Praktyczne zastosowania elektromagnetyzmu i miedzi w uprawie roślin

• Patroni

Dzisiaj chciałam poruszyć temat jeszcze mało popularny w polskich internetach a uważam ze jest niezwykle ciekawy. Wpis będzie długi bo chcę pokazać jakim tokiem szłam i jeśli ktoś dostrzeże błędy to chętnie posłucham co i gdzie;). Zrobię tez drugi wpis, żeby nie mieszać tematów bo ten będzie typowo ogrodniczy. Wszystkie linki do filmów o których pisze wrzuciłam na koniec posta.
    Zacznijmy od faktów
    Fakt 1 : Kocham i uwielbiam miedź. Nie wiem skąd się to wzięło i dlaczego ale jest to pewien rodzaj obsesji i gdziekolwiek tylko mogę wykorzystać jej właściwości to to robię.
    Fakt 2:Jestem Tesla fangirl, wolna energia i te sprawy ALE interesują mnie PRAKTYCZNE rozwiązania a nie pusta gadanina. Bo że pewne tematy przez system są na dzien dzisiejsze nie akceptowalne to wszyscy wiemy.
    A teraz do brzegu.
    Wczesną wiosną rozpoczynając prace w ogrodzie spotkała mnie przykra niespodzianka. Niestety okazało się że przez brak zimy ilość szkodników w ogródku przeszła oczekiwane rozmiary. Hordy ślimaków, mszyc, mrówek i innych regularnie zżerały wszystko co wyrosło. Jak wiadomo im silniejsza roślinka tym szkodniki zrobią mniej krzywdy, więc skupiłam się na szukaniu ekologicznych metod wzmocnienia roślin.
    Zaczęłam od początku czyli od fotosyntezy, syntezy białek, przemian azotowych, ogólnych zasad jak działa roślina i na co ja jako człowiek mam wpływ.

Druga kwestia która mnie zastanawiała to dlaczego po burzy wszystko pięknie rośnie i czy sama mogę jakoś stworzyć iluzje burzy. Okazało się ze tak.
    Gdy piorun uderza w ziemie, ładunki elektryczne które niesie rozchodzą się po powierzchni ziemi spulchniając ją i użyźniając. Postanowiłam stworzyć swojego miedziowego pioruna;)
    Moje pierwsze doświadczenie wykonałam na 3 roślinach doniczkowych. Polegało na spulchnianiu ziemi co kilka dni:
    w pierwszym używałam drewnianego patyczka do szaszłykow xD,
    w drugim miedzianego druta,
    w trzecim nie robiłam nic.
    Finał był taki że 3 rośnie najgorzej, pierwszy spulchniany patyczkiem ma najwięcej liści, ale tylko 1 kwiat, a trzeci spulchniany miedzią ma liście nie tak okazałe jak pierwszy ale kwiatków około . 10
    Zachęcona pozytywnymi efektami szukałam dalej odpowiedzi na moje pytania.
    pole_magnetyczne
    Okazało się narzędzia żelazne i metalowe zmniejszają żyzność gleby. Otóż materiały te wpływają na pole elektromagnetyczne ziemi niszcząc je. Miedź przez to ze jest metalem niemagnetycznym nie powoduje negatywnych zmian w polu.
    Kolejną kwestią jest to że miedz jest niezbędna do syntezy białek i przemian azotowych w roślinach a większość gleby ma niedobór miedzi. Używając miedzianych narzędzi umożliwiamy przedostawanie się miedzi do gleby użyźniając ją w naturalny i ekologiczny sposób.
    Oczywiście postanowiłam to sprawdzić i sama zrobiłam sobie narzędzia. Zaczęłam od miedziano-drewnianej odchwaszczarki, później przyszły kolejne.

na wzór tego
    Pierwsze rzeczy wykonywałam na ślepo i powiedzmy intuicyjnie. Dopiero gdy natknęłam się na francuskiego inżyniera rolnictwa który prowadzi swoje doświadczenia.

Na jego kanale znalazłam mnóstwo informacji, a także zdjęć przesyłanych od ludzi z całej Francji. Najciekawsze linki wrzucam na dole. Wszystkie te doświadczenia opieraja się na zjawisku elektromagnetyzmu i nie pozostawiaja złudzen co do efektów

Jednym ze sposobów które on stosuje to obręcze z miedzianych przewodów zawieszane na roślinach.

Inny sposób to miedziane anteny stosowane do użyźniania gleby.

Kolejny temat to używanie magnesów przy hodowli pszczół.

Osobiście moje ulubione Są miedziane piramidy. Ten filmik pięknie obrazuje jak to działa i jak może wpływac na wydajność zbiorów.

Miedziana odchwaszczarka.
    miedziane obrecze na slimaki
    złoty pług

A tu link do drugiego tematu bardziej luzno i o ludziach:)
    https://ziomalum.pl/topic/1028/złoto-srebro-elektromagnetyzm-a-zdrowie

• Patroni

@Cynamon
    Świetne! Rozsadze jakąś roślinkę i sam się chętnie przekonam. Myślisz że miedź musi mieć kontakt z ziemią w przypadku piramid, czy wystarczy że jest nad ?

• Patroni

Mega post. Sam spróbuję, bo czekam teraz na kilka rzeczy, które wysiałem. Choć staramy sie dbać o ziemię w naszych szklarniach to na pewno spróbuję tego zabiegu z miedzią.
    Tesla fangirl i wolna energia, no no.

• Patroni

@esk3l Nie musi. Ale ważne w ktorym kierunku ustawia sie roslinki czy nasiona.
    Powrzucam jeszcze jakies ciekawe linki jak bede miec lepszy internet bo póki co to ani czasu ani internetu;D

• @Cynamon wreszcie coś na ślimaki 🐌.Jak mówiłam o miedzi mojemu to mnie wyśmiał,a widziałam takie w necie.Dzieki są pomysł.Troche późno bo zżarła gadzina już wszystkie zasadzone dynie😔.

Log in to reply

Użytkownicy Online

Kategorie

• Forumowo

Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

• OFFTOPIC

Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii