Wirus korony na łamach gazet na długo przed ogłoszeniem pandemii-artykuły, dowody.


 • Wirus korony na łamach niemieckich gazet w roku 2013
  Nie będę tego komentować.
  *Proszę tylko zwrócić uwagę na datę wydania tego artykułu:

  EC692E33-FD09-48CE-9B53-A50E6440254C

  Żeby nie było mam oryginał do poczytania.
  W 2013r również próbowali wprowadzić reżim pandemiczny.W artykule znajduje się podsumowanie liczby zmarłych na świecie na wirusa korony.
  https://www.focus.de/gesundheit/news/who-warnt-corona-virus-ist-gefahr-fuer-die-ganze-welt_aid_1000460.html

  Poniżej artykuł także z 2013 r głoszący o przypadkach nowej mutacji wirusa korony we Francji opisujący również znane nam już symptomy:
  BC8956E4-EA2E-4E20-9219-B1D3667E96CD

  https://m.focus.de/gesundheit/arzt-klinik/news/drei-verdachtsfaelle-neues-coronavirus-in-frankreich-aufgetaucht_aid_985775.html

 • Patroni

  Próbowali to rozegrać od wielu wielu lat. W końcu im się udało.


 • Covid-19 mógł zarażać ludzi już w 2013 r.

  W miarę postępu badań nad koronawirusem naukowcy opracowali inną teorię, że genom wirusa mógł rozprzestrzeniać się wśród populacji ludzkiej od 2013 r. Wg. naukowców z Uniwersytetu Calgary w Kanadzie wariant ten ewoluował przez lata.

  Artykuł zagłębił się w możliwe źródła pochodzenia SARS-CoV-2 i rolę, jaką odgrywają receptory ACE-2 w wywoływaniu wirusa. Wyniki badania są obecnie dostępne na serwerze przedrukowym Biorxiv, a badanie nie zostało jeszcze poddane recenzji.

  Według badań wirus potrzebuje czasu, aby dojrzeć i przeobrazić się w bardziej śmiercionośną formę, jednak mikroorganizmy nadal mogą być bardzo zjadliwe i zakaźne u ludzi nawet we wczesnym etapie.

  Zespół naukowców odkrył na początku stycznia, że ​​wirus jest obecny u nietoperzy🦇. Jednak nietoperze już rozwinęły odporność na wirusa, aby utrzymać go w ryzach niestety nie dotyczy to ludzi. W rezultacie ludzie są podatni na zachorowanie.

  W badaniu przeanalizowano obecny wariant białka szczytowego SARS-CoV-2 i to, jak silnie wiąże się on z receptorem ACE-2 u ludzi (hACE-2). Wiązanie między białkiem szczytowym nowego koronawirusa, a receptorami ACE-2 na komórkach ciała pomaga wirusowi przenikać do zdrowych komórek.

  W ramach badań naukowcy z University of Calgary zbadali 479 sekwencji genomu nowego koronawirusa zebranych między 30 grudnia 2019 r. A 20 marca 2020 r. Sekwencja została wykorzystana do rozpoznania jej filogenezy - co oznacza ewolucyjny rozwój wirusa i związek z innymi blisko spokrewnione wirusy.

  Spośród wszystkich genomów naukowcy odkryli około 16 wariantów wirusa i około 11 mutacji missense (gdzie pojedyncza zmiana nukleotydowa powoduje, że DNA / RNA koduje inne białko) w ponad 5 procentach infekcji, z których każda powoduje własną drzewo filogenetyczne.

  Kolejnym z ich pierwszych odkryć było podobieństwo z koronawirusem nietoperza i łuskowca. Stwierdzono, że genom SARS-CoV-2 ma co najmniej 96 procent podobieństwa do koronawirusa nietoperza - RaTG13 - i około 90 procent do koronawirusa pangoliny (Pangolin-CoV). Wcześniej zasugerowano, że obecny wirus jest kombinacją obu tych wirusów, które powstały w wyniku koinfekcji u gospodarza.

  Aby zbadać pochodzenie, naukowcy próbowali stworzyć sekwencję przodków domeny wiążącej receptor białka szczytowego SARS-CoV-2. Domena wiążąca receptor jest częścią białka szczytowego, która faktycznie identyfikuje i wiąże się z receptorami ACE-2. Stworzyli wspólną sekwencję przodków RBD dla wszystkich wirusów SARS-COV-2 i oznaczyli ją jako N1 i jej wspólnego przodka z najbliższym wirusem zwierzęcym - oznaczonym jako N0 (N-zero).

  Odkrycie obejmuje:
  Jak oczekiwano, sekwencja N1 była taka sama jak sekwencja referencyjna wirusa SARS-CoV-2, podczas gdy sekwencja N0 była unikalna, co wskazuje na unikalne pochodzenie wirusa.
  Dwie sekwencje RNA / DNA różnią się tylko w czterech pozycjach.

  Sekwencja przodków dała początek różnym potomkom, a RaTG13 jest jednym z najbliższych krewnych wirusa SARS-COV-2.

  RaTG13 został odkryty w 2013 roku i jako pierwotny przodek wirusa wywołującego COVID-19 musiał być również obecny w tym czasie.

  Arykuł w j.angielskim:
  https://www.thehindubusinessline.com/news/science/covid-19-may-have-been-infecting-humans-since-2013-study/article31932192.ece


 • 🇪🇸Wirus korony wykryty w ściekach w Barcelonie w marcu 2019 r.

  Uniwersytet Barceloński (UB) wykrył SARS-CoV-2 w próbkach ścieków pobranych w mieście 12 marca 2019 r. Oznacza to, że wirus koronowy był obecny w Hiszpanii na rok przed oficjalnym wystąpieniem pandemii 11 marca 2020 r.

  Wynik dochodzenia może udowodnić, że nowy wirus był w obiegu już dawno. Uniwersytet w Barcelonie przedstawił teraz pierwsze wyniki tego badania.

  Według oficjalnej chińskiej wersji i WHO pierwsze przypadki COVID-19 zgłoszono w Wuhan w Chinach na początku grudnia 2019 r. Stamtąd pandemia rozprzestrzeniła się niemal na całym świecie - w tym w Europie, gdzie pierwszy przypadek odnotowano we Francji pod koniec stycznia 2020 r.

  To hiszpańskie badanie może obalić hipotezę globalnego rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 w ciągu zaledwie trzech miesięcy.

  „Naukowcy wykryli wirusa, który powoduje chorobę w próbkach ściekowych w Barcelonie pobranych 12 marca 2019 r.” - powiedział uniwersytet.

  Wcześniej istniały oznaki, że SARS-CoV-2 był w obiegu przed oficjalnym pojawieniem się.

  Prace naukowców z Uniwersytetu Barcelońskiego Gemma Chavarria-Miró, Eduarda Anfrunsa-Estrady i Susany Guix pod kierunkiem Rosy Marii Pintó i Alberta Boscha zostały opublikowane na stronie internetowej przedruku medRxiv. Inni badacze mogą zobaczyć tam wyniki do wzajemnej oceny.

  Badanie jest częścią projektu finansowanego przez francuską firmę SUEZ, która bada SARS-CoV-2 w ściekach. COVID-19 jest chorobą, która według naukowców z Uniwersytetu w Barcelonie pozostawia w kale dużo materiału genetycznego. Dlatego analiza ścieków jest interesującym narzędziem monitorującym - zwłaszcza pod warunkiem, że trudno jest przetestować całą populację i ze względu na dużą liczbę łatwych przypadków, w których zainfekowani nie mają objawów.

  Naukowcy początkowo badali zamrożone próbki od 1 stycznia 2020 r. Pokazały one, że pandemia była obecna przed pierwszą oficjalną sprawą, 25 lutego 2020 r.

  A potem postanowili przetestować próbki z 2018 i 2019 roku. „Wszystkie próbki były negatywne dla genomu SARS-CoV-2, z wyjątkiem próbki z 12 marca 2019 r., W której wartości SARS-CoV-2 były bardzo niskie, ale były wyraźnie dodatnie za pomocą testu PCR”, wyjaśnia Albert Bosch, profesor na Wydziale Biologii Biblioteki Uniwersyteckiej i koordynator badania.

  „Wielu turystów przyjeżdża do Barcelony - turystów i osób podróżujących w interesach” - wyjaśnia Albert Bosch - i jest bardziej niż prawdopodobne, że podobna sytuacja miała miejsce w innych częściach świata, biorąc pod uwagę, że większość przypadków COVID-19 ma podobne objawy podobnie jak grypa, te pierwsze musiały być zamaskowane jako nierozpoznane przypadki grypy ”- mówi naukowiec.

  Artykuł w j.niem.
  https://de.euronews.com/2020/06/27/coronavirus-schon-im-marz-2019-im-abwasser-in-barcelona-nachgewiesen


 • 🇮🇹Włoski Instytut Zdrowia: koronawirus w wodach ściekowych był już w grudniu zeszłego roku

  -w Polsce podały to nawet media ścieku🤔

  Resort poinformował w czwartek, że już w grudniu 2019 roku w wodach ściekowych w Mediolanie i Turynie znajdowały się ślady koronawirusa SARS-CoV-2. W obu miastach zbadano próbki sprzed oficjalnego wybuchu epidemii w lutym.

  W czwartek Instytut Zdrowia poinformował o odkryciu koronawirusa w próbkach wody ściekowej z grudnia zeszłego roku. Podstawą badań było 40 próbek wody ściekowej zebranej od października 2019 do lutego 2020 roku oraz 24 próbki z przełomu lat 2018-2019, gdy z całą pewnością koronawirus nie był obecny.
  Za formalny początek epidemii we Włoszech uważa się koniec lutego, kiedy wykryto pierwsze zakażenie, do którego doszło na terytorium kraju.

  O tym, że wirus szerzył się wcześniej, świadczą głównie doniesienia z domów opieki dla osób starszych na północy, gdzie już kilka tygodni wcześniej, w wyniku objawów przypominających powikłania grypowe, umierali podopieczni. Wtedy nie prowadzono jeszcze badań na obecność SARS-CoV-2.

  https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-we-wloszech-wirus-w-wodach-sciekowych-juz-w-grudniu-2019-roku-4614447 • @anka o2 to bardzo nierzetelny portal 😉 Poza tym wirus przedstawiają jako śmiertelne zagrożenie, co w większości przypadków jest przecież bzdurą.


 • @anka


  Tutaj analiza tego jakby kto chcial 🙂


 • Wiele lat temu UE wydała 86 000 € na komiks o pandemiach.

  • pewnie kolejna spiskoria lub zbieg okoliczności.Tak na marginesie to bardzo pożytecznie zainwestowane pieniądze🤦‍♀️.Ta instytucja to największe zło tego świata.Wczoraj wprowadzili,że kierowcy nie mogą już nocować w swoich kabinach tylko w hotelach.

  https://www.wiwo.de/politik/europa/jahre-vor-corona-vor-jahren-gab-die-eu-86-000-euro-fuer-einen-comic-aus-ueber-pandemien/25839638.html

 • Patroni

  @anka
  Dawno temu amerykanie zrobili to samo. CDC wydała pieniądze na komiks odnośnie ataku zombii. Było trochę szumu o to ale bronili się, że jak zombii napadnie to żeby ludzie wiedzieli co robić 🙂

  https://www.cdc.gov/cpr/zombie/novel.htm


 • @robertrobson to bardzo pożytecznie wydali pieniądze,jak nam zaaplikują szczepionki i przemienimy się w mutanty to będziemy wiedzieć co robić😉.

  W EU toczą się obecnie rozmowy.Merkel i idiotka Usi są wynoszone na piedestały za swoje pomysły.Niemiecka AfD odważyła się wygarnąć Merkel co o tym myśli i została wyśmiana.Tragedia co za bezmyślne bydło nami rządzi🤦‍♀️.Dziwne,że Mikke tam nie ma przecież oni zadłużają Europę na następne dziesiątki lat.

 • Patroni

  @anka
  Ja nadal będę sie upierał przy tym, że Merkel i pozostali robią to na co im pozwolono. Coraz bardziej jestem przekonany co do tego, że Europa jest pewnym placem eksperymentalnym. Niemcy są oczywiście tylko parawanem. Te wszystkie hasełka, że Niemcy to, Niemcy tamto, to są tylko bajki dla odwrócenia uwagi. Oni sami nie mają za bardzo korzyści ani z euro ani z bycia w EU. Grają swoją rolę i tyle.
  Przecież koncerny niemieckie są niemieckie tylko z nazwy a jak się popatrzy na strukturę udziałowców i jakie spółki kapitałowe są udziałowcami to wyjdzie o co chodzi.
  Kanclerz niemiec Helmut Schmidt kiedyś powiedział, a raczej wymsknęło mu się, że z tego co wie to światem rządzi ok 8000 tyś ludzi. Są to grupy finansowe, które dbają tylko o swoje.

 • Patroni

  @robertrobson a najbardziej widać to po tym że znają maksymalnie kilka ruchów do przodu. Tak jakby dostawali tylko mały wycinek planu nie znając całości. I przez to często wygadują głupoty nad odkręceniem ktorych musi pozniej pracowac cały sztab ludzi;D


 • @robertrobson
  @Cynamon
  Ja zupełnie nie rozumiem tego środowiska,jak i faktu,że można być tak zakłamanym czy działać na szkodę własnego narodu.Poza tym jak w niemieckim parlamencie może 709 osób myśleć tak samo i nic nie podejrzewać?To samo w parlamencie UE.Ci ludzie to bydło?Czy myślące osoby?

 • Patroni

  @anka
  Nawet jeżeli wiedzą, a na pewno wiedza dużo więcej niż my, to są zależni od wyborców to po pierwsze a po drugie od tych co stoją za kulisami.
  Nie wiem co musiałby się stać aby to przerwać. Może tylko płonące barykady na ulicach, ale i to chyba nie, bo na przykład w USA jest tyle milionów sztuk broni w rękach obywateli i nic.
  Edukacja od małego, co z czym się je i co z czego wynika. Ale młodzi wolą jakieś durną popkulturę a tym samym pranie mózgów i zasiłki z urzędu. Więc nadal dzieje sie to co się dzieje.


 • Skąd w próbkach krwi sprzed pandemii są przeciwciała, które rozpoznają wirusa SARS-CoV-2? I dlaczego u dzieci?

  Otóż najprawdopodobniej są to przeciwciała wytworzone podczas niegroźnych przeziębień wywoływanych przez inne ludzkie koronawirusy. A są cztery rodzaje takich koronawirusów, które od tysiącleci krążą w populacji ludzkiej, choć nie wywołują tak groźnych skutków jak SARS-CoV-2.

  Cały artykuł: ____________
  Autor artykułu Jacek Kubiak jest profesorem mikrobiologii, pracuje we Francji we wspólnym instytucie Krajowego Centrum Badań Naukowych (CNRS) i Uniwersytetu Rennes 1, a także w Zakładzie Medycyny Regeneracyjnej WIHE w Warszawie.

  Dzieci są bardziej odporne na zakażenie SARS-CoV-2 niż dorośli. Przechodzą COVID-19 najczęściej bezobjawowo lub łagodnie, jednak i u nich może wystąpić groźny dla życia wieloukładowy dziecięcy zespół zapalny (MIS-C od ang. Multisystem Inflammatory Syndrome in Children). Dlatego naukowcy chcą w pełni rozszyfrować przyczyny tych istotnych różnic między dziećmi i dorosłymi.
  Właśnie ukazały się dwie publikacje amerykańskich badaczy, jedna w "Nature Immunology", druga w "Science", które wyjaśniają wiele różnic pomiędzy odpowiedzią immunologiczną dzieci i dorosłych.
  Pierwsza z nich donosi o różnicach w produkcji przeciwciał przez dzieci i dorosłych zakażonych SARS-CoV-2. Okazuje się, że dorośli przechodzący COVID-19 mieli bardzo dużo przeciwciał IgG, IgM i IgA skierowanych przeciwko białku Spike z kolców koronawirusa, a także przeciwciała typu IgG skierowane przeciwko głębiej ułożonym białkom otoczki wirusa.
  Natomiast dzieci, niezależnie od tego, czy przechodziły łagodną formę COVID-19 czy też groźny syndrom MIS-C, miały o wiele mniej przeciwciał skierowanych przeciwko SARS-CoV-2. Poza tym były wśród nich głównie przeciwciała typu IgG specyficzne dla białka Spike, ale w ogóle nie było przeciwciał skierowanych przeciwko innym białkom otoczki koronawirusa, których było dużo we krwi dorosłych.
  Co więcej, dzieci z MIS-C i bez MIS-C miały zmniejszoną aktywność neutralizującą przeciwciał w porównaniu z dorosłymi. To wskazuje wyraźnie na mniejszą ochronną odpowiedź immunologiczną u dzieci.
  Wyniki te pokazują, że przebieg zakażenia SARS-CoV-2 i odpowiedź immunologiczna u dzieci, niezależnie od tego, czy rozwija się u nich MIS-C czy nie, są zupełnie różne od tych u dorosłych pacjentów. W dodatku dzieje się tak niezależnie od ciężkości przebiegu choroby u dzieci.
  Autorzy publikacji sądzą, że liczba przeciwciał we krwi jest proporcjonalna do czasu działania wirusa w organizmie. A więc uważają, że dzieci mające mniej przeciwciał i w dodatku mniej przeciwciał neutralizujących wirusa po prostu nie potrzebują ich w takiej liczbie jak dorośli, bo w inny sposób szybciej i skuteczniej ograniczają zakażenie.
  U dzieci może sprawniej działać pierwsza linia obrony organizmu zwana nieswoistą lub wrodzoną odpowiedzią immunologiczną. Opiera się głównie na działaniu komórek zwanych makrofagami, które oczyszczają organizm chorego z wszelkich drobnoustrojów, nie tylko z wirusów, i z zaatakowanych przez mikroby własnych komórek. Wydzielają one również białka przeciwwirusowe zwane interferonami.
  W dodatku wnikanie SARS-COV-2 do komórek nabłonków dróg oddechowych dzieci może być utrudnione dzięki mniejszej liczbie białek receptorowych na ich powierzchni. To ostatnie jest jednak na razie tylko hipotezą, którą teraz naukowcy będą sprawdzać.
  Niektórzy mieli przeciwciała, które rozpoznały nowego wirusa SARS-CoV-2
  Druga publikacja, z czasopisma "Science", opisuje badania zespołu Stephena J. Elledge'a z Harvard Medical School, który sprawdzał, jakie dokładnie przeciwciała produkowane są przez chorych na COVID-19.
  Naukowcy z Harvardu opracowali nowatorską metodę pozwalającą określić, przeciwko jakim białkom, a nawet przeciwko którym jego segmentom, skierowane są przeciwciała obecne we krwi pacjentów.
  Dzięki tej metodzie badacze porównali przeciwciała obecne u chorych na COVID-19 z przeciwciałami z próbek krwi pochodzących sprzed pandemii, czyli z okresu, kiedy ludzie nie mieli jeszcze styczności z SARS-CoV-2. Ku zdziwieniu naukowców okazało się, że u tych ostatnich dość często obecne były przeciwciała bardzo skutecznie reagujące z białkami wirusa SARS-CoV-2.
  Skąd mogły się wziąć przeciwciała rozpoznające nowego koronawirusa w próbkach sprzed jego pojawienia się wśród ludzi?
  Otóż najprawdopodobniej są to przeciwciała wytworzone podczas niegroźnych przeziębień wywoływanych przez inne ludzkie koronawirusy.
  A są cztery rodzaje takich koronawirusów, które od tysiącleci krążą w populacji ludzkiej, choć nie wywołują tak groźnych skutków jak SARS-CoV-2.
  Oczywiście wszystkim wiadomo, że dzieci o wiele częściej niż dorośli zapadają na niegroźne choroby dróg oddechowych. W tym i na przeziębienia wywoływane przez ludzkie koronawirusy. A więc to właśnie dzieci mogą mieć więcej przeciwciał skierowanych przeciwko białkom ludzkich koronawirusów, które - choć nie są specyficzne wobec SARS-CoV-2 - to jednak rozpoznają jego białka i mogą neutralizować nowego wirusa.
  Co więcej, dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, przechodziły te choroby zwykle stosunkowo niedawno. A obecność przeciwciał skierowanych przeciwko ludzkim koronawirusom może być krótkotrwała. Dlatego właśnie dzieci, a nie dorośli, mogą o wiele wydajniej korzystać z tego typu odpowiedzi immunologicznej.
  Wydaje się, że obie publikacje doskonale się uzupełniają, chociaż do pełnego wytłumaczenia zjawiska rzadszego zakażania dzieci niż dorosłych wirusem SARS-CoV-2 jest nam jeszcze daleko.
  Pokrzepiające jest jednak to, że już po blisko roku od pojawienia się SARS-CoV-2 wśród ludzi - co jest zapewne rekordem w badaniach biomedycznych - zaczynamy rozumieć, na czym mogą polegać te różnice. Pełne poznanie mechanizmów zabezpieczających dzieci przed nowym koronawirusem pozwoli lepiej z nim walczyć również u dorosłych. Może to bowiem umożliwić zastosowanie u dorosłych terapii naśladujących w swym działaniu odpowiedź immunologiczną pacjentów pediatrycznych.

  https://wyborcza.pl/7,75400,26510261,skad-w-probkach-krwi-sprzed-pandemii-przeciwciala-ktore-rozpoznaja.html?fbclid=IwAR158-OkFmB_3YkfOEPOyoDwkH2WBfNRkBNSWZy4FIQXyDzhceze9vEoHOA


 • Koronawirus krążył po Włoszech już od września ubiegłego roku.

  Tak wynika z badań przeprowadzonych w Mediolanie przez włoski Narodowy Instytut Raka. Oznacza to, że COVID-19 prawdopodobnie wydostał się z Chin wcześniej, niż zakładano.

  Do podobnych wniosków co włoscy naukowcy doszli jakiś czas temu Hiszpanie, którzy odkryli białka SARS-CoV-2 w kanalizacji już w marcu.

  Naukowcy z Uniwersytetu w Sienie.

  Cztery osoby z pierwszego tygodnia października uzyskały również pozytywne wyniki na przeciwciała neutralizujące wirusa. Jak twierdzi współautor badania Giovanni Apolone, oznacza to, że osoby te musiały zostać zainfekowane we wrześniu.

  https://www.o2.pl/informacje/wuhan-nie-bylo-pierwsze-sensacyjne-odkrycie-6575991474113440a

Użytkownicy Online

Kategorie

 • Forumowo

  Sprawy dotyczące forum, propozycje, skargi i zażalenia

 • OFFTOPIC

  Czyli wszystko co nie pasuje do innych kategorii