Dżuma

• https://pl.sputniknews.com/swiat/2020070212682389-sputnik-wybuch-dzumy-dymieniczej-w-mongolii/

W Mongolii zaobserwowano przypadki zarażenia dżumą. Prawdopodobną przyczyną było jedzenie surowego mięsa świstaka.
    I teraz tak.
    Czy to powtórka z rozrywki?
    Może chcą wprowadzić absolutny wegeterror poprzez "powstawanie" chorób wywołanych jedzeniem mięsa?
    A może nie udało się z koronawirusem, to próbują z czymś innym?
    A może Lalak ma rację i w 2024 pierdzielnie meteoryt, a to, o czym będą pamiętać przyszłe pokolenia to to, że ludzkość została znowu nawiedzona śmiertelną plagą?
    A może to zupełnie normalne, że w XXI w. pojawia się ognisko dżumy?
    A może zupełnie nic się nie dzieje i panika jest niewskazana?

Zapraszam do dyskusji Ziomale!

• @Wera
    Nie ufam portalowi [sputnik niuuz], do którego prowadzi adres; od razu zajrzałam w otchłań wyszukiwarki. Faktycznie, pojawiły się takie wieści z tej czy z tamtej strony sceny - w tym portal Medycyna Praktyczna mówił o tym ponad rok temu. Szczegółów nie znam, bardzo pobieżnie zerknęłam.

Pod względem zdrowotnym nie ma co się bać. Jedyna upierdliwość, jaka może się tu pojawić, to działania ludzi, którzy takie rzeczywiste lub wydumane przypadki choroby mogą wykorzystać jako pretekst sprzyjający realizacji jakichś planów.

• @Nina
    @Wera
    Mam znajomego w Mongolii,prowadzi tam Camp ,wycieczki,wypożyczalnie,masę rzeczy.W sumie żyje tam jakieś 18 lat.Jego dziewczyna jest lekarzem,oboje są zdania,że ten wirus to wielka ściema. Mogę zapytać o dżumę,ale moim zdaniem to nadmuchana historyjka.

W Mongolii je się dużo mięsa,to fakt i ludzie poza stolicą prowadzą bardzo koczownicze życie.Wymyślają historyjki z dżumą,która z tego co się oręduje miała głównie podłoże braku higieny i wylewania ścieków gdzie popadnie.

• Jak w mediach glownego scieku o tym nie uslyszymy to nie ma sie czego bac bo nie jest to czescia ICH planu 🙂

• @Nina jeśli ponad rok temu, to jestem spokojna. Natomiast link taki sam, jak każdy inny 😛 już jakieś wp czy interie też zaczęły, być może powielają

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii