Złoto, srebro, elektromagnetyzm a zdrowie

• Patroni

Tutaj wrzucam luźne przemyślenia na temat złota, srebra, miedzi i elektromagnetyzmu w odniesieniu do człowieka.
    Na wstępie zaznaczę że absolutnie wątpię iż złoto i srebro stały się wartościowe ot tak za pstryknięciem palca, ze ludzie stwierdzili <okej od teraz to złoto jest cenne>
    Ale podkreślam to jest tylko moje zdanie i nie zamierzam się z nikim tu bić na gołe klaty.
    Nie podważam tez ekonomi i tego jak funkcjonuje w nim złoto i srebro. Nie wchodzę też w tematykę ezo-szmezo bo to nie moje bajki. Mowie tylko od stronie fizyki i elektromagnetyki. Just science.
    Uważam że uznanie czegoś za cenne przez cywilizacji przed nami oznaczało określenie jego wartości użytkowej. A że w obecnej chwili nie potrafimy jej odnaleźć to tylko nasza ułomność.
    Jakie właściwości ma złoto?
    Generalnie wszystkie źródła mainstreamowe podają, że ma dobroczynny wpływ na organizm i jest świetnym uzupełnieniem diety. W medycynie ludowej przyjmuje się że złoto leczy wiele chorób od artretyzmu po nowotwory. Natknęłam się nawet w sieci na filmik naszego rodzimego szamana który poleca noszenie srebra.

Czyli przez noszenie złota na ciele przenika ono do naszego organizmu.
    W sporej części jest to bullshit a co najwyżej tylko część prawdy.
    Chodzi o jego właściwości konduktywne.
    Złoto (tak jak srebro i miedz) cechuje się bardzo dużymi właściwościami przewodzenia prądu. Prąd czyli energia.
    Doświadczenia na miedzianych obręczach u roślin pokazały że rośliny rosną nawet do 30% większe i silniejsze. Dają lepszy plon, a nawet można w ten sposób pozbyć się chorób.
    Co stanie się wtedy gdy przeniesiemy to na ludzi? Przecież jesteśmy tak samo istotami elektrycznymi jak i one, żyjemy na tej samej ziemi.
    Czy noszenie złotej i srebrnej biżuterii nabiera głębszego sensu? Zauważcie że biżuteria na ogół jest obręczą (pierścionki, łańcuszki, bransoletki) Podobnie jak obręcze stosowane w doświadczeniu na roślinach.

Przyjrzyjmy się temu bliżej czyli rys historyczny.
    Kiedyś złoto mieli tylko najbogatsi. Królowie nosili złote korony na głowie. Czyli możemy podejrzewać że wspomagały przepływ energii przez co mogli być hmm mądrzejsi? Można powiedzieć że to przesada, że co najwyżej korona wpływała na ich zdrowie, płodność itd. Ale czy na pewno? Czy ktos z Was miał kiedys złotą koronę na głowie i jest pewny że efektów nie ma? No właśnie;D
    Bacciarelli_-_Chrobry
    Złoto Azteków: Tam podobno było mnóstwo złotej biżuterii, hełmów(hmm?ciekawe po co;), naczyń a nawet złote pióropusze(interesting)
    Next, tron . Zdobione złotem z wysokimi wieżyczkami.
    tron-sala-krzesło-muzeum
    Wielcy władcy swoje konie stroili złotem. Czy tylko po to by onieśmielały innych bogactwem? Czy może też liczyli że będą silniejsze, szybsze, bardziej przydatne w walce i podróżach?

Co następne w kolejce? PINIONDZE. Kiedyś monety były wykonane ze złota, srebra, mosiądzu, miedzi. OKRĄGŁE. Mamy do czynienia tutaj z prawem przyciągania. Dosłownie. Poprzez tworzenie pola elektromagnetycznego. Mając złoto lub inny metal energia zaczyna krążyć.
    Dlaczego królowie tworzyli skarbce? Bo im większa masa tym większe przyciąganie. Nawet przesąd który pozostał do dziś to kiedy dajemy komuś portfel w prezencie najczęściej zostawiamy tam grosik żeby przyciągał pieniądze. Czy ma to sens? No jasne. Czysta fizyka.
    Idąc dalej dochodzimy do papierowych pieniędzy. Kompletna głupota. Papier niczego nie przyciąga. Kojarzycie te drzewka szczęścia z grosikami? Czy mogły działać. Tak
    A teraz, co myślicie o ludziach którzy tworzą sobie drzewko szczęścia z papierowych banknotów? No dałny. Nic nie rozumio.
    Denezhnoe_derevo_iz_Banknot
    Kolejna sprawa to trzymanie pieniędzy w banku. Gdyby były w formie metalu szlachetnego to trzymanie ich z dala od nas sprawiałoby że pracują dla kogoś innego i ktoś inny będzie miał z nich pożytek.

Jak wygląda podejście do biżuterii dzisiaj?
    Noszenie złotej i srebrnej biżuterii jest obecne w każdej kulturze. Przykłady to np. pierścionki zaręczynowe, zakładanie obrączki w dniu ślubu, złoto w prezencie ślubnym, często gdy rodzi się dziecko w prezencie dostaje łańcuszek (który nosi dopiero jak jest starsze ofc)I kobiety i mężczyźni noszą takie ozdoby. Niektórzy maja nawet skłonności do przesady xD
    fed7ce1debf1de481d5c5046c5a2186d
    Ale patrząc na to pod kątem energetycznym czy to naprawdę jest przesada?;D
    Pytanie do Was: czy nie zauważyliście ze ostatnimi czasy biżuteria plastikowa, stalowa itd. wyparła noszenie złota i srebra?
    A przecież powinno być na odwrót bo żyjemy w czasach elektronicznego smogu który to złoto pięknie niweluje. O 5G nie będę wspominać nawet.
    Tak samo dziwi mnie dlaczego w szpitalach i innych budynkach użyteczności publicznej klamki nie są pozamieniane na mosiężne lub miedziane. Mosiądz i miedz maja właściwości antybakteryjne i grzybobójcze, wiec w czasach pandemi (wink:) eliminowałoby mnóstwo kłopotów.
    Kolejny temat to miedziane rury doprowadzające wodę, które automatycznie ją oczyszczały. A także dostarczały odpowiedniej ilości miedzi człowiekowi, zwierzętom i roślinom.
    W organizmie człowieka miedz jest powiązana z cynkiem. (Na razie poszerzam temat, wiec nie będę głębiej się rozpisywać)

Przykłady można by mnożyć i mnożyć i efekt jest ten sam. Jest ogrom wiedzy która z pewnych powodów została zapomniana i wyszła z użycia. Pytanie tylko dlaczego tak się stało.
    Każdemu kto nie nosi złotego/srebrnego łańcuszka polecam zrobić sobie 2tygodniowy test i sprawdzić na sobie samopoczucie, sen, dolegliwości zdrowotne;)

CZęść o roślinach https://ziomalum.pl/topic/1027/praktyczne-zastosowania-elektromagnetyzmu-i-miedzi-w-uprawie-roślin
    800px-Earth's_magnetic_field,_schematic

• Świetny material 🙂

No co tego tematu, pamiętam znajomy mi opowiadał, miał kumpla Ruska który miał zawsze przy sobie łańcuch ze srebra, jak robił kawę czy herbatę, to potem do niej wkładał ten łańcuch na parę minut. Właśnie ze względów zdrowotnych.

• @baku kiedyś chyba wierzono że srebrne puchary zabezpieczają przed trucizną.... ja lubię srebro z dodatkiem bursztynu, czy bursztyn też ma zdrowotne właściwości?

• wszystkie kamienie szlachetne mają inne właściwości

• Co do srebra - to ma udowodnione działanie anytbakteryjne. Gdzieś czytałem że leczono srebrem oczy u noworodków zapobiegając ślepocie. Jest też w maściach na oparzenia - świetnie przyspiesza regenerację (Argosulfan).
    Co do testu - nie noszę niczego przez prawie całe życie (bardzo rzadko obrączkę) - nie narzekam na zdrowie/samopoczucie ani nie mam żadnych dolegliwości.
    Dodam, tak na marginesie, to noszę obrączkę przy teściowej - rzeczywiście pomaga na jej potencjalne gadanie i polepsza samopoczucie mojej żony, więc może coś w tym jest 😉

• @vibo bursztyn to raczej nie jest kamień, ale ma właściwości zdrowotne, skoro są wcierki bursztynowe, nalewki itp. Ja kupiłam dla dziecka w swojej rodzinie biżuterię bursztynową na ząbkowanie. Wg matki nie działa, ale jak czytałam na jakiejś stronie gdzieś to kilka matek pisało, że objawy ząbkowania przeszły jak ręką odjął. Co do metali to przecież bardzo popularne w mojej rodzinie jest pocieranie jęczmienia na oku obrączką.

• Ten post mnie zainspirował do zrobienia miesięcznego eksperymentu z noszeniem biżuterii non stop 😄

• @Aurea każdy pretekst dobry 😉

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii