Czy płacono rządom państw za lockdown? Czy były łapówki?


 • https://robertbrzoza.pl/post/czy-placono-rzadom-panstw-za-lockdown-czy-byly-lapowki

  Prezydent Łukaszenko przekazał mocne informacje na temat działania akcji koronawirusowej.

  Twierdzi, że dostał propozycję na 92 miliony dolarów, aby zamknąć kraj i zagonić naród do miejsc zamieszkania. Miał zamknąć cały kraj na przykładzie tego, jak zrobili to Włosi:

  "Powiedział na konferencji prasowej, że otrzymał znaczną ofertę pieniężną (92 mln dolarów) przez Światową Organizację Zdrowia, aby zrobić to „jak we Włoszech” - pisze databaseitalia.it.
  

  Kiedy Łukaszenko nie zgodził się na tę kwotę, dostał kolejną propozycję, tym razem na około 900 milionów dolarów od Międzynarodowego Funduszu Walutowego, z tą samą prośbą: zamknij wszystko i rób „jak we Włoszech".

  "Wiem ze źródeł wywiadowczych, że podobne oferty złożono w wielu innych krajach europejskich i nie tylko europejskich. Wiem też, że wielu szefów państw lub rządów w tym prezydent Serbii Aleksandar Vučić, nie wahał się ani przez chwilę, aby przyjąć tę ofertę" - pisze dalej databaseitalia.it.
  

  Tę informację potwierdza białoruski portal www.belta.by:

  "Aleksander Łukaszenko zapytał uczestników spotkania o stan rzeczy w zakresie udzielania pomocy zagranicznej Białorusi. "Czego żądają od nas nasi partnerzy? Zapowiedziano możliwość udzielenia Białorusi 940 mln dolarów tzw. Szybkiego finansowania. 
  
  „Pojawiają się wymagania: wy, jak mówią, w walce z koronawirusem na Białorusi postępujcie jak we Włoszech. Nie chcę, nie daj Boże, na Białorusi powtórzyć sytuacji, jak we Włoszech” - podkreślił Aleksander Łukaszenka.
  
  Zdaniem prezydenta, Bank Światowy jest zainteresowany doświadczeniami Białorusi w walce z koronawirusem. - Jest gotów sfinansować nas dziesięciokrotnie więcej, niż zaoferował, za to, że skutecznie walczymy z tą chorobą. A MFW nadal żąda od nas: kwarantanny, izolacji, godziny policyjnej. Co za bzdury? powiedział Prezydent. - Z nikim nie będziemy tańczyć" - pisze belta.by. 
  

  Niesamowite rzeczy przyznam.

  Prezydent Łukaszenko ujawnia działanie akcji koronawirusowej.

  Światowa Organizacja Zdrowia proponuje łapówkę za zamknięcie Białorusi. Co jest przestępstwem.

  MFW proponuje kolejną łapówkę za zamknięcie Białorusi. Co jest przestępstwem.

  Takie propozycje dostało wiele państw Europy i świata.

  Prawdopodobnie wszystkie rządy, które zamknęły swoje państwa, skorzystały z łapówki.

  Włochy stały się pokazówką dla całego świata, miały być przykładem dla rządów państw, w jaki sposób zrobić lockdown (zakaz wyjścia).

  Czy również proponowano indywidualne łapówki?

  Tego tematu prezydent Łukaszenko nie omawia.

  A co z Polską? Czy rząd PiS przyjął finanse i przeprowadził zamknięcie kraju?

  Robert Brzoza

  hmm ciekawe, 940 mln dolarów sporo szmalu.
  Może dlatego zadłużona Hiszpania w której żyję, dostała właśnie maseczkopierdolca i wszystkie rejony poza na szczęście kanarami, mają obowiązek noszenia masek wszędzie.


 • Wydaje mi się że im kraj bardziej zadłużony i z większymi problemami tym łapówka niższa. Myślę że taki Conte to wysłał jeszcze kwiaty temu co to wymyślił. Można robić realną politykę i brać za to odpowiedzialność albo wprowadzać co karze MFW i WHO i się cieszyć że to oni wszystko kreują. Cóż z tego wynika że Łukaszenko nie przyjmuje milionowych kredytów bo przecież nie są to pieniądze z nieba. A nasi owszem.


 • Aleksander Łukaszenka oskarża świat 🗺o wykorzystanie pandemii w celu wzbogacenia się.

  Koronawirus wprowadził całą planetę w stan psychozy. I pewnie sam to zauważyłeś. Jest tak samo jak zawsze: po świńskiej grypie, ptasiej grypie, SARS… dzisiaj mamy do czynienia z kolejną pandemią, kolejnym zapaleniem płuc, tylko w nowej formie. Pamiętaj, kto w przeszłości korzystał z tych sytuacji, kto włożył miliardy do kieszeni - powiedział Łukaszenka, rozmawiając w sobotę z urzędnikami z obwodu mohylewskiego.

  Białoruski prezydent stwierdził, że koronawirus przysłużył się najbogatszym ludziom i wielkim mocarstwom. Według niego wywołanie paniki miało im pomóc w zdobyciu gigantycznych sum. W tym tygodniu Institute for Policy Studies z siedzibą w Waszyngtonie ogłosił, że od połowy marca w samych Stanach Zjednoczonych miliarderzy dodali do swoich fortun 565 miliardów dolarów. Ich majątki wzrosły w tym czasie o 19 procent. W tym samym czasie 39 milionów Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych.

  https://www.o2.pl/informacje/aleksander-lukaszenka-oskarza-swiat-o-wykorzystanie-pandemii-do-wzbogacenia-sie-6518960813164161a


 • 🇧🇾 Białoruś poprosiła Bank Światowy o pożyczkę. Ten zaoferował naszym wschodnim sąsiadom kwotę nawet większą niż wnioskowana . Jednakże warunkiem udzielenia kredytu był nakaz wprowadzenia przez Białoruś restrykcji związanych z tzw.pandemia koronowirusa. Aleksander Łukaszenko odmówił przyjęcia pieniędzy.

  Artykuł w j.angielskim:
  https://eng.belta.by/president/view/belarus-president-unwilling-to-accept-additional-terms-to-get-foreign-loans-131164-2020/

  https://greatgameindia.com/belarus-world-bank-coronavirus-conditions/

  Artykuł w j.polskim:
  https://nwk24.pl/2020/07/18/koronawirus-na-swiecie-aleksandr-lukaszenko-nie-bedziemy-tanczyc-jak-nam-zagraja/

  21E2665E-4B5B-42C0-89FF-8A289443883E


 • Prezydent GHANY w Afryce do swoich obywateli : wirus został zaplanowany !

  https://m.cda.pl/video/54636351e

  -Niestety po wizycie Macron-a (prezydenta Francji) w maju tego, zmienił narracje,co wcale nie znaczy,że wiele w tym prawdy co mówi na początku. To niestety kolejny przykład jaki negatywny wpływ ma UE na świat😔.


 • @baku mam nadzieje,że sie nie obrazisz przeniosłam te tematy z "Wieści z frontu: STAN PALMIENNY"-tyle na dzień dzisiejszy mam na ten temat.


 • @anka napisał w Czy płacono rządom państw za lockdown? Czy były łapówki?:

  @baku mam nadzieje,że sie nie obrazisz przeniosłam te tematy z "Wieści z frontu: STAN PALMIENNY"-tyle na dzień dzisiejszy mam na ten temat.

  myślę, że się nie obrażę 😉 • Pamiętam jak mówił, że powie coś ciekawego gdy już psychoza wirusowa się skończy -> sam początek video:


  Jak widać tę propozycję dostał już dawno.


 • Prezydent Madagaskaru: WHO zaoferowała 20 milionów dolarów łapówki za skażenie leku Covid-19

  Prezydent Madagaskaru Andry Rajoelina oskarżył Światową Organizację Zdrowia o spisek mający na celu posiadanie COVID-19 Organics, lokalnego afrykańskiego „lekarstwa” na wirusa. Rajoelina twierdzi, że WHO zaoferowała mu łapówkę w wysokości 20 milionów dolarów za zatrucie jego lekarstwa - podała Tanzania Perspective na okładce numeru z 14 maja.

  Prezydent Madagaskaru uważa, że ​​jedynym powodem, dla którego reszta świata odmówiła poważnego potraktowania lekarstwa z Madagaskaru na koronawirusa jest fakt,że pochodziło ono z Afryki.

  Poniżej zdjęcie okładki afrykańskiej gazety:

  E778D1BA-BBA5-4429-BC7F-C16A60B02681

  Artykuł w języku niemieckim
  https://de.news-front.info/2020/05/17/madagaskars-prasident-who-habe-20-millionen-dollar-bestechungsgeld-angeboten-um-das-covid-19-mittel-zu-kontaminieren/#.Xzolbg44pWo.facebook

  Artykuł w języku angielskim:
  https://greatgameindia.com/who-offered-20m-bribe-to-poison-covid-19-cure-madagascar-president/amp/?__twitter_impression=true


 • Ile państw dostało za lockdown i jak dostać tego typu kredyt?


 • Jak MFW może pomóc krajom w radzeniu sobie z ekonomicznymi skutkami koronawirusa

  -co o tym myślicie🤔?

  Finansowanie nadzwyczajne - MFW odpowiada na bezprecedensową liczbę wezwań do finansowania w sytuacjach nadzwyczajnych - skorzystalo z niej ponad 100 krajów. Fundusz podwoił dostęp do swoich instrumentów awaryjnych - Szybkiego Instrumentu Kredytowego i Instrumentu Szybkiego Finansowania - umożliwiając mu zaspokojenie oczekiwanego zapotrzebowania w wysokości około 100 mld USD na finansowanie. Instrumenty te pozwalają Funduszowi na szybkie udzielanie pomocy w sytuacjach nadzwyczajnych bez konieczności posiadania pełnego programu i bez bardziej tradycyjnych uwarunkowań MFW.

  Finansowanie jest zatwierdzane przez Zarząd MFW w rekordowym tempie - dla ponad 60 krajów do końca maja.

  Fundusz pracuje również nad zwiększeniem swojej zdolności do zapewniania finansowania na preferencyjnych warunkach przy zerowym oprocentowaniu najbiedniejszym krajom o niskich dochodach w ramach instrumentu Poverty Reduction and Growth Trust (PRGT). MFW zamierza pozyskać 17 miliardów dolarów w nowych środkach PRGT i - dzięki zobowiązaniom darczyńców, w tym z Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Chin, Hiszpanii, Australii i Kanady - jest bardzo bliski osiągnięcia tego celu.

  Dotacje na umorzenie zadłużenia - Zarząd MFW zaoferował natychmiastowe zwolnienie z obsługi zadłużenia 29 krajom w ramach odnowionego przez MFW funduszu ochrony przed katastrofami (CCRT) w ramach odpowiedzi Funduszu mającej na celu zaradzenie skutkom pandemii COVID-19.

  Zapewnia to dotacje dla najbiedniejszych i najbardziej narażonych członków Funduszu na pokrycie ich zobowiązań dłużnych MFW w początkowej fazie w ciągu następnych sześciu miesięcy i pomoże im skierować więcej z ich skąpych zasobów finansowych na pomoc w nagłych wypadkach i inne działania.

  Fundusz pracuje nad zwiększeniem CCRT do 1,4 mld USD, aby zapewnić dwuletnie umorzenie zadłużenia w oparciu o dotacje.

  Wzywa do zawieszenia obsługi zadłużenia - Dyrektor Zarządzający MFW i Prezes Banku Światowego 25 marca wezwał oficjalnych wierzycieli bilateralnych do wstrzymania spłaty obsługi zadłużenia z najbiedniejszych krajów. To potężna, szybko działająca inicjatywa, która uwalnia skąpe pieniądze, które można zamiast tego wykorzystać do ochrony życia i środków do życia.

  Grupa G-20 odpowiedziała na to wezwanie, wyrażając zgodę na zawieszenie obsługi zadłużenia z tytułu oficjalnego kredytu bilateralnego o wartości około 11 mld USD od najbiedniejszych krajów.

  Fundusz, Bank Światowy i G20 wezwały również wierzycieli z sektora prywatnego do udziału w takim umarzaniu długów na porównywalnych warunkach, co może przynieść dodatkowe 7 mld USD ulgi.

  Zwiększanie płynności - Fundusz zatwierdził również ustanowienie krótkoterminowej linii płynności (SLL) w celu dalszego wzmocnienia stabilności gospodarczej i zaufania. Instrument jest odnawialnym mechanizmem ochronnym dla krajów członkowskich o bardzo silnej polityce i podstawach, które potrzebują krótkoterminowego, umiarkowanego wsparcia dla bilansu płatniczego.

  Dostosowanie istniejących umów pożyczkowych - Fundusz rozszerza również istniejące programy pożyczkowe, aby sprostać pilnym nowym potrzebom wynikającym z koronawirusa, umożliwiając w ten sposób skierowanie istniejących zasobów na niezbędne wydatki na środki medyczne i sprzęt oraz na powstrzymanie epidemii.

  https://www.imf.org/en/About/Factsheets/Sheets/2020/02/28/how-the-imf-can-help-countries-address-the-economic-impact-of-coronavirus


 • Polska należała do MFW od chwili jego założenia do 1950 roku, kiedy to wystąpiła z niego, by następnie, po złożeniu w 1981 roku wniosku o ponowne przyjęcie, zostać w roku 1986 jego członkiem.

  Współpraca Polski z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w okresie lat 90. XX w. obejmuje dwa okresy:

  • czas do roku 1996 gdzie współpraca ukierunkowana była na przebudowę polskiej gospodarki;

  • od początku roku 1997 gdzie skoncentrowano się na współpracy przy wsparciu Polski w jej dążeniach do uzyskania członkostwa w Unii Europejskiej.


 • Corona - kupiona pandemia i jak WHO i MFW rozdysponowały znaczne sumy pieniędzy

  • Oficjalna strona MFW podaje, ile pieniędzy otrzymały państwa uczestniczące w koronie szaleństwa,które można znaleźć na stronie internetowej MFW (stan na 10 sierpnia 2020 r.)Patrz link poniżej:

  Strona nosi tytuł: „Pomoc finansowa i ulga w zakresie obsługi zadłużenia COVID-19”, co dowodzi, że kwoty te są powiązane z pożądanym lockdown. Chodzi też o niemałe oddłużenie.

  • ‼️ „Fundusze pomocowe” to niecałe 88 miliardów dolarów . Suma umorzonych długów również jest imponująca: łącznie 251 mln USD‼

  Te przekazy pieniężne są niezwykle nietypowe, wręcz wyjątkowe, dlatego nagle pojawia się pytanie, dlaczego nasze media o nich nie informują. W końcu, w zależności od kraju, kwoty te są znaczne nie tylko dla tych krajów. Co ciekawe, Ukraina jest na szczycie Europy z pięcioma miliardami, ale inni również otrzymali znaczne kwoty: Pakistan (1,4 miliarda), kraj naftowy Nigeria (3,4 miliarda), RPA (4,3 miliarda) Chile (24 miliardy), Kolumbia (10,8 miliarda) i Peru (11 miliardów). Na stronie internetowej MFW naliczyłem łącznie 100 krajów, które otrzymały „pomoc” lub umorzenie długów. Ale robi się naprawdę interesujące, kto nie jest tam wymieniony.

  Pierwsze, co zauważam, to Brazylia, Argentyna?? i oczywiście Stany Zjednoczone.

  Link do oficjalnej strony MFW:
  https://www.imf.org/en/Topics/imf-and-covid19/COVID-Lending-Tracker

  Prezydent Burundi, Pierre Nkurunziza, zmarł w wieku 55 lat - do tego czasu bardzo zdrowy - na atak serca, kilka tygodni po tym, jak odmówił posłuszeństwa dyktandowi Korony i wydalił WHO z kraju. Zaledwie kilka tygodni później jego następca nałożył blokadę i, co dziwne, 20 lipca 2020 r. 7,63 mln zostało przewiezionych do kraju.

  Artykuł można czytać bezpośrednio na stronie w wielu językach:
  https://unser-mitteleuropa.com/corona-die-gekaufte-pandemie/?fbclid=IwAR2nSeKePjsq4pO8699F9x0tlW_TNa2SbhILOiHKyl7Ke0pgmzlCFpSCctE

  -spiskorują na całego twierdząc,że Kaczora zabiło WHO z powodu świńskiej grypy i wycofania sie z zakupu szczepionek.Cała reszta to mega zródło informacji.


 • Jak rządy przekazują miliardy z kieszeni podatków panu Gatesowi i Światowemu Forum Ekonomicznemu.O tym jak korporacje stały się światowym rządem.

  Gates musiał przez długi czas dawać pieniądze ONZ i rządom, aby móc rządzić światem. Teraz otrzymuje je z nawiązką od rządów na globalne zarządzanie.

  Wg. Global Preparedness Monitoring Board (GPMB) Komisja Europejska i niemiecki rząd zorganizowały konferencję darczyńców, aby zebrać 7,5 miliarda euro, których wciąż brakuje, abyśmy mogli odpowiednio zareagować na pandemię. Ale inicjatywa “Global Response”mająca na celu zwalczanie wirusa koronowego nie wyszła od nich, a raczej rządu federalnego

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wraz z innymi światowymi podmiotami zajmującymi się zdrowiem oraz Fundacją Billa i Melindy Gatesów zainicjowała 24 kwietnia 2020 r. Historyczną inicjatywę „Global Response” w celu zwalczania koronawirusa.

  Niecałe dwa tygodnie później UE i rządy organizują konferencję darczyńców i przekazują na nią 7,4 mld euro.

  • GPMB, z której ma pochodzić liczba wymagań, jest „niezależną” instytucją, która ocenia stopień przygotowania krajów i społeczności światowej na pandemie i ma przyczynić się do poprawy poprzez doradzanie decydentom.
   Została założona w 2018 roku przez Światową Organizację Zdrowia WHO, która jest w dużej mierze finansowana przez Fundację Billa i Melindy Gatesów oraz Bank Światowy, który ściśle współpracuje z Fundacją Gatesa w różnych organach, w tym Better Than Cash Alliance. W przypadku Gates Foundation, prezes jej Global Development Program, Chris Elias, zasiada w zarządzie GPMB.

  Pieniądze z naszych podatków dane Gates Foundation mają zostać przekazane różnym organizacjom finansowanym przez Gatesa, aby mogły je przekazać dużym firmom farmaceutycznym zgodnie z filozofią Billa Gatesa i Światowego Forum Ekonomicznego. Filozofia ta mówi, że najskuteczniejszym sposobem ulepszania świata są zasady komercyjne i że można i należy na tym dobrze zarabiać.

  Pół miliarda euro z Niemiec, miliard z UE i pozostałe sześć miliardów z innych krajów ma zostać przekazane w celu subsydiowania rozwoju szczepionek, produkcji leków i testów odpornościowych, rząd federalny pisze bardzo ogólnikowo w swoim komunikacie prasowym:

  Duża część zebranych pieniędzy trafia do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Światowego Sojuszu na rzecz Szczepionek i Szczepień (Gavi) oraz Koalicji na rzecz Innowacji w Zapobieganiu Epidemii (CEPI). To wzmacnia ich wydajność.

  GAVI zajmuje się szczepieniami w krajach rozwijających się. Oprócz Fundacji Billa i Melindy Gatesów głównymi podmiotami finansującymi są Bank Światowy i WHO.

  • CEPI jest dzieckiem klubów największych międzynarodowych korporacji, Światowego Forum Ekonomicznego, urodzonego w Davos w 2017 roku. „Koalicja na rzecz innowacji w zakresie gotowości na wypadek sytuacji nadzwyczajnych” ma na celu przyspieszenie opracowywania szczepionek w celu uniknięcia epidemii i zapewnienia sprawiedliwej dystrybucji szczepionek. Oprócz Fundacji Gatesa członkami założycielami są WHO, która jest w dużej mierze finansowana przez Gates, oraz Komisja Europejska, która wysyła członka do Zarządu. Niemcy ją również finansują.

  Ponadto w różnych mediach wymieniane są jednostki Unitaid i The Global Fund.

  • Unitaid to fundusz oparty na WHO, w dużej mierze współfinansowany przez Gates Foundation, która kupuje duże ilości leków po obniżonych cenach dla ludzi w biednych krajach. Następnie przekazuje leki organizacjom partnerskim, które zapewniają, że dotrą tam, gdzie powinny i nie obniżą cen w krajach uprzemysłowionych. Partnerami wdrożeniowymi są Gates Foundation, Gavi oraz Clinton Foundation‼ W efekcie Unitaid pomaga firmom farmaceutycznym w maksymalizującym zysk monopolistycznym zróżnicowaniu cen w zależności od wypłacalności klientów.

  • Globalny Fundusz został utworzony ze środków Fundacji Gatesa pod egidą WHO i jest obecnie w dużej mierze finansowany przez rządy.
   Rozdaje pieniądze biednym krajom, aby mogły je wykorzystać na zakup narkotyków‼ Przedstawiciel Fundacji Gates zasiada w zarządzie organizacji w Genewie, która została dotknięta różnymi skandalami związanymi z niegospodarnością i oszustwami.

  Krytyka ze strony tanich, niekomercyjnych szeregów
  Prezes agencji pomocowych Bread for the World i Diakonie Katastrophenhilfe, Cornelia Füllkrug-Weitzel, trafiła w sedno, gdy ostro skrytykowała SWR, że fundusze publiczne płyną bez jasnych mechanizmów księgowych. Nazwała to „bardzo niezwykłym”. Można to też nazwać wielkim skandalem.

  Co robią te wszystkie finansowane przez Gatesa i współzarządzane instytucje? Między innymi piszą podejrzane raporty.

  • Global Preparedness Monitoring Board opublikowała roczny raport za rok 2019, w którym znajdują się przede wszystkim wiodące organizacje, które przygotowały dokumenty wprowadzające do raportu, takie jak Johns Hopkins University Center for Health Security, Bank Światowy i WHO. Dziękując w ten sposób Fundacji Gates i Niemcom za dofinansowanie.

  Każdy, kto słyszał o "Event 201" poświęconym pandemii koronawirusowej, które Gates Foundation i Johns Hopkins Centre zorganizowały w październiku 2019 roku, nie będzie zaskoczony.

  Jednak każdy, kto słyszał o Pandemic Preparedness Index, który Johns Hopkins Center utworzyło wspólnie z Nuclear Threat Initiative i mając duże pieniądze od Gates Foundation, jest trochę zaskoczony, że to badanie, które kosztowało co najmniej 2,25 mln dolarów w rocznym sprawozdaniu Rady ds. Monitorowania Gotowości nie wspomina się ani słowa o globalnej gotowości na wypadek pandemii. W długim raporcie na próżno szukać wzmianki o inicjatywie zagrożenia jądrowego.

  Dokument informacyjny Johns Hopkins Center for Health Security zlecony przez GPMB nosi tytuł „Gotowość na pandemię patogenów układu oddechowego o dużym wpływie” i został wydany we wrześniu 2019 r., Miesiąc przed opublikowaniem przez Johnsa Hopkinsa indeksu gotowości na wypadek pandemii w ramach inicjatywy Nuclear Threat Initiative.

  W rzeczywistości inicjatywa Nuclear Threat Initiative pojawia się w artykule, ale tylko raz w podziękowaniu dla osób, które były dostępne do dyskusji ekspertów i gdy wspomniano, że Nuclear Threat Initiative wraz z (finansowanym przez Gatesa) Centrum Globalnego Rozwoju w firmie z Monachium Security Conference przeprowadziła symulację symulującą reakcje na celowo uwolnionego wirusa. Wspólne badanie dotyczące gotowości na wypadek pandemii również zostało tutaj pominięte. Artykuł Johnsa Hopkinsa zawiera cały rozdział na temat dostępnych innych odpowiednich analiz.

  Jeśli obecnie kończysz tak duże i kosztowne globalne badanie na główny temat artykułu informacyjnego, który zamówiłeś razem z partnerem, a następnie przedstawiasz tego partnera tylko jako kogoś, z kim kiedyś rozmawiałeś z ekspertem, to jest to oszustwo. Klient z pewnością nie powinien dać się oszukać, bo tam siedzi Gates, który i tak finansuje wszystkich zaangażowanych i ich studia. Więc to społeczeństwo i być może rządy spoza USA mają być oszukane.

  Może to być spowodowane tym, że Johns Hopkins Center przed opracowaniem informacyjnym Health Security w dużej mierze dotyczy celowo uwalnianych wirusów i odpowiedzi na nie, a Nuclear Threat Initiative jest organizacją, która dba tylko o zdrowie, jeśli chodzi o biologiczne Trwa wojna. Johns Hopkins Centre, Bill Gates, Event 201 i inne instytucje i działania przygotowujące do pandemii mogły nie być zbyt ściśle związane z wojną biologiczną, więc pominęli Nuclear Threat Institute. Oczywiście to tylko jedna z kilku możliwych spekulacji.

  https://norberthaering.de/die-regenten-der-welt/geberkonferenz-gates-weltwirtschaftsforum/


 • EBI pożyczy nam na walkę z pandemią 650 milionów euro. Właśnie podpisaliśmy umowę

  „Minister Finansów zawarł umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), dzięki czemu Polska uzyska linię kredytową do wysokości 650 mln euro, na finansowanie działań w ramach walki z pandemią” – poinformowano w piątkowym komunikacie.

  „W ramach linii kredytowej EBI oferuje pełne, a nie standardowe 50-procentowe, finansowanie kwalifikowalnych projektów” – podkreślono.

  Jak tłumaczy EBI, pieniądze z linii kredytowej „będą mogły zostać wykorzystane do pokrycia sfinansowania inwestycji związanych z trwającą obecnie pandemią”.

  „Intencją uruchomienia linii kredytowej jest poszerzenie palety działań podejmowanych przez Polskę w odpowiedzi na kryzys związany z COVID-19 oraz zwiększenie zabezpieczenia na wypadek pandemii w średniej i dłuższej perspektywie czasowej.

  ‼️Programy w obszarze ochrony ludności mogą z kolei dotyczyć m.in. zapewnienia infrastruktury i urządzeń (między innymi na potrzeby kampanii informacyjnych i edukacyjnych), zakupu środków higieny i środków dezynfekujących, prowadzenia badań (w tym badań przesiewowych) czy zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych‼

  Minister finansów Tadeusz Kościński podkreślił, że Europejski Bank Inwestycyjny wspiera działania rządu od wielu lat.

  „Linia kredytowa jest dobrym przykładem współpracy w obszarze, który jest obecnie priorytetowy dla nas wszystkich. Umowa pokazuje jak elastycznie i efektywnie można wspierać państwa członkowskie UE w walce z bezprecedensowym kryzysem” – powiedział Kościński.

  https://naszapolska.pl/2020/09/04/ebi-pozyczy-nam-na-walke-z-pandemia-650-milionow-euro-wlasnie-podpisalismy-umowe/?fbclid=IwAR0ExdyIlJ7s1E2HMMqndl4U3VjNsNCh0BBLTPiQBWtCU37tSQxSCSN_n5g

  -to się nigdy nie skończy😔.Spodziewajcie się na dniach kolejnych represji


 • ,,FEMA” – Inteligentne Miasta Jako Obozy Koncentracyjne Dla Mas.

  • W roku 2012 r. program FEMA rozpoczął nabór wniosków, których wpłynęło ponad 1900. Przyjęte wnioski miały na celu realizację planów przygotowania się na wypadek katastrofy naturalnej lub kryzysu wywołanego przez działania człowieka. Zatwierdzone wnioski otrzymały dofinansowanie z Fundacji Rockefellera i były zarządzane przez Los Angeles Emergency Preparedness Foundation.
   ‼️Program FEMA skupia się obecnie na sytuacji związanej z COVID-19‼

  Co łączy obozy FEMA, działalność Fundacji Rockefellera, ONZ i CDC w kontekście COVID-19?

  Zgłębiając temat, natknąłem się na hipotezę, że Fundacja Rockefellera przeorganizuje strukturalnie 100 miast, tworząc z nich żywe obozy koncentracyjne.

  Fundacja poucza, jak radzić sobie z klęskami żywiołowymi i przeciwdziałać im, a także wszelkim innym problemom dotykającym społeczności na świecie. Jej przedstawiciele pragną instruować urzędników, policję i armię, jak przeciwdziałać tego typu wyzwaniom oraz jak wyjść im naprzeciw. Integrację sieci miast cechować będzie wspólny plan działania, tak aby szybko i skutecznie likwidować bunty społeczne oraz potencjalne ataki wewnętrzne. Tak wyglada zarys projektu “inteligentne miasta jako obozy koncentracyjne”.

  Jednakże to nie wspomnianej fundacji przypisuje się autorstwo omawianego programu. Głównymi dokumentami odnoszącymi się do jego mandatu są: deklaracja z Vancouver ws. osiedli ludzkich, Agenda Habitatu, deklaracja z Istambułu ws. osiedli ludzkich, deklaracja ws. miast i innych osiedli ludzkich w nowym tysiącleciu i rezolucja ONZ (56/206). Fundacja zajmuje się tylko realizacją. W całym procederze biorą także udział przestępcze według mnie organizacje związane z Georgem Sorosem.

  W grudniu 2013 roku wybrano pierwsze 32 miasta, które przyłączą się do światowej organizacji FEMA, m.in.: Bangkok (Tajlandia), Glasgow (Szkocja), Rotterdam (Holandia) i Vejle (Dania), Santiago (Chile), Chicago (USA) i Barcelonę (Hiszpania). Co roku lista poszerza się o kolejne miasta. Z Polski do programu mają przyłączyć się Warszawa i Poznań, w Niemczech – Berlin, a w Rosji – Moskwa. W 2014 r. wyróżniono aż sto miast gotowych dołączyć do programu.

  Przynależność do organizacji FEMA przedstawia się jako „misję na każde zło”, a koordynacja współpracy pomiędzy 100 miastami gwarantuje możliwość realizacji wspólnego planu ponad prawem narodowym.

  Kwestia CDC

  We wrześniu 2016 r. Catherine Frompovich, dziennikarka strony Activist Post, zamieściła artykuł, który zapewne mocno zaniepokoił czytelników. W tekście pani poinformowała, że CDC zaproponowało przyznanie sobie uprawnień uderzających w wolność obywateli USA. Miesiąc wcześniej instytucja wystosowała zestaw postulatów, tytułując je Kontrolą Chorób Zakaźnych. Ich wejście w życie dawało CDC prawo do „masowych aresztowań zdrowych ludzi i zatrzymywania ich na czas nieokreślony bez ŻADNEGO procesu odwoławczego” (sic!), czytamy w materiale Catherine Frompovich.

  Obecnie trwa budowa infrastruktury pod totalną inwigilację i zamordyzm, by w przedostatnim etapie wprowadzić globalny stan wojenny.

  Globalny stan wojenny to kwestia czasu – gotowość.

  „Ustanowienie stanu wojennego na całym świecie to tylko kwestia czasu”

  – ogłosił przewodniczący ds. eugeniki w Fundacji Rockefellera.

  Co jeszcze ich powstrzymuje? Z czysto ludzkiego punktu widzenia zróżnicowanie świata i ludzie o odmiennych poglądach, a także istniejące jeszcze liczne państwa narodowe. Z chrześcijańskiego punktu widzenia siermiężną machinę komunizmu stopuje Bóg poprzez działania chrześcijan takich jak prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, który niestrudzenie walczy z wrogim deep statem, czy prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro. Prawdopodobnie plandemia coronawirusa miała umożliwić uruchomienie procedur niezbędnych do realizacji programu FEMA, jednak coś poszło nie tak. Ludzie zorientowali się, że mają do czynienia z zaplanowanym i odgórnie sterowanym oszustwem na masową skalę, co chwilowo pokrzyżowało globalistom plany. Donald Trump skutecznie utrudnia działania komunistom i nasze to szczęście, że przywódca ten wciąż sprawuje urząd prezydenta najpotężniejszego imperium na Ziemi.

  Artykuł zawiera źródła:
  https://szczumic.pl/aktualnosci/fema-inteligentne-miasta-jako-obozy-koncentracyjne/

  Poniżej filmik z takiego obozu FEMA sprzed 6 lat

  -To jest pod Krakowem @adrian1111 znasz to miejsce?

 • Patroni

  @anka to jest jednostka wojskowa przy ulicy Tynieckiej 45 w Krakowie, dzielnica Ruczaj. Mieszkałam kiedyś niedaleko tego adresu i przejeżdżałam obok. To ogrodzenie wydaje mi się typowym dla terenu wojskowego. Teraz mieszkam niedaleko innej jednostski i mur wygląda bardzo podobnie. Co ciekawe obszar tego "obozu" jest zamazany w mapie gogli, ale jesli juz wpiszesz adres w inną wyszukiwarkę to widać go normalnie:)
  https://duckduckgo.com/?q=tyniecka+45+kraków&atb=v183-1&ia=web&iaxm=maps


 • FEMA=Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego:
  uczy i przygotowuje ludzi do postępowania w określonym typie zagrożenia, pomaga ludziom w różnego rodzaju klęskach i katastrofach. Specjalną rolę przywiązuje się do przekazywania wiedzy o zagrożeniach dzieciom i młodzieży.

  Krytyka

  Od lat 90. wielu różnych teoretyków spisku oskarżają FEMA o udział w spisku mającym na celu zbudowanie totalitarnego „Nowego Porządku Świata”. W szczególności jest oskarżana o przygotowywanie obozów koncentracyjnych w różnych miejscach w USA, do których deportowani byliby patrioci, którzy sprzeciwiają się nowemu reżimowi i np. odmówiliby wydania swojej prywatnej broni palnej.

  • Kiedy po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 r. Rząd amerykański przedstawił plany nowego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w skład którego wchodzi również FEMA, uznano to za potwierdzenie starszych obaw .

  23 października 2007 roku FEMA zorganizowała konferencję prasową w Waszyngtonie. o pożarach lasów w Kalifornii. Jak się później okazało, tylko pracownicy FEMA byli obecni i zadawali niewinne pytania.Reporterzy zostali poinformowani dopiero 15 minut przed startem. Czasami łączyli się telefonicznie, ale nie wolno im było zadawać pytań. Johnsen przyznał później w Washington Post: „Naszym celem było jak najszybsze ujawnienie informacji i popełniliśmy błąd”. Amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, któremu podlega agencja, odniósł sie bardzo krytycznie wobec tej sytuacji: ” To niewybaczalne, takie działania nie będą tolerowane i nie wolno ich powtarzać ”.

  W 1997 roku libertariański autor James Bovard skrytykował FEMA za dotowanie odbudowy na obszarach narażonych na katastrofy, pytając: „Czy naprawdę pomożemy w odbudowie domów i budynków federalnych na obszarach, na których nigdy nie powinny być budowane?”. że gminy znacznie częściej zaniedbują odśnieżanie, ponieważ władze federalne im w tym pomogą B. są odcięte od dróg pokrytych śniegiem.

  Podręcznik libertariańskiego Instytutu Cato, który jest przekazywany parlamentarzystom, mówi, że prace FEMA powinny zostać przejęte przez prywatne firmy, które sprzyjałyby budowie w strefach bezpiecznych: „Za każdym razem, gdy występuje klęska żywiołowa, FEMA jest wymieniana jako przykład tego, jak dobrze działają organizacje rządowe. Ale w rzeczywistości, ponieważ podatnik subsydiuje pomoc w przypadku katastrof i obniża składki ubezpieczeniowe, FEMA zachęca jednego obywatela do budowania na obszarach podatnych na katastrofy - a inni obywatele ponoszą konsekwencje tych ryzykownych decyzji.

  Na dobrze funkcjonującym wolnym rynku ludzie, którzy budują swoje domy na terenach zalewowych lub w strefach huraganów, sami wyłapaliby ryzyko wyższymi składkami ubezpieczeniowymi.

  Jednak działania FEMA podważają ten proces. Amerykanie nie powinni być zmuszani do ponoszenia kosztów, jeśli domy wakacyjne na południowym wybrzeżu zostaną zniszczone. Ten organ, który kosztuje cztery miliardy dolarów rocznie, powinien zostać zlikwidowany ”.

  Z drugiej strony FEMA stwierdziła, że ​​wzmacnia osobistą odpowiedzialność obywateli, zachęcając ludzi do stosowania środków strukturalnych w celu zminimalizowania przyszłych szkód lub wykupienia ubezpieczenia od powodzi.

  We wrześniu 2005 roku republikański kongresman Dennis Hastert w związku z huraganem Katrina z zamiarem zakwestionowania odbudowy Nowego Orleanu: „Nie ma sensu inwestować miliardów dolarów w odbudowę miasta to jest poniżej poziomu morza ”.


 • Pieniądze za posłuszeństwo - jak MFW i Bank Światowy trzymają naszą planetę na krótkiej smyczy

  Od początku pandemii Międzynarodowy Fundusz Walutowy udzielił OSEMU państwom pomocy finansowej w łącznej wysokości 87,8 mld USD - wyraźnie określonej jako „Pomoc finansowa i ulga w obsłudze zadłużenia COVID-19” - częściowo w formie pożyczek, a częściowo w formie umorzenia długów (11).
  https://www.imf.org/en/Topics/imf-and-covid19/COVID-Lending-Tracker

  • Samo Chile otrzymało 23,9 miliarda dolarów, Peru 11 miliardów, Kolumbia 10,8, Egipt 8, Ukraina 5, RPA 4,3, Nigeria 3,4, Jordania 1,7, Pakistan 1,4.

  Wzniesione na gruzach drugiej wojny światowej dwie siostrzane organizacje, MFW i Bank Światowy, obie z siedzibą w Waszyngtonie i blisko powiązane z ONZ, miały pomóc w finansowaniu lepszego świata. Mając tanie duże pożyczki, powinny pomagać biednym krajom w walce z głodem, masowym bezrobociem i innymi sytuacjami kryzysowymi, pomagać im w trudnościach z płatnościami oraz umożliwiać długoterminowe projekty budowlane i rozwojowe. Ale humanitarna fasada już dawno się rozpadła. Trzy ćwierć wieku później działają głównie jako asystenci uwolnionego drapieżnego kapitalizmu, który jest zdeterminowany, aby działać na rzecz nowego porządku świata.

  King nie przebiera w słowach:

  „Bank Światowy i MFW stały się skorumpowanymi narzędziami elity finansowej. Są narzędziami oligarchów i są konsekwentnie wykorzystywane do wyzysku i zniewalania całych kontynentów ”(57).
  https://ukmemories.info/video/eMfEz2iroqVktaY/event-201.html

  W tym systemie Bank Światowy i MFW działają jedynie jako „narzędzia dla„ ekonomicznych hitlerowców ”, wyjaśnia Perkins. „Użyliśmy ich do przesyłania pieniędzy firmom. Najbardziej skorzystali na tym właściciele tych firm w USA i Europie oraz kilka bogatych i skorumpowanych rodzin w krajach rozwijających się ”(66)https://taz.de/!579417/

  Hiszpania, lider w szaleństwie korony, właśnie otrzymała pożyczkę od MFW w wysokości 130 miliardów dolarów. Hojnie uwzględniono również Włochy.

  Siostrzany Bank Światowy MFW rozdziela pieniądze pomocowe na Covid-19 - ale nie dla bezczelnych odstępców od linii WHO, ale tylko w przypadku „skutecznej reakcji kryzysowej” (46).
  https://www.worldbank.org/en/topic/debt/brief/covid-19-debt-service-suspension-initiative

  Do połowy sierpnia Bank Światowy sponsorował 143 projekty Covid-19 „Gotowość”, „Reakcja” i „Edukacja” na całym świecie, w tym 42 w Afryce (47).
  https://www.worldbank.org/en/region/afr/coronavirus

  Tylko w sierpniu wysłano do Afganistanu 155 milionów dolarów; 100 milionów trafiło do Nigerii, 80 milionów do Gwinei, 70 milionów do Mauretanii. W poprzednich miesiącach Bank Światowy przelał 3/4 miliarda dolarów do Indii, 550 milionów do Indonezji, pół miliarda do Filipin, 400 milionów do Urugwaju, 350 milionów do Jordanii, 300 milionów do Ugandy, 250 milionów do Etiopii, 100 milionów do Serbii. .

  Miliard dolarów dla Brazylii wciąż tkwi w „rurociągu” Banku Światowego (48) - Bolsonaro musi najpierw stać się trochę bardziej świadomy kryzysu.
  https://projects.worldbank.org/en/projects-operations/projects-list?searchTerm=covid-19

  Podobnie jak MFW, Bank Światowy oferuje wszystkim głodującym narodom w czasie kryzysu koronowego perspektywę umorzenia, zmniejszenia i odroczenia narosłego zadłużenia.

  W tym celu wraz z ministrami finansów krajów G20 w kwietniu (49) uruchomiła „Inicjatywę zawieszenia obsługi zadłużenia” 49. Kto chce skorzystać z DSSI, powinien powstrzymać się od radzenia sobie z kryzysem na wzór Szwecji.
  https://www.worldbank.org/en/topic/debt/brief/covid-19-debt-service-suspension-initiative

  Czym są pożyczki firmy Covid o łącznej wartości około stu miliardów dolarów, z których większość musi zostać umorzona od samego początku z powodu braku wypłacalności pożyczkobiorców, mierzona w porównaniu z optymistyczną perspektywą wykorzystania ich do zabezpieczenia bilionów rynków w przyszłości?

  Na przykład Nepal, jeden z najbiedniejszych krajów świata, otrzymał od MFW 214 mln USD 6 maja w ramach programu „Pomoc finansowa i ulga w zakresie obsługi zadłużenia COVID-19” (50).
  https://www.imf.org/en/Topics/imf-and-covid19/COVID-Lending-Tracker

  Bank Światowy zarobił dodatkowe 18,8 mln 20 maja (51). Ponadto od dawna pomaga Nepalowi w wielu innych projektach rozwojowych (52).
  https://www.worldbank.org/en/search?q=Nepal

  Z pewnością nie powinno to utrudnić rządowi w Katmandu tworzenia obozów koncentracyjnych zwanych „obozami kwarantanny”. Rzekomo „zarażeni” ludzie z podejrzanymi przypadkami są stłoczeni razem w najbardziej opłakanych warunkach - i są zwalniani tylko wtedy, gdy spełnią wymogi higieniczne, kompleksowo i w pełni (53).
  https://www.rrh.org.au/journal/article/6240

  Wietnam również założył takie obozy koncentracyjne (54)

  https://tienphongnews.com/145-hotels-in-vietnam-register-to-serve-as-quarantine-camps-15140.html; https://vovworld.vn/en-US/sunday-show/life-inside-vietnams-armyrun-quarantine-camps-854748.vov; https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-vietnam-quarantine/vietnam-quarantines-tens-of-thousands-in-camps-amid-vigorous-attack-on-coronavirus-idUSKBN21D0ZU

  Umowa brzmi:" węgiel przeciwko pomocy tyranii higienicznej zgodnie z wytycznymi WHO, teraz i w przyszłości."

  Szczególnie łatwo jest szantażować kraje, w których wsparcie Corona zwiększa istniejącą górę zobowiązań.

  Wg. szacunków MFW na przykład Ukraina zaciągnęła w 2019 r. 1,4 bln hrywien długu kredytowego - równowartość ok. 42 mld euro (56).
  https://www.imf.org/external/pubs/ft/weo/2014/02/weodata/weorept.aspx

  Nie wahasz się długo, gdy tylko wierzyciel wywiera na ciebie presję. Poddajesz się, zwłaszcza, że terror higieniczny wzmacnia również twoją pozycję władzy.

  Powyżej przetłumaczyłam moim zdaniem najciekawsze części artykułu pt."Kupiona planeta":
  https://www.rubikon.news/artikel/der-gekaufte-planet?fbclid=IwAR1HP9E8fb4N24sMwHXJW1aCsbGh9ACaQFRsuUxJFSsorzm_NQN_e8IAfRM

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii