                          1 Reply Last reply Reply Quote 1
                          • anka
                            anka last edited by

                            ▶ ️ "Nowoczesny trojan": Praciwnicy wywiadu ostrzegają przed możliwymi analizami genetycznymi za pomocą testów na COVID-19. "

                            https://www.epochtimes.de/politik/ausland/moderne-trojaner-geheimdienstler-warnen-vor-moleichen-genetik-analysen-durch-covid-19-tests-a3490959.html

                            Trojan Secret Inteligencja USA ostrzega przed współpracą z Grupą BGI, dawniej znaną jako" Instytuty genomiki w Pekinie.

                            Za pomocą testów COVID-19 można było również zebrać niezliczone dane genetyczne na całym świecie - i przesłać je do bazy danych w Chinach. Przedstawiciele amerykańskiego wywiadu ostrzegają przed współpracą z Grupą BGI, dawniej znaną jako „Beijing Genomics Institute”. (...)

                            Evanina podejrzewa, że ​​oferty laboratoryjne z Beijing Genomics Institute (BGI) to nowoczesne trojany. Wraz ze wzrostem wskaźników COVID i zapotrzebowania na testy BGI Group, największa na świecie firma biotechnologiczna - globalny gigant z siedzibą w Chinach - zwróciła się do stanu Waszyngton z kuszącą ofertą.

                            W uderzająco osobistym liście do gubernatora BGI zasugerowało budowę i eksploatację najnowocześniejszych laboratoriów badawczych COVID. „(…)”

                            ▶ ️ „Chiny dążą do kontrolowania przyszłości opieki zdrowotnej Amerykanów”.

                            https://www.cbsnews.com/news/biodata-dna-china-collection-60-minutes-2021-01-31/#app

                            1 Reply Last reply Reply Quote 0
                            • 1 / 1
                            • First post
                              Last post