Niemce się wkurzyły i komisje śledczo założyły (w sprawie kowidozy)

 • Patroni

  Niemce to jest śmieszny naród. Polecam kanał carnevala jeszcze raz nowy Veni Vidi Vandali gdzie ciekawie analizuje stare mapy Europy i pokazuje ze niemce to nie są w sumie chyba narodem żadnym. Tylko jakimś dziwnym tworem.

  Ale do brzegu: mój wspaniały mężczyzna znalazł to:

  Niemieckie jakieś mądre głowy postanowiły od tej strony ugryźć temat ze se niezależna komisje śledcza w sprawie kowidozy zrobiły. Ciekawe czy im się to uda. Jak tak to inne kraje szybko ten system podlapio


 • @Palma takich komisji jest już 4 sztuki,nawet partia AfD powołała taki trybunał.Linki z aktualnymi filmami i wszystkim uaktualniane na bieżąco jak i opisami są od dawna w „sytuacja w Niemczech”😉.

  Pytanie tylko co to da?

  Powstał też trybunał złożony z adwokatów mających skarżyć testy PCR w USA bo nie widzą żadnych szans na proces w DE.Jeden z prawników zajmował się aferą VW i sprawami Deutsche Bank.

  W Germanii panuje rok 1933 i wszyscy wynoszą rząd Spahnferkel na piedestały.Propaganda cała gęba wszędzie,sa do tego stopnia perfidni,że na rządzie Hiszpanii obowiązek maseczek wymogli posyłając na Majorkę media i publikując wszem i owem o zagrożeniu.Podobnie zrobili Chorwacji,ta jednak skrytykowała za to rząd Niemiec.

  Szkopy są w transie i kompletnie nic do nich nie dociera.

 • Patroni

  @Palma
  Mnie obiło się o uszy że Niemcy są tworem żydowskim, dawno temu to było i już nie do końca pamiętam skąd to.. zajrze w film w trybie stacjonarnym 😀


 • Jednak postanowiłam przenieść ten wątek tutaj ponieważ w „sytuacja w Niemczech” się gubi, pomimo,że uaktualniam go na bieżąco. Postanowiłam go również podzielić na kilka wątków dla zachowania ładu ponieważ to mi znacznie ułatwia pracę.

  W Niemczech z prywatnych inicjatyw wystartowało wiele trybunałów obywatelskich zrzeszających: naukowców,lekarzy,prawników ,ale także partia AfD postanowiła wszcząć tego typu dochodzenie. Do tych trybunałów zapraszani są eksperci z całego świata i szczegółowo analizowane jest postępowanie związane kryzysem korony.

  Poniżej podaję linki do poszczególnych:

  • Sympozjum partii AfD z udziałem włoskiej pani wirusolog prof dr Maria Gismondo z 11.07.20.Mega ciekawe i bardzo polecam:


  • ACU Trybunał Bodo Schiffmann-a:

  1.Zapowiedź pracy komisji jak i omówienie celów obrad trybunału.
  ⚠Nagranie ma polskie napisy‼

  2.Psycholog omawia skutki pandemii i jej wpływ na psychikę człowieka

  3.Dyskusja pomiędzy dwoma lekarzami

  4.Kwestia zwierząt domowych

  5.Domy opieki społecznej

  6.Konferencja nr.2 w języku niemieckim,angielskim,hiszpańskim,wegierskim,portugalskim.Zaplanowana na 03.08.20 godz.12:00

  7.Demonstracja w Berlinie


  • Rozprawy zrzeszonych adwokatów,którzy zbudowali sieć na terenie całej Europy m. in. wchodzi w jej skład 4000 adwokatów pochodzących z samych Włoch.Jeden z nich to znany adwokat dr Reiner Füllmich czynny zawodowo również w USA.

  Link do strony ze wszystkimi materiałami:
  https://corona-ausschuss.de/sitzungen/

  1.Świńska grypa-przebieg i jak to wyglądało w 2009 r.-z dr. Wolfgang Wodarg

  https://www.facebook.com/OVALmediagroup/videos/896157637543170/

  2.Wnioski ds. Świńskiej grypy - z dr. Wolfgang Wodarg.

  https://www.facebook.com/OVALmediagroup/videos/593024441399271/

  3.Posiedzenie:

  4.Posiedzenie:


  -we wszystkich 4 posiedzeniach głównym
  ekspertem jest doktor Wordag. Można dowiedzieć się wszystkiego na temat m.in.podobnych manipulacji mających miejsce w czasie świńskiej grypy.Te przesłuchania to źródło bardzo dobrych i z to pierwszej ręki informacji.

  5.Posiedzenie dotyczy wiarygodności testów PCR, trwa 3h12 min.

  W dyskusji bierze udział prof dr Urlike Kämmerer wirusolog i immunolog z Uniwersytetu w Würzburg,która podkreśla,że ten test pokazuje jedynie ślady danego kwasu nukleinowego/cząsteczki genomu,praktycznie nic nie mówiące o występowaniu wirusa czy jego zakażeniu w ciele człowieka.Ten test nie jest w stanie stwierdzić zaskarżenia. Bo jak takowe jakby miało miejsce to widoczne były by objawy u badanego pacjenta, a takowych po prostu nie ma.Poniżej dla ludzi niemieckojęzycznych oryginalna wypowiedz pani doktor.

  44E91B51-6194-4622-9B37-DB4CE564E9D5

  6.Rozmowy z pracownikami domów opieki społecznej.
  https://www.facebook.com/OVALmediagroup/videos/282516536414229/
  -niestety znalazłam tylko na platformie Facebooka ponieważ You tube usuwa namiętnie te filmy🤬

  7.Sytuacja małych przedsiębiorców, gastronomii,aktorów i branży rozrywkowej.

  8.Bergamo i co się tak na prawdę wydarzyło we Włoszech.Mnóstwo ekspertów z pierwszej lini frontu.

  9.Sytuacja dzieci.Transmisja na żywo odbędzie się 31.07 o godz 11:00.

  10.Maseczki😷chronią czy szkodzą?W dyskusji bierze udział praktykujący,dyplomowany psycholog Daniela Porusa, która przeprowadziła swoje badania w formie ankiety na 1300 os.krytycznie podchodzące do tematu noszenia maseczek.Badanie to przedstawia negatywny wpływ na psychikę tych osób. Omawiane są tez tematy związane z racjami społ.,propaganda,
  Transmisja na żywo odbędzie się 07.08 o godz 11:00.

  11.Sytuacja w innych krajach:
  USA aktualna sytuacja.Sytuacja w m. in.Niemczech,Argentynie,Nepalu i Włoszech.
  Transmisja na żywo z 07.08 i godz. 11:00,czas trwania 4:28 min.
  -znaczna cześć dyskusji jest prowadzona w j.angielskim.Zapraszam do posłuchania.

  12.Rola mediów I📺📻📰
  (Szwecja-Psycholog,Niemcy-Socjolog)

  13.Zagrożenia jakie niesie z sobą wirus,leczenie:

  14.Ochrona danych osobowych(dr Thilo Weichert),1 mln genomów, paszport zdrowia,aplikacja śledząca:

  1. Fałszywe bodźce w systemie,rola mediów II📺📻📰�:: ::

  1. Klasa średnia w czasie kryzysu, zadłużenie państwa, kto ugra najwiecej na tej pandemii:

  17.Praworządność i demonstracje w Berlinie.
  W rozmowie bierze udział były polityk frakcji zielonych Daniel Siber,który wystąpieniu na demonstracji w Berlinie 29.08 został wyrzucony z partii.Ralf Ludwig o sytuacji prawnej w Niemczech,a raczej bezprawiu.Rozmowa z byłym komisarzem policji i jego punkt widzenia na temat demonstracji w Berlinie i działań policji.

  18.Rozmowa z Robertem Kennedym Jr na temat demonstracji w Berlinie i szczepień.

  19.Corona trance: hipnoza, rytuały, strach i wyjścia z traumy.Podsumowanie rozmowy na temat produkcji szczepionek z Robertem Kennedym Jr.

  1. Pomoc w radzeniu sobie z maseczkowym terrorem, testami, kwarantanną.

  21.Gospodarka w szponach pandemii.
  Korespondent dziennikarz z Majorkii pracujcy przy różnych projektach dla telewizji.


 • @anka Ania, masz materiał na książkę 😏


 • Słucham ostatnio sobie tych trybunałów a jest ich trochę Żeby je przesłuchać trzeba trochę czasu niektóre ciągną się prawie 4 h.W dodatku przesłuchiwani są ludzie niezbyt dobrze mówiący po angielsku dlatego trzeba się dość wsłuchiwać.Kolejna sprawa youtube strasznie kasuje te filmy dlatego trzeba na bieżąco ich słuchać.

  Konkluzja jaka mnie naszła po odsłuchaniu jednego z nich:
  Zainspirował mnie dr Wodarg bo powiedział,że jak zaszczepiono na grypę w Holandii starszych ludzi,a były przeprowadzone takie badania właśnie badania to ci ludzie nie zachorowali co prawda na grypę za to mieli większy problem z zapaleniem płuc.

  Mówi on że z wirusami wygląda to tak jak w ogrodzie z chwastami, jeżeli jednego się pozbędziemy to jego miejsce zajmuje automatycznie inny, podobnie jest z wirusami.

  I naszła mnie taka myśl, jeżeli oni teraz masowo będą szczepić na grypę o czym również mówi dr Wodarg.Może okazać się,że będziemy mieli zwiększoną ilość wirusów korony bo one zajmą wtedy miejsce tych grypowych-to również są słowa doktora.

  Czyżby chodziło właśnie o to naszym rządzącym?By mieć więcej przypadków na jesień i sztucznie wywołać je przez szczepienia na grypę?!


 • Odwołanie do dyskusji powyżej i nagrania 🎥"8.Bergamo i co się tak na prawdę wydarzyło we Włoszech.Mnóstwo ekspertów z pierwszej lini frontu."

  Bergamo.Włochy.
  Moje konkluzje na ten temat:
  Eksperci potwierdzają to wszystko co już wiemy na temat Bergamo czyli złe terapie i leczenie.

  Ale jest jeszcze coś o czym może nikt nie pisał, a podejrzewał to od samego początku dr Wodarg otóż to,że w zachodniej europie pracuję bardzo dużo ludzi z krajów Europy wschodniej opiekujących się starszymi ludźmi i ci wszyscy ludzie na wieść o pandemii po prostu wyjechali z Włoch co się przyczyniło do tego, że tych starszych ludzi nagle zaczęto wciskać masowo do szpitali i do domów opieki.

  Eksperci przyznają, że stosowano zła terapię mówią otwarcie o ludobójstwie.W pewnym momencie podłączono 5000 ludzi pod respirator. Tych ludzi źle leczono po pierwszej wizycie przepisywano im zazwyczaj tylko witaminę C i antybiotyki po czym odsyłano lub masowo umieszczano w domach opieki kumulując tych wszystkich chorych w jednym miejscu. Do końca nie wiadomo jakie panowały tam warunki i czy była tam dostateczna ilości personelu. Do szpitala przyjmowano tylko osoby w stanie krytycznym i podłączano je zazwyczaj pod respirator co było dla nich po prostu zabójstwem.

  Średnia wieku osób zmarłych Bergamo to u mężczyzn 80,a kobiet 83 lata. To byli zazwyczaj ludzie starzy,schorowani często z nadwaga i ponad 3 chorobami współistniejącymi.

  Krewni osób zmarłych w Bergamo podjęli kroki prawne w związku z nieprawidłowym leczeniem swoich bliskich.

  Eksperci mówią,że media nadal straszą ludzi we Włoszech. Do dziś panuje ta niesamowita i bezpodstawna propaganda, chociaż wirus praktycznie już wygasł, a jedyne co się na chwilę obecną się produkuje to są fałszywie pozytywne przypadki.


 • Odwołanie do dyskusji powyżej i nagrania 🎥"8.Bergamo i co się tak na prawdę wydarzyło we Włoszech.Mnóstwo ekspertów z pierwszej lini frontu."

  Zastraszające informacje dotyczące zawartości szczepionek 💉stosowanych w ramach obowiązkowych szczepień dzieci we Włoszech‼

  W dyskusji o porusza się również ten temat z racji,że bierze w tej dyskusji udział ekspert zajmujący się sprawdzaniem jakości szczepionek wprowadzanych na rynek włoski.

  Otóż 15 miesięcy temu toczyła się sprawa przed trybunałem w parlamencie włoskim o to,że podawane dzieciom szczepionki były zanieczyszczone ponadto posiadały RNA zwierząt i ludzki,a najgorsze jest to że wiele z tych szczepionek miało w sobie amfetaminę. To rozgrywało się 15 miesięcy temu przed parlamentem we Włoszech.Sprawa jednak przycichła.Wszystkie te szczepionki pochodziły od niemieckich producentów.

 • Patroni

  @anka

  To jest normalna zasada w naturze, że jak pojawia się miejsce to natychmiast to miejsce zasiedla inny gatunek. Co więcej, mówiąc natura mam jak najbardziej na myśli i nasze organizmy. Tak sie dzieje całym naszym ciele. Przedobrzysz z "dobrymi" probiotykami (tak uparcie reklamowanymi obecnie w TV) to one "przerosną" swoje możliwości i rozrosną się na inne miejsca w jelitach czyli tam gdzie ich być nie powinno, tym samym pozbawią możliwość bytowania innych, także potrzebnych.
  Z koleii są też takie dobre bakterie, które trzymają w ryzach te złe, które wystepują w naszym ciele. Podobnie jest z bakteriami na naszej skórze. Ludzie leją się płynami i różnymi mydłami bez opamiętania a to zaburza równowagę.
  To samo jest i z wirusami. Jeżeli wytępimy jedne to miejsce zasiedlą nastepne. Może gorsze?


 • Odwołanie do dyskusji powyżej i nagrania 🎥"11.Sytuacja w innych krajach."

  Moje konkluzje na ten temat:

  Nepal 🇳🇵czyli absurd goni absurd, kompletny lockdown po wykryciu 2 pozytywnych przypadków i afera z zagiętymi 90 mln $ na ściągniecie swoich obywateli z powrotem do kraju‼

  W Nepalu do wprowadzenia kompletnego lockdown wystarczyły aż 2 pozytywne przypadki.Nie było żadnych przypadków śmierci, jeden wykryto w styczniu, a drugi 20 marca.Po czym 25.03 zamknięto cały kraj, wszystkie granice, sklepy, instytucje, szkoły, a także komunikację pomimo,że nie było żadnych przypadków śmiertelnych.

  *Ciekawostka po wykryciu pierwszego przypadku w styczniu zapraszano chińskich turystów do Nepalu jakoby był to jedyny kraj bezpieczny dla nich.

  Warto się przyjrzeć również położeniu Nepalu. Katmandu i miejscowości wokół leżą dość nisko.Tam też występuje największe zagęszczenie ludności.Cała reszta wiosek leży na takiej wysokości, że nie ma szans żeby przetrwały tam jakiekolwiek bakterie czy wirusy i będzie strasznie ciężko znaleźć tam przypadki covida. Pomijając fakt, że jest to kraj mega biedny więc nie wierzę w to, że może sobie pozwolić na tego typu testowanie.Kolejna rzecz to średnia wieku tych ludzi.

  Może ktoś sobie przypomina, ale gruźlicę.Wiem,że to co prawda są bakterie, a nie wirusy również leczono kiedyś w górskich ośrodkach leżących powyżej 2000 m n.p.m. Na takiej wysokości bakterie nie mają szans przeżycia,dlatego do dzisiaj udaje mam sie znaleźć tak dobrze zachowane ciała w górach.

  W Nepalu mieszka 33 mln ludności.W sumie przeprowadzono 490 000 testów z tego 22 000 uzyskano pozytywnych.Z powodu covida zmarło 70 osób. Na dzien dzisiejszy jest jakichś 6000 pozytywnych testów i niby zainfekowanych bezobjawowców.

  Ciekawostką jest, też fakt, że w Nepalu zniknęło 90 mln $, które dostał rząd na to by ściągnąć swoich obywateli z powrotem do kraju.

  5 mln Nepalczyków pracuje poza granicami kraju m. in w Australii, Indiach.W Nepalu jest afera bo te pieniądze najzwyczajnej znikły.Wiele ludzi poddało się z tego powodu głodówce by wywrzeć presje na rządzących.Było też parę demonstracji w wyniku których poluzowano niektóre obostrzenia.Dzieci jednak nadal nie wróciły do szkoły. Przyłapani za brak kagańca na pysku muszą płacić 100 rupii=1$ przy miesięcznych zarobkach 150$.

  -Ciekawe skąd pochodzą te pieniądze na ściąganie ludzi do krajów🤔.Kto za tym stoi?


 • Odwołanie do dyskusji powyżej i nagrania 🎥"11.Sytuacja w innych krajach."

  Moje konkluzje na ten temat:

  Argentyna

  W Argentynie podobnie jak w Nepalu nie było żadnych przypadków śmiertelnych ponad to wprowadzono kompletny lockdown. Argentyna w tamtym roku zbankrutowała. Glifosat w Argentynie nie uznaje się za coś złego wprost przeciwnie, rozpoczęto niedawno ścisłą współpracę z amerykańską firma Monsanto.

  Przejdę jednak do tego jak przebiega lockdown w Argentynie.
  Ludzi traktuje się jak w Chinach. Codziennością stała się aplikacja bez której nie można w ogóle wyjść z domu. Nie można biegać czy uprawiać sportu na zewnątrz. Panuje kompletny zakaz wychodzenia z domu‼

  Tak od pięciu miesięcy.Bez aplikacji nie użyje się też środków komunikacji.Najlepsze jest to, że wszystkie te aplikacje powiązane są z Amazonem. Zamknięto ludzi w slumsach, gdzie jedyne pożywienie jakie dostają dostarczają im żołnierze podstawiający kotły. W takich warunkach od pięciu miesięcy ludzie siedzą zamknięci.

  Urugwaj
  W sąsiednim Urugwaju nie było kompletnego lockdown, postąpiono praktycznie podobnie jak Szwecji.Decyzję pozostawiono ludziom. Zamknięto na jakiś czas co prawda muzea. Wiem ponieważ znajomy był w Montevideo gdy się to zaczęło, pozamykano też wszystkie większe instytucje, ale nie zrobiono kompletnego lockdown.

  W Argentynie i w Urugwaju teraz panuje zima na oczywiście na korzyść rządzących, ponieważ mogą sobie przez to produkować sobie większą ilość chorych.

  W Argentynie nie wiadomo czy to są chorzy na covid czy nie, nikt tego nie wie i nie sprawdza. Ulice opanowali żołnierze, nie można przemieszczać się własnym samochodem nawet na to trzeba mieć specjalne pozwolenie, które oczywiście musi być skonfigurowane z w aplikacją.Argentyna obecnie to drugie Chiny.

  Na domiar wszystkiego wypuszczono 1000 więzniow.

  Przez 4 m-ce wypłacono ludziom jakieś zapomogi w wysokości 4x100€, co nie wystarcza tam na zwykłe zakupy.

  Ludzie głodują w kraju, który jest w stanie normalnie wyżywić 400 mln ludzi.

 • Patroni

  @anka Co do tego Nepalu to juz na samym poczatku jeszcze w marcu nie pasowało mi ze odwolywali wszystkie wyprawy w himalaje. I tak sobie mysle jaki to ma niby sens skoro tam wiekszosc osob wchodzi ze swoja butlą tlenowa to ki czort. jak sie maja pozarazac;D a to przeciez dochodowy biznes w tych krajach. ale jak widac ktos musiał dać więcej $$


 • Debata w Szwajcarii/Aarau o dziwo polityków,lekarzy,ludzi takich jak my z udziałem publiczności.Brał w niej udział Samuel Eckert

  -Jestem w trakcie oglądania.Dialekt szwajcarski nie należy do moich ulubionych😅.
  Szwajcarscy politycy bronili się ponoć jednym argumentem,a mianowicie takim,że jak to możliwe by cały świat mógł się pomylić na to odezwał się Samuel cyt. „prawda nie leży w nigdy po stronie większości”-Jean Cocteau
  -i nie tam należy jej szukać ☺️.

  Wstęp:

  Dalszy ciąg debaty:

  Coś do poczytania i skrót nagrania z debaty.Tak napisał o tej debacie i to w miarę obiektywnie mainstream:
  https://www.telezueri.ch/zuerinews/hitzige-debatte-politikern-und-corona-gegner-streiten-sich-an-corona-podium-138770328


 • Moje konkluzje co do debaty w Szwajcarii.

  Zostały zadane fajne pytania,niestety efekt był taki,że na mało,które uzyskaliśmy konkretne odpowiedzi, były to w większości odpowiedzi wymijające.

  Np. na pytanie:
  „Jakie spełnione muszą być warunki by wywołać epidemie/pandemie?”
  Polityk przytoczył jedynie regułkę i to w dodatku tą skrzywioną powolujac się na WHO.Tak było z większością odp.

  Jeżeli chodzi o testy PCR, to politycy w Szwajcarii mają świadomość,że na ich podstawie nie można stawiać żadnej diagnozy klinicznej,ale nadal się je masą wykonuje.Dlaczego?Na to również nie uzyskaliśmy odp.Politycy przypisują tam sobie zasługi,wprowadzenia lepszych dokładniejszych testów jak i że łagodnie wirus się rozprzestrzenił w Szwajcarii. Za panikę, obwiniają media.O naruszeniu praw obywatelskich nie chcieli słyszeć, bo to przecież wszystko jest dla dobra społ.

  Jedyny pozytyw to fakt ,że do niej doszło.Przerażające było oglądać jak negatywnie ci politycy reagowali na swoich własnych wyborców mając ich za nic,w czasie tej dyskusji. Z góry zakładając,że ludzie którzy wzięli w niej udział nie są odpowiednią grupa reprezentacyjną,a cała reszta Szwajcarii jest po ich stronie.

  Szczytem arogancji był zarzut skierowany w kierunku Samuela,że kim to on jest,że chce z nimi dyskutować, zarzucono mu bark wiedzy.

  Cała dyskusja była przeprowadzona bardzo nie przemyślanie i chaotycznie,w dużej mierze nie dano się wypowiedzieć żadnej ze stron czy dyskutować.Najwiecej do powiedzenia za to mieli sami organizatorzy,takie odniosłam wrażenie.

 • Patroni

  Na dyskusje był czas w Marcu i Kwietniu ewentualnie.
  Ludzie są co najmniej 3 miesiące do tyłu dlatego globaliści wygrywają.

  Z psychopatami i z debilami się nie rozmawia.


 • Podsumowanie 4 godzinnego posiedzenia dotyczącego nr.16 "Klasy średniej w czasie kryzysu, zadłużenia państwa i tego kto ugra najwiecej na tej pandemii".

  Zaradna klasa średnia, która w miarę na czas zauważyła o co chodzi straciła na dzień dzisiejszy 30% na tej pandemii.Pan, który bawi sie w catering zaopatruje szpitale w DE, stracił wspólnika, który nie wytrzymał tego i odebrał sobie życie.

  Ekspert od ekonomii rokuje 20% inflacje co by oznaczało wzrost cen o 100%, a nawet 3-krotnie w najbliższych 3 latach.

  -Niestety pomysły na rozwiązanie obecnych problemów gospodarczych tych ludzi idą albo w kierunku utopii, zacofania gospodarczego lub marksizmu.Oni chcą za wszelka cenę ukręcić głowę globalizmowi tępiąc kapitalizm stawiając na regionalizm.Jak to przejdzie to moim zdaniem cofniemy sie o 100 lat albo i więcej i wylądujemy w punkcie wyjścia. Osobiście nie podobają mi sie te tendencje.

 • Patroni

  @anka no a czego się spodziewaliście po socjalistach 🙂

  Inflacja w tym roku średnia wyniesie co najmniej 60%.


 • Rozmowa z głównym guru od zamieszania Szwajcarii prof.Tanner.

  Gość ma dużo za uszami między innymi mieszał się w sprawy eboli w Afryce. To on dowodził tam grupą naukowców?!
  W HIV też jest zamieszany i jeszcze z tego mega dumny.

  Najlepiej testowałby każda chorobę takim tescikiem. Takiej marudy dawno nie z nie musiałam słuchać,żadnych konkretów stracona godzina czasu.Podał tylko źródła izolatu na które Szwajcaria się powołuje.

  Przyznal,że test Drostena jest do niczego a to on był stosowany do maja.Gość w ogóle nie widzi w tym problemu,że ludzi przez niego zamykano i izolowano czy że stracili oni prace.Pierdzieli o Afryce,że tam to gorzej ale ludzie lepiej się dostosowują. Są filmiki w necie, które pokazują jak sfingowano ebolę w Afryce i płacono ludziom. Co za baran.

  Niestety ta rozmowa po raz kolejny potwierdza likwidacje szpitali i diagnostyki na rzecz laboratoriów.

  Jedyny pozytyw to fakt,że chciał porozmawiać z na ten temat z normalnymi ludźmi.

  Wielki naukowiec, a momentami mniej wiedział niż laicy.

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii