Tesla od początku 2019r. współpracuje z niemiecką firmą biotechnologiczną Curevac 💉 • Dla tych co się tak jaraja Musk-wiem i jego innowacyjnością. Kolejny bogacz,który ma nierówno pod sufitem i chce zawładnąć światem ,wariat i świr.
  A37F9910-CF83-4276-BAFE-25303C433C77

  Amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla współpracuje z niemiecką firmą biotechnologiczną Curevac przy budowie zdecentralizowanych zakładów produkcji szczepionek. „Tesla buduje mini-fabryki RNA dla Curevac i innych jako koleny projekt” - mówi Musk na Twitterze. Przykladem na to jest niemiecka filia inżynierii mechanicznej Tesli Grohmann.

  W Curevac opracowuje komunikator komórkowy mRNA, który nazywa „drukarką”, a Musk nazwa teraz „fabrykami mini-RNA”, aby produkować kandydatów na szczepionki i inne terapie oparte na mRNA.

  Projekt, który jest również wspierany finansowo przez międzynarodową inicjatywę szczepień CEPI, został ogłoszony przez Curevac na początku 2019 r. W tym czasie powiedziano, że dokonano tego we współpracy z kilkoma organizacjami międzynarodowymi i dodatkowym partnerem z dziedziny inżynierii mechanicznej. Znawca firmy Curevac powiedział, że Grohmann i Curevac, spółka zależna Tesli, pracowali od jakiegoś czasu nad drukarkami RNA.

  Ta jednostka produkcyjna do produkcji informacyjnego RNA (mRNA), na której oparte są szczepionki Curevac, ma umożliwić szybką dostawę na miejscu w regionach, w których wybuchła epidemia. Jeśli Curevac odniesie sukces z kandydatem na szczepionkę koronawirusową i otrzyma zgodę, firma z siedzibą w Tybindze posiada już zakłady produkcyjne z oficjalnym zatwierdzeniem w Niemczech, które mogłyby wyprodukować setki milionów dawek.

  Artykuł w j.niemieckim:
  https://www.n-tv.de/wirtschaft/Tesla-mischt-beim-Curevac-Impfstoff-mit-article21886866.html


Log in to reply
 

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii