Kto z was się stawia odnosnie reżimu covidonistycznego ?

• Ave Ziomy!

Takie pytanie do was, drogich parafian. Czy stawiacie się, kombinujecie jak wam nakazują coś np. maskę założyć ?

Pochwalę się, że zaczałem to robić niedawno.
    Wcześniej ciężko z tym było ( z maseczkami ), bo było rozporządzenie z rządu, że jak nie możesz nosić maski, to dokument od lekarza. Obecnie tak nie jest, ogólnie to raz mi się zdarzyło, że baba mnie cisnęła, a ja jak zdarta płyta, że tego nie ma ( mieszkam w hiszpanii ) no i w końcu odpuściła.

Dziś w takim papierniczym co pierwszy raz byłem, na koniec baba do mnie, że ogólnie to powinienem mieć maskę, a ja że nie mogę, ona że dokument od lekarza wtedy a ja, że nic takiego w rozporządzeniu nie ma 😉 I po temacie, ale na spokojnie, widać że w dupie to miała.

Nie no to już trzeba działać, buntować się, bo na głowę nam wejdą panikarze. Aż mnie dziwi i tak, czemu nie rysują tęcz kredkami na ulicach.

• a i taka jeszcze jedna sytuacja mi się przypomniała..
    Wcześniej zanim skumałem, że nie ma już tej notatki odnośnie dokumentu, nosiłem pod nosem maskę.

Jesteśmy w centrum handlowym, podchodze do gościa co serwuje kawę bez maski i tak ( a musiałem podejść bo sam nie podchodzi z powodu strasznej panującej pandemii 😉 )on do mnie maska, pytam po co ? on że no takie zasady i trudno, ok no to zakładam ale pod nos, a on że na NOS.. to ja od razu do widzenia i poszliśmy na kawę gdzie indziej.

Gdzie w ogóle jak już się kawę pije to maseczki nie potrzeba, no debile.

• cisną mi się same przekleństwa. Słyszałam że mają zaostrzać i nas tępić.

• @baku

Aż mnie dziwi i tak, czemu nie rysują tęcz kredkami na ulicach.

pociesze Cie w pieprzonej Germanii w każdym oknie 🌈🤦‍♀️.Ja nie nosze, cały czas u rolników sie zaopatruje, ale musze jechać wreszcie na większe zakupy bo w domu pustki.Szkopy wymyśliły mapke na której oznaczają sklepy w których nie prześladują z powodu kagańców. Do takiego właśnie się wybieram😅.

Ponadto toczę partyzantkę: kreda, plakaty, wydrukowane rozporządzenia i staram się uświadamiać gdzie mogę.Mój chłop to samo.W pracy jeździ z czarnym uczniem i więc ma łatwiej😉,jakby co to się o dyskryminacje zaczyna rzucać.Najlepsze bo mówi że czarnuch to zdrajca bo jak przychodzi co do czego to ma pełne gacie i maskę na ryj wciąga.

Mapka🗺 pokazująca bezkagańcowe możliwości zakupów🛒 na terenie Niemiec.

Wkurzyłam sie bo na taki pomysł wpadłam już miesiące temu, ale ludzie wtedy twierdzili, żeby tego nie robić bo to tylko narobi kłopotów właścicielom sklepow. Mapka jednak powstała i uciesze sie bardzo.

Namawiam 🙏do zrobienia również takowej w Polsce. Może ktoś pomyśli o napisaniu tego typu aplikacji🤔???Można tez wykorzystać do tego google.maps albo maps.me. Ja tak robiłam podróżując.

Link do mapki:
    https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=de&mid=1jWxQSGGTB7BkJ-d-5E8UnPl4VG7bQAcw&ll=49.221288195328086%2C10.03970889757398&z=5&fbclid=IwAR1-pcZlqx15bT8ieoB6rMa5qjlhea5pVv_AlmUNsixpbbjV2opwUzrvfdI

• @Stefka napisał w Kto z was się stawia odnosnie reżimu covidonistycznego ?:

cisną mi się same przekleństwa. Słyszałam że mają zaostrzać i nas tępić.

Proszę odpisywać na temat 😉

• @anka no to ciekawe z tą stroną, można by zrobić poprostu listę z linkiem do Google maps.
    Nawet na forum, tagi można dać odpowiednie czy poprostu temat: " sklep bez kagańca, polska, Gdańsk" i tak wrzucać 🙂

• Miałam nieprzyjemne sytuacje z maskami i już je opisywałam.
    Poza pyskówkami generalnie jest uczucie napiętnowania: szereg ludzkich oczu znad masek patrzy na ciebie z wyrokiem w oczach: GUILTY!

Rozmowy z ludźmi to orka na ugorze, ale zawsze mam nadzieję, że zasiewam ziarno wątpliwości, które w odpowiednim momencie zakiełkuje... Chociaż wolałabym znaleźć sposób coś jak piosenka albo taniec w miejscu publicznym, które dadzą do myślenia. Liczę, że ze znajomym coś wymyślimy, jak się teraz spotkamy. (taniec na cześć słońca z maską na zadzie 😏 O, w sumie? Przecież próbowali wmawiać, że opary z WC też coś tam roznoszą, so...

Jedna rzecz: ludzie czuć, że się cieszą, kiedy możesz ich przytulić i pocałować na przywitanie 😏 Ja nawet się nad tym nie zastanawiam, kiedy się witam, albo żegnam, ale po stopniu zaskoczenia widzę, że to zrobiło się rzadkie...

• @baku miałam sytuacje już opisywałam w innym poście z babami w busie. Potrafią opancerzone przeciw wirusowi mnie dotknąć (?!) żeby mi zwrócić uwagę. Powiedziałam takiej cudownej "nie wie Pani że przez Panią mogę teraz umrzeć?! mówiąc do mnie teraz przez tą maskę też przedostają się wirusy". Eh szkoda gadać bo jeżdżę z nimi codziennie busem i jestem piętnowana. Najlepsze że kierowca busa jeździ bez (i chwała mu za to!) ale te hipokrytki nie widzą swojej głupoty

• @Anna Coś ku pokrzepieniu serc🔥.
    Zachęcam do powielania i podawania dalej🥰:

• @anka Hmmm... czegoś mi tu brakuje, może mrugnięcia okiem?
    Na pewno jeszcze się pojawią różne kawałki.

• Mozna teraz walczyc w glupi i ryzykowny sposob czyli chodzic bez namordnika i ryzykowac kara lub walczyc wedlug ich zasad i tym ewentualnie wkurwiac ameby przy czym pokazywac co sie sadzi o plandemii. Ponizej moj namordnik. Czekam tylko az ktos sie dojebie to wtedy na legalu bede mogl nawtykac mu. A jak mnie zaatakuje to rozjebac ryja.
    Jutro pierwsze wyjscie do supermarketu i tramwaju.

Zaraz bedzie foto tylko niech sie bateria podladuje bo lampa nie odpali 😕

• @adrian1111 rozczarowałeś mnie.Myślałam,że samotnego kolegę respiratora na spacer po Krakowie weźmiesz😁.Tak na wszelki wypadek jakby komuś powietrza zabrakło.

Mnie zapaleni covidianie w komentarzach ciagle straszą,zobaczysz jeszcze będziesz się o respirator prosić😂.

• @anka Sam sie zastanawiam czy dobrze robie. Z wieloma rzeczami mozna sie nie zgadzac ale czasem trzeba z tym walczyc tak by nie zniszczyc swojego zycia. Wedlug jakis zasad.
    20200803_215519

• @adrian1111 jest przekaz !

• @adrian1111 Zainspirowałeś mnie, wpadłam na pewien pomysł i może go wykorzystam. Wiele się nie mieści na tym skrawku materiału i to jest wyzwanie.
    Ale z drugiej strony jest to o wiele bardziej sugestywna sprawa, niż plakat. To tak, jakby te słowa tatuować sobie na twarzy.

Dla mnie fajne w takiej komunikacji i mocne mogą być pytania.
    Pytania mają szanse zostać w głowie, orać pazurami tę głowę, w stosunku do stwierdzeń od razu może być z miejsca reakcja obronna, budowanie murów. A tak, w podświadomości zasiewasz niepokój. Nie wszystko się zgadza...

• @baku etc. tak ja się buntuję.
    W zależności od sytuacji albo wprost odmawiam jak ostatnio kasjerce w budowlanym i wdaję się w dyskusję "trzeba/nie trzeba" albo w sumie tylko przy wejściu udaję, że mam zamiar założyć i chodzę bez.

Ogólnie to nie wiem co sądzić , morale złamane już prawie: ostatnio ja jedyna w lidlu w godzinach szczytu bez, a wczoraj ten sam sklep ,też mnóstwo ludzi, połowa bez maseczek i część personelu też.. nie wiem o co chodzi...

To, że obostrzenia wrócą niedługo po wyborach było oczywiste, to że ogłoszą, że osoby z problemami zdrowotnymi mają nosić przyłbice nie.
    Moje scenariusze wymówek typu stan zdrowia, miałam maseczkę ale mi upadła a brudnej nie założę zostały w tv określone jako nie do przyjęcia więc wystarczyło nie oglądać tv i żyć w błogiej nieświadomości.
    Ogólnie to jest jakaś komedia, nie wiem dla kogo śmieszna, może dla jakiś psychopatów z góry.
    W sklepie trzeba mieć maskę, w pubach, w ogródkach piwnych tłumy prawie poprzytulane bez zabezpieczeń.
    Reasumując ostatnio zapominałam w ogóle brać kaganiec ze sobą ale groźba mandatu mnie otrzeźwiła na tyle, że noszę w kieszeni na wypadek gdyby w sklepie nagle była kontrola.
    @adrian1111 pójdziesz w takiej maseczce do pracy?

• Patroni

wczesniej nie nosilam wcale, teraz te nowe przepisy hmm w budowlanym nikt mi wczoraj uwagi nie zwrocil. Powiem szczerze ze licze ze ktos mundry znajdzie jakis kruczek prawny I bedzie sie mozna wykpic;) tak jak do tej pory. Na dzien dzisiejszy uszylam maseczke z moskitiery na komary xD bo ma dziurki I nie blokuje oddychania.
    A wczesniej najbardziej skuteczny sposob na pytanie Czy moze Pani zalozyc maseczke?
    To odpowiednio intensywny kontakt wzrokowy I krotkie, stanowcze NIE.
    No chyba ze to byla sytuacja gdzie jest sporo ludzi to najlepiej glosno osmieszyc atakujacego
    Raz jakas starsza agresorka na mnie naskoczyla przy zieleniaku I sporej kolejce to jej wytlumaczylam ze nie chce zeby mi sie jakis syf na ustach zrobil bo kto sie bedzie wtedy chcial calowac;D a pani.w tym wieku juz sie nie musi o to martwic.
    Nie potrafila nic odpowiedziec. Pewnie w wiadomosciach nie podali jak sie zachowac w takiej sytuacji

• @eshe Na razie mam urlop. Odkad wrocilem do pracy w ogole nie nosze kaganca. Lekarze i pielegniarki u mnie maja na to wyjebane mimo ze sami w wiekszosci nosza do pacjentow wiec nikt mi uwagi nie zwraca.
    Juz 3 razy jednak dojebano sie do mnie poza oddzialem. Raz dyrektorka od spraw lecznictwa czy cos takiego, raz dyrektor szpitala i wczoraj pielegniarka naczelna. Ubralem bo wiem ze z wyzszym gownem sie nie dyskutuje, to nie ulica.
    Czy bede nosil w takiej wersji jak na zdjeciu? Jeszcze nie wiem.

• @Cynamon

A wczesniej najbardziej skuteczny sposob na pytanie Czy moze Pani zalozyc maseczke?

Jejku jaka kultura w De od wejścia krzyczą:”gdzie maska!!”,czasem nie używają nawet całego zdania tylko rzeczownik.Zero kultury😔.

Raz jakas starsza agresorka na mnie naskoczyla przy zieleniaku I sporej kolejce to jej wytlumaczylam ze nie chce zeby mi sie jakis syf na ustach zrobil bo kto sie bedzie wtedy chcial calowac;D a pani.w tym wieku juz sie nie musi o to martwic.

To sobie muszę zapamiętać😉.Rzeczywiście w TV motłoch ćwiczą na wypadek wszelkich sytuacji.Znam to z demonstracji jak podchodzi jakiś covidian się wykłócać(zazwyczaj pozoruje lekarza lub personel medyczny) lub komentarzy gdzie jedne i te same argumenty stosują zasłyszane z mediów ścieku.

• masecz-min
    Ja taką noszę kiedy już nerwów mi brak do ludzi. Przynajmniej uśmiechnąć do głupków się można i fruwajka z boku pomaga oddychać
    Zakrywa zakrywa i działa tak samo ochronnie

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii